Archiv pro rubriku: MORAVCI TRÉNUJÍ

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti..!

Potřetí DROGAR! – 3

Po italském Garganu (rok 2016) se finálně před startem sezóny soustředí elitní snajpři MORAVEC Teamu už potřetí za sebou na druhé straně Jaderského moře – v Chorvatsku. Stejně jako loni nám zázemí poskytuje i letos malebné severochorvatské městečko Pula. V součinnosti se spřátelenou údernou skupinou týmu Short Bike Academy Opletal, zde od minulého pátku operuje vskutku silná skupina 19-ti trénikuchtivých rajdrů!

6.3. – 8.3. 2019
IMG_0843_1

Bikeři všech zemí, spojte se! Aneb: Včechno, co potřebujeme, je láska..

Do druhé poloviny se přehoupl pobyt společných jednotek Short Bike Acadamy Opletal a MORAVEC Teamu, které absolvují finální soustředění před začátkem cyklistické sezóny v Chorvatské Pule. Rajdři si i nadále vedou výborně a kromě rutinní každodnní dávky předepsaných kilometrů neopomíjí aní jiné formy přípravy. Tou byla například čtvrteční kondiční vycházka do okolí naší dočasné základny tehdy, když silný vítr od moře zabránil v tradičním tréninku. Naštěstí nefoukalo dlouho, takže příprava v závěru pracovního týdne již probíhala podle plánu. Na jedné z výjižděk neopomněli soustřeďující se rajdři navštívit i Dinopark, který se v regionu nachází, a který určitě stál za okouknutí.

IMG_0928

Na Balkánském poloostrově žijí zvířátka, které ve střední Evropě neznáme…

Že velitelé výpravy kladou důraz též na disciplinovanost svých svěřenců z hlediska pořádku v „bedrůmech“ na naší dočasné invazní základně, je též patrné z fotek doplněných do fotogalerie. A nebylo by to pořádné soustředění, kdyby na něm nebyla proceděna alespoň jedna kapka poctivé bikerské krve… Doposud velmi úspěšný výsadek „DROGAR 3″ by se měl ohlásit na domovských mateřských základnách v Olmouci a Benešově v neděli v podvečerních – večerních hodinách…

4.3. – 5.3. 2019
IMG_0760

Další pláž dobytá spojenými jednotkami SBAO – MORAVEC!

Jak pověstná „Černá ruka“ řádí spojená invazní skupina dvou spřátelených cyklo-teamů, operující aktuálně na Balkánském poloostrově… Všichni rajdři jsou v rámci přípravy evidentně při chuti: jak jinak si vysvětlit jejich pondělní nečekaný výpad až na druhý břeh Středozemního moře – k egyptským pyramidám? A věřte, že se naši fakt nezastavili u El Alameinu, jako v minulém století jiní dobyvatelé… Nevěříte? Mrkněte na doplněnou průkaznou fotogalerii

IMG_0750

Spojené útočné cyklojednotky SBAO – MORAVEC v pondělí u Velké Cheopsovy pyramidy v Gíze (Egypt).

Je to možná tím, že týlová podpora nadále pokračuje ve své činnosti s hodnocením 1* , možná, že i přetrvávající optimální klimatické podmínky mocně podporují operační dosah společného úderného uskupení Short Bike Academy Opletal – MORAVEC Team. Předpokládám, že na dnešek ordinovali rajdrům trenéři – po včerejším bezprecedentním útoku na Egypt – zasloužené volno…

1.3. – 3.3. 2019
IMG_0649

Hrome, to je ale vody…!

Zprávy z prvních třech dnů pobytu jsou zatím veskrze pozitivní. Především jsou všichni zdrávi a ze soboty a neděle už mají všichni na silnicích v okolí Puly natočeno docela úctyhodnou kilometrovou dávku! Druhou pozitivní skutečností je to, že počasí je zde takřka optimální: teplota na slunci 20 °C (ve stínu 15 °C), slunečno. A obdobná je prognóza i pro následující dny. A týlové zázemí též funguje na 1* ! Takže přejeme našim: ZDRAVO DROGARI! Jen tak dál! Zde už můžete mrknout na první průkaznou fotogalerii.

stažený soubor (4)

Jak je zde hloubka? Ne moc… To dáme, to přejedem!

Co se bude dít? (ST09)

Pondělí 25.2. 2019

Trénink techniky jízdy na kole v prostorách zimního stadionu Blansko - od 17.00 hodin. Vzhledem k přetrvávajíci povaze tréninku si sebou vezměte cyklistické tretry + příslušné pedály.

Úterý 26.2. 2019

Trénink dle aktuálních pokynů trenéra Milana Tlamky je možno realizovat v benešovské tělocvičně od 18.00 minimálně do 19.30 hodin. V případě Vašeho zájmu mě během pondělí nebo úterý kontaktujte na moje 605 0Jágr 0Nagano.

Středa 27.2. 2019

Trénink formou cvičení v Benešovské tělocvičně. Od 16.30 do 18.00 hodin.

Čtvrtek 28.2. 2019
  • Trénink aerobní zdatnosti, od 18.00 do 19.00 hod. formou plavání v lázních Boskovice.
  • Nakládka silničních kol do oddílového vozíku skupiny MORAVEC Team, která jede na jarní soustředění do Puly. Od 15.00 do 18.00 u Koudelků, Benešov – Pavlov 213.
Pátek 1.3. 2019

Odjezd skupiny MORAVEC Team do na jarní soustředění do Chorvatska. V 5.30 od restaurace MORAVA Benešov – invazní vozidlo Jirky Štěpaníka, v 6.00 od Odehnalů, Boskovice, Hybešova 51 – obě invazní vozidla. Operaci z krycím názvem DROGAR 3 – zdar!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
  • 2.4. 2019 (zpřesněný termín) - zahájení sezóny MORAVEC Teamu, kdy se nejdříve sejdeme v 16.00 hodin u Pavlovské kaple, kde bude  Panem farářem Pavlem Koutníkem sloužena Mše Svatá za MORAVEC Team, po jejím skončení  se přesuneme  do restaurace Morava Benešov, kde předáním dresů našim rajdrům sezónu 2019 pomyslně odstartujeme.
  • MTB „Vrchovina“ 2019 má již – jak pevně věřím – pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu, bude zveřejněn na našich www v tomto týdnu.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY

Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava.

Stříbrnice, Pula..!

Pro převážnou část MORAVEC Teamu aktuálně vcholí zimní soustředění, pro které jsme i letos, stejně jako loni, vybrali lokalitu Stříbrnic, konkrétně – také stejně jako loni – horskou chatu Návrší, to vše se nacházející v nejvyšším horském pohoří Moravy, v Jeseníkách… Kromě gradující zimní přípravy se dějí – samo, že – i jiné věci…

51697117_2305548956330345_6266701401938722816_n - kopie

Úderná a maskovaná biková skupina s krycím názvem MT+SBAO, toho času operující v zasněžené lokalitě v okolí Stříbrnice…

Z fotek z tréninkové lokality (díky Milane) je zcela jasně patrné, že naši přistupují k důležité části přípravného období maximálně zodpovědně, což je je důležité, protože pro mnohé z nich budou Stříbrnice opěrným bodem pro jarní soustředění v Pule, které se již bude týkat takřka  výhradně „točení“ letošních prvních ostrých stovek kilometrů na silničních speciálech… Nominaci jezdců do Chorvatska  z tréninkové skupiny trenéra Milana Tlamky a další, již očekávané podrobnosti k akci, uvádím zde.

51679981_380359299463431_4635088805597020160_n

Dokázat se zakopat do předem určených pozic, je jednou ze základních dovedostí zdatného bikera…

Teď se ještě v krátké poznámce vrátím na horskou chatu Návrší. Velmi rádi jsme v naší skupině přivítali tátu a syna Ščudlovy z Boskovic, kteří jsou jinak součástí atletického klubu Boskovice, který vede z pátečních tréninků v benešovské tělocvičně nám dobře známý – Vojta Grün. A taky rozhodčí z MTB „Vrchoviny“ a bývalu skvělou bikerku MORAVEC Teamu, Aničku Tlamkovou!

51781113_387811028444711_7713832315259977728_n

Kdo stál modelem pro tento vydařený sněhový monument? O tom se mezi odborníky z oboru sochařství vedou v současnosti vášnivé spory…

Jak Ščudlovi, tak Anička s námi zůstali ve společné přípravě do včerejška (středy 13. února), na rozdíl od dalších našich supr stříbrnických hostů: trenéra a lídra prestižní bikové skupiny Short Bike Academy Opletal, Vláďu Opletala a jednoho z jeho talentovaných svěřenců, Lukáše „Lukyna“ Rašku. Ti s námi dokonce přípravné hory prosviští až do sobotní cílové rovinky! A dost možná, že posílí i náš jarní Chorvatský šik! Jak říkám: sport sbližuje…

Další „NEWS“: Roman Šindelář zraněn!

Ve Stříbrnici měl nabírat sílu i další z našich rajdrů, Roman Šindelář. Bohužel, pár dní před odjezdem měl rtuťovitý Romča nešťastný pád na snowboardovém prkně, při kterém si zranil obě ruce. Aktuálně si bohužel „užívá“ sádrové fixace na obou, pro člověka tak důležitých končetínách“… Co na to říct? Prostě smůla jako trám… Ale jak znám Romana, jsem přesvědčen, že tréninkové manko dožene a na sezónu bude dobře připraven! Za MORVCE mu přeji, aby léčba proběhla rychle a bez komplikcí, stejně jako návrat do normálního bikerského života! Že to tak bude, jsem pevně přesvědčen, vždyť sami víte: mladý organismus se dobře hojí..!

P1400275

Další „NEWS“: Nominace reprezentantů

Sezóna již byste klepa na dveře a reprezentační trenéři se již odpovědně rozhlíží, koho povolají do týmu, který by mal být pro každého bikera tím nejvyhledávanějším. K naší velké radosti je – po loňských výkonech a výsledcích zcela po zásluze – v širší nominaci „Lvíčat“ širší výběr 2019 (starší žáci a kadeti) naše opora Eliška Hanáková! Velká gratulace pro Elišku s přáním, ať jí to v národním dresu sviští stejně rychle, jak v tom našem!

DSC_0480

V hledáčku reprezentačního trenéra Viktora Zapletala „uviznul“ pro první velké biové prestižní klání na kontinentu, kterým bude koncemn února  Sun Shine Cup na Kypru,   i náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Racing). Společnost má v teamu vskutku vybranou: Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Honza Škarnitzl, Honza Zatloukal… Tomovi přejeme nápodobně, jako Elišce!

DSC_0541