Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Další tři poháry!

Po předposlední MTB „Vrchovině“, kterou pohostila o třetí zářiové sobotě Okrouhlá, přibyli z řad MORAVEC Teamu další tři jistí celkoví vítězové! K Leonce Eclerové, Lucii Koudelkové a Elišce Hanákové se po závodě v „Monze“ připojila mladší žákyně Amálka Gottwaldová, kadetka Klára Odehnalová a mladší veterán Martin Gottwald! Bravo MORAVEC! Je tedy více než jasné, že naše absolutní „novměstská“ radost bude příští pátek ve Vysočina Aréně minimálně šestinásobná a MORAVEC Team ovládne v pořadí OPEN minimálně rovnou třetinu z 18-ti vypsaných kategorií!

DSC_0048

Tonda Doskočil na Okrouhlé zajel výborně a odměnou mu byla v cíli bronzová medaile!

Nebylo to na Okrouhlé lehké. Některé naše opory daly přednost závodům ve Vysokém Mýtě „Hledá se vítěz“ (Eclerovi a Koudelkovi), takže se naše čakání na medaili „U Pazderny“ dost protáhlo. Tím víc, když Toník Hanák prohrál o vteřinku boj o bronz v závodě odrážedel a nepodařilo se mu tak navázat medailovou nit z Bukové, Boskovic, Velenova a Knínic. V předposledním startu prvního závodního bloku dne nás však mile překvapil Tonda Doskočil (kategorie 7-8 let), který po dravém výkonu vybojoval pro MORAVEC nečekaný cenný bronz a první „placka“ pro nás ten den „byla na světě“! Vzápětí na Tonika medailově navázala dvě naše šikovná, stejně mladá děvčata. Zita Žerníčková s Lucií Gottwaldovou sice opět marně „naháněli“ výbornou otrokovickou Sáru Škubalovou, ale skutečnost, že všechny tři dívky finišovali do cíle v rozmezí sedmi vteřin, svědčí o vyrovnanosti závodu a o skutečnosti že naše borky nedaly Sáře zadarmo ani metr tratě…

DSC_0096

I Matouš Lipenský potvrdil i v závěru sezóny vysokou výkonnost!

Ve druhém bloku startů nám už „placky“ cinkaly častěji. Při neúčasti Lucie Koudelkové jsme byli při startu dívek 9-10 let v napětí, zda Justýna Novotná či Barča Janovská dokážou svoji týmovou parťačku a již jistou celkovou vítězku této kategorie, na zlatém stupínku zastoupit. Holky to sice nedokázaly (proti byla v Okrouhlé výborná Agáta Slámková – Cykloch Team), ale i stříbrná a bronzová medaile našim mladým slečnám slušely! Stejně jako slušelo stříbro i Matouši Lipenskému ve stejné kategorii chlapců, který na vítězného Kubu Tesaříka (Cykloteam Kolárna) ztrácel v cíli pouhých 13 vteřinek…

DSC_9480

Elév Jirka Vašíček v plné rychlosti na trati závodu chlapců do 6-ti let.

Zlato nám konečně cinklo krátce před polednem po jistém vítězství mladší žákyně Amálky Gotwaldové, která si tímto výsledkem jako čtvrtá z MORAVCŮ zajistila i celkové letošní prvenství! Blahopřejeme! Na „bednu“ ji navíc doprovodila v cíli třetí Anička Hanáková. Ta ve druhé polovině závodu zrychlovala a zdálo se, že porazí v boji o stříbro svoji jmenovkyni, Aničku Hudečkovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice). Drobná kolize na trati nakonec způsobila rozhodující časovou ztrátu a očekávaný souboj těchto dvou děvčat o stříbro se bohužel nakonec nekonal.

DSC_0193

Agáta Slámková byla nad síly našich děvčat v kategorii 9-10 let.

Zlatou „druhou třetinu“ startů bikového dne v Okrouhlé podtrhla suverénním víězstvím starší žákyně Eliška Hanáková a v úplném závěru tohoto bloku startů i šatfeta „MORAVEC 1″ ve složení Amálka Gottwaldová, Eliška Hanáková s finišmenem Martinem Gottwaldem. V napínavém závodě šesti tříčlenných družstev se vedle naší první štafety prosadilo na bronzový stupínek další naše trio v sestavě Barča Tlamková, Anna Hanáková a Franta Paděra! Bravo MORAVEC! Anička Hanáková si tedy nakonec stříbro z Okrouhlé přece jen odvezla a zlatá radost v případě Amálky, Elišky a Martina byla ten den dokonce „tuplovaná“!

DSC_0209

Mezi naše uskupení se dokázala vklínit jen výborná štafeta TUFO Cyklozákladny Otrokovice.

Protože Martin Gottwald porazil ve vyrovnaném závodě Masters II svoje soupeře letos už po čtvrté, sobotním vítězstvím si již zajistil jako pátý v pořadí z MORAVCŮ i celkové prvenství! Blahopřejeme! Díky druhému místu Honzy Šindeláře jsme se mohli radovat na Okrouhlé i z dvojitého vítězství a k Hozovu stříbru se připojila v závodě juniorek / kadetek i Klára Odehnalová. Ta měla závod rozjetý na vítězství, ale technické problémy způsobyly zdržení, které se již Klárce nepodařilo dohnat. I tak jí druhé místo z „Monzy“  již zajistilo před finálovým závodem v NMnM palmu celkové vítězky této kategorie! I Kláře samo, že, taky  blahopřejeme!

DSC_0058

Klára Odehnalová má po sobotním 2. místě již jisté celkové prvenství!

Po čase se na společném startu juniorek / kadetek objevila i naše zkušená reprezentantka Monika Konečná a jednalo se o medailový – bronzový „come back“! Výbornými výsledky, byť ne „bednovými“ , se blýskli na zdejších náročných mistrovských tratích ale i další naši… V početně „nařízlém“ startu chlapců 9-10 let (závodilo 18 borců) ztratil v cíli pátý Jirka Zavřel na vítěze něco málo přes minutu. Těsně pod „bednou“ (4. místo) skončila ve vyrovnaném závodě mladěích žákyň domácí Barča Tlamková (bronz jí ale nekonec neuniknul: brala ho co by členka týmu BaAnFa v závodě štafet), potěšilo i páté místo Petra Šicha v hodnotném závodě mužů ELITE (ztráta na vítěze Míšu Kozla 2:24). Ale hlavně: potěšil start dvou elévů z Boskovic – Hrádkova, souroznců Barbory a Jiřího Vašíčkových. Barča jela závod odrážedel a Jirka si to rozdal „na férovku“ s 18-to soupeři v závodě chlapců do 6-ti let. A oba si vedli v našem dresu na poprvé víc, než zdatně! A ještě jedna glosa: v posledním bloku startů jsme nemohli nezatleskat našemu odchovanci, domácímu Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“, který jistě vyhrál závod juniorů / kadetů a navíc byl na trati víc než důstojným soupeřem většině „eliťáků“…

DSC_0008

Monika Konečná zúročila v závodě znalost domácí tratě.

Medailový souhrn MORAVEC Teamu v pořadí OPEN je z Okrouhlé v této podobě:

 • Zlata vybojovali:   Amálie Gottwaldová (11-12 let) 1. – jistá celková vítězka – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) - 1. – jistá celková vítězka Martin Gottwald (Masters II) – 1. – jistý celkový vítěz a štafeta MORAVEC 1 (Amálie Gottwaldová, Eliška Hanáková a Martin Gottwald).
 • Stříbrné medaile:  Zita Žerníčková (7-8 let),  Justýna Novotná (9-10 let), Matouš Lipenský (9-10 let) , Klára Odehalová (juniorky / kadetky) a Honza Šindelář (Masters II)
 • Bronzy brali:  Antonín Doskočil (7-8 let), Lucie Gottwaldová (7-8 let), Barbora Janovská (9-10 let),   Anna Hanáková (11-12 let),  Monika Konečná (juniorky / kadetky) a štafeta BaAnFa (Barbora Tlamková, Anna Hanáková a František Paděra).
DSC_9968

Petr Šich držel v závodě mužů ELITE krok s nejlepšími!

„Fiftýn“ z Knínic jsme tedy na „hard“ Okrouhlé obhájili a to je před finále v Novém Městě velmi nadějné! V pořadí OBCE jsme samozřejmě dopadli ještě lépe..:

 • První místa vybojovali :   Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (9-10), Dominik Ptáčník (9-10),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let),  a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla), Barbora Tlamková (11-12 let), Barbora Tlamková (11-12). a Veronika Ptáčníková (13-14 let)
 • Třetí poziceJiří Vašíček (do 6 let)
DSC_9983

Honza Šindelář si po smůle v Knínicích spravil na Okrouhlé medailovou chuť…

Díky vše rajdrům za poctivé výkony na „Monze“, včetně jejich podpůrných rodinných týmů! Zde studujte kompletní výsledkový servis a níže čtyři kvalitní fotogalerie…

DSC_0085

(Nejen) nejlepším dívkám 7-8 let zatleskala i senátorka Mirka Vítková!

 

„Fiftýn“ z Knínic!

Rovných patnáct medailí vybojovali závodníci MORAVEC Teamu na deváté MTB „Vrchovině“ minulou sobotu v Knínicích. Tento „fiftýn“ je cenným výsledkem, vezmeme-li v úvahu, že seriál během následujících čtrnácti dnů vyvrcholí zbývajícími dvěma závody (Okrouhlá a Nové Město na Moravě) a tudíž je tento výsledek dobrým signálem, že forma většiny našich rajdrů je načasovaná  správně a „drží“ v pravý čas! K už jisté vítězce letošní „Vrchoviny“ v kategorii dívek 9-10 let, Lucii Koudelkové, přibyli po sobotě z našeho Teamu další dvě: Leona Eclerová a Eliška Hanáková. Blahopřejeme, bravo MORAVEC!

01

Z fotky je zcela patrné, která z dívek je letos na „Vrchovině“ na odrážedlech nejrychlejší..!

K celkovému prvenství v kategorii odrážedel – děvčat se razantně proodrážela vítězstvím v Knínicích (letos již sedmá výhra) Leonka Eclerová, která navíc – co by jeden z mála „obojživelníků“ mezi dětmi (startuje mimo odrážedlo i v kategorii do 6 let na „velkém“ kole) – brala „stříbro“ v následném startu dívek do 6-ti let. A i zde ji celková „bedna“ s největší pravděpodobností nemine! Ta určo nemine ani stříbrného z Knínic ve stejné kategorii odrážedel chlapců – dalšího našeho šikovného eléva Toníka Hanáka, a ani v sobotu čtvrtého v kategorii chlapců 7-8 let, Filipa Eclera. V prvním bloku startů se medailově blýskly ještě další dvě naše spolehlivé reprezentantky v kategorii 7-8 let, Zita Žerníčková (stříbrná) a Lucka Gottwaldová (bronzová). Obě letos hodně rychlá děvčata   doprovodí v celkovém pořadí OPEN v NMnM na stupínek nejvyšší další již jistou celkovou vítězku – Sáru Škubalovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

02

Lucie Koudelková vyhrála v Knínicích na „Vrchovině“ po deváté za sebou!

Druhý blok startů sobotní, sluníčkem prozářené knínické „race“ nám přinesl hned sedm umístění na stupních vítězů! Bravurním medailovým „hattrickem“ to odstartovala děvčata mládí 9-10 let, kdy za již zmíněnou, letos neporazitelnou Lucií Koudelkovou se na stříbrný stupeň prosadila Justýnka Novotná a na ten bronzový pak zcela zaslouženě domácí borka, Barbora Janovská! Opět bravo MORAVEC! Nemělo by už nic stát v cestě našim mladým slečnám, aby si v této sestavě  vyšlápli na „bednu“ i při vyhlašování celkových vítězek poslední zářijový pátek v Novém Městě na Moravě… V závodě chlapců této věkové kategorie, který byl poznamenán zkracováním tratě některých borců v prvním ze dvou kol, spurtoval do cíle na druhém místě Matouš Lipenský a i on ještě může teoreticky pomýšlet na pohár z NMnM.

03

Druhá nejlepší mladší žákyně v ČR, Amálka Gotwaldová má našlápnuto i ke zisku prestižní MTB „Vrchoviny“!

Pohárový hattrick zažijeme v NMnM možná i v naší parádní kategorii mladších žákyň. V Knínicích opět suverénně děvčatům kralovala naše vicemistryně ČR, Amálka Gottwaldová, když – co by bronzová v závodě – ji na stupně vítězů doprovodila Anna Hanáková. Výborně tuto kategorii jezdí i celkově aktuálně třetí naše „Grácie“ – Barča Tlamková. Vážně ve hře o pohár je ale v Knínicích stříbrná Anna Hudečková (TUFO Cyklozákladna Otorkovice). Takže uvidíme, jak to ve zbývajících dvou závodech nakonec dopadne… K naší velké radosti je třetím jistým celkovým vítězem z MORVEC Teamu starší žákyně Eliška Hanáková. Tuto skutečnost potvrdila suverénním vítězstvím v sobotu a pátá nejlepší starší žákyně v ČR tak potvrdila, že zažívá ve své bikové kariéře zatím TOP sezónu! Která pro ni ale ještě zdaleka nekončí… Za Elišku bude muset v NMnM převzít trofej některá z jejich týmových kolegyň (či kolegů), protože ve stejný den nás už bude reprezentovat na první závodě cyklokrosového ČP v Uničově.

04

Starší žákyně Eliška Hanáková si vítězstvím v Knínicích již s předstihem zajistila celkové prvenství!

Ani ve třetím bloku startů jsme v sobotu ve „Val di Sole“ – jak jinak? –  nevyšli na prázdno..! I když nás trochu potrápila smůla (z medailově rozjetého závodu musel pro defekt odstoupit v závodě Masters II Honza Šindelář), bral v této kategorii zasloužené zlato Martin Gottwald a za „Velkého Džona“ „zaskočil“ operativně na bedně v těchto týdnech na medailové vlně se vezoucí Franta Paděra! No a náš medailový „fiftýn“ završil bronzem mezi Mastry „trojkaři“ Vlastík Odehnal , kterému určitě dost „chutnal“ skalp výborného Jirky Sedláčka (SK Jiří Team – dojel za Vlastíkem na 4. místě), a který se na „bedně“ spolu s výbornými – zlatým  Ivošem Kovaříkem (SK Jiří Team) a stříbrným Dušnem Olejníčkem (GT Opportunity) určitě necítil vůbec špatně..! Rekapitulace našich „plackařů“ z Knínic je zde i s uvedením aktuálního celkového umístění po devíti odjetých závodech:

 • Zlata vybojovali:  Leona Eclerová (odrážedla) – 1. - jistá celková vítězkaLucie Koudelková (9-10 let) – 1. – jistá celková vítězkaAmálie Gottwaldová (11-12 let) – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1. – jistá celková vítězka a Martin Gottwald (Masters II) – 1.
 • Stříbrné medaileAntonín Hanák (odrážedla) – 2., Leona Eclerová (do 6 let)  – 2., Zita Žerníčková (7-8 let) – 2., Justýna Novotná (9-10 let) – 3. a Matouš Lipenský (9-10 let) – 4.
 • BronzyLucie Gottwaldová (7-8 let) – 3., Barbora Janovská (9-10 let) – 2.,   Anna Hanáková (11-12 let) – 2.,  František Paděra (Masters II) – 3.,  a Vlastimil Odehnal (Masters III) – 8.
06

Vítězstvím v Knínicích se Martin Gottwald nasměřoval k obhajobe loňského celkového prvenství v kategorii Masters II.

Zde studujte kompletní výsledkový servis  a já ještě „vyseknu“ poklonu všem našim zúčastněným rajdrům za jejich výkony „na doraz“! Poděkování patří, samo-že, též svědomitým rodinným týmům! A pro úplnost se pojďte mrknout i na naše medailisty v pořadí OBCE:

 • První místa vybojovali :   Zita Žerníčková (7-8 let) – 1.,  Lucie Koudelková (9-10 let) – 1., Anna Hanáková (11-12 let) – 1., Lukáš Sedlák (13-14 let) – 1. a Eliška Hanáková (13-14 let) – 1.
 • Druhá místa Antonín Hanák (odrážedla) – 1., Klára Věrná (odrážedla) – 2.,  Justýna Novotná (9-10 let) – 3.,  Dominik Ptáčník (9-10) – 1., Barbora Tlamková (11-12 let) - 2., Matyáš Koudelka (11-12) – 2. a Veronika Ptáčníková (13-14 let) – 2.
 • Třetí pozice: Jonáš Janovský (do 6 let) – 2. a Barbora Janovská (9-10 let) – 2.

Díky vše rajdrům za poctivé výkony ve „Val di Sole“, včetně jejich podpůrných rodinných týmů! Zde studujte kompletní výsledkový servis a níže pět kvalitních fotogalerií…

Lucie vítězná!

Věřící Křesťané si jistě při čtení nadpisu této aktuality vzpomenou na kultovní  píseň, oslavující Svatou dívku – Matku Marii… Aniž bychom chtěli jakkoli -  nedej Bože – tuto poutní píseň parafrázovat, jedno je po sobotní osmé MTB „Vrchovině“ jisté: naše Lucie Koudelková (kategorie dívky 9-10 let) je letos první celkovou vítězkou 17. ročníku MTB Superior-Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny! Bravo MORAVEC! Blahopřejeme! Kromě její velenovské zlaté medaile jsme se mohli ještě v pořadí OPEN radovat z dalších třinácti medailí! Bylo našlápnuto na medailový  rekord, ten ale nepadnul, neb náš úderný závodní Team nebyl ani ve Velenově zdaleka kompletní…

Že forma našich rajdrů nadále osciluje i v této pokročilé části sezóny v hodně vysoké amlitudě, potvrdily už první ranní závody odrážedel. Dva starty a díky Tondovi Hanákovi a Leonce Eclerové – dvě zlata! Radost byla určo především asi i Hanáků ve Žďárné, vždyť šikovný Toník se k zaslouženému zlatu proodrážel letos premiérově! No a věci znalá celebrita na závodě přítomná, fenomenální český silničář minulých let a náš kamarád – Ján Svorada - mě hned po Tondově vítězství  seznámil se svým tipem: tři zlata dnes pro rajdry z hanákovic biového klanu! Jak se později ukázalo, nebyl nakonec  tento cyklistický odborník na slovo vzatý, daleko od pravdy…

Na zlato si brousila zcela legitimně zuby i dvojka našich šikovných děvčat, reprezentujících MORAVEC Team v kategorii 7-8 let. I když po čtvrté v řadě byla v cíli vítězná Sára Škubalová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) nakonec nad jejich síly, Zita Žerníčková i Lucie Gottwaldová splnily v závodě úlohu „honících psů“ do puntíku a Sáře v závodě nedarovaly ani milimetr tratě (v cíli od sebe dělily všechna tři děvčata pouhé tři vteřiny…). V kategorii stejně mladých chlapců vybojoval bronz pro MORAVEC Filip Ecler a i po Velenově udržel post celkového lídra v této kategorii. Vítězný Sam Mucha (SK Jiří Team) bude ale ve zbývajících třech závodech v boji o celkové prvenství pro našeho „Fildu“ hodně zdatným  soupeřem..! O „flíček“ lepšího umístění pak dosáhla ve svém druhém startu dne v kategorii dívek do 6 let Filipova mladší sestra Leona Eclerová a zkompletovala tak rodinnou medaiilovou velenovskou sbírku…

Hned tři borci svedli zajímavý souboj o stříbrnou a bronzovou medaili v závodě chlapců kategorie 9-10 let. A k naší velké radosti byl mezi nimi i náš – v cíli nakonec bronzový – Matouš Lipenský! Na suverénního vítěze Kubu Tesaříka (Cyklotem Kolárna) a stříbrného Pepíka Kuchaře (ACT Lerak Blansko) sice nestačil, ale o medaili svedl ve finiši vítězný souboj s Péťou Douděrou (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), jehož skalp Matouše asi docela těší! V kategorii stejně mladých děvčat jsme už vítěznou Lucii Koudelkovou pochválili, bronz brala navíc Justýna Novotná, zisk hattricku nám překazila letos výborně „Vrchovinu“ jezdíci Agáta Slámková (Cykloch Team), která brala ve Velenově stříbro a díky tomu zústala další naše zdatná borka, Barča Janovská , nekonec „bramborová“ a těsně pod „bednou“…

Na naše mladší žákyně je medailový spoleh! To se potvrdilo i minulou sobotu. V souboji s Annou Hudečkovou (TUFO Cyaklozákladny Otrokovice) nepřipustila letošní vicemistryně republiky Amálka Gottwaldová žádnou zápletku a s přehledem si dojela pro prvenství! Bronz v tomto závodě vyjela pro MORAVEC Anna Hanáková a „pokazila“ tak ranní odhad „Jančího“ Svorady o třech zlatech pro rodinu Hanákovic… Honza se ale o mnoho nespletl… Eliška Hanáková zvládla na jedničku a spřehledem vítězně ztávod starších žákyň, takže ke zlatu Toníka a bronzu Aničky přidala do rodinné velenovské pokladničky druhou zlatou! Blahopřejeme! Finálně uzavřel druhý blok startů ve Velenově závod štafet a ani zde se, v konkurenci deseti (!) Teamů MORAVEC neztratil… Za silnými sestavami TUFA a „Academiků“ finišovali naši v sestavě Barbora Tlamková, Anna Hanáková a Franta Paděra jako bronzoví! Bravo MORAVEC!

I v posledních popoledních, početně hodně prořídlých startech (zde se souběh  „Vrchoviny“  s Blanenským Golemem přece jen projevil), se MORAVEC mohl znovu  radovat ze zisku dalších  dvou „placek“…. Nejdříve jsme potleskem přivítali v cíli bronzovou juniorku / kadetku -  Kláru Odehnalovou, aby se pak letos poprvé z „Vrchovinové“ bedny radoval náš zkušený a osvědčený „reproš“ – Franta Paděra! I v těchto startech mohlo být pro nás líp, ale defekty zmařili úsilí a možnost lepšího výsledku především našim juniorům – Tomovi Douškovi a Víťovi Suchánkovi… Mrkněte na okulibý medailový souhrn z pořadí OPEN:

 • Zlata vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla) – 2., Leona Eclerová (odrážedla) – 1. , Lucie Koudelková (9-10 let) – 1., Amálie Gottwaldová (11-12 let) – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1.
 • Stříbra vybojovali: Leona Eclerová (do 6 let)  – 2., Zita Žerníčková (7-8 let) – 2., a František Paděra (Masters II) – 3.
 • Bronzy vybojovali: Filip Ecler (7-8 let) – 1., Lucie Gottwaldová (7-8 let) – 3., Matouš Lipenský (9-10 let) – 4., Justýna Novotná (9-10 let) – 3.,  Anna Hanáková (11-12 let) – 1.,  Klára Odehnalová (juniorky/ kadetky) – 1., štafeta „Bafíci´“ ve složení Barbora Tlamková, Anna Hanáková a František Paděra.

Zde studujte kompletní výsledkový servis  a já ještě „vyseknu“ poklonu všem našim zúčastněným rajdrům za jejich výkony „na doraz“! Poděkování patří, samo-že, též svědomitým rodinným týmům! A ještě se pojďte mrknout na naše medailisty v pořadí OBCE:

 • První místa vybojovali :  Antonín Hanák (odrážedla), Zita Žerníčková (7-8 let), Dominik Ptáčník (9-10 let), Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
 • Druhá místa Klára Věrná (odrážedla),  Adéla Věrná  (7-8 let),  Justýna Novotná (9-10 let),  Barbora Tlamková (11-12 let)  a Veronika Ptáčníková (13-14 let).
 • Třetí pozice: Jonáš Janovský (do 6 let) a Barbora Janovská (9-10 let)

V souvislosti s celkovým pořadím OBCE je na místě sdělit důležitou „čerstvou“ informaci: i nejlepší závodníci v tomto pořadí budou odměnění v rámci závěrečného závodu letošní MTB „Vrchoviny“, 28.9. 2018 v Novém Městě na Moravě. Fotogalerie z Velenova  od Karla je již  ke zhlédnutí…