Co se bude dít? (ST21)

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Úterý 21.5. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala a Františka Paděry. Sraz v 17.00 u ZŠ Benešov.

Středa 22.5. 2019

Pravidelná MTB příprava s Jirkou Vašíčkem, Milanem Šafářem, Liborem Bartošem a Petrem Koudelkou. Sraz v 17.00 ve Sportparku Boskovice – Doubravy.

Čtvrtek, pátek, sobota, neděle 23. – 26.5. 2019
 • Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě. Působit zde bude již určená skupina dobrovolníků MORAVEC Teamu. Zde jsou ke „svěťáku“ všechny potřebné informace.
 • 24. – 26. 5. 2019  - na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

 • 1.6. – 2.6. 2019 – Český pohár horských kol – 4. závod – Zadov. Zde studujte propozice.
 • 1.6. 2019 – Poutní pochod Benešov – Křtiny. Sraz poutníků v 6.00 u Kostela Povýšení Svatého kříže v Benešově.
 • 8.6. 2019 – třetí MTB „Vrchovina“ na pohárových tratích v Okrouhlé.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 22. 6. – čtvrtá MTB „Vrchovina“ ve Žďárné.
 • 23. – 28. 6. 2019 - Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.

Další parádní číslo..!

Na tratích v Peci pod Sněžkou máme se nám už v minulosti zpravidla dobře dařilo a letošní závod Českého poháru horských kol s pořadovým č.3, který pohostilo toto horské letovisko nebyl výjimkou. Po medailových hodech ve Městě Touškově to našim cinkalo i v Krkonoších o čemž svědčí dvě zlata a jeden bronz. Vyválčit tento výsledek nebylo jednoduché, do průběhu závodu tentokrát razantně promluvilo počasí…

DSC_0293

Medailisté z Pece pod Sněžkou: zleva bronzová Amálka Gottwaldová, dále zlatí Petr Šich a Eliška Hanáková.

Zima, deštivo, vlhko a i sněhové vločky – to vše provázelo a ovlivňovalo  úsilí bikerů na třetím poháru a nás jen může těšit, že výkony reprezentantů MORAVEC Teamu byly za daných klimatických podmínek podle úsloví: „Čím hůř, tím líp..!“.

Podle letošního zavedeného časového harmonogramu se v sobotu po ránu rozběhly souběžně soutěže mladších a starších žáků v technických sekcích a závody dětí MINIME. Na technice odvedli naši svůj standard – nic víc, nic míň, nejvíce bodů (45 z maxima 50 bodů) vyjeli Roman Šindelář a Vít Lipenský. Tři reprezentanty jsme sledovali ve startech kategorií MINIME a zatím co Jonášek Janovský (kat. 5-6 let) a Justýna Novotná (kat. 9-10 let) – se dokázali prosadit do TOP 10, Lucii Gottwaldové (kat. 9-10 let) unikla elitní desítka jen velmi těsne..!

DSC_0047

Jonášek Janovský si zajel v Peci svoje letošní výsledkové pohárové maximum.

Odpoledne pak už nadešel náš medailový čas… První velkou zlatou „pohárovou“ medaili vybojoval náš pracovitý „muž- EXPERT“ Petr Šich a dokázal, že stříbro z Města Touškova nebylo zdaleka náhodou! Petrův výsledek je o to cennější, neboť závod dokončoval s velkou bolestí, kterou způsobil vykloubený malíček na pravé ruce! Klobouk dolů před jeho heroickým výkonem, jenž byl po zásluze korunován zlatem! Že je Peťa po třech závodech celkovým lídrem této kategorie, nemusím zdůrazňovat! Blahopřejeme, bravo MORAVEC a díky za vzorné repre oddílu za hranicí sebeobětování..!

DSC_0054

Pohárovými výsledkovými listinami stoupá i Lucka Gottwaldová.

Vykloubený malíček napravil lékař hned na místě a v současnosti Petr již opět začíná trénovat, a i když vynechal MTB „Vrchovinu“ na Benešově (tento seriál má letos jako jednu z priorit) vše nasvědčuje tomu, že na Zadově chybět nebude.

Petrův příkladný výkon jakoby „nakopl“ k limitním výkonům na bahnitých tratích i další MORAVCE, kteří měli ještě svoje starty před sebou  a možná i díky tomu  z toho byly další dvě nedaile! O bronzovou se postarala v závodě mladších žákyň Amálka Gottwaldová, když v medailové bitvě prosvištěli první tři závodnice do cíle v rozmezí necelých čtyř(!) vteřin! A co myslíte, že bude po stříbru z Touškova a bronzu z Pece následovat možná už na Zadově? Myslím, že na tuto otázku  není složitá odpověd..!  Bravo MORAVEC podruhé!

DSC_0084

Justýna Novotná v plném tempu v závodě dívek MINIME 9-10 let.

Bylo by chybou nezmínit se o výborném 5. místě Anny Hanákové, která se zlepšuje závod od závodu a „zraje“ také pro brzké medailové umístění. Zabojovaly statečně i Barbora Janovská s Lucií Koudelkovu a odměnou jim bylo umístění v první polovině třetí desítky výsledkové listiny kategorie mladších žákyň. Mladší žák Matouš Lipenský čelil opět více než osmdesátce soupeřů a závod dokončil v páté desítce výsledkové listiny.

DSC_0022

Pohodová Anička Hanáková na startu závodu mlaších žákyň. I ona se – k naší radosti – pohár od poháru zlepšuje!

Zlatou tečku MORAVCŮ udělala v krkonšské „psírně“ v tu druhou květnovou sobotu další naše spoehlivá reprezentantka, starší žákyně, Eliška Hanáková, která svůj start proměnila na těžké trati v sólo závod a po Kutné Hoře a Touškově slavila do třetice zaloužené vítězství s doposud rekordním náskokem na svoje pronásledovatelky. V cíli na ně měla k dobru téměř půl druhé minuty! Bravo MORAVEC do třetice!

DSC_0153

Hrdina z Pece,která tentokrát byla jak horká, tak i studená – Petr Šich.

Sobotní program uzavřel start více ja devadesáti starších žáků se čtyřmi našimi reprezentanty na startu. Nejrychlejší z nich byl v cíli 47. Lukáš Sedlák, Roman Šindelář, Vít Lipenský a Matyáš Koudelka figurují v sedmé desítce výsledkové listiny. V neděli nás reprezentoval v závodě juniorů Víťa Suchánek a po dobrém výkonu si vylepšil svoje letošní výsledkové pohárové maximum.

DSC_0280

TOP mladší žákyně.

Pec pod Sněžkou - výsledky MORAVEC Teamu

 • Kluci 5-6 let: 6. Jonáš Janovský / (celkové 7. místo po třech závodech)
 • Holky 9-10 let: 7. Justýna Novotná / (3.), 11. Lucie Gottwaldová / (14.), nestartovala Magdalena Bartošová (27.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 36.)
 • Mladší žákyně: 3. Amálie Gottwaldová / (3.), 5. Anna Hanáková / (6.), nestartovala Barbora Tlamková (zranění) / (22.), 22. Barbora Janovská / 21.), 25. Lucie Koudelková / (celkově je 33.)
 • Mladší žáci: 47. Matouš Lipenský / (30.)
 • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1.)
 • Starší žáci: 46. Lukáš Sedlák / (47.), 61. Vít Lipenský / (53.), 62. Roman Šindelář / (39.), 69. Matyáš Koudelka / (celkově je 73.)
 • Kadetky: nestartovala Klára Odehnalová / (37.)
 • Junioři: 39. Vít Suchánek  / (celkově je 37.)
 • Muži EXPERT: 1. Petr Šich / (1.)
DSC_0273

Skalp „Kozlíka“ určitě Peťu potěšil!

Díky všem rajdrům za repre oddílu ve složitých krkonošských klimatických podmínkách! Zde studujte kompletní výsledkový servis a tady jsou fotogalerie bezchybného Karla Všetuly:

 1. Fotogalerie
 2. Fotogalerie
 3. Fotogalerie
DSC_0287

Eliška Hanáková dovršila v Krkonošich letošní pohárový zlatý hattrick!

Co se bude dít? (ST20)-2

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Pondělí 13.5. 2019

Zahajují přípravné práce na tratích velké ceny Benešova. Info pro dobrovolníky, kteří nám budou chtít  pomoci: sraz každý den od pondělí do čtvrtku v 17.00 hodin na fotbalovém hřišti v Benešově.  Na úklid tratí si s sebou berte hrábě. Předem díky moc!

Úterý 14.5. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala a Jirky Štěpaníka  – sraz v 17.00 u ZŠ Benešov.

Středa 15.5. 2019
 • Pravidelná MTB příprava s Jirkou Vašíčkem, Milanem Šafářem Liborem Bartošem a Petrem Koudelkou.  Sraz v 17.00 – tentokrát výjimečně (vzledem k blížící se MTB „Vrchovině“ na Benešově) na hřišti v Benešově.
 • Nominační MTB závod žáků a kadetů Jihomoravského kraje, kteří se ucházejí o reprezentační dres JmK  na červnovou Olympiádu dětí a mládeže. Týká se to kvarteta: Hanáková Eliška, Sedlák Lukáš Šindelář Roman a Odehnalová Klára. Zde mrkněte na podrobnosti: JmC Cup Anthropos
Pátek 17.5. 2019

Od 17.00 oficiální prohlídka tratí prvního závodu MTB „Vrchoviny“ 2019, který pořádá obec Benešov.

Sobota 18.5. 2019

Druhý závod 18. ročníku MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny, který pořádá obec Benešov. Zde jsou k prostudování propozice PDV-2017_Benešov_propozice_T tuť sledujte novinky z příprav závodu a mrkněte taky ještě jednou na oficiální leták a plakát letošního seriálu:

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 24. – 26. 5.2019  Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě. Působit zde bude již určená skupina dobrovolníků MORAVEC Teamu, pokyny všem nahlášeným již Jirka Kutal poslal, koordinovat budu tuto misi od pondělí, 20.5. 2019.
 • 24. – 26. 5. 2019  - na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).
 • 1.6. 2019 – Český pohár horských kol – 4. závod – Zadov. Zde studujte propozice.
 • 1.6. 2019 – Poutní pochod Benešov – Křtiny. Sraz poutníků v 6.00 u Kostela Povýšení Svatého kříže v Benešově.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 23. – 28. 6. 2019 - Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.