Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Další parádní číslo..!

Na tratích v Peci pod Sněžkou máme se nám už v minulosti zpravidla dobře dařilo a letošní závod Českého poháru horských kol s pořadovým č.3, který pohostilo toto horské letovisko nebyl výjimkou. Po medailových hodech ve Městě Touškově to našim cinkalo i v Krkonoších o čemž svědčí dvě zlata a jeden bronz. Vyválčit tento výsledek nebylo jednoduché, do průběhu závodu tentokrát razantně promluvilo počasí…

DSC_0293

Medailisté z Pece pod Sněžkou: zleva bronzová Amálka Gottwaldová, dále zlatí Petr Šich a Eliška Hanáková.

Zima, deštivo, vlhko a i sněhové vločky – to vše provázelo a ovlivňovalo  úsilí bikerů na třetím poháru a nás jen může těšit, že výkony reprezentantů MORAVEC Teamu byly za daných klimatických podmínek podle úsloví: „Čím hůř, tím líp..!“.

Podle letošního zavedeného časového harmonogramu se v sobotu po ránu rozběhly souběžně soutěže mladších a starších žáků v technických sekcích a závody dětí MINIME. Na technice odvedli naši svůj standard – nic víc, nic míň, nejvíce bodů (45 z maxima 50 bodů) vyjeli Roman Šindelář a Vít Lipenský. Tři reprezentanty jsme sledovali ve startech kategorií MINIME a zatím co Jonášek Janovský (kat. 5-6 let) a Justýna Novotná (kat. 9-10 let) – se dokázali prosadit do TOP 10, Lucii Gottwaldové (kat. 9-10 let) unikla elitní desítka jen velmi těsne..!

DSC_0047

Jonášek Janovský si zajel v Peci svoje letošní výsledkové pohárové maximum.

Odpoledne pak už nadešel náš medailový čas… První velkou zlatou „pohárovou“ medaili vybojoval náš pracovitý „muž- EXPERT“ Petr Šich a dokázal, že stříbro z Města Touškova nebylo zdaleka náhodou! Petrův výsledek je o to cennější, neboť závod dokončoval s velkou bolestí, kterou způsobil vykloubený malíček na pravé ruce! Klobouk dolů před jeho heroickým výkonem, jenž byl po zásluze korunován zlatem! Že je Peťa po třech závodech celkovým lídrem této kategorie, nemusím zdůrazňovat! Blahopřejeme, bravo MORAVEC a díky za vzorné repre oddílu za hranicí sebeobětování..!

DSC_0054

Pohárovými výsledkovými listinami stoupá i Lucka Gottwaldová.

Vykloubený malíček napravil lékař hned na místě a v současnosti Petr již opět začíná trénovat, a i když vynechal MTB „Vrchovinu“ na Benešově (tento seriál má letos jako jednu z priorit) vše nasvědčuje tomu, že na Zadově chybět nebude.

Petrův příkladný výkon jakoby „nakopl“ k limitním výkonům na bahnitých tratích i další MORAVCE, kteří měli ještě svoje starty před sebou  a možná i díky tomu  z toho byly další dvě nedaile! O bronzovou se postarala v závodě mladších žákyň Amálka Gottwaldová, když v medailové bitvě prosvištěli první tři závodnice do cíle v rozmezí necelých čtyř(!) vteřin! A co myslíte, že bude po stříbru z Touškova a bronzu z Pece následovat možná už na Zadově? Myslím, že na tuto otázku  není složitá odpověd..!  Bravo MORAVEC podruhé!

DSC_0084

Justýna Novotná v plném tempu v závodě dívek MINIME 9-10 let.

Bylo by chybou nezmínit se o výborném 5. místě Anny Hanákové, která se zlepšuje závod od závodu a „zraje“ také pro brzké medailové umístění. Zabojovaly statečně i Barbora Janovská s Lucií Koudelkovu a odměnou jim bylo umístění v první polovině třetí desítky výsledkové listiny kategorie mladších žákyň. Mladší žák Matouš Lipenský čelil opět více než osmdesátce soupeřů a závod dokončil v páté desítce výsledkové listiny.

DSC_0022

Pohodová Anička Hanáková na startu závodu mlaších žákyň. I ona se – k naší radosti – pohár od poháru zlepšuje!

Zlatou tečku MORAVCŮ udělala v krkonšské „psírně“ v tu druhou květnovou sobotu další naše spoehlivá reprezentantka, starší žákyně, Eliška Hanáková, která svůj start proměnila na těžké trati v sólo závod a po Kutné Hoře a Touškově slavila do třetice zaloužené vítězství s doposud rekordním náskokem na svoje pronásledovatelky. V cíli na ně měla k dobru téměř půl druhé minuty! Bravo MORAVEC do třetice!

DSC_0153

Hrdina z Pece,která tentokrát byla jak horká, tak i studená – Petr Šich.

Sobotní program uzavřel start více ja devadesáti starších žáků se čtyřmi našimi reprezentanty na startu. Nejrychlejší z nich byl v cíli 47. Lukáš Sedlák, Roman Šindelář, Vít Lipenský a Matyáš Koudelka figurují v sedmé desítce výsledkové listiny. V neděli nás reprezentoval v závodě juniorů Víťa Suchánek a po dobrém výkonu si vylepšil svoje letošní výsledkové pohárové maximum.

DSC_0280

TOP mladší žákyně.

Pec pod Sněžkou - výsledky MORAVEC Teamu

 • Kluci 5-6 let: 6. Jonáš Janovský / (celkové 7. místo po třech závodech)
 • Holky 9-10 let: 7. Justýna Novotná / (3.), 11. Lucie Gottwaldová / (14.), nestartovala Magdalena Bartošová (27.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 36.)
 • Mladší žákyně: 3. Amálie Gottwaldová / (3.), 5. Anna Hanáková / (6.), nestartovala Barbora Tlamková (zranění) / (22.), 22. Barbora Janovská / 21.), 25. Lucie Koudelková / (celkově je 33.)
 • Mladší žáci: 47. Matouš Lipenský / (30.)
 • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1.)
 • Starší žáci: 46. Lukáš Sedlák / (47.), 61. Vít Lipenský / (53.), 62. Roman Šindelář / (39.), 69. Matyáš Koudelka / (celkově je 73.)
 • Kadetky: nestartovala Klára Odehnalová / (37.)
 • Junioři: 39. Vít Suchánek  / (celkově je 37.)
 • Muži EXPERT: 1. Petr Šich / (1.)
DSC_0273

Skalp „Kozlíka“ určitě Peťu potěšil!

Díky všem rajdrům za repre oddílu ve složitých krkonošských klimatických podmínkách! Zde studujte kompletní výsledkový servis a tady jsou fotogalerie bezchybného Karla Všetuly:

 1. Fotogalerie
 2. Fotogalerie
 3. Fotogalerie
DSC_0287

Eliška Hanáková dovršila v Krkonošich letošní pohárový zlatý hattrick!

Vysoká kvalita..!

Na legendární valchovské trati, které se pro její technický charakter přezdívá „Monaco“ či „Monte Carlo“, odstartovali bikeři MORAVEC Teamu první květnovou sobotu svoje účinkování v dalším, už 18. ročníku MTB „Vrchoviny“. A start to byl veskrze úspěšný: 31 reprezentantů vybojovalo ve svých kategoriích v pořadí OPEN tři zlaté, pět stříbrných a jednu bronzovou medaili! A když k tomu připočteme dvojnásobné vítězství ze závodu štafet, je víc než jasné, že vysoká kvalita připravenosti našich, kterou už naznačili první „oťukávcí“ závody, je – k naší velké radosti – pozitivní realitou!

DSC_0374

První „double“ pro MORAVEC Team zařídily Amálka s Aničkou. Z druhého jsme se těšili po závodu štafet!

Podle očekávání se prosazovali do popředí výsledkových listin naši ostřílení, licencovaní reprezentanti, se zkušenostmi z nejvyšší české MTB ligy. Ale zaznamenali jsme i několik velmi příjemných výsledkových překvapení!

DSC_0038a

Hned v úvodním startu odrážedel chlapců nám  udělal velkou radost „nový muž“ v našem úderném šiku, který se na startu „Vrchoviny“ objevil úplně poprvé. Letos čtyřletý Matoušek Usnul se bez bázně a hany pustil na 250m dlouhém okruhu do souboje s dvanácti zdatnými soupeři a v cíli z toho bylo nečekané a výborné 4. místo, s minimální ztrátou jedné vteřinky na bronzovou  “bednu“! Bravo MORAVEC! Jablko evidentně nepadlo daleko od stromu a kdo ví? Možná v budoucnu Matoušek překoná svými výkony  výsledky i slavnou maminku – Ladu Kozlíkovou! Samozřejmě, že MORAVEC Team k tomu bude rád nápomocen…

DSC_0082

Na fotce poznáváme tři naše rajdry v závodě do 6-ti let. Vlevo Jonášek Janovský, uprostřed medailista Jirka Vašíček a vlevo Tonda Hanák.

DSC_0059aJeště se neochladili naše dlaně z potlesku pro Matouška  a už tady byla naše druhá radost! Celkem 4 okruhy dlouhé 250m odkroužilo 20 mladých borců kategorie do 6 let a mezi nimi byly hodně vidět opět dresy MORAVEC Teamu: Jirka Vašíček, který se po startu pohyboval okolo 6. místa, dokázal kolo od kola zrychlovat, aby se po vynikajícím finiši mohl po zásluze těšit v cíli ze stříbrné medaile! Borec, který toho za nás zatím moc nedozávodil, naznačil svoje letošní možnosti a i on potvrzuje přísloví o jablíčku, které od stromu daleko nepadlo… Jirkovi v závodě zdatně sekundovali jak Jonášek Janovský, tak i Toník Hanák, kteří brali umístění v TOP10. Bravo MORAVEC podruhé!

DSC_0120

Na Leonku Eclerovou je spoleh. Zdá se, že i letos bude pravidelnou sběratelkou medailí!

Když na stříbrnou nitku Jirky Vašíčka navázala hned v následném startu stejně mladých děvčat již zkušená, Leonka Eclerová, bylo nám jasné, že Valchov bude pro nás zřejmě úspěšnou „race“! Potvrdil to  závěrečný závod prvního bloku startů, start kategorie dívek 7-8 let, ve kterém se za sebou od 4. do 6. místa  poskládala naše děvčata v pořadí: Veronika Šafářová (pravda, ta není až zas tak úplně naše, ale protože s námi trénuje – máme ji – tak říkajíc – adoptovanou, jako by naše byla), Adélka Věrná a Jana Lipenská.

DSC_0200

Poctivý výkon odvedla naše děvčata v závodě 7-8 let. Gratulace od paní senátorky je zcela zasloužená!

Toužebné zlato pro MORAVEC Team cinklo hned následujících závodech druhého startovního bloku. Za dané situace je třeba použít tvaru množného čísla, neboť to byla zlata hned čtyři! Postupně je pro nás po výborných výkonech vybojovali Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (mladší žákyně), Eliška Hanáková (starší žákyně) a štafeta MORAVEC Team I ve složení Amálka Gottwaldová, Eliška Hanáková a Petr Šich. A když k tomu připočteme stříbrné placky Amálky Gottwaldové (mladší žákyně), Romana Šindeláře (starší žáci) a štfety MORAVEC Team II (v sestavě Justýna Novotná, Anna Hanáková a Jiří Vašíček) plus bronz Lukáše Sedláka (taky starší žák), pak je více než jasné, že i po druhém bloku startů jsme mohli zvolat ještě více nahlas: Bravo MORAVEC!

DSC_0286

Anna Hanáková, ve Valchově nejrychlejší mladší žákyně.

„Vypíchnu“ ještě výkony dalších některých našich, kteří sice neatakovali nejvyšší stupínky, ale jejich výsledky si zmíňku určitě zaslouží. Vítězné Justýně Novotné výborně v závodě sekundovali  Lucie Gottwaldová (4. místo) a Magdaléna Bartošová (6. místo) a ve stejné kategorii chlapců 9-10 let se v konkurenci 23 soupeřů vůbec neztratil Matouš Lipenský (8. místo). V těžkých konkurencích, které se na startech ve Valchově sešly mají svoji cenu i výsledky v TOP10 mezi mladšími žákyněmi Barči Janovské (6. místo) a Lucie Koudelkové (9. místo) a i 12. místo Matyáše Koudelky mezi staršími žáky staršími.

DSC_0136

V závodě kluků 7-8 let se statečně popasovali se soupeři i naši Jakub Doskočil a Honza Lipenský.

Závěrečný startovní blok na „full“ 3000m dlouhém okruhu  s oblíbenými traťovými pasážemi jako jsou „Šafářův dvoreček 2″, „Pechova škána“, „Písečák“ či „Zatáčky u Casina“,  byl pro nás s přívlastkem „bramborový“… Tohoto nepopulárního výsledku dosáhli hned tři naši reprezentanti: Klára Odehnalová (juniorky / kadetky), její táta, Vlastík Odehnal s ní držel basu, když dojel také na 4. místě v „nabušeném“ závodě Masters III (podlehnout Kovaříkovi, Olejníčkovi a Šímovi není skutečně žádnou ostudou…). Obdobnou vysokou úroveň měl i závod Masters II, ve kterém jsme se dočkali stříbrné placky díky Martinu Gottwaldovi (Martin prohrál souboj o zlato v cílovém finiši, když podlehl o čtyři roky mladšímu, taky Martinovi – Haluzíkovi, který jezdí za  Cykloteam Kolárna), a taky do třetice „bramborové“ placky, kterou po kvalitním výkonu vybojoval pro MORAVEC Team Honza Šindelář st.

DSC_0349

Poslední předávka závodu štafet byla mezi Eliškou Hanákovou a Petrem Šichem přímo vzorová..! A zkušený Peťa už vítězství nepustil…

V konkurenci čtyřiadvaceti „eliťáků“ potvrdil formu pátým mistem v cíli Petr Šich (na vítězného Kubu Římana ztratil asi půltřetí minuty a něco málo přes minutu dělilo Petra od bronzové medaile) a určitě k zahození není ani 7. místo v konkurenci 15-ti  juniorů / kadetů domácího Vítka Suchánka. Jak jsem uvedl na začátku, prestižní závod ve Valchově ukázal vysokou výkonnostní kvalitu borců a borek MORAVEC Teamu, což nás svádí  před třetím „pohárem“ v Peci pod Sněžkou k dalšímu opatrnému optimismu… Uvidíme, budeme do Krkonoš držet palce! Za Valchov ještě jednou nechť zazní: Bravo MORAVEC!

DSC_0367

Justýnka Novotná jezdí letos v úžasné pohodě! Po dvou „pohárových“ stříbrech vybojovala ve Valchově cenné zlato!

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

 • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Eliška Hanáková (13-14 let), štafeta MORAVEC Team I (Amálie Gottwaldová, Eliška Hanáková a Petr Šich).
 • Stříbrné medaile brali: Jirka Vašíček (do 6 let), Leona Eclerová (do 6 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let), Roman Šindelář (13-14 let) a Martin Gottwald (Masters II), štafeta MORAVEC Team II (Justýna Novotná, Anna Hanáková a Jirka Vašíček st.).
 • Bronzové „placky“: Lukáš Sedlák (13-14 let)
DSC_0222

I Tondovi Doskočilovo se po onemocnění postupně vrací forma!

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:
 • První místa: Jirka Vašíček (do 6 let), Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Eliška Hanáková (13-14 let), Lukáš Sedlák (13-14 let).
 • Druhá místa: Klára Věrná (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let), Matyáš Koudelka (13-14 let).
 • Jonáš Janovský (do 6 let), Dominik Ptáčník (9-10 let), Barbora Janovská (11-12 let).
DSC_0382

Napínavý závod dvanácti štafet byl v režii jezdců MORAVEC Teamu!

A ještě dva postřehy úplně na závěr: Jedním ze smolařů dne byl v závodě kategorie 9-10 let náš Filip Ecler: ulomená levá klika na jeho biku  se zase tk často nevidí… No a medailový souhrn MORAVEC Teamu mohl být možná ještě vyšší, kdyby se na marodce neocitnula  další z našich opor – mladší žákyně Barča Tlamková! Rádi jsme ji na Valchově – byť o berličkách – uviděli a přejeme jí, stejně jako dalším dvěma našim marodům v sukních, Zitě Žerníčkové a Marušce Bartošové, brzké uzdravení a rychlý návrat do sedel jejich MTB speciálů! Zde studujte kompletní výsledkový servis, oficiální reportáž ze závodu a taky čtyři supr fotogalerie Karla Všetuly (díky Karle):

DSC_0379

Zlatou medailí neopoměla přispět do naší sbírky z Valchova letos na vítězné vlně jezdící Eliška Hanáková!

Na jiných frontách…

Souběžně se závodem Českého poháru horských kol v Touškově se jelo za aktivní účasti rajdrů MORAVEC Teamu i první Kolo pro život, den po druhém pohárovém závodě odstartovala v Moravské Třebové – opět za aktivní účasti rajdra MORAVEC Teamu – MTB série Cykloman a na prvního máje také převážná většina bikerů pravděpodobně nešla do průvodu… Jel se například další závod Pražského MTB poháru. Samo, že taky za účasti našich barev…

e15a5ef4e6689a9a7efad97511565e56

Matyáš Koudelka na trati závodu v Dobřichovicích.

Kolo pro život, Dobřichovice, 27.4.2019

Obec Dobřichovice byla poslední letošní dubnovou sobotu prvním pořadatelem  bikové série MTB maratonů – Kolo pro život. Oficiální název závodu byl Praha – Karlštejn Tour České spořitelny a barvy MORAVEC Teamu – díky sourozencům Lucii a Matyášovi Koudelkovým – byly při tom! V kategorii dívek 10-11 let se v konkurenci dvaceti soupeřek dokázala naše Lucka Koudelková prosadit v cíli na 6. místo a její brácha, Matyáš Koudelka skončil v závodě chlapců 12-13 jen o stupínek po zadu – v cíli bral 7. místo. Zajímavostí tohoto letitého závodu je, že pořadatelé doposud nesladili věkové kategorie s obecně celosvětově uznávaným standardem… A to i přesto, že celý seriál vlastní takový sportovní odborník na slovo vzatý, jakým Petr Čech beze sporu je… Těžko říct, proč..? Ať tak – či tak: Zde si ověřte z prvního Kola pro život výsledky MORAVCŮ, kterým touto cestou děkuji za vzorné repre oddílu! A dík patří určo i podpůrnému rodinnému týmu!

9f2826c45a5130680950ab033e0dc77d

Zdrcující útok Lucie Koudelkové!

Cykloman, Moravská Třebová – 28.4.2019

V sobotu v na závodě Českého poháru Horských kol  ve Městě Touškově zajel Petr Šich svoji premiérovou bednu v kategorii mužů EXPERT, aby den poté byl hlavní postavou MTB časovky, která se jela v Moravské Třebové v rámci seriálu Cykloman. Petr vyhrál nejen svoji kategorii, ale byl i absolutně nejrychlejším bikerem dne! Blahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu! A jak těžké bylo pro Petra po náročném Touškově zvládnout další náročnou race? „Bylo to lehčí než v sobotu v Touškově, ale nohy už tu únavu taky pociťovaly, takže to zas nebylo tak jednoznačný…“, odpověděl mi Petr na můj dotaz, zda po těžkém Touškově byl Cykloman „brnkačkou“? Zde si odkontrolujte Peťův další supr výsledek: cykloman-2019-04-28-casovka, no a zde jsou další podrobnosti

102_2748

Petr Šich se aktuálně veze na medailové vlně. Věříme, že mu vydrží i do Pece pod Sněžkou!

Pražský MTB pohár, Praha – 1.5. 2019

Další dva naši mladí rajdři udělali sympatickou premiérovou stopu MORAVEC Teamu na Pražském MTB poháru, kterého se jel na prvního máje už třetí závod! Aktivita, za kterou stoji reprezentační trenér a šéf Nutrend Specialized racing, Viktor Zapletal, nabrala letos „vítr do plachet“ a konkurence se na jednotlivých „štacích seriálu“ schází vskutku hojná! O to radostnější je výsledek dvou našich reprezentantů: v kategorii chlapců 5-6 let dojel Jonášek Janovský v TOP20 (18. místo) a jeho starší sestra, Barča Janovská brala dokonce umístění v TOP10 (7. místo)! I těmto dvěma patří dík za vzorné repre oddílu, přičemž s poděkováním nevynechávám, samo že, ani jejich podpůrný rodinný tým… Zde je k prostudování letošní první výsledková stopa MORAVCŮ na Pražském MTB poháru…