Co se bude dít? (ST17)-3

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Úterý 23.4. 2019

Trénink pod vedením Vlastíka Odehnala, Jirky Štěpaníka a skutečně tam tentokrát bude i Franta Paděra - sraz bude výjimečně (vzhledem k prognóze horšího počasí – déšť, větrno) v 17.00  ve Sportparku Doubravy Boskovice a trénovat se bude tedy na horských kolech s využitím místních terénů.

Středa 24.4. 2019

Pravidelná MTB příprava s Jirkou Vašíčkem, Milanem Šafářem, Liborem Bartošem a Petrem Koudelkou. Sraz v 17.00 na Okrouhlé u Pazderny.

Sobota, neděle 27. – 28.4. 2019

Druhý závod Českého poháru horských kol ve městě Touškov. Zde studujte propozice: Propozice-2.-závod-XCO-2019-Město-Touškov.

Zde je nominace na druhý „pohár“ (jedná se o kategorie od mladších žáků „výš“, na děti kategorií MINIME se nominace nevztahuje, tyto děti můžou jezdit na ČP dle svého uvážení, resp. uvážení svých rodičů a  závodit zde kdykoli).  Výběr trenérů logicky koresponduje s bojovnými výkony „na doraz“ rajdrů MORAVEC Teamu na premiéře v Kutné Hoře. V Touškově nás tedy budou reprezentovat:

  • Mladší žákyně: Gottwaldová Amálie, Hanáková Anna, Janovská Barbora, Koudelková Lucie a Tlamková Barbora.
  • Mladší žáci: Lipenský Matouš
  • Starší žákyně: Hanáková Eliška
  • Starší žáci: Koudelka Matyáš, Lipenský Vít, Sedlák Lukáš, Šindelář Roman
  • Kadetky: Odehnalová Klára
  • Junioři: Suchánek Vít
  • Muži EXPERT: Šich Petr

Přihlášení do závodu bylo  provedeno dnes, v úterý, 23.4. 2019. Z nominovaných jsou mluveni  Víťa Lipenský (krátkodobý studijní pobyt v zahraničí), Barča Janovská a Vít Suchánek (nemoc) a sourozenci Lucie a Matyáš Koudelkovi.

V kategoriích MINIME nás budou v Touškově s největší pravděpodobností reprezentovat v kategorii děvčat 9-10 let Lucie Gottwaldová a Justýna Novotná, na marodce je – bohužel – Zita Žerníčková, při zdravotních problémech Barči Janovské nebude  -logicky – startovat ani Jonášek Janovský (chlapci 5-6 let).

Našim „rozvědčíkům“ se podařilo zajistit fotomateriál z ověřovacích závodů, které na tratích, proběhly minulou neděli, 21. dubna. Z fotek jde lecos rozpoznat v souvislosti s náročností tratí:

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
MTB „Vrchovina“ 2019 

má již – jak pevně věřím - pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu trvale umístěn v záhlaví této pravidelně se obnovující aktualitěy a bude včas doplněn především o termíny Českého poháru v cyklokrosu.

AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
  • 24. – 26. 5. 2019  - na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).
  • 23. – 28. 6. 2019 - Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zaase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
  • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.

Slovácko Elišce svědčí..!

Jak by Elišce Hanákové, naší výborné bikerce,  Moravské Slovácko nesvědčilo, když zde má – díky svému dědečkovi, Karlu Všetulovi, rodákovi z Moravského Krumlova, hluboké a pevné kořeny? A už podruhé, během několika dnů mohl mít děd ze své vnučky skutečnou radost. Po bikovém triumfu v „pohárové“ Kutné Hoře se starší žákyně Eliška Hanáková postavila tváří v tvář české silničářské špičce a obstála na jedničku! Z silničního poháru veze z Kyjova cennou bronzovou medaili!

IMG_4579

Cenná bronzová placka Elišky Hanákové ze silničního poháru v Kyjově!

Kromě dědečka udělala Eliška radost v cyklistickém Nebi určitě i Vlastíkovi MORAVCOVI, který určitě – co by „kovaný“ silničář – se zlíbením sledoval v tu druhou dubnovou neděli její bojovný výkon v konkurenci bezmála čtyřiceti skutečně kvalitních soupeřek. Na vítěznou Vandu Dlaskovou (TJ AŠ Mladá Boleslav) ztratila v cíli naše borka necelé dva tucty vteřin, třináct vteřin ji dělilo od stříbra…

IMG_4575

Obrázek, který se jen tak neokouká…

Tento silniční závod v Kyjově byl nejen dalším v rámci Českého silničního poháru mládežnických kategorií, ale byl také jedním z kvalifikačních na blížící se Olympiádu dětí a mládeže, kterou v červnu pohostí Liberec. Z pohledu této skutečnosti si Eliška Hanáková vstříc reprezentaci  na této prestižní dětské sportovní akci hodně nakročila, protože ze závodnic z Jihomoravského kraje byla tou nejrychlejší… A určitě zaujala oba Lukáše Petra a Petra Hermana, kteří jsou – co by trenéři – pověřeni výběrem cyklistických reprezentantů z JmK. Uvidíme… Zde mrkněte na výsledkový servis z Kyjova. 

IMG_4547

Bronzový cílový spurt Elišky Hanákové.

 

Blansko je zpět!

Až do minulého století se datoval poslední klasický MTB XCO závod, kterého hostitelem  bylo Blansko. Pravda, pamětníci můžou zavzpomínat na „Hořické prďák 2005″, nebo na „Hořické prďák 2003″ jehož několik ročníků se díky Blanenským Sokolům odjelo již v první dekádě tohoto století. Jenže to se jednalo především o MTB časovku do vrchu (dnes se tomu říká UP HILL). Stejně tak, jako Blanenský Golem je (nebo byl?) zase ryzím MTB maratonem. Od soboty 13. dubna je ale všechno jinak. Dík místnímu agilnímu MTB týmu ACT Lerak byly obnoveny atraktivní tratě v rekreační části města Pálava a závod, který byl vypsán pro všechny věkové kategorie, přilákal nejednoho bikera zvučného jména..!

DSC_1340

Po triumfu na „Morkovském bajku“ si Jonášek „Džonas“ Janovský připsal letošní dalším cené prvenství v Blansku!

Ve startovních listinách nechyběla ani desítka rajdrů MORAVEC Teamu a Ti vybojovali do oddílové medailové pokladnice celkem 7 cenných kovů, když z toho bylo pět ve zlatě, a po jedom ve stříbře a bronzu.. Kromě toho se sluší doplnit, že závod je součástí letos premiérové cyklistické série Jihomoravský Cup, a tím pádem si do této série připsali po Blansku naši úspěšní bikeři „hafo“ bodíků..!

DSC_1448

Zlatá Lucinka, stříbrná Magdalénka! Další moc, moc pěkná fotka z bikového Blanska!

Prvoročákem je v r.2019 mezi chlapci 5-6 let  elév našeho Teamu – Jonášek Janovský, který s náskokem 6-ti vteřin svoji kategorii jasně ovládnul! O první „double“ v sobotu, třináctého,  se pro MORAVEC Team zasloužila děvčata mládí 9-10 let. Lucie Gottwldová vítězstvím potvrdila, že výsledek z Kutné Hory (16. místo) nebyl v žádném případě náhodný. Na stříbrném stupínku finišovala Magdalénka Bartošová, která tak dvojitý úspěch MORAVEC Teamu zpečetila. Obyčejně v této kategorii startují ještě další dvě naše spolehlivé a zpravidla medailově úspěšné reprezentantky – Zita Žerníčková a druhá z dvojčat Bartošových – Maruška. Bohužel obě jsou toho času „na marodce“…A my jim touto cestou přejeme rychlé uzdravení a stejně rychlý návrat do sedla jejich závodních bicyklů!

DSC_1459

A + A + N = tři nejlepší mladší žákyně: uprostřed vítězná naše Amálka Gottwaldová, vlevo stříbrná, „po čertech rychlá“, Anna Hudečková (TUFO CZ Otrokovice) a vpravo bronzová, fakt dost dobrá – domácí, Nikola Bradáčová (Lerak Blansko).

Starší ze sester  Gottwaldových, jinak mladší žákyně Amálka Gottwaldová, také potvrdila ve svém startu úlohu jasné favoritky a zvítězila s náskokem pěti vteřin před nám z MTB „Vrchoviny“ dobře známou, výbornou bierkou,  Annou Hudečkovou (TUFO CZ Otrokovice)! Nepopulární „bramboru“ brala v tomto startu pracovitá Barbora Janovská, šestá pak byla klasifikována v cíli Lucie Koudelková. Druhý „double“ ten den pro náš oddíl vybojovali starší žáci. Především Roman Šindelář zaslouží plec nahoru. Po defektu hodně ztratil a už se zdálo, že si na vítězství, ke kterému v závodě suverénně směřoval, bude muset nechat zajít chuť. Přesto dokázal Romča s  náhradním kolem ztrátu smazat a v cíli se radoval z vítězství s luxusním náskokem 14-ti vteřin. S tímto odstupem za Romanem finišoval druhý v pořadí na cílové pásce jeho týmový kolega – Matyáš Koudelka!

DSC_1386a

Roman Šindelář (vlevo) v této chvíli ještě netušil, co ho potká za „štrapáci“ s jeho bikem… Přes všechny trable ale dokázal zvítězit!

Defekt nepotrápil jenom Romana. Byl příčinou odstoupení ze závodu dvou dalších našich reprezentantů – juniora Vítka Suchánka a „eliťáka“ Petra Šicha. Je to smůla, protože i tito dva naši borci měli minulou sobotu na Pálavě rozjeté svoje starty na medailové pozice..!

DSC_1411

Víťa „Suchoš“ Suchánek musel výborně rozjetý závod juniorů pro defek pneu bohužel vzdát…

Že v Blansku nestartoval o minulém víkendu žádná „vořezávátka“, o tom svědčí „nabušená“ startovní listina kategorie mužů Masters III. Martin Kubíček, Dušan Olejníček (GT Opportunity), Martin Šíma (MaxCursor), Jirka Sedláček (SK Jiří Team)… Co jméno, to pojem, to kus bikové historie… A je asi zcela v pořádku, že nejrychlejší v tomto závodě „OLD STARS“ byl domácí matador – Martin Kubíček…  V závodě „prvních rakví“ (Masters II) potvrdil na začátku sezóny výbornou formu náš matador Martin Gottwald, který se se soupeři moc nepáral a zvítězil způsobem start – cíl s pozoruhodným náskokem více jak dvou minut! Bravo MORAVEC!

DSC_1426

Martin Gottwald na trati vítězného závodu v Blansku. Zdá se, že i letos bude tento borec pravidelným účastníkem na „bednách“ regionálních MTB závodů. Jeho dcery mají být po kom… U Gottwaldů se minulou sobotu asi dost slavilo…

Všem aktivním i pasivním MORAVCŮM patří za Blansko velký dík, podpůrným rodinným týmům včetně a k medailistům letí, samo, že naše gratulovačka! Zde mrkněte na kompletní výsledkový servis i další podrobnosti z „určo“ vydařené akce, a tuť jsou k okouknutí pěkné fotky Františka Paděry. Díky, Franto!

DSC_1358

Parádní Pálavský „Rokenrolík“ v podání Lucky Gottwaldové a posléze i „Majdy“ Bartošové.