Archiv autora: moravectea

Odprodej silničních kol

V našem inventáři jsou kola, která chceme nabídnout k odkupu a která ještě mohou dobře posloužit.
1. Popis: 01 MERIDA Scultura
Foto:http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.17._MERIDA_Scultura/
2. Popis: 02 MERIDA CX bílá
Foto: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.17._MERIDA_CX_bila/
3. Popis: 03 MERIDA CX
Foto:
http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.17._MERIDA_CX/
4. Popis: 04 RIDLEY CX
Foto: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.17._RIDLEY_CX/

Kontakt pro informace: Víťa Prudek, tel.: 731 180 096, email: velmat@velmat.cz

Premiéra na asfaltu

 

Skupina našich mladých bikerů si začala osahávat své nové silniční stroje a po týdnu tréninku se poprvé ve své kariéře postavili do ostrého startu v Českém poháru mládeže na silničním okruhu ve Zbraslavi u Brna.
Pokyny zněly jasně – sbírat zkušenosti – na nic jiného nebylo před závodem pomyšlení. Překvapení na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Trať ve tvaru trojúhelníku obnášela startovní kopec od kulturního domu, průjezd cílem na jeho vrcholu, táhlou 3 km dlouhou rovinu naštěstí s větrem do zad, ostrou vracečku zpět do Zbraslavi a už s protivětrem v mírném klesání a na hlavní silnici mezi domy.

Na start se jako první postavily ve společné kategorii mladších i starších žákyň Tereza Obořilová a Anna Zemánková, se kterými vyjeli i početnější mladší žáci. Celkem tři okruhy po 5,5 km znamenali čtyři náročné výjezdy a kdo se neschoval v balíku, jel za svoje. To po prvním kole platilo pro Annu a v následujícím i pro Terezu, které čelo ujelo o 55 sekund a v cíli z toho byla 6. příčka. Aňa si oddřela celý závod za své a dokončila jako 13.

V 55 hlavém balíku starších žáků a kadetek jsme měli dva nováčky, kteří si v sedmi okruzích vedli výtečně. Michal Šmída jel po celou dobu v hlavním pelotonu, kdy v jednom kole byl i na jeho čele. Tomáš Tlamka to vydržel do pátého okruhu, kdy se peloton rozdělil na dvě poloviny s minimální ztrátou, kterou se ale nepodařilo zacelit. Michal si tak dojel pro vynikající 9. místo se ztrátou 38 sekund a o necelou minutu za ním Tomáš dokončil jako čtrnáctý. Na nováčky a více jak hodinový závod s 38 kilometry to je super výsledek.

Honza Šmída mezi kadety, kterých startovalo 55, bohužel nevydržel tempo zkušených silničářů a už ve třetím kole jel sám. Naštěstí se dotáhl na dalšího odpadlíka z pelotonu Edi Ajvaziho z favoritu, a tak si vzájemně pomohli až do předposledního kola, kdy je o celý okruh dojel balík, do kterého ovšem zapadl pouze Edi a Honza si poslední kilometry dojel sám na 41. místě.

Výsledky: http://vysledky.cyklovysledky.cz/vysledky/p-mldee-a-en-zbraslav-u-brna-2015-04-12-185/
Fotky: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.04.12._Cesky_pohar_silnice_Zbraslav_u_Brna/

Dobrá výsledky s malými zkušenostmi nás nutí k zamyšlení, zda se na silnici víc nezaměřit. Mladé cyklisty letos čeká Olympiáda mládeže v Plzni a i našim jde o reprezentaci Jihomoravského kraje. Závody na asfaltu by jim určitě v nominaci pomohli. Teď ovšem musíme přesedlat na široké pláště, protože v sobotu 18. dubna začíná v severočeských Teplicích pohár horských kol.