Co se bude dít? (ST20)-3

Úterý 15.5. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  POZOR!!! Sraz bude o půl hodiny později, než obvykle, tedy  v 17.00 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.

Středa 16.5. 2018
  • MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milana Tlamky (776 108 046), tentokrát v Boskovicích. POZOR!!! Sraz bude ve Sportparku v Doubravách o půl hodinu později než obvykle, tj. v 17.00 hodin
  • „Mlíkování“ tratí prvního závodu MTB „Vrchoviny“ na Benešově. Sraz dobrovolníků na místním fotbalovém hřišti v 16.00 hodin.
Čtvrtek 17.5. 2018

Protože ve středu silná a velmi pracovitá skupina dobrovolníků „vymlíkovala“ kompletně lesní traťové pasáže, ve čtvrtek vydechneme, už i z toho důvodu, že  po čtvrté hodině začíná hokej (Česko – USA – čtvrtfinále MS). Dobrovolnící, kteří budou chtít být opět na tratích v akci – dokončete vyhrabání a vyčištění lesních traťových pasáží. Dle předpovědi počasí má stejně pršet…

Pátek 18.5. 2018

Dokončení přípravy tratí prvního závodu MTB „Vrchoviny“ na Benešově. Sraz dobrovolníků na nístním fotbalovém hřišti ve 13.00 hodin, od 17.00 do 19.00 hodin oficiální projížďky tratí, kdy rajdři MORAVEC Teamu budou jako „závodčí“ k dispozici „přespolním“ závodníkům.

Sobota 19.5. 2018

První závod 17. ročníku MTB Superior – COLORProfi Poháru Drahanské vrchoviny. Zde studujte verzi propozic posvěcenou rozhodčími   - PDV-2018_Benešov_propozice_2 a tuť mrkněte na oficiální plakát: PDV-2018-plakatA3POZOR! V rámci první „Vrchoviny“ bude účastníkům MTB pohárů v Praze a Brně  Lenka Tlamková proplácet startovné a příspěvek na ubytování / dopravu!.Nezapomeňte si tedy vzít potřebné doklady!

Neděle 20.5.2018

Další  cyklovyjížďka asi ještě pouze s Hankou Odehnalovou (Vlastík Odehnal je aktuálně zraněn) . Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Bude dobré, když někdo z rodičů zúčastněných dětí si vezme s sebou bicykl a Hance pomůže. Zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit  větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, náhradní duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít - na výjížďku nepojede!!!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
  • 3.7.- 6.7. 2018 - soustředění před MTB MČR (20. – 22.7. 2018) na mistrovských tratích v Peci pod Sněžkou, které bude zakončeno v sobotu 7.7. 2018 závodem MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny ve Valchově („Monte Carlo“).
  • 23.7. – 27.7. 2018 - tradiční oddílový kemp – každoroční prázdninové riskantní  putování cestou-necestou / polem-nepolem je letos nasměřován do lokality Třeboňska. Základna bude poblíž Suchdolu nad Lužnicí, kde nás pohostí rekreační středisko Tušť. Odvážní zájemci – MORAVCI, nahlaste se mi na moje 605 0Jágr 0Nagano nejpozději do 30.6. 2018.
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 - zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.

Doma i v zahraničí…

…sváděli v minulých dnech cyklisté MORAVEC Teamu souboje se svými soupeři, aby si závodnicky efektivně vyplnili období, předcházející úvodnímu závodu další z prestižních bikových sérií, MTB Superior – COLORprofi Poháru Drahanské vrchoviny, který napíše svoji první kapitolu už tuto sobotu premiérovým závodem na prestižních, benešovských tratích. A jak už je u MORAVCŮ zvykem, s prázdnou se nevrací především z dalších tří bitev na Moravských polích…

Bratři Šindelářovi na „svěťáku“ v Obertraunu

DSC_0686Nedaleko známého rakouského ledovce Dachstein leží městečko Obertraun, které se stalo o minulém víkendu ostře sledovanou destinací špičkových světových bikerů a především místní „race“ byla součástí světové junirské série. Devítce mladých Čechů se v Alpách pod taktovkou reprezentačního trenéra Viktora Zapletala docela dařilo, my jsme ale mačkali palečky předvším bratrům Honzovi „Džonymu“ Šindelářovi a jeho bratru Romanu Šindelářovi, kteří v Rakousku ve svých kategoriích startovali. Oba obstáli ce cti. Na náročné, rize přírodní trati obsadili IMG_5607ve svých kategoriích po bojovných výkonech místa v polovině třetí desítky výsledkových listi, když především „Džonyho“ připravil o lepší umístění defekt předního kola… Zde mrkněte na Honzův výsledek, zde pak na Romanův výsledek a od nás k oběma bráchům i jejich podpůrnému rodinnému týmu pak míří náš dík za vzorné repre oddílu.

Deset příček nad „Džonym“ figuruje na 17. místě závodu kadetů i náš odchovanec, toho času „Rudý ďábel“  Tomáš Tlamka „Contador“, který do Rakouska vycestoval s výběrem Viktora Zapletala a kterého, podobně jako našeho „Džonyho“ připravily o lepší umístění, technické potíže.

Cenné kovy z  Andrlova Chlumu

Kopec Andrlův chlum poblíž Ústí nad Orlicí,  jehož dominantou je krásná rozhledna hostil minulý týdn, na sváteční úterý  už 29. ročník cyklistické časovky, kterou  místní oddíl Fort, který je domovským týmem, především atleta,  Martina Lipenského. A podle příjmení vytušíte, kdo že to byl aktivně na „Adrláku“ v akci… To už ale „předávám slovo“ Míše Hanouskové, protože jste správně uhodli, že to byli právě sourozenci Lipenští, kteří nás ve Východních Čehách předevím velmi zdatně reprezentovali za zož jim patří dík, podpůrný rodinný tým nevyjímaje…

stažený soubor (1)

Matoušek Lipenský si vedl na Andrlově Chlumu na silničním kole velice zdatně!

Silniční časovka měřila 3800 m a MTB 2100 m, převýšení 228 m. Matoušek zkusil silniční, Vítek silniční i MTB časovku. Matoušek  Lipenský ve své kategorii skončil na prvním místě, Vítek Lipenský byl na silnici taky první, na horském kole pak druhý. Překvapilo nás, že se oproti loňsku Vítek zlepšil o minutu.! Zúčastnil se i Franta Paděra, na silnici skončil ve své kategorii 10. a na biku byl na „bramboře“. Na Krále Andrláku jsme nedosáhli (součet obou časovek), ale za pár let bude náš..! Dvojčata se zúčastnila pouze jako diváci, ale potvrdila účast na příští rok… Miša… Zde mrkněte na  na výsledky.

stažený soubor

Na silničním kole jsme Vítka Lipenského zas až tak často ještě neviděli…

Silničáři mezi Adamovem a Habrůvkou

Další vhodnou volbou přípravného závodu před dalšími těžkými bikovými bitvami byla pro naše rajdry silnišní časovka do vrchu na trati mezi Adamovem a Habrůvkou, kterou minulou sobotu uspořádal akční Sportcomplex Břeclav, kterému „velí“ nám dobře známý Petr „Herson“ Herman. Na startu jsme měli možnost spatit tři naše úspěšné reprezentantky ze závodů Českého MTB poháru, sestry Elišku a Aničku Hanákovy, kterou doplnla na startu Amálka Gottwaldová. Že mají holky formu, o tom svědčí zkutečnost, že ve své kategorii braly „double“ Amálka Gottwaldová (1. místo) s Aničkou Hanákovou (2. místo), jako stříbrná pak „dospurtovala“ v kategorii o „level“ vyšší Eliška Hanáková. Bravo MORAVEC! Dívkám bkahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu, včetně podpůrných rodinných týmů…

stažený soubor (10)

Pětka našich dočasných silničářů z Adamova.

Zlatý a bronzový Jesenický šnek
stažený soubor (5)

Bronzová ze „Šneka“ – Jaňula Lipenská.

Naštěstí ne na krizový den v pátek 13., ale na neděli, 13. května 2018 vyšel letos termín již zavedeného a oblíbeného závodu pro děti – Jesenický šnek a šneček, který, jak už z názvu vytušíte, je orčen  především pro nemladší a mladé bikery.  V akci zde byla opět agylní „motorizovaná“ divize Lipenských a já si opět dovolím předat slovo Míše, ze které se stává velice zdatná reportérka a jejíž výstižné  info k závodu Vám posouvám ve „full version“…

stažený soubor (6)Závody byly ve ski areálu, v krásném prostředí. Janička Lipenská jela jeden okruh 750 m. Odstartovala společně s asi desítkou holčiček. Po startu trochu ztratila, ale v kopci pár soupeřek předjela a skončila třetí. Honzík měl číslo, stál na startu, ale rozhodl se, že nepojede a sekl se. Matoušek Lipenský jel jeden okruh 1,5 km. Soupeřů měl do dvacítky. Startoval ve druhé řadě, ale všechny soupeře předjel a skončil první. Vítek Lipenský už jel dva okruhy po 5,7 km. Startoval se stažený soubor (7)všemi ostatními kategoriemi, takže pole okolo 100 lidí. Propracovával se dopředu a držel se na prvním fleku ve své kategorii, ale po chybném odbočení (místo do cíle jel do dalšího kola) skončil na třetím místě. Celkově jsme spokojeni, krásné počasí i prostředí ještě umocnilo dojem z celého dne. Zde si můžete odkontrolovat výsledky a nezbývá opět Lipenským vyseknout oklonu a poděkovat za vzorné repre MORAVEC Teamu. A ještě glosa k Honzíkovi: nepochybuji, že šetřil síly na první „Vrchovinu“ v příští sobotu v Benešově…

 

 

Co se bude dít? (ST19)-2

Úterý 8.5. 2018
  • Trénink na silničních kolech Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz, jako obvykle,  v 16.30 u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Jirku na 603 247 484.
  • MTB závody v rodišti a bydlišti Jardy Kulhavého, v Ústí nad Orlicí. Mrkněte na propozice….
Středa 9.5. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu s Milanem Tlamkou (776 108 046) ve Valchově. Sraz je v 16.30 na místním fotbalovém hřišti.

Sobota 12.5. 2018
  • Sportkomplex Břeclav Petra „Hersona“ Hermana pořádá v úseku Adamov – Habrůvka silniční časovku jednotlivců do vrchu formou měřeného tréninku.  Mrkněte na propozice: Propozice_Habruvka_cas._2018, trenéři doporučují účast našich rajdrů.
  • Cykloteam MXM Hulín pořádá  6. ročník Junior MTB, který pořádáme u nás v Hulíně v sobotu 12.5.2018. Podrobnosti hledejte zde:  Plakát Junior MTB -tiskpropozice 2018časový harmonogram 2018 Pozor! závod není v týmovém kalendáři, proto případnou účast na něm konzultujte se svým trenérem!

Plánek tratí:

plánek trati 2018

Neděle 13.5.2018

Další  cyklovyjížďka asi ještě pouze s Hankou Odehnalovou (Vlastík Odehnal je aktuálně zraněn) . Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Bude dobré, když někdo z rodičů zúčastněných dětí si vezme s sebou bicykl a Hance pomůže. Zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit  větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, náhradní duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít - na výjížďku nepojede!!!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
  • 3.7.- 6.7. 2018 - soustředění před MTB MČR (20. – 22.7. 2018) na mistrovských tratích v Peci pod Sněžkou, které bude zakončeno v sobotu 7.7. 2018 závodem MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny ve Valchově („Monte Carlo“).
  • 23.7. – 27.7. 2018 - tradiční oddílový kemp – každoroční prázdninové riskantní  putování cestou-necestou / polem-nepolem je letos nasměřován do lokality Třeboňska. Základna bude poblíž Suchdolu nad Lužnicí, kde nás pohostí rekreační středisko Tušť. Odvážní zájemci – MORAVCI, nahlaste se mi na moje 605 0Jágr 0Nagano nejpozději do 30.6. 2018.
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 - zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.