Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Zlaté i „Viadukty“..!

Jezernické viadukty, které pořádá pořadatelská skupina Author Šela, se staly oblíbenou štací rajdrů MORAVEC Teamu a letos to byl  – týden po „Muldě“ – už fakt definitivně bikový „zavírák“. A stejně, jako z Brna – Lesné jsme se nevraceli s prázdnou, ani pod „Viadukty“ nebyla porušena vítězná tradice letošní sezóny, která bude v kronice MORAVEC Teamu jednoznačně uvedena s přívlastkem – zlatá!

021

Dvojčata jdou na věc… Aneb na startu Jezernické „desítky“ Marie (vlevo) a Magdaléna Bartošovic.

Znalí věci ví, že delší závody maratonského typu nejsou pro útlý dětský věk příliš vhodné… Ale v době, kdy závodní sezóna končí, není určitě kontraproduktivní, aby si děti závod podobného typu „střihli“… Blanenskému Golemu, který byl v minulosti co by MTB maraton též středem našeho výjimečného zájmu, je asi definitivně odzvoněno, a tak si pár našich nezlomných pravověrných bikerů zajelo letos alespoň „Viadukty“. Tři naše „Grácie“ vyrazily na start dětského maratonku na distanci 10 km a právě díky jedné z nich – Justýně Novotné – zústala neporušena tradice „zlatých“ závodů, kterých si MORAVEC Team letos užíval na MTB závodech všeho druhu ve skutečně hojné míře..!

038

Justýna Novotná sviští vstříc vítězství!

„Jusťa“ nebo taky „Džastyn“ Novotná prosvištěla „dsítku“ za 27:34 minut, nadělila druhé v pořadí , Elišce Černé (HBT Zlín) v cíli více jak 20 vteřin a znovu potvrdila, že její výborné letošní výsledky ze závodů Českého poháru horských kol a z prestižního Poháru Drahanské vrchoviny nebyly náhodné… Bravo MORAVEC! Blahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu! Justýně dobře v závodě sekundovaly její o rok  mladší týmové kolegyně, sestry-dvojčata Magdaléna Bartošová (v cíli 9. místo) a Marie Bartošová (v cíli 11. místo).  Díky holky i Vám za vzorné repre MORAVEC Teamu!

011

Jedna z osobností letošní MTB „Vrchoviny“ – Lukáš Raška, potvrdil svoje kvality i vítězstvím na MTB maratonu v Jezernici.

Zlatou tečku za bikovou sezónou udělali i naši kamarádi ze Short Bike Academy Opletal. Závod mladích žáků na distanci 18km opanoval Lukáš Raška, dobře si vedli i borci tohoto týmu v kategorii kluků 9-10 let na „desítce“: Tomáš Raška 4. místo a Ondra Širůček – 11. místo. Blahopřejeme! Zde studujte kompletní výsledkový servis dětského maratonkua zde jsou bezva fotky Lidušky Adámkové.

Zlatá i derniéra!

Tak, jako byla pro MORAVEC Team ve zlatém lesku oficiální premiéra letošní sezóny o posledním březnovém víkendu v rakouském Langenlois ( v našich barvách zde medailově zazářili Eliška Hanáková, Víťa Suchánek, Zita Žerníčková a Petr Šich), tak i oficiálně poslední letošní bikový závod, kterého se v Brně – Lesné v rámci regionální bikové klasiky – Soběšické muldy – závodníci MORAVEC Teamu zúčastnili,  se vyznačoval leskem nejcennějšího kovu… 

P1430195

Nejlepších chlapec na „Muldičce“ v kategorii do 5-ti let: Jonáš Janovský!

V Brně – Lesné na závodě, který  svou tradicí patří ke kultovním bikovým závodům v jihomoravském regionu, a kde je lídrem akce náš kamarád, pan Zdeněk Bartoš, jsme, jako tým, prostě nemohli chybět… Znalí věci ví, že se paralelně v jednom prostoru schází závody dětí do  devíti let („Muldička“) a závody ostatních starších kategorií (Soběšická mulda), přičemž ona legendární „Mulda“, rokle, kterou bych přirovnal k valchovskému „Písečáku“ – cca sotva polovičnímu,  se nachází v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi.

DSC_4436

Barunka Janovská uhání pro cenné stříbro!

Na „Muldičce“ zasáhli do bojů tři naši „reproši“ a skutečnost, že vybojovali zlato, stříbro a jedno umístění v TOP5, hovoří za vše… Famózní závodní závěr sezóny zažívá Jonáš Janovský, suverénní vítěz chlapecké kategorie 0-5 let. V konkurenci 60-ti(!) soupeřů je tomuto výkonu potřeba – zatleskat! Úspěšný vstup do MORAVEC Teamu zažívá náš čerstvý nováček, letovický Matěj Kalina. Ten, pro změnu, vybojoval v Brně cenné stříbro v konkurenci 40-ti soupeřů v rámci kategorie chlapců 6-7 let! Protože starty v téhle kategorii stíhal i Jonáš Janovský, i on změřil velmi zdatně síly se staršími soupeři, přičemž 6. místo je toho důkazem!  Na trati „Muldičky“ se neztartila po bojovném výkonu  ani v cíli 5. v kategorii dívek 8-9 let, Zita Žerníčková, která čelila pro změnu konkurenci 21 závodnic. Bravo kluci a dívko! Bravo MORAVEC!

DSC_4377

„Hbitý panter“ – Justýna Novotná brala na „Muldě“ také cenný bronz!

Na hlavních tratích „Muldy“ jsme v kategorii dívek 10-12 let zatleskali hned třem našim borkám. Barbora Janovská, byť den před „Muldou“ startovala na těžké cyklokrosové pohárové trati na Holých Vrších, brala po výborném výkonu v Brně stříbro, o moc za ní nezaostala ani v cíli bronzová Justýna Novotná. Po kvalitní jízdě brala „bramboru“ v cíli čtvrtá další naše výborná závodnice, Barbora Tlamková! Bravo MORAVEC – podruhé!

DSC_4413

Po vítězství na „Vrchovině“ v NMnM si Lukáš Sedlák připsal další cenný výsledek!

Medailovým profitům MORAVEC Teamu ale ještě nebylo ten den zdakeka konce…Vv kategorii chlapců 13-14 let  zajel výborně v cíli druhý Lukáš Sedlák a pro pěkné 6. místo si pak dospurtoval v konkurenci 15 borců Roman Šindelář. Ve startu chlapců 15-17 let znovu potvrdil cenným 5. místem vysoký standard závodníků MORAVEC Teamu další z nováčků pro sezónu 2020, jevíčský Matěj Štindl. Bravo MORAVEC – do třetice!

P1430234

Nepsaný Král letošní „Muldy“ – Petr Šich!

Ani po finále „Muldy“, kterým jsou jednoznačně starty mužů ELITE na tratích 15 a 30 km jsme nezústali s prázdnou. Petr Šich jasným vítězstvím na „patnáctce“ potvrdil, že má za sebou TOP sezónu, která si zasloužila i tuto TOP zlatou tečku. A to se mu beze zbytku podařilo! I Petr (podobně jako Jonáš Janovský) stihnul navíc v Brně -Lesné v tu prosluněnou neděli 13. října, startovat ještě v hlavním závodě mužů ELITE na 30 km… A co víc: i v tomto závodě se dokázal prosadit na „bednu“, když dojel na výborném, 3. místě! Komu čest, tomu čest… Petra na startu „patnáctky“ velmi zdatně zdvojil i Víťa Suchánek, který si poprvé „prubnul“ to, co ho čeká příští rok – tj. starty s dospělými borci. Víťovo 9. místo v konkurenci 78 závodníků určitě svou cenu má… Takže znovu, už  po čtvrté voláme: Bravo MORAVEC!

DSC_4440 (1)

Barča Tlamková se po zranění dostává do té pravé závodní fazóny. „Brambora“ z „Muldy“ to potvrzuje!

Tak, jak to supr v Langenlois zjara začalo, tak to v průběhu sezóny supr pokračovalo a tak to i v Brně – Lesné supr skončilo. Sezóna 2019 se tedy nedá označit jinak než? SUPR..! A díky všem, kdo se o tyto výjimečné výsledky zasloužili..! Zde studute kompletní výsledky a zde je ze závěrečného  brněnského bikového  tažení průkazná fotogalerie

P1430433

Vítězný Pavel Žák oplatil v Brně Petrovi Šichovi porážku z NMnM. Petra to ale asi moc nemrrzelo, bronzová placka je – za dané situace – taky super! Zcela vlevo šéf Soběšické muldy  p. Zdeněk Bartoš.

Sólo pro…

…sourozence Jonáška a Barboru Janovských! Myslím, že si tuto samostatnou aktualitu plně zaslouží, protože – byť jsme (MORAVEC Team) letošní závodění oficiálně „zapíchli“ finálovým závodem MTB „Vrchoviny v Novém Městě na Moravě – „První mechanizovaná divize MORAVEC Teamu“, kterou tvoří právě tito dva šikovní cyklističtí sourozenci, pokračuje nadále  ve vítězných útočných závodních výpadech… A to v pravdě v mistrovském, medailovém stylu! 

MTB Nova Cup – 5.10. 2019 – Mikulov

Osmým závodem pokračoval seriál MTB maratonů, Nova Cup, první říjnovou sobotu závodem ve městě vínu zaslíbeném – Mikulově. Na startu doprovodného dětského závodu kategorie chlapců do 5-ti let nechyběl náš – byť přes útlé mládí – již zkušený reprezenant – Jonášek Janovský. V závodě čelil deseti silným soupeřům, včetně letošního vicemistra České republiky z Hlinska v závodech horských kol v kategorii 5-6 let Daniela Kováře (Expres CZ – Tufo Team Kolín). Jonáš ale opět předvedl statečné srdce bojovníka! Kováře v pravdě na trati „převálcoval“ a v cíli byl před ním dřív takřka o 8 vteřin! Bravo MORAVEC! Jedině tito dva borci dokázali zajet trať závodu pod dvě minuty… Skutečně cenný skalp si na pomyslný bikerský opasek pověsil v samotném závěru sezóny Jonášek Janovský! Zde si jeho supr výsledek z Mikulova můžete ověřit...

image000000 (8)

Vítěz z Mikulova – náš Jonáš!

Cyklokros – Oderský pohár 6.10. 2019 – Jeseník, 19. 10. 2019 – Zábřeh

Že se česká cyklokrosová kvalita „kove“ v hojné míře na severu Moravy, není zas až tak tajemstvím… Napomáhá tomu určitě i cyklokrosová série Oderský pohár a nás letos těší, že výraznou medailovou stopu v něm zanechává další naše již zkušená reprezentantka , starší „ségra“ Jonáše, Barbora Janovská. Borka, která si směle – vedle sester Hanákových -  řekla letos o účast v „nejvyšší cyklokrosové lize“ (a nevede si  vůbec špatně) ukazuje i po týmové  závodní „uzávěrce“ skutečně obdivuhodnou zásobu sil a neustálou velkou chuť do závodění! Den po těžkém závodu Českého cyklokrosového poháru v Hlinsku dokázala dojet na „Oderáku“ v Jeseníku ve své kategorii na 2. místě a o 14 dnů později,  na dalším pokračování Oderského poháru, tentokrát v Zábřehu, dokonce vyhrála! Bravo MORAVEC podruhé!

image000000 (9)

Vítězové z Jeseníku. Barunku Janovskou v dresu MORAVEC Teamu na stříbrné „bedně“ dobře rozeznáváme!

Sourozencům Janovským nelze než za jejich výkony a vzorné repre MORAVEC Teamu vyseknout poklonu a o jejich neutuchající chuti vítězit se dočtete ještě i zde... Ještě štěstí, že se cyklokrosové speciály vyrábí až od určité velikosti… Jinak si dovedu docela živě představit v ostré cyklokosové akci i Barčina mladšího bráchu,  Jonáška…

IMG-20191019-WA0002Na „bednová“ unístění si Barbora Janovská (vítězka ze Zábřehu) začíná pomalu zvykat..!