Archiv pro rubriku: MORAVCI TRÉNUJÍ

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti..!

Co se bude dít? (ST15)

Pro „the better“ mezi-oddílovou komunikaci!

Rád tlumočím iniciativu jednoho z Vás, rodičů!

Ahoj Moravci, poslední týdny jsem řešil jak se rychle domluvit na trénink, vyjížďku, omluvu z tréninku a podobně. Napadlo mě použít mobilní aplikaci WhatsApp, kterou většina co vás mám v kontaktech používá. 
Založil jsem tedy zkušebně skupinu Moravec. Vy z vás kdo tam nejsou a chcete využít této formy komunikace, proveďte následující kroky:
1. Nainstalujte si na mobil aplikaci WhatsApp.
 
2. Pošlete mi na mail ody55@atlas.cz kontakt na vás. (Jméno, Příjmení, mobil)
 
3. Já vás přidám do skupiny.
 
4. Až se vám objeví skupina v aplikaci, pošlete ostatním pozdrav se jménem a ostatní si vás uloží.
 
To je vše. Doporučuji alespoň jednoho zástupce z rodiny a vyzkušíme jak to bude fungovat. Pokud jsem někoho přidal do skupiny a nesouhlasíte s tím, omlouvám se. Napište mi a já vás odeberu.
Vlasta Odehnal
Vlasto, díky moc!!!
Úterý 9.4. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala, Jirky Štěpaníka a Františka Paděry - sraz v 16.30 u ZŠ Benešov.

Středa 10.4. 2019

Pravidelný MTB trénink s Jirkou Vašíčkem, Adélou Šafářovou, Liborem Bartošem a Petrem Koudelkou. Sraz v 16.30, tentokrát letos podruhé v boskovických Doubravách, Sportpark.

Neděle 14.4. 2019

Dobrovolná vyjížďka s Vlastou a Hanou Odehnalovými. Sraz v 9.30 ve Sportparku Doubravy, délka vyjížďky („na pohodu“, tempo je uzpůsobeno dětem, závodit se nebude, jízdu „na doraz“ je třeba pošetřit až na závody) cca 2,5 – 3 hodiny, jede se ve skupinách dle výkonnosti rajdrů, vyjížďka je samozřejmě vhodná i pro rodiče.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
Sobota, neděle 27. – 28.4. 2019

Druhý závod Českého poháru horských kol ve městě Touškov. Zde studujte propozice: Propozice-2.-závod-XCO-2019-Město-Touškov

MTB „Vrchovina“ 2019 

má již – jak pevně věřím - pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu trvale umístěn v této pravidelně se obnovující aktualitě a bude včas doplněn především o termíny Českého poháru v cyklokrosu.

AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
  • 24. – 26. 5. 2019  - na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).
  • 23. – 28. 6. 2019 - Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zaase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
  • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.
  • Termínový kalendář – MORAVEC Team – sezóna 2019: MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Potřetí DROGAR! – 3

Po italském Garganu (rok 2016) se finálně před startem sezóny soustředí elitní snajpři MORAVEC Teamu už potřetí za sebou na druhé straně Jaderského moře – v Chorvatsku. Stejně jako loni nám zázemí poskytuje i letos malebné severochorvatské městečko Pula. V součinnosti se spřátelenou údernou skupinou týmu Short Bike Academy Opletal, zde od minulého pátku operuje vskutku silná skupina 19-ti trénikuchtivých rajdrů!

6.3. – 8.3. 2019
IMG_0843_1

Bikeři všech zemí, spojte se! Aneb: Včechno, co potřebujeme, je láska..

Do druhé poloviny se přehoupl pobyt společných jednotek Short Bike Acadamy Opletal a MORAVEC Teamu, které absolvují finální soustředění před začátkem cyklistické sezóny v Chorvatské Pule. Rajdři si i nadále vedou výborně a kromě rutinní každodnní dávky předepsaných kilometrů neopomíjí aní jiné formy přípravy. Tou byla například čtvrteční kondiční vycházka do okolí naší dočasné základny tehdy, když silný vítr od moře zabránil v tradičním tréninku. Naštěstí nefoukalo dlouho, takže příprava v závěru pracovního týdne již probíhala podle plánu. Na jedné z výjižděk neopomněli soustřeďující se rajdři navštívit i Dinopark, který se v regionu nachází, a který určitě stál za okouknutí.

IMG_0928

Na Balkánském poloostrově žijí zvířátka, které ve střední Evropě neznáme…

Že velitelé výpravy kladou důraz též na disciplinovanost svých svěřenců z hlediska pořádku v „bedrůmech“ na naší dočasné invazní základně, je též patrné z fotek doplněných do fotogalerie. A nebylo by to pořádné soustředění, kdyby na něm nebyla proceděna alespoň jedna kapka poctivé bikerské krve… Doposud velmi úspěšný výsadek „DROGAR 3″ by se měl ohlásit na domovských mateřských základnách v Olmouci a Benešově v neděli v podvečerních – večerních hodinách…

4.3. – 5.3. 2019
IMG_0760

Další pláž dobytá spojenými jednotkami SBAO – MORAVEC!

Jak pověstná „Černá ruka“ řádí spojená invazní skupina dvou spřátelených cyklo-teamů, operující aktuálně na Balkánském poloostrově… Všichni rajdři jsou v rámci přípravy evidentně při chuti: jak jinak si vysvětlit jejich pondělní nečekaný výpad až na druhý břeh Středozemního moře – k egyptským pyramidám? A věřte, že se naši fakt nezastavili u El Alameinu, jako v minulém století jiní dobyvatelé… Nevěříte? Mrkněte na doplněnou průkaznou fotogalerii

IMG_0750

Spojené útočné cyklojednotky SBAO – MORAVEC v pondělí u Velké Cheopsovy pyramidy v Gíze (Egypt).

Je to možná tím, že týlová podpora nadále pokračuje ve své činnosti s hodnocením 1* , možná, že i přetrvávající optimální klimatické podmínky mocně podporují operační dosah společného úderného uskupení Short Bike Academy Opletal – MORAVEC Team. Předpokládám, že na dnešek ordinovali rajdrům trenéři – po včerejším bezprecedentním útoku na Egypt – zasloužené volno…

1.3. – 3.3. 2019
IMG_0649

Hrome, to je ale vody…!

Zprávy z prvních třech dnů pobytu jsou zatím veskrze pozitivní. Především jsou všichni zdrávi a ze soboty a neděle už mají všichni na silnicích v okolí Puly natočeno docela úctyhodnou kilometrovou dávku! Druhou pozitivní skutečností je to, že počasí je zde takřka optimální: teplota na slunci 20 °C (ve stínu 15 °C), slunečno. A obdobná je prognóza i pro následující dny. A týlové zázemí též funguje na 1* ! Takže přejeme našim: ZDRAVO DROGARI! Jen tak dál! Zde už můžete mrknout na první průkaznou fotogalerii.

stažený soubor (4)

Jak je zde hloubka? Ne moc… To dáme, to přejedem!

Co se bude dít? (ST09)

Pondělí 25.2. 2019

Trénink techniky jízdy na kole v prostorách zimního stadionu Blansko - od 17.00 hodin. Vzhledem k přetrvávajíci povaze tréninku si sebou vezměte cyklistické tretry + příslušné pedály.

Úterý 26.2. 2019

Trénink dle aktuálních pokynů trenéra Milana Tlamky je možno realizovat v benešovské tělocvičně od 18.00 minimálně do 19.30 hodin. V případě Vašeho zájmu mě během pondělí nebo úterý kontaktujte na moje 605 0Jágr 0Nagano.

Středa 27.2. 2019

Trénink formou cvičení v Benešovské tělocvičně. Od 16.30 do 18.00 hodin.

Čtvrtek 28.2. 2019
  • Trénink aerobní zdatnosti, od 18.00 do 19.00 hod. formou plavání v lázních Boskovice.
  • Nakládka silničních kol do oddílového vozíku skupiny MORAVEC Team, která jede na jarní soustředění do Puly. Od 15.00 do 18.00 u Koudelků, Benešov – Pavlov 213.
Pátek 1.3. 2019

Odjezd skupiny MORAVEC Team do na jarní soustředění do Chorvatska. V 5.30 od restaurace MORAVA Benešov – invazní vozidlo Jirky Štěpaníka, v 6.00 od Odehnalů, Boskovice, Hybešova 51 – obě invazní vozidla. Operaci z krycím názvem DROGAR 3 – zdar!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
  • 2.4. 2019 (zpřesněný termín) - zahájení sezóny MORAVEC Teamu, kdy se nejdříve sejdeme v 16.00 hodin u Pavlovské kaple, kde bude  Panem farářem Pavlem Koutníkem sloužena Mše Svatá za MORAVEC Team, po jejím skončení  se přesuneme  do restaurace Morava Benešov, kde předáním dresů našim rajdrům sezónu 2019 pomyslně odstartujeme.
  • MTB „Vrchovina“ 2019 má již – jak pevně věřím – pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu, bude zveřejněn na našich www v tomto týdnu.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY

Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava.