Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Ladění formy…-2

Pátý závod MTB „Vrchoviny“ minulou sobotu ve Žďárné vhodně posloužil (nejen) našim bikerům, připravujícím se  na blížící se národní šampionát v Peci pod Sněžkou, k doladění závodní formy před jedním z hlavních vrcholů letošní sezóny. Byť některé opory MORAVEC Teamu, v souladu s pokyny trenérů v rámci finální přípravy na MČR už tuto „race“ vynechali, i zeštíhlený úderný šik (na našich nižších startovních stavech  je patrná už i doba prázdnin a dovolených) byl i minulou sobotu hodně vidět v popředí výsledkových listin!

Filip Ecler svedl opět dramatický souboj o prvenství se Samem Muchou (ř teaam)íSK Ji

Filip Ecler svedl opět dramatický souboj o prvenství se Samem Muchou (SK Jiří Team).

Především v Uhřicích u Eclerů, u Hanáků ve Žďárné a Gottwaldů ve Spešově se v sobotu v podvečer asi hodně oslavovalo… Jak by ne, když Leonka Eclerová vyhrála opět závod odrážedel a její starší brácha Filip Ecler dokázal oplatit Samuelu Muchovi (SK Jiří Team) porážku  z Valchova a v kategorii chlapců 7-8 let také vybojoval zlato! Navíc ještě Leonka zajela výborně i závod dívek do 6-ti let a úspěšnou žďářenskou rodinnou misi završila ziskem stříbrné medaile! Bravo Eclerovi!

DSC_0211

Bude z Tondy Hanáka cyklista nebo fotbalista? To se časem uvidí… Každopádně ve Žďárné hojné cyklistické předpoklady potvrdil…

Tři medaile vybojovali i tři sourozenci Hanákovi, kteří se na domácích tratích pohybovaly evidentně jako ony pověstné „ryby ve vodě“! Vše odstartoval ziskem bronzu po bojovném výkonu v závodě odrážedel Toník Hanák. Ve druhém bloku startů přidala do rodinné pokladnice stříbro mladší žákyně Anička Hanáková, aby vše završila suverénní zlatou jízdou starší žákyně Eliška Hanáková! I zde musíme zvolat: Bravo Hanákovi!

DSC_0376

Lucie Gottwaldová „zaměřuje cíl“. Jím byla ve Žďárné hlavně Sára Škubalová (TUFO CZ Cyklozákladna Otrokovice).

A také rodinný bikový klan Gottwaldů se ve Ždárné činil. V kategorii děvčat 7-8 let Lucie Gottwaldová  a Sára Škubalová (TUFO CZ Cyklozákladna Otrokovice) zopakovali dramtický souboj z Valchova s tím malým rozdílem, že tentokrát byla „o chlup“ rychlejší přespolní závodnice z Jižní Moravy… Lucince ale moc slušelo i stříbro a co se nepodařilo jí, toho dosáhla v závodě dívek - mladších žákyň její starší „ségra“ – Amálka Gottwaldová. Bravo i holkám Gottwaldovic! Kromě již zmíněné Aničky Hanákové, doprovodila na zlatou „bednu“ Amálku i v cíli bronzová Barča Tlamková, což neznamená nic jiného, než že jsme se v této kategorii dočkali cenného „hattricku“! (Po kolikáté už letos?)

DSC_0595

Je radost vidět „mistra při práci“… Aneb: „skokánek“ v podání Amálky Gottwaldové, nejrychlejší mladší žákyně.

Holky Gottwaldovy se chystal medailově zkopírovat – doplnit i jejich táta, Martin Gottwald, jezdící dospělou kategorii Masters II. Kvalitní soupeři byli tentokrát proti, když Martinovi unikl bronz o pouhých 20 vteřinek… Když už jsme u toho nepopulárního umístění, kterým 4. místo určitě je: kromě Martina si „bramboru“ ve Žďárné z našich ještě užili: Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (9-10 let), Roman Šindelář (13-14 let), Monika Konečná (juniorky / kadetky) a Petr Šich (muži ELITE).

DSC_0561

Anna Hanáková, za ní těsně „v háku“ Barča Tlamková. Děvčata brala ve Žďárné cenné stříbro a bronz!

I po žďářenském závodě zůstává po jistém vítězství stále letos na „Vrchovině“ neporažena v kategorii děvčat 9-10 let Lucka Koudelková a i u ní je její stabilní vysoká výkonnost velkým příslibem pro dny příští. Kvalitní výkon odvedla ve svém startu i kadetka Klára Odehnalová, která naši sobotní medailovou sbírku doplnila o cenný bronz! Zde studujte kompletní výsledkové llistiny, a níže mrkněte na sumář našich medailistů. A protože MTB „Vrchovina“ je po Ždárné prakticky ve své polovině, uvádím za lomítkem i aktuální pozice našich v průběžném hodnocení  seriálu, pořadí OPEN. A i toto je příjemné „počteníčko“…

 • Zlata vybojovali: Leona Eclerová (odrážedla) / 1., Filip Ecler (7-8 let) / 1., Lucie Koudelková (9-10 let) / 1., Amálie Gottwaldová (11-12 let) / 4. a Eliška Hanáková (13-14 let) / 1.
 • Stříbra vybojovali: Leona Eclerová (do 6 let) / 2., Lucie Gottwaldová (7-8 let) / 2., a Anna Hanáková  (11-12 let) / 1.
 • Bronzy vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla) / 3., Barbora Tlamková (11-12 let) / 2. a Klára Odehnalová (juniorky / kadetky) / 1.
DSC_0530

Pět startů, pět vítězství! To je vizitka Lucie Koudelkové z letošní MTB „Vrchoviny“:

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu - OBCE
 • První místa:  Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
 • Druhá místa: Klára Věrná (odrážedla),  Antonín Hanák (odrážedla),  Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (9-10 let),  Barbora Tlamková (11-12 let), Dominik Ptáčník (9-10 let) a Adéla Kubinová (13-14 let).
 • Třetí pozice: Barbora Janovská (9-10 let) a Veronika Ptáčníková (13-14 let).
DSC_0649

Vítězkou závodu starších žákyň se stala s převahou Eliška Hanáková.

 

Tuť už mrkněte na první dvě fotogalerie:

DSC_0746

Petr Šich nebyl v sobotu daleko od medaile… Zdá se, že lepší dny jsou konečně zde..!

Závod z plné přípravy…

Pro většinu našich rajdrů byla sobotní čtvrtá MTB „Vrchovina“ závodem, kterým byla završena třídenní náročná, především kondiční příprava, proběhnuvší v uplynulých dnech v lokalitě blížícího se  národního bikového šampionátu – v Peci od Sněžkou. Za dané skutečnosti  se po absolvovaní těžké přípravné bikové „tortury“ nedaly očekávat ve Valchově výsledkové zázraky… Opak však byl minulou sobotu  v „Monacu“ pravdou! Rajdři MORAVEC Teamu zde vybojovali letos rekordních, 16 medailí!

P1380779

O naše druhé valchovské „double“ se postaraly Barča Tlamková a Aničkou Hanákovou!

„Plackově“ nás „nastartovala“ po absenci v Protivanově (nemoc) správně nažhavená, Leonka Eclerová, která dokázala vyhrát závod odrážedel a brala bronz i ve startu dívek do 6-ti let! V závodě odrážedel – chlapců unikl bronz Tondovi Hanákovi o pouhou vteřinku… Nevadí, „brambora“ má taky svou cenu… V rozehřátém stavu nás v prvním bloku startů valchovské bikové soboty udržela Lucka Gottwaldová, která svedla nádherný, a k naší velké radosti především vítězný souboj, se Sárou Škubalovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), po kterém v cíli od sebe obě holky dělily 2 sekundy… Tleskali jsme v rámci této kategorie dívek mládí 7-8 let i naší kamarádce a v cíli třetí, Veronice Šafářové (Nutrend Specialized Racing), jakož i třem našim dalším reprezentantkám: Zitě Žerníčkové, Janě Lipenské a Adélce Věrné, když všechny tyto tři rajderky se vešli ve výsledkové listině do TOP10. Dramatický souboj o prvenství svedl ve stejné věkové kategorii kluků Filip Ecler, který nakonec těsně podlehl ve finiši Samuelu Muchovi (SK Jiří Team). Do „desítky“ se vešel i další náš reprezentant, bronzový z Protivanova, Tonda Doskočil, poctivou „rachotu“ odvedl v závodě i Honza Lipenský.

DSC_0341

Souboj Lucky Gottwaldové se Sárou Škubalovou bral dech… Dívkám pogratulovala i patronka letošní „Vrchoviny“, Mirka Vítková.

I druhý, předpolední blok startů pro nás začal parádně. Matouš Lipenský (kategorie 9-10 let) udolal v boji o prvenství i letos výborně jezdícího  Tomáše Rašku (Short Bike Academy Opletal) a MORAVEC si připsal na „valchovské futro“ již třetí zlato! Zdaleka ten den ne poslední… Dívkám věku 9-10 let o pár desítek minut později opět suverénně vévodila letos na „Vrchovině“ ještě neporažená,  Lucie Koudelková,  na bednu ji pak svědomitě doprovodila v cíli druhá další naše bikerka – Barča Janovská! Bravo, double pro MORAVEC! Zdaleka ten den ne poslední… Následně jsme zatleskali umístění v TOP 10 mladšímu žáku Matyáši Koudelkovi, abychom se záhy mohli těšit z druhého „double“, o které se postaraly Barborka Tlamková s Aničkou Hanákovou! Bravo MORAVEC! Na medilové vlně nás udržel i po závodě starších žáků v cíli bronzový Roman Šindelář (solidní 6. a 7. místo brali jeho týmoví parťáci – Víťa Lipenský s Lukášem Sedlákem) a dvě „po čertech“ rychlé  štafety borců a borek MORAVCE, které braly po zásluze zlato a bronz!

P1380772

Nejlepší holky kategorie 9-10 let: Lucka Koudelková a Barčou Janovskou vybojovali pro nás ve Valchově dvojité vítězství!

Ani v posledním bloku startů jsme medailvě nestrádali… Díky Kláře Odehnalové a Monice Konečné jsme se mohli radovat ze zlata a bronzu v závodě juniorek / kadetek, juniorům / kadetům pro změnu jasně dominoval Honza „Džony“ Šindelář, čerstvý 2. vicemistr ČR v silniční časovce jednotlivců – kadetů z Račic. Pouhé tři čtvrtě minutky dělilo od „placky“ v tomto startu dalšího našeho rajdra na startu, Toma Douška. Pozitivní sobotní „valchovské dílo“ pak  dokonali naši dospělí: V Mastrech II bral stříbro Martin Gottwald, finišující na první bednu s minimální ztrátou 18 vteřin, cennou „bramboru“ vyválčil v této kategorii Honza Šindelář st., do TOP 10 se vešel i Franta Paděra. „Džona“ Šindeláře st. „bramborovým“ výsledkem okopíroval v Mastrech II Milan Šafář a únava ze soustředění v Peci pod Sněžkou nebyla příliš znát ani na výkonu Petra Šicha, který v závodě mužů ELITE musel čelit dokonce mezinárodní konkurenci!

P1380906

Klára Odehnalová ovládla závod juniorek / kadetek, návrat na „bednu“ si ve Valchově užívala i Monika Konečná.

Sečteno – podtrženo, Valchov se nám hodně povedl a to je před blížícím se MČR velmi radostné zjištění! Optimální závodní formu naši doladí příští sobotu na páté „Vrchovině“ ve Žďárné a pak už vyrazíme do Krkonoš, kde nás čeká první skutečný vrchol sezóny.  V odlesku medailové snůšky z Valchova k němu můžeme shlížet určitě, minimálně s opatrným optimismem..! Zde mrkněte na kompletní výsledkový servis z Valchova, kde bylo celkem účastno kolem a dokola opět úctyhodných 215 rajdrů. Medailový výčet MORAVCŮ v pořadí OPEN je tentok:

 • Zlata vybojovali: Leona Eclerová (odrážedla), Lucie Gottwaldová (7-8 let), Lucie Koudelková (9-10 let), Matouš Lipenský (9-10 let), Barbora Tlamková (11-12 let), Klára Odehnalová (juniorky/kadetky), Honza „Džony“ Šindelář  (junioři / kadeti) a štafeta MORAVEC 2 ve složení: Barbora Tlamková, Honza „Džony“ Šindelář a Martin Gottwald
 • Stříbra vybojovali:Filip Ecler (7-8 let let), Barbora Janovská (9-10 let), Anna Hanáková  (11-12 let) a Martin Gottwald (Masters II)
 • Bronzy vybojovali: Leona Eclerová (7-8 let), Roman Šindelář  (13-14 let), Monika Konečná (juniorky / kadetky) a štafeta MORAVEC Bikeři ve složení: Roman Šindelář, Anna Hanáková a Vítek Lipenský
P1380768

Nejlepší chlapci kategorie 7-8 let v čele s naším Matouškem Lipenským!

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu - OBCE
 • První místa:  Lucie Koudelková (9-10 let), Barbora Tlamková (11-12 let), Adéla Kubinová (13-14 let) a  Lukáš Sedlák (13-14 let)
 • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla),  Zita Žerníčková (7-8 let), Barbora Janovská (9-10 let),  Dominik Ptáčník (9-10 let), Matyáš Koudelka (11-12 let), Anna Hanáková (11-12 let) a Veronika Ptáčníková (13-14 let)

Tuť ještě mrkněte na pět pěkných fotogalerií z Valchova:

P1380908

Skutečně výkonově a výsledkově vydařený týden má za sebou Honza „Džony“ Šindelář! Jen tak dál!

 

„Džony“-druhý Vicemistr!

Doba národních šampionátů v cyklistkých disciplinách je tu! Jako jedni z prvních si to aktuálně ve „veslařských“ Račicích rozdávají  o tituly Mistrů ČR mladí silničáři. A k naší velké radosti zazvučela „éterem“ včera od všech renomovaných tiskových agentur pro nás velmi radostná zpráva: v silniční časovce jednotlivců v kategorii kadetů  dospurtoval pro velmi cenný bronz náš Honza „Džony“ Šindelář! Blahopřejeme!!!

IMG_0772

Rychlost 55… Tak takhle se sviští na kadetském silničním „mistráku“ pro medaili! Bravo „Džony“!

Honzův výsledek je o to cennější, když vezmeme v úvahu, že po zdravotní stránce nebyl náš rajdr v uplynulých dnech v optimální pohodě, což se projevilo minulou sobotu na bikovém poháru v Bedřichově, kdy musel „Džony“ z dobře rozjetého závodu kvůli zdravotním obtížím odstoupit. A teď už rád  předávám pomyslné slovo „Džonymu“ staršímu, který výborný výsledek z Račic glosoval takto:

20180704_155036_resized

Kdo byl ten šťastný? Komu byla svěřena dekorace našeho mladého šampiona?

Do závodu jsme šli ještě  s né  zcela dolečeným nachlazení které  se rozjelo v Bedřichově, nicméně ho (Honzu ml.) nijak nelimitovalo. Vzhledem k tomu že se na startovce ocitl jako poslední kadet (?), (neznámo, jak se to rozhodčímu povedlo), startoval Honza za Pavlem Bitnerem a Davidem Šulcem jako úplně poslední. Nechtěl jsem to podcenit tak jsem oslovil Hersona (Petra Hermana, šéfa silničářského týmu Sportcomplex Břeclav a hlavně našeho dobého kamaráda) jestli nepojede se mnou je trochu vyhecovat. Honzík se zatím jel rozjet na silnici, a když  se vrátil  a Herson viděl  na čem se chystá  vyrazit, tak cca 12 min.pred startem ho sundal z jeho kola a nastavil mu na zapůjčení jeho časovkářskou „kozu“.Než jsme to přestavěli, bylo asi 5 min.do startu a Honza musel na start.. Na trati jsme ho hnali jak psa, srovnání času bylo jen orientační,  po projeti  cílem jsme nic netušili, až  do oznámení  prvni trojice v rozhlase…  Pak následovala koupačka v račickém kanálu i v dresu… Hersonovi se nedá  ničím oplatit jeho obrovské zavodnicke srdce , klobouk dolů a palec nahoru..! Zdravíme všechny ahoj Honza.

20180703_142000_resized

Základem každého sportovního úspěchu je pohoda v závodníkově zázemí…

A já jenom dodávám se slzou v oku: Bravo MORAVEC! Díky „Džony“ za vzorné repre oddílu! Díky, samo, že i podpůrnému rodinnému týmu… A díky, samo, že i Petrovi… (Hermanovi -  Hersonovi)… „Džonyho“ medailový výsledek z Račic znamená, že ani letos nezústane MORAVEC Team při účasti na národních cyklistických šampionátech nez medaile! Pro „Džonyho“ je bronzová placka určitě odměnou v pravý čas za poctivou tréninkovou přípravu, kterou pod novým trenérem Jirkou Ošťádalem řeší velmi, velmi svědomitě… Každý takový úspěch je pro mladého rajdra hlavně psychickou vpruhou a „nakopnutím“ do další poctivé tréninkové řehole, která ruku v ruce s talentem a trpělivostí jsou základními stavebními kameny budoucích medailových úspěchů… Zde si mrkněte na okulibou výsledkovou listinu, a tuť je ze silniční mistrovské časovky i oficiální článek… On – line je teď Honza „Džony“ Šindlář už v Peci pod Sněžkou, kde robíhá přípravné soustředění MORAVEC Teamu na „mistrák“ v naší hlavní disciplině, který se zde pojede předposlení červencový víkend. A „Džony“ bude zamozřejmě určo při tom…

20180704_155159_resized_1

Obrázek, který se neokouká… Bravo MORAVEC!