29138564_1111414542345788_128290365_n (1)

Vydařené premiéry!

Tak jsme se dočkali! Předposlední březnový víkend se na plno roztočila kola cyklistické sezóny a borci a borky MORAVEC Teamu zasáhli hned na třech kolbištích do ostrých soubojů, aby si ověřili, jaký je aktuální stav jejich připravenosti, i když “na to vlítli“ vlastně přímo ze závěrečné, intenzivní fáze zimní přípravy… S radostí můžeme zapsat, že jak v rakouském Langenlois či slovenském Hlohovci, tak i v Praze – Řepích zanechal MORAVEC medailovou stopu! A to je na prahu sezóny s uvážením, že  reprezentace MORAVEC Teamu nebyla na zmíněných závodních „štacích“ zrovna masově zastoupena, velice slibné..!

27. Kamptal Klassik Trophy Langenlois – Rakousko

DSC_7110aČtyři „mušketýři“ v dresu MORAVEC Teamu promluvili letos do prestižního klání, které neoficiálně otevírá MTB sezónu na „Starém Kontinentu“. Nemýlím-li se, startovali všichi naši na těžké, členité trati mezi vinicemi poprvé. A už z tohoto pohledu jsou jejich výkony a výsledky pozoruhodné! V kategorii ekvivalentní našim „EXPERTŮM“ zabojoval  jako první z našich, letos už dospělý, Petr Šich a výborným 7. místem v cíli ukázal, že jeho výkonnostní růst neustále pokračuje! Byli spolu s Polákem Kamilem Hodylou  (10. místo) jediní, kteří dokázali v této kategorii narušit hegemonii domácích rajdrů… Dobrá práce Peťo, díky!

Po zadu za Petrem nechtěli ale zůstat ani naši další tři reprezentanti. Smolný závod má za sebou Klára Odehnalová, která ve své kategorii musela ze závodu odstoupit, když jí po kolizi ze soupeřkou  přestalo fungovat správně řazení jejího biku. Se ctí má za sebou velkou mezinárodní premiéru  i naše posila pro letošní sezónu, v Langenlois ve své kategorii v cíli 23,. boskovický Lukáš Sedlák.  Avizovanou medailovou radost nám odpoledne v Langenlois připravila v kategorii mladších žákyň Barborka Janovská, která finišovala na skvělém, 2. místě! V závodě se na start postavila jako jediná reprezentantla Česka a nestačila pouze na Maďarku Szüczovou, na kterou ztratila slabou půlminutku… Blahopřejeme Barunce k prvnímu velkému mezinárodnímu  úspěchu! A za Langenlois všem čtyřem MORAVCŮM, rodinné podpůrné týmy včetně – jednoznačně palec nahoru! Zde si můžete ověřit výše uvedené naše pozoruhodné výsledky.

Trofeo Cinelli Velká cena Hlohovce

stažený soubor (1)Podobně, jako Bača Janovská v Langenlois, šokovali cyklistickou veřejnost minulou sobotu na silničních závodech v Hlohovci, které zde velice svědomitě zorganizoval náš kamarád Petr „Herson“ Herman, další dvě borky MORAVEC Teamu,  Anna Hanáková s Amálkou Gottwaldovou. Vezmeme-li v úvahu, že obě jeli silniční závod tohoto typu prakticky poprvé v životě, je 3. místo Aničky a 4. místo Amálky super výsledkem! Blahopřejeme holky a díky moc za vzorné repre MORAVCE! Z níže uváděné výslekové listiny můžeme vyčíst, že Aničku dělila ve finiši stažený soubor (1)aod stříbra pouhá vteřinka… Dovedu si živě přestavit, jakou radost udělala Anička (nejen) svému děděčkovi Karlovi Všetulovi, bývalému výbornému cyklistovi  – silničáři… A taky v cyklistickém Nebi dlícímu našemu Patronovi, také „kovanému“ silničáři, Vlastimilu MORAVCOVI… I Amálčina „brambora“ (na medailové pozice ztratila nicotných 7 vteřinek) má v konkurenci šestnácti borek, vesměs specialistek – silničářek, „sakra“ vysokou hodnotu! Bravo MORAVEC! Zde si  zkontrolujte „result“, který je vskutku oku lahodící!

Pražský MTB Pohár – Praha Zličín

DSC_6676Medailovou sbírku borců a borek MORAVEC Teamu „nepřímo“ zkompletoval vítězstvím v kategorii kadetů na prvním závodě Pražského MTB Poháru v Praze Zličíně náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“, který při neúčasti aktuálně  dočasně zdravotně indisponované, další naší odchovankyni, Adély Šafářové (oba Nutrend Specialized Racing Team) podržel suverénním vítězstvím hodně vysoko prapor týmu „Rudých ďáblů“ Viktora Zapletala. Zde hledejte výsledky.

Napsat komentář