Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Protivanovské radosti!

Pátá MTB „Vrchovina“ v Protivanově byla jednou z posledních ostrých příprav na blížící se bikový národní šampionát, který pohostí o víkendu od 19. do 21. července východočeské Hlinsko. Forma všech  našich letošních  pohárových reprezentantů, monitorována úhlem pohledu dvou posledních přípravných závodů (XCE Boskovice a XCO Protivanov) se jeví jako velmi slibná a svádí nás před prvním vrcholem sezóny k opatrnému optimismu. Radostí pak pro nás z Protivanova je fakt, že hned tři naši rajdři, kteří nás budou v Hlinsku reprezentovat, a kteří se na medailové pozice v rámci „Vrchoviny“ zpravidla neprosazují, to v městysu „pod vrtulemi“ dokázali!

098

„Double“ pro MORAVEC Team vybojovali mladší žákyně Barbora Janovská a Lucie Koudelková.

Prvním z nich byl mladší žák Matouš Lipenský, který jistým vítězstvím potvrdil přetrvávající růst formy  z posledních týdnů. V závodě svedl vyrovnaný souboj s výborným Krištofem Friedlem (ACT Lerak), kterému se v posledním kole díky výtečné akceleraci  vzdálil a do cíle finišoval jako vítěz s náskokem osmi vteřin! Stejně mladým dívkám kralovala hned dvě naše děvčata: pracovitá Barbora Janovská šla do vedení hned po startu, když „záda“ jí od samého začátku zdatně kryla její týmová kolegyně Lucie Koudelková. V tomto pořadí projela děvčata po necelé čtvrthodince, kterou na trati strávila, i cílovým obloukem. První letošní „Vrchovinovou“ bednu tedy mohla slavit i v cíli druhá Lucie, navíc holky vyválčili pro MORAVEC Team i ceněné dvojité vítězství – „double“.

DSC_0139

Souboj Lipenský – Friedl o prvenství v závodě mladších žáků vyzněl v závěru závodu jasně pro borce MORAVEC Teamu!

V závodě mužů ELITE se po čase na „Vrchovině“ objevil Petr Šich a zatím co při premiéře ve Valchově na „bednu“ nedosáhnul (5. místo), v Protivanově dojel za Radimem Konečným (TÜV SÜD Rusava Bike Team) velmi těsně na druhém místě!  Jeho umístění ale hlavně výtečný závodnický projev také napovídají, že Petr je před Hlinskem ve formě, v pohodě a hlavně dost „nadupaný“…

DSC_0184

Petr Šich startuje! O necelou hodinu prohrál bitvu o zlato na cílové čáře s Radimem Konečným o galusku…

Ale i další naši reprezentanti dobře  “tvrdili“ ve svých startech protivanovskou „muziku“… Osmým místem ve startu odrážedel děvčat si vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek naše nejmladší závodnice – tříletá Barborka Vašíčková. Radost nám udělali i „reproši“ do 6-ti let. Všichni tři naši mladí mušketýři brali umístění v TOP10: 6. Jirka Vašíček, 7. Jonáš Janovský a 9. Toník Hanák. Po stříbrné Žďárné si jako na zlatý Protivanov bude pamatovat další naše spolehlivá reprezentantka v kategorii do 6 let - Leonka Eclerová, která vzhledem ke stabilní  a dobré formě zkusí i „mistrák“ v Hlinsku.

DSC_0097

Leonka Eclerová po pomalejším úvodu nakonec výborné sestry Poláčkovy porazila!

Zajímal nás samozřejmě hodně i start dívek 7-8 let, kde po medailových pozicích zpravidla pokukují jak Jana Maruška Lipenská, tak i Adélka Věrná. I když to tentokrát  těsně nevyšlo (od v cíli bronzové naší tréninkové parťačky Veroniky Šafářové oddělovala Janu s Adélkou půlminuta), myslím, že je otázkou času, kdy se obě dokážou také medailově prosadit. Pátým místem v kategorii 9-10 let (doposud letos nejlepší „Vrchovinový“ výsledek) výborně zabodoval i Filip Ecler, který také pravděpodobně v Hlinsku při mistrovském startu nebude chybět.

DSC_0130

Vyrovnaný souboj o zlato s borkami z Nového Města na Moravě svadla Lucie Gotwaldová.

Výborným výkonem se blýskli v Protivanově i naše reprezentantky ve stejné kategorii dívek. Souboj Lucie Gottwaldové a Magdalény Bartošové se dvěma rychlými borkami Bike teamu Nové Město na Moravě – Adélkou Kopřivovou a Natálkou Marešovou hodně diváky bavil a k naší velké radosti byla v cíli jako první Lucka Gottwaldová! Byť na „Majdu“ Bartošovou sice zbyla nepopulární „brambora“, za  předvedený výkon patří i jí plec nahoru! Vždyť holky z Vysočiny, závodící v krásných azurových dresech,  jsou fakt dost dobré…

100

Vítek Lipenský pokračoval v Protivanově v jízdě na ždářenské medeilové vlně!

Namlsaní předchozími „vrchovinovými“ vítězstvími starších žáků Lukáše Sedláka (Okrouhlá) a Víti Lipenského (Žďárná), jsem věřili v další podobný úspěch našich i v Protivanově. Nakonec to zlatě necinklo, ale mnoho k tomu nechybělo… Přesněji řečeno – 21 vteřin. Tento čas měl v cíli k dobru na Vítka Lipenského borec HEAD PRO Teamu Opava, Pepík Sýkora. Na pátém místě finišoval v konkurenci jedenácti borců Roman Šindelář (vzhledem k vývoji závodu ve sprintech v Boskovicích se stihl přesunout do Protivanova a i tento závod absolvovat), devátý dojel Matyáš Koudelka. Náš hodně sympatický projev v Protivanově potvrdil i závod štafet: členkou té vítězné, kombinované, byla kromě Dominika Horáka (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Tomáše Rašky (Short Bike Academy Opletal) i naše Barbora Janovská a naše „full“ družstvo složené jen z MORAVCŮ (Matyáš Koudelka, Franta Paděra a finišmanka  Lucie Koudelková) bralo bronz!  Zde mrkněte na komplet souhrn našich medailistů:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

  • Zlaté medaile vybojovali: Leona Eclerová (6 let), Matouš Lipenský (9-10 let) a Lucie Gottwaldová (9-10 let) a Barbora Janovská (11-12 let),
  • Stříbrné medaile brali: Lucie Koudelková (11-12 let), Vít Lipenský (13-14 let), a Petr Šich (muži ELITE)
DSC_0178

Trio MORAVEC Teamu v závodě štafet bronzové, Barča Janovská členkou vítězné štafety!

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:

  • První místa: Jiří Vašíček (do 6 let),  Barbora  Janovská (11-12 let) a Matyáš Koudelka (13-14 let).
  • Druhá místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Adéla Věrná (7-8 let) a  Lucie Koudelková (11-12 let).
  • Třetí v pořadí byli: Antonín Hanák  (do 6 let), Klára Věrná (do 6 let) a Dominik Ptáčník (9-10 let).
DSC_0116

Filip Ecler se na MTB „Vrchovině“ lepší závod od závodu!

Bravo MORAVEC v Protivanově! Díky všem za vzorné repre oddílu a výkony na doraz! Zvláštní poděkování patří i Karlu Všetulovi, Jardovi Ptáčníkovi a Jirkovi Žerníčkovi za pomoc s přípravou tratí, závodu, ne jehož spolupořádání se MORAVEC Team, ve srovnání s jinými závody,  nadstandardně podílí. Zde studujte kompletní výsledky, a tři fotogalerie z „dílny“ Lidušky Adámkové a Karla Všetuly. Také díky moc oběma!

Boskovická mezihra…

Že disciplína MTB ELIMINATOR je z hlediska zájmu bikerů nadále na ústupu, potvrdilo národní Mistrovství ČR, které uspořádal  Drahanský sport tým minulou sobotu ve Sport parku Doubravy v Boskovicích. Byť celou akci zastřešoval Český svaz cyklistiky a byť pro juniory a dospělé  byl tento závod kvalifikací na blížící se MTB Mistrovství Evropy v Brně, nízká účast pouhých 134 rajdrů ve všech kategoriích, včetně dětských, potvrdila, že tato – dříve atraktivní disciplína – je v současnosti už opravdu hodně na periferii zájmu bikerů… I když jezdci MORAVEC Teamu tuto disciplínu netrénují a ani na Boskovice nebyla řešena speciální příprava, osm našich reprezentantů vybojovalo celkem 3 medaile!

IMG_5880

Eliška Hanáková je vicemistryní ČR mezi staršími žákyněmí v MTB sprintu!

Boskovice byli pro sestry Hanákovy, Amálku Gottwaldovou, Barboru Tlamkovou, Vítka Suchánka, Romana Šindeláře, Kláru Odehnalovou a Lukáše Sedláka jakousi mezihrou v mozaice kamínků, tvořící přípravu pro první vrchol sezóny, kterým bude o třetím červencovém víkendu Mistrovství ČR závodů horských kol v Hlinsku. Pevně věříme, že z hlediska jejich účast na sprintech splnila účast  účel, a byla pro ně prospěšnou. To nám blížící se Mistrák v Hlinsku už vlastně brzy ukáže.

IMG_5864

Dojezd finále závodu mladších žákyň. Z fotky je patrné, kolik ztratily v cíli naše holky na vítězku Veroniku Srnskou.

Prapor MORAVEC Teamu opět hodně vysoko podržela děvčata. Hned tři naše mladší žákyně se probojovaly do čtyřčlenné finálové jízdy. Možná všichni odborníci tipovali, že to bude právě jedna z našich děvčat, která závod ovládne, vzhledem k naší přesile 3:1 oproti, z MTB „Vrchoviny“ nám dobře známě Veronice Srnské (Bike Team Nové Město na Moravě). Sprint je ale specifická a hlavně jednoznačně individuální disciplína, kde se týmová spolupráce dá nějak řešit vždy jen velmi těžko. A tak v otázce vítězky závodu byl opak pravdou, když Verča Srnská, která se naší přesilovky nijak nezlekla, závod ovládla! S minimální ztrátou za ní dospurtovala naše děvčata v pořadí: Anna Hanáková, Amálka Gottwaldová, Barbora Tlamková.

IMG_5846

Barča Tlamková je zpět! V Boskovicích si po nucené přestávce nevedla vůbec špatně!

Třetí „placku“, ten den druhou  stříbrnou, vybojovala v Boskovicích starší žákyně Eliška Hanáková, která svedla souboj o prvenství se svojí letošní tradiční soupeřkou, Adélou Pernickou (Bike Pro Racing). Ostaním našim se už toliko nedařilo a finálové pozice si nevyjeli. V konkurenci 13-ti kadetek byla Klára Odehnalová klasifikována na 9. místě a mezi 12-ti juniory pak Víťa Suchánek jako 10. V nejpočetněji obsazené kategorii starších žáků (na start se jich postavilo 23) jsou v oficiálním  “resultu“ zapsání Roman Šindelář na 17. a Lukáš Sedlák na 20. místě.

IMG_5829

Na startu kvalifiační jízdy pozdější vicemistryně ČR v kategorii mladších žákyň, Anička Hanáková.

Nad výsledky si není třeba nijak lámat hlavu i v Boskovicích šlo především o kvalitní přípravu na Hlinsko a onen pověstný chleba se bude lámat až tam. Kromě medailových profitů nás ale všechny potěšil také návrat na tratě již uzdravené Barbory Tlamkové. A že to byl „come back“ hned málem medailový, nás těší dvojnásob. A byť Bača ještě Hlinsko vynechává, pevně věříme, že 10. srpna v Bukové  ji už uvidíme závodit i v klasickém „ikscéóčku“. Zde studujte výsledky z Boskovic,  tuť je zase k omrknutí fotogalerie. (díky Tondo).

Olympijská vítězka!

Eliška Hanáková v letošním  roce přepisuje historii MORAVEC Teamu! Nejen, že vyhrála v kategorii starších žákyň pět závodů Českého poháru v řadě, ale minulý týden vybojovala historické olympijské zlato v závodě horských kol na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci a navíc k tomuto triumfu přidala bronz v silniční časovce!  Bravo MORAVEC! Blahopřejeme s přáním, ať její cyklistická kariéra pokračuje tak, žaby v budoucnu takových medailových  úspěchů dosáhla i na „velkých“ Letních olympijských hrách! Vzhledem k jejímu věku přichází teoreticky v úvahu jako první v pořadí Letní  olympijské hry v r. 2024 v Paříži… Budeme Elišce držet palce!

IMG_5613

Pódium nejlepších bikerek – starších žákyň na ODM 2019 v Liberci. Hlavní role – Eliška Hanáková!

Z MORAVEC Teamu přicházeli v úvahu pro reprezentaci Jihomoravského kraje, kterou měli na starosti zkušení Petr Herman a Lukáš Petr kromě Elišky Hanákové ještě Roman Šindelář, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová, Olomoucký kraj mohl v Liberci pak reprezentovat taky Vít Lipenský. Jediná Eliška se však dokázala prosadit sítem kvalifikačních závodů a vybojovala si tak právo reprezentovat náš Kraj na dětské vrcholové sportovní akci.

IMG_5562

Eliška na trati vítězného závodu.

Cyklistická klání pod olympijským ohněm, který zažehla Olympijská vítězka ze ZOH v Soči 2014, snowbordistka Eva Samková, začaly klasickým MTB – XCO závodem. V něm byla Eliška  Hanáková horkou favoritkou, na kterou bylo připraveno jejich 27 soupeřek (každý ze 14-ti krajů ČR měl právo nasadit do bojů dvě závodnice). Eliška nedala soupeřkám šanci a na trati v Bedřichově, navázala svým jistým vítězstvím (svoji tradiční soupeřku Adélu Pernickou porazila o více než půl minuty) na nedávný pohárový triumf,  kdy pořadí těchto dvou šikovných dívek bylo zcela identické. O den později byla správně „nažhavená“ borka MORAVEC Teamu  připravena opět útočit na medaili v silničním závodě s hromadným startem. Díky hrubé chybě mechanika (nepřipravil na jejím závodním kole předepsané převody) byla „Ellis“ bohužel  krátce před startem diskvalifikována… Chuť si spravila v závěrečném dnu cyklistických disciplín,  kdy svoje silničářské kvality potvrdila ziskem bronzu v časovce jednotlivkyň! Ještě jednou blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

IMG_5603

Čerstvá olympijská vítězka poskytuje rozhovor sdělovacím prostředkům.

Až do této doby vybojovala na Olympiádě dětí a mládeže medaile v dresu MORAVEC Teamu v r. 2015 v Plzni Tereza Obořilová. Jako starší žákyně brala stříbro v klasickém cross country a bronz vybojovala následně v silničním kritériu. Druhá bronzová jí unikla velmi těsně tehdy ve třetí cyklistické disciplíně – v MTB sprintu (4. místo). Eliška Hanáková vítězstvím v Bedřichově zkompletovala medailovou sbírku MORAVCŮ z dětských olympiád a bronzovým přídavkem stanovila prozatím náš medailový profit z této čím dál více sledované akce na 4 „placky“ (1x zlato, 1x stříbro a 2x bronz). Kdo a kdy z MORAVCŮ půjde ve stopách dvou jmenovaných šikovných holek? Budoucnost ukáže…

Zde studujte výsledky včetně, a zde mrkněte i na okulibou fotogalerii. (Díky Tondo!)

IMG_5662

První olympijská „placka“ pro Elišku. Pevně věříme, že zdaleka ne poslední!