Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Cyklokrosové tažení…

Závodem v Lounech, který se jel ve sváteční den stoletého výročí vzniku samostatného Československa, se národní cyklokrosový pohár přehoupl do své druhé poloviny. V odjetých sedmi závodech zatím do bojů zasáhli čtyři MORAVCI a ve výborných výkonech nadále pokračuje především žákyně Eliška Hanáková, která dojíždí v kategorii kadetek pravidelně těsně za hranicí elitní desítky, když v Jičíně se do TOP 10 dokonce dokázala prosadit!

IMG_2892

Eliška Hanáková na startu závodu v Jičíně, kde zajela zatím svůj nejlepší výsledek.

Pojďme si po pořádku výsledky našich dočasných cyklokrosových reprezentantů zrekapitulovat. V Hlinsku „brala“ Eliška 15. místo a v tomto závodě ji ve startovních listinách doprovodili i bratři Jan a Roman Šindelářovi. „Džony“ dojel v konkurenci 37 juniorů s kolem ztráty na bodovaném, 27. místě, Roman měl soupeřů víc než 70 a v cíli byl klasifikován jako 45. V Rýmařově startovala z MORAVCŮ již opět pouze Eliška Hanáková a oproti Hlinsku si polepšila o tři příčky, na 12. místo.

IMG_3088

Anička Hanáková na trati ve Slaném, kde odjela svůj druhý cyklokrosový pohárový závod.

Do elitní desítky se prosadila v Jičíně, kde dojela 8. se ztrátou pouhé minutky na letošní suverénku společné kategorie žákyň a kadetek – Anetu Novotnou (Adastra Sokol Veltěž). Čtrnácté místo ze Slaného a 11. příčka z „mokrého“ závodu v Lounech dokládají, že Eliška Hanáková se letos svými výbornými výkony rázně zařadila do širší špičky v této dívčí kategorii, ve které se na startu objevuje pravidelně více jak 50 závodnic.

IMG_3156

Výběh schodů je častým prvkem cyklokrosových tratí, jako například té v Lounech.

Od závodu v Jičíně, od kterého „Ellis“ sedlá novou techniku ji navíc na startu pravidelně doprovází její mladší sestra Anna Hanáková. A přesto, že je Anička v této cyklistické disciplíně ryzím nováčkem, nevede si vůbec špatně o čemž svědčí například její 35. místo z Jičína. Po sedmi odjetých závodech patří Elišce průběžné 13. místo, když zatím vybojovala 133 bodů a díky tomuto jejímu tučnému bodovému profitu se v soutěži týmů drží MORAVEC na důstojné, 12. příčce. Elišce i Aničce budeme mačkat palečky i v dalších závodech,  nejbližší dva pohostí již o tomto víkendu Kolín a Čáslav. Zde najdete kompletní výsledkový servis, a zde mrkněte na tři fotogalerie:

Pro úplnost aktuality ještě doplním, že výborně jezdí letos cyklokrosy i náš odchovanec Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specilized). Nejlepšího výsledku dosáhnul zatím v Rýmařově (4. místo) a po sedmi závodech figuruje v průběžném pořadí kategorie juniorů na 6. místě.

Zlatý „zavírák“!

Téměř dvě desítky MORAVCŮ zasáhlo do bojů na Soběšické Muldě – bikovém závodě,  který se letos jel už po dvaadvacáté a bez kterého si regionální cyklistické cross country  už ani neumíme představit…  A stalo se tradicí, že právě tato „race“ pomyslně uzavírá MTB sezónu a tradičně jsou zde – i pro tuto skutečnost symbolického loučení –  startovní listiny  hojně zaplněny. Nejinak tomu bylo i letos a nás moc potěšila medailová žeň o kterou se zde postarali rajdři MORAVEC Teamu, především z řad našich ambiciózních „mladých pušek. Výkony a výsledky na Muldě a Muldičce udělali naši borci i borky  zlatou tečku za bezesporu úspěšnou sezónou 2018!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úspěšnou sezónu završila Zita Žerníčková vítězstvím na „Muldičce“!

Na Muldičce jsem na startovní čáře napočítal sextet v dresech MORAVCE a zisk tří zlatých a jedné bronzové medaile napovídá o vysoké produktivitě našeho šiku! Rovná „kopa“ (nemusím připomínat, že staročeská početní míra, „kopa“ = 60) mladých závodníků se sešla na startu kategorie chlapců do 5- ti let s naším Jonáškem Janovským včetně. Vítěz Českého poháru a Vicemistr republiky za letošek v kategorii 3-4 roky sice na „placku“ nedosáhnul, ale 5. místo je v takto početném startovním poli  určitě úspěchem.  V kategorii stejně mladých dívek čelila Leonka Eclerová čtyřiceti soupeřkám a – podobně jako Jonáš – si z tohoto počtu nedělala těžkou hlavu… Leonce po právu patří z letošní Muldičky cenný bronz!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lucie Koudelková, úřadující šampionka letošní MTB „Vrchoviny“.

Zlato se nám zalesklo díky Zitě Žerníčkové (v závodě vzdorovala 25-ti soupeřkám), suverénce v kategorii dívek 6-7 let a po jejím vzoru dospurtovali minulou neděli na nejvyšší metu v kategoriích 8-9 let i Jirka Zavřel a Justýna Novotná! Jirku Zavřela v cíli jistil na 7. místě dokončivší další náš borec Filip Ecler a oba v tomto dalším z početných startů pak soupeřili v Brně – Lesné  s  bezmála padesáti borci. Z tohoto pohledu měla poněkud jednodušší roli Justýna Novotná, vítězka závodu stejné kategorie dívek, kterých se  sešlo na startu „jen“ 14.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První metry po startu v podání Matyáše Koudelky.

Věkové kategorie od 10-ti let již vyrazili na hlavní traťové okruhy, vedoucí lesním terénem k vesnici Soběšice, a kterým vévodí legendární „Mulda“, což je průjezd lesní roklinou, který kdysi jeden biker, závodící současně i na MTB „Vrchovině“ pojmenoval ekvivalentním názvem: „Malý Písečák“. Znalci „Vrchoviny“ jistě dobře ví, o které traťovou pasáž (Písečák) a v rámci kterého závodu je řeč… Na 11. místě dokončil svůj start v konkurenci čtyřiačtyřiceti chlapců  kategorie 10-12 let Matyáš Koudelka. Tito hoši už kroužili na pětikilometrovém okruhu, včetně průjezdu zmíněnou „Muldou“.

05

Barča Tlamková uhání pro cenné stříbro, na bronzové pozici ji „jistí“ Adéla Zavřelová.

Ve startu stejně mladých děvčat na stejné trati potvrdil vysokou výkonnost z průběhu celé sezóny kvartet našich šikovných borek. Posuďte sami: druhé místo vybojovala Barbora Tlamková, jako 3. spurtovala do cíle Adéla Zavřelová, 6. místo brala Lucie Koudelková a o příčku za ní dokončila v závodě dvaceti dívek Barbora Janovská. Starší žáci Lukáš Sedlák s Romanem Šindelářem pak zakončili naši „Muldovou“ dětskou účast na trati 7,5 km v konkurenci pětadvaceti závoďáků výsledkovými pozicemi na konci na konci elitní desítky: Lukáš 9. místo,  Romča 10.

06

Barča Janovská v obklíčení soupeřek.

Chybí-li Vám do výčtu čtyř našich zlatých medailí ještě jedna, tak nejen, že počítáte správně,  ale i  čtete pečlivě tuto aktualitu.  Čtvrtou zlatou pro MORAVEC Team vybojoval v závodě chlapců 15-17 let Honza „Džony“ Šindelář na trati 10 km, když kluků se tentokrát sešlo na startu celkem 11.  Poslední medailový „zářez“ toho dne obstaral na „patnáctce“ v závodě mužů 18-39 let náš letos úspěšný a smůlovatý „EXPERT“ Petr Šich, který pro MORAVEC vybojoval cenný bronz. Cenný je skutečně ve smyslu toho slova… Vždyť být na třetím místě ze 71 startujících je určitě úspěch!

07

Umístění v TOP 10 brali v cíli Lukáš Sedlák (v popředí) s Romanem Šindelářem.

Celkem 61 jich startovalo v mužích + 40 let a 5. Místo v cíli Honzy Šindeláře st. určitě svoji cenu má… A jen o dvě příčky za Honzou dokončil závod, vypsaný  na 15 km, další z našich osvědčených „reprošů“, Franta Paděra. Taky dobrý… A na to, že měl letos náš starší veterán Pavel Balák kvůli zdravotním trablům startů jako  onoho pověstného „šafránu“, je jeho 7. místo mezi chlapy + 50 symptické…

08

Cennou „placku“ vybojoval mezi muži na „patnáctce“ Petr Šich.

Úplně na závěr zmíním i výsledky některých našich kvalitních soupeřů, které jsme letos mohli spatřit i na MTB „Vrchovině“. Věkem ještě kadet a dvojnásobný vítěz závodů letošní „Vrchoviny“, Jakub Zemene (Short Bike Academy Opletal), startoval a suverénně vyhrál závod mužů  18-39 let na 15 km! Hlavní závod „eliťáků“ na 30km ovládl Marek Rauchfuss, 7. místo bral celkový vítěz letošní „Vrchoviny“ Jirka Ošťádal (Enjoy Riding Team), 15. pak dojel letošní národní šampion z MTB „čtyřiadvacetihodinovky“ z Jihlavy a další pravidelný účastník „Vrchoviny“ – Martin Hovanec. A aby se dámy nezlobily: elitní kategorii žen vyhrála v Brně – Lesné další nám dobře známá tvář z „Vrchoviny“ – Lucie Veselá (GT Opportunity). Mrkněte na kompletní výsledky…

09

Franta Paděra zajet na „Muldě“ umí!

Díky všem našim rajdrům za výkony a výsledky v „Soběšickém zavíráku“, k medailistům míří – samo, že – i naše gratulace! Díky též rodinným podpůrným týmům! Protože ještě před posledním MTB závodem sezóny MORVEC Team u plynule „vplul“ do zimní přípravy, přejeme všem v rámci ní nejen pevné zdraví  ale hlavně poctivý  snaživý přístup. Sejdou-li se v přípravném období tyto dva předpoklady, tak s přihlédnutím k faktu, že Vás vedou kvalitní a zkušení trenéři, si buďte jisti, že výsledky se v sezóně 2019 dostaví! A ještě poznámka: přehlédl-li jsem někoho ve výsledkových listinách, ozvěte se, doplním Vás do článku. To, že v nich pořadatel neuvádí týmovou příslušnost, mi ztěžuje vyhledávání našich „koní“… Fotomateriál v článku je výběrem našich barev z oficiálních fotogalerií závodu.

100_6067

I Honza Šindelář je na „Muldě“ jako doma… Našim Mastrům dvojkařům tentokrát v Brně chyběl do „bojové“ party Martin Gottwald.

Cyklokros: supr start!

Díky starší žákyni Elišce Hanákové nebude ani letos chybět dres MORAVEC Teamu  v závodech prestižního Českého poháru v cyklokrosu. Tato série  čítá  opět rovný tucet závodů a už minulý víkend odkrojily z této tučné porce svůj díl první dva závody, které se odjely na tratích v  Uničově  a Ostravě. Eliška Hanáková, byť věkem ještě starší  žákyně, závodící ve společné kategorii s kadetkami , začala cyklokrosovou sezónu dvěma výbornými umístěními těsně za hranicí elitní desítky!

IMG_2596

Kadetky krátce před startem premiérového závodu v Uničově.

V Uničově i Ostravě dokončila závod na 12. místě v obou případech se ztrátou cca půldruhé minuty na vítězku (v obou závodech to byla Aneta Novotná – ADASTRA Sokol Veltěž) a rázem se tak zařadila do širší cyklokrosové špičky českých děvčat tohoto věku. Především v Ostravě se zdálo, že jí TOP 10 neunikne. Pád na trati v průběhu závodu však způsobil časovou ztrátu, která ji prozatím odsunula těsně za 10 nejlepších borek. Dovolím si ale odhadovat, že je jen otázkou času, kdy se této mety Elišce podaří  dosáhnout. Možná už o tomto víkendu, kdy v rychlém sledu pokračuje ČP závody v Hlinsku (sobota) a v Rýmařově (neděle). Budeme, samo-že, držet palce!

IMG_2631

Obávané uničovské schody v podání Toma Tlamky „Contadora“.

Cyklističtí odborníci si určitě všimli, že kromě Elišky Hanákové se v mládežnických startovních listinách  objevují i  další jména, nám dobře známá z letošní, právě skončené, MTB „Vrchoviny“. V juniorech například začal výborně cyklokrosovou sezónu třetí borec z červencového bikového závodu ve Žďárné, Tomáš Ježek (IVAR), který bral v Ostravě i Uničově „bednu“ za druhá místa! Tuto kategorii jede už letos i vítěz tří závodů „Vrchoviny“  (Protivanov, Žďárná, Okrouhlá) a náš odchovanec Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Rcing – v Uničově 12. místo, v Ostravě 7.).  A cyklokrosové publikum zatleskalo za bronzové umístění v Uničově v kategorii juniorů i dalšímu vítězi závodu PDV z Bukové – Honzovi „Zatlíkovi“ Zatloukalovi (Nutrend Specialized Racing).

IMG_2612

Eliška Hanáková zdolává jeden z náročných výjezdů v Uničově.

Na cyklokrosovém bitevním poli můžeme monitorovat ale i další úspěšné „veterány“ z letošní „Vrchoviny“… Silnou mládežnickou skupinu nasazuje do bojů tým Short Bike Acdemy Opletal jejímž lídrem je kadet a vítězný hrdina z letošních Knínic, Jakub Zemene, kterému zdatně sekundují nám další známé tváře – kadetka Denisa Bravencová a žáci – bratři Tomáš a Lukáš Raškové. V žákovské kategorii si vede velmi dobře  i celkový vítěz PDV mezi chlapci 9-10 let – Jakub Tesařík (Cykloteam Kolárna). A mohli bychom jmenovat další, kterým letošní „Vrchovina“ podle všeho docela dobře posloužila na zvládnutí i cyklokrosové „prodloužené“…

IMG_2680

I dobrý běžec musí být cyklokrosař…

A ještě jedna poznámka, či námět, směřující na Český svaz cyklistiky a její cyklokrosařskou komisi: vzhledem k rostoucímu počtu děvčat v oficiální kategorii kadetek (v obou případech jich startovalo 55) , kdy v reálu tato jedna kategorie vlastně sdružuje hned kategorie  tři (mladší žákyně, starší žákyně, kadetky) by možná stálo z zvážení rozdělení této na dvě: první by byla společnou mladších mladší a starších žákyň, druhou by pak tvořila kategorie kadetek. Zde studujte kompletní výsledkový servis z Ostravy, zde jsou výsledky z Uničova. Je k okouknutí i malá fotogalerie