Archiv pro rubriku: MORAVCI TRÉNUJÍ

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti..!

Síla přijde z hor!

Prvním vrcholem letošní sezóny bude pro MORAVEC Team už tradičně národní šampionát horských kol, který proběhne od 20. do 22. července 2018 v Peci pod Sněžkou. Oddílové přípravné soustředění je plánováno tamtéž, samozřejmě ale s optimálním předstihem – ve dnech 3. až 6. července 2018 a bude zakončeno závodem MTB „Vrchoviny“ ve Valchově (sobota 7.7.2018).

Do neděle 24.6. 2018, do Slunce západu se mi prosím nahlaste všichni Ti z Vás, kdo se přípravného soustředění zúčastní (optimální bude, nahlásit se mi tuto sobotu na MTB „Vrchovině“ v Protivanově). Hlásit se můžou všichni naši závoďáci, kapacita penzionu LEVEL je ale omezená počtem 24 lůžek a přednost pobytu budou mít tudíž naši reprezentanti v Českém poháru od 11 let a starší, dospělí reprezentanti včetně. Těmto oddíl zadotuje přípravný pobyt částkou 500.- Kč / osobu. Ostatní, kdo budou chtít přípravný kemp absolvovat, si budou pobyt hradit sami.

Na základě informace o počtu přihlášených budeme v příštím týdnu řešit  logistiku přepravy tam a zpět + způsob stravování v průběhu pobytu.

Pohoda ve vlnách..!

Velikonoční plavání v Boskovických lázních, byť  oproti minulým rokům termínově posunuto, bylo i letos za sympaticky početné účasti borců a borek MORAVEC Teamu, o kterých se dá tím pádem jednoznačně prohlásit, že si s „vodním živlem“ skutečně rorzumí a společně se fakt „můžou“ vždy a za každých okolností!

DSCN3125

Tak co, holky? Vyplave opět nad hladinu odvážná potápěčka Leonka?

Za pět minut třináct se u vchodu do prostoru bazénu „tísnili“ 3 (slovy tři – „mušketýři“) MORAVCI… S duem holek Žerníčkovic se z nás početně stala skupina dle Poláčkovy knihy „Bylo nás pět“… A přes „Sedm statečných“ se nakonec v lázeňských bazénech a na tobogánu objevilo MORAVCŮ v počtu, okterém se nám před onou třináctou hodinou ani nesnilo, přičemž pochvalu zasloužila hlavně „Morkovická rota“ (sestavená z Koudelkovic a Zavřelovic „familly“), která se do blankytu vodní plochy boskovických lázní přesunula z jihomoravských Morkovic, majíc úspěšně v nohách místní MTB „race“ – „Morkovské bajk“!

IMG_5237

Ano, vyplavala! Leonka je jako rybka-mřenka – nepotopitelná a tím pádem neutopitelná! Bravo MORAVEC!

Že lázeňský údržbář musel do bazénu dospustit značné množství vody po té co, se do jeho vln – jak jinak, než po hlavě – vrhnul Petr, to se – vzhledem k jeho současnému tělesnému objemu a trvalé a neměnné platnosti Archimedova zákona – dalo čekat… Stejně tak se dalo i čakat, že za TOP „prsa vojenský“ sklidil u našich holek  největší obdiv všemi světovými větry ošlehaný, náš Jirka „Žorž“! Že jsme si ve vlnách boskovických lázní v onu poslední březnovou sobotu užili pohodu, klídek a – bez tabáčku, je patrno i z foto-video galerošky…

 

Předvelikonoční…

Před zeleným čtvrtkem zaplnili borci a borky MORAVEC Teamu opět hojně benešovskou tělocvičnu, aby si poctivou tréninkovou rachotou zkrátili dobu čekání na příznivější klimatické podmínky, které umožní definitivní naskočení do sedel našich „miláčků“… Současné období je tak obdobím s  přívlastkem „přechodné“: sice ještě potíme „krev“ v tělocvičně, ale zároveň už do sedel postupně přece jen naskakujeme!

IMG_5182

Do cvičení jsme se „zakousli“ tak intenzivně, že jsme úplně zapomněli na fotografování… Takže obrázků, jako tenhle, je bohužel jako onoho pověstného „šafránu“…

Důkazem toho jsou úspěšné závodní mise z minulého týdne, jakož i předpokládané další závodní aktivity o blížícím se svátečním víkendu, kteréžto mi děti na středečním cvičení avizovali (hlavně účast na Morkovském biku). Silná a docela početná skupina cvičících se vrhnula po rozběhání a rozcvičce do závodu štafet, kdy si to rozdávala tentokrát tři družstva po pěti členech. Kapitánům, resp. kapitánkám se podařilo navolit dočasné závodní týmy velice vhodně a hlavně výkonnostně rovnoměrně! Takže v bezmála desetirundovém štafetovém klání na vítězství postupně dosáhlo každé ze tří družstev, přičemž zápolení byla nejen vyrovnaná, ale i hodně emotivní a se sympaticky  zvučnou akustickou kulisou při vzájemném se povzbuzování a hecování! A že už běží cyklistická sezóna, nechyběl v závěru ani hutný trénink startovních reakcí… Finišovalo se vyřazovací vybiškou, kterou ovládly holky: v závěrečném dramatickém rozstřelu byla nejlepší – Barča Tlamková!