Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Radost z Okrouhlé!

Brněnský běžecký pohár pokračoval na první prosincový den druhým závodem v jinak především horským kolům zaslíbené obci – Okrouhlé. Byť v současnosti není tento seriál pro MORAVEC Team již nosnou částí přípravného období, vypátral jsem ve výsledkových listinách celkem pět jmen s naší týmovou příslušností. A hned čtyři z nich se výsledkově dokázali prosadit do TOP10! V jednom případě nám to „hodilo“ dokonce neoficiální, ale o to pro nás radostnější  – bronz!

BBP_2_287_a

Nikola Hlubinková se na okrohleckém BBP představila v tom nejlepším běžeckém světle!

Multisportovní rodiny našich řad, jakými Janovští a Eclerovi se svými akčními dětmi určitě jsou, Ti byli především „hnací silou“ MORAVEC Teamu na sobotní běžecké Mikulášské Okrouhlé. Po medaili sahal ve svém startu v kategorii „Přípravka mladší hoši“ srdcař Filip  Ecler, kterého ale od bronzu oddělilo v cíli nakonec několik desetinek vteřiny… Ve vyrovnaném závodě na trati 200m doběhl se ztrátou pouhých čtyř vteřin na vítěze. Na páté příčce pak finišovala v závodě „Přípravka nejmladší dívky“ jeho rtuťovitá sestra, Leonka Eclerová, takže v Uhřicích u Eclerů vládla v předadventním čase určitě atletická spokojenost.

BBP_2_139_

Dan Turek (st. číslo 276) zdolavá první kilometr Mikulášského běhu. Je patrné, že od startu se pohyboval na čele závodu. Vpravo od Dana poznáváme ve žluté čelence i Petra Bořila.

Statečně se s promrzlými tratěmi i zdatnými soupeři „popasovali“ v sobotu i Jonášek a Barča Janovští. Jonášek Janovský po bojovném výkonu obhájil v kategorii „Přípravka nejmladší hoši“ devátým místem v cíli umístění v TOP 10, a Barbora Janovská brala v cíli kvalitně obsazeného závodu kategorie „Přípravka starší dívky“ 18. příčku.  A kdo, že byl v sobotu na Okrouhlé tím „pátým mušketýrem“? Neuvěříte…

BBP_2_135_

Vojta Grün doma „tvrdil muziku“ a v seběhu do údolí se pohyboval na čele více jak dvousethlavého startovního pole startujících v závodě na 8,6 km.

Když jsem pátral ve výsledkových listinách hlavního závodu na 8,6 km, upoutal moji pozornost borec na 11. místě. Jméno? Daniel Turek. Cyklistickým odborníkům (za kterého se já ale zdaleka nepovažuji) se rychle vybaví výborný český silničář, v současnosti již v zahraničním angažmá, se smlouvou na r. 2019 „v kapse“. Jakmile jsem si toto ujasnil, zpozorněl jsem a pátral trpělivě dál ve výsledkových listinách okrouhleckého Mikulášského běhu. A můj „čuch“ mě nezklamal! V hlavním závodě na 8,6 km startovalo celkem 207 borců – a taky několik borek. Na 158. místě najdete pak ve výsledkové listině se startovním číslem 275 běžící Nikolu Hlubinkovou, týmová příslušnost – MORAVEC Team!

BBP_2_216_

Symbolická fotka: skutečně, mužem č. 1 na Okrouhlé (tj. od října novým starostou obce) je Gusta Grün!

Bývalá skvělá česká bikerka, silničářka i cyklokrosařka a přítelkyně Dana Turka se k nám stále hrdě hlasí, čehož si samozřejmě ceníme a máme z toho radost..! Trošku mě i zvlhlo oko… Celkem 12 žen „dalo“ v sobotu na Okrouhlé „desítku“ a Nikola Hlubinková z nich měla třetí nejrychlejší čas! A za svoje dřívější výsledky na silnici se před Danem Nikola nemusí vůbec stydět!  Zde například zavzpomínejte na rok 2010… Suma sumárum: za vzorné repre oddílu tedy poděkueme nejen Leonce a Filipu Eclerovým a Jonáškovi a Barunce Janovských, ale i Nikole Hlubinkové!

BBP_2_32_

Závod na 4,6 km krátce po startu.

Na pátečním tréninku v benešovské tělocvičně, který vedl tradičně Vojta Grün, jsem jemu po cvičení předpověděl na sobotním Mikulášském běhu na domácí trati „bednu“. Vojta nevěřícně kroutil hlavou a argumentoval tím, že zmrzlý a tudíž rychlý a nenáročný  povrch mu příliš nesedí a moji prognózu celkem jenoznačně odmítnul… No a vidíte: v elitním závodě mužů si náš cvičitel skutečně doběhl pro bronz! Z dalších nám známých a blízkých borců, bojujících v sobotu na okrouhleckých tratích, zmíním ještě dva z hlavního závodu: Petra Bořila (14. místo absolutně, 8. v kategorii) a Martina Lipenského (FORT SMC, 41. místo absolutně, 5. v kategorii). A taky dva běžce z „malé tratě“ (4,6km, na start se postavilo cellkem 138 běžců a běžkyň) : Evu Zemánkovou (AC Moravská Slavia Brno, 39. absolutně, 5. v kategorii) a Petra Konečného (AC Okrouhlá, 84. absolutně a 3. v kategorii). Zde hledejte kompletní výsledkový servisNo a tuť mrkněte na bohatou fotogalerii…

Cyklokrosové tažení – 2

Závodem v Třebíči na první prosincový den načne Český pohár v cyklokrosu svoji poslední čtvrtinu, která po následném závodě v Jabkenicích bude finalizována národním šampionátem 15. prosince v Mladé Boleslavi. Díky sestrám Hanákovým – a k naší radosti nejen díky nim – je cylokrosové dění na nejvyšší národní úrovni neustále středem naší aktuální pozornosti!

IMG_2998

Sestry Hanákovic – r. 2018

Dvojzávodem pokračovala první cyklokrosová liga 10. listopadu závodem UCI nejvyšší „klasy“ v Kolíně a následně, na svátek Svatého Martina v – od Kolína nedaleké – Čáslavi. Výkony našich reprezentantek měli o druhém listopadovém víkendu gradující tendenci. Zatím, co v Kolíně to nebylo to „pravé ořechové“ (Eliška Hanáková – 22. místo, Anička Hanáková – 47. místo, přičemž výkony ovlivnila střevní viróza, která náš miniteam v sobotu v Kolíně zužovala ), v Čáslavi to bylo po odeznění zdravotních trablů pro změnu výkonově i výsledkově docela „někde jinde“. Starší žákyně Eliška dosáhla po bezchybném výkonu ve společné kategorii mladších žákyň, starších žákyň a kadetek svého letošního druhého nejlepšího umístění (11. místo – stejně jako v Lounech) a mladší žákyně Anička pro změnu sahala poprvé po bodovaném umístění. To jí nakonec sice o necelou minutku uniklo, ale z jejího 35. místa měl trenér určitě radost! Ať tak či tak, Hanákovic holky reperzentují MORAVEC Team letos na TOI TOI Cupu vskutku důstojně!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sestry Hanákovic – r. 2011

Nadále si dost dobře vede v cyklokrosovém Českém poháru i náš odchovanec, junior Tomáš Tlamka „Contador“, který jak v Kolíně, tak i v Čáslavi tak trošku kopíroval Elišku Hanákovou. I jeho v Kolíně limitovala střevní chřipka (15. místo) a i on v Čáslavi dosáhl letos svého druhého nejlepšího umístění (7. místo – stejně jako v Hlinsku a v Ostravě). Celkově drží Tomáš po devíti závodech v poháru celkové 6. místo, a Eliška figuruje na začátku druhé desítky (je zatím 12.). Nechci být špatným prorokem, ale dovoluji si odhadovat, že forma by oběma mohla kuminovat v pravý čas: tj. 15. prosince na cyklokrosovém MČR v Mladé Boleslavi. Budeme při tom a budeme držet nejen palce, ale budeme naše hlavně mocně povzbuzovat! Zde si můžete ověřit průběžné výsledky a na supr fotky Karla Vštuly jste už „určo hodili čučku“…

DSC_0420

Tomáš Tlamka „Contador“ zaměřuje další cíl..!

Od našich aktuálních mladinkých reprezentantek a mladého  odchovannce přesuňme pozornost k opačnému věkovému závodnickému pólu. Jako první mají za sebou Mistrovství ČR kategorie mužů Masters. Odjelo se minulou sobotu v Třebíči a nás moc potěšilo, že to byl reprezentant MORAVEC Teamu,  Pavel Balák, který – byť byl nucen prakticky v průběhu celé sezóny překonávat zdravotní potíže – nedal ve své kategorii soupeřům šanci a přes markantní tréninkový výpadek se k překvapení všech objevil v cíli závodu své kategorie jako první! Bohužel ale, nikoli jako vítěz… Cyklkrosový národní šampionát veteránů i český pohár této věkové kategorie si „žije svým vlastním životem“ a reglement praví, že se národním šampionem nemůže stát borec, který neabsolvuje předepsaný počet závodů Českého poháru… Na toto pravidlo Pavel,  diskutabilně doplatil. Slovo diskutabilně uvádím záměrně, protože  není zcela jisté, zda rozhodnutí neudělit Pavlovi titul bylo správné. Ať tak, či tak: pro nás je šampionem Pavel Balák a díky němu se MORAVEC Team přece jen dočkal kromě dvou titulů vicemistrů na MTB MČR (Jonáš Janovský a Amálie Gottwaldová) i titulu Mistra ČR! Byť ne v naší hlavní cyklistické disciplině… Díky Pavel za vzorné repre oddílu! Zde hledejte výsledky cyklokosových Mastrů.

stažený soubor

Letošní cyklokrsový primus mezi „mastry“ – náš Pavel Balák!

Image-1

Co je psáno, to je dáno!

Cyklokrosové tažení…

Závodem v Lounech, který se jel ve sváteční den stoletého výročí vzniku samostatného Československa, se národní cyklokrosový pohár přehoupl do své druhé poloviny. V odjetých sedmi závodech zatím do bojů zasáhli čtyři MORAVCI a ve výborných výkonech nadále pokračuje především žákyně Eliška Hanáková, která dojíždí v kategorii kadetek pravidelně těsně za hranicí elitní desítky, když v Jičíně se do TOP 10 dokonce dokázala prosadit!

IMG_2892

Eliška Hanáková na startu závodu v Jičíně, kde zajela zatím svůj nejlepší výsledek.

Pojďme si po pořádku výsledky našich dočasných cyklokrosových reprezentantů zrekapitulovat. V Hlinsku „brala“ Eliška 15. místo a v tomto závodě ji ve startovních listinách doprovodili i bratři Jan a Roman Šindelářovi. „Džony“ dojel v konkurenci 37 juniorů s kolem ztráty na bodovaném, 27. místě, Roman měl soupeřů víc než 70 a v cíli byl klasifikován jako 45. V Rýmařově startovala z MORAVCŮ již opět pouze Eliška Hanáková a oproti Hlinsku si polepšila o tři příčky, na 12. místo.

IMG_3088

Anička Hanáková na trati ve Slaném, kde odjela svůj druhý cyklokrosový pohárový závod.

Do elitní desítky se prosadila v Jičíně, kde dojela 8. se ztrátou pouhé minutky na letošní suverénku společné kategorie žákyň a kadetek – Anetu Novotnou (Adastra Sokol Veltěž). Čtrnácté místo ze Slaného a 11. příčka z „mokrého“ závodu v Lounech dokládají, že Eliška Hanáková se letos svými výbornými výkony rázně zařadila do širší špičky v této dívčí kategorii, ve které se na startu objevuje pravidelně více jak 50 závodnic.

IMG_3156

Výběh schodů je častým prvkem cyklokrosových tratí, jako například té v Lounech.

Od závodu v Jičíně, od kterého „Ellis“ sedlá novou techniku ji navíc na startu pravidelně doprovází její mladší sestra Anna Hanáková. A přesto, že je Anička v této cyklistické disciplíně ryzím nováčkem, nevede si vůbec špatně o čemž svědčí například její 35. místo z Jičína. Po sedmi odjetých závodech patří Elišce průběžné 13. místo, když zatím vybojovala 133 bodů a díky tomuto jejímu tučnému bodovému profitu se v soutěži týmů drží MORAVEC na důstojné, 12. příčce. Elišce i Aničce budeme mačkat palečky i v dalších závodech,  nejbližší dva pohostí již o tomto víkendu Kolín a Čáslav. Zde najdete kompletní výsledkový servis, a zde mrkněte na tři fotogalerie:

Pro úplnost aktuality ještě doplním, že výborně jezdí letos cyklokrosy i náš odchovanec Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specilized). Nejlepšího výsledku dosáhnul zatím v Rýmařově (4. místo) a po sedmi závodech figuruje v průběžném pořadí kategorie juniorů na 6. místě.