DSC_0011 (1)

Cyklokrosové tažení – 2

Závodem v Třebíči na první prosincový den načne Český pohár v cyklokrosu svoji poslední čtvrtinu, která po následném závodě v Jabkenicích bude finalizována národním šampionátem 15. prosince v Mladé Boleslavi. Díky sestrám Hanákovým – a k naší radosti nejen díky nim – je cylokrosové dění na nejvyšší národní úrovni neustále středem naší aktuální pozornosti!

IMG_2998

Sestry Hanákovic – r. 2018

Dvojzávodem pokračovala první cyklokrosová liga 10. listopadu závodem UCI nejvyšší „klasy“ v Kolíně a následně, na svátek Svatého Martina v – od Kolína nedaleké – Čáslavi. Výkony našich reprezentantek měli o druhém listopadovém víkendu gradující tendenci. Zatím, co v Kolíně to nebylo to „pravé ořechové“ (Eliška Hanáková – 22. místo, Anička Hanáková – 47. místo, přičemž výkony ovlivnila střevní viróza, která náš miniteam v sobotu v Kolíně zužovala ), v Čáslavi to bylo po odeznění zdravotních trablů pro změnu výkonově i výsledkově docela „někde jinde“. Starší žákyně Eliška dosáhla po bezchybném výkonu ve společné kategorii mladších žákyň, starších žákyň a kadetek svého letošního druhého nejlepšího umístění (11. místo – stejně jako v Lounech) a mladší žákyně Anička pro změnu sahala poprvé po bodovaném umístění. To jí nakonec sice o necelou minutku uniklo, ale z jejího 35. místa měl trenér určitě radost! Ať tak či tak, Hanákovic holky reperzentují MORAVEC Team letos na TOI TOI Cupu vskutku důstojně!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sestry Hanákovic – r. 2011

Nadále si dost dobře vede v cyklokrosovém Českém poháru i náš odchovanec, junior Tomáš Tlamka „Contador“, který jak v Kolíně, tak i v Čáslavi tak trošku kopíroval Elišku Hanákovou. I jeho v Kolíně limitovala střevní chřipka (15. místo) a i on v Čáslavi dosáhl letos svého druhého nejlepšího umístění (7. místo – stejně jako v Hlinsku a v Ostravě). Celkově drží Tomáš po devíti závodech v poháru celkové 6. místo, a Eliška figuruje na začátku druhé desítky (je zatím 12.). Nechci být špatným prorokem, ale dovoluji si odhadovat, že forma by oběma mohla kuminovat v pravý čas: tj. 15. prosince na cyklokrosovém MČR v Mladé Boleslavi. Budeme při tom a budeme držet nejen palce, ale budeme naše hlavně mocně povzbuzovat! Zde si můžete ověřit průběžné výsledky a na supr fotky Karla Vštuly jste už „určo hodili čučku“…

DSC_0420

Tomáš Tlamka „Contador“ zaměřuje další cíl..!

Od našich aktuálních mladinkých reprezentantek a mladého  odchovannce přesuňme pozornost k opačnému věkovému závodnickému pólu. Jako první mají za sebou Mistrovství ČR kategorie mužů Masters. Odjelo se minulou sobotu v Třebíči a nás moc potěšilo, že to byl reprezentant MORAVEC Teamu,  Pavel Balák, který – byť byl nucen prakticky v průběhu celé sezóny překonávat zdravotní potíže – nedal ve své kategorii soupeřům šanci a přes markantní tréninkový výpadek se k překvapení všech objevil v cíli závodu své kategorie jako první! Bohužel ale, nikoli jako vítěz… Cyklkrosový národní šampionát veteránů i český pohár této věkové kategorie si „žije svým vlastním životem“ a reglement praví, že se národním šampionem nemůže stát borec, který neabsolvuje předepsaný počet závodů Českého poháru… Na toto pravidlo Pavel,  diskutabilně doplatil. Slovo diskutabilně uvádím záměrně, protože  není zcela jisté, zda rozhodnutí neudělit Pavlovi titul bylo správné. Ať tak, či tak: pro nás je šampionem Pavel Balák a díky němu se MORAVEC Team přece jen dočkal kromě dvou titulů vicemistrů na MTB MČR (Jonáš Janovský a Amálie Gottwaldová) i titulu Mistra ČR! Byť ne v naší hlavní cyklistické disciplině… Díky Pavel za vzorné repre oddílu! Zde hledejte výsledky cyklokosových Mastrů.

stažený soubor

Letošní cyklokrsový primus mezi „mastry“ – náš Pavel Balák!

Image-1

Co je psáno, to je dáno!

Napsat komentář