DSC04184_1

Zlato z města stříbra!-2

Kutná Hora je světoznámá nejen gotickým skvostem – chrámem Sv. Barbory, který je její krásnou dominantou, ale je pověstná  i doly na stříbro, které se zde v dávné minulosti v hojné míře kutalo. I díky této důlní činnosti, vzniklo v bezprostředním okolí města  z vytěžené rudy mnoho umělých kopců, které jsou  aktuálně vhodnou součástí zdejšího známého a mezi bikery docela oblíbeného MTB okruhu. A právě Kutné Hoře byl – po dvou letech pořadatelské absence – svěřen úvodní závod Českého poháru horských kol a MORAVEC Team byl, samozřejmě – jak jinak -  při tom!

DSC_0183

Eliška Hanáková, kterou k vrcholové cyklistice nasměřoval trenér Milan Tlamka, a kterou v současnosti posouvá výkonnostně vpřed trenér Jirka Vašíček, udělala nejen svým trenérům, ale i všem MORAVCŮM v KH velkou radost!

Tratě v Kutné Hoře mají pro MORAVEC Team z historického hlediska zcela výsadní postavení. Zhruba před 12-ti lety, přesně 19. května 2007, zde – tehdy čtrnáctiletý Radim Kovář -  co by starší žák,  vyhrál pro MORAVEC Team vůbec první vítězství v české nejvyšší MTB lize! A shodou okolností, zatím poslední vítězství barev MORAVEC Teamu v této soutěži se aktuálně datuje také ke Kutné Hoře – a jedná se o zcela čerstvý  „zářez na pažbě“! Minulou sobotu zde vybojovala pro oddíl vítězství v kategorii starších žákyň – shodou okolností také čerstvě čtrnáctiletá, Eliška Hanáková! Zlato Elišky z města stříbra však nebylo naší jedinou medailovou radostí. Stříbro v KH vybojovala v kategorii dívek 9-10 let i rtuťovitá Justýnka Novotná a vůbec poprvé se dokázala prosadit v rámci závodů ČP na hodně ceněnou pohárovou „bednu“!

DSC04530_1

Justýnce Novotné kutnohorská stříbrná bedna bezesporu sluší!

Pojďme si tedy po pořádku shrnout naše s napětím očekávané kutnohorské účinkování. Vše vypuklo „na plný pecky“ v sobotu 6. dubna v 9.00 hodin, kdy se souběžně rozběhlo měření sil mladších a starších žáků na technických sekcích (toto je novinka pro letošek) a závody dětí MINIME (od odrážedel až po kategorie dívek a chlapců 9-10 let). Na technických sekcích bodovali naši nadprůměrně, když takřka na 100% byli Eliška Hanáková, Víťa Lipenský a Roman Šindelář, kteří brali z této inovativní discipliny 45 bodů z 50-ti možných. Zde patří vyseknout poklonu a poslat velký dík trenéru Liboru Bartošovi, který velice svědomitě v rámci přípravného období techniku v prostorách ZS Blansko se svými svěřenci piloval… Díky moc Libore!

DSC03902

Nad záludnými překážkami technických sekcí je právě Barča Janovská.

V „minimáčích“ nás zajímaly dvě kategorie: mezi chlapci 5-6 let    důstojně reprezentoval MORAVEC Team Jonášek „Džonas“ Janovský, který vyválčil umístění v TOP10 (8. místo) a potvrdil zúročení poctivé zimní přípravy na sezónu. Hned čtyři děvčata za nás startovala v kategorii 9-10 let a zde nám to poprvé madailově zacinkalo! Svůj výkonnostní potenciál zde poprvé rázně prodala Justýna Novotná, která vybojovala cenné stříbro v závodě, kdy na zlato ztratila necelých 7 vteřinek… Bravo MORAVEC, blahopřejeme! Statečný výkon předvedly i její tři kamarádky: Lucie Gottwaldová dojela 16., sestry Bartošovy finišovaly na 32. (Magdalénka Bartošová) a 33. místě (Maruška Bartošová). Po bojovných výkonech našich „mladých pušek“, které Justýnka Novotná korunovala cenným stříbrem, jsme byli pro odpolení starty tedy celkem legitimně naladěni do medailového tónu!

DSC_0061

Justýnce Novotné hodně pomohlo k současné výkonnosti jarní soustředění v Chorvatsku, kde na poslední chvíli zaskočila za zraněného Romana Šindeláře.

Nejdříve jsme zmáčknuli palce mladším žákyním, resp. mladšímu žákovi. Hned pět našich borek změřilo síly v konkurenci s šestatřiceti soupeřkami. Ve vyrovnaném souboji o zlato  si výborně  vedla v cíli sice nakonec „bramborová“, Amálka Gottwaldová, nutno však objektivně doplnit, že první čtyři holky finišovali v rozmezí dvou(!) vteřin! Cenná jsou umístění i čtyř  dalších  reprezentantek MORAVCE. TOP10 zvládla Anička Hanáková (9. místo), na cenném 13. místě finišovala Barča Tlamková a hodnotné je určitě i 25. místo nováčka mezi mladšími žákyněmi, Barbory Janovské. A kdo ví?  Bezesporu na lepším místě, než na 39. by dojela Lucka Koudelková, kdyby stála na startu na pozici, která jí legitimně patřila… Tady to vidím, jako dost „průšvih“ ze strany týmové podpory… Toto by se prostě stát nemělo! Osamocený náš jediný „mušketýr“ mezi mladšími žáky a taky nováček v této kategorii, Matouš Lipenský se srdnatě popasoval s bezmála 90 soupeři a jeho 26. místo v cíli má určitě hodnotu!

DSC_0144

Amálka Gotwaldová začala letos Český pohár na pozicích, kde ho loni skončila: v nejužší špičce kategorie mladších žákyň! Fotka zachytila Amálku těsně po dojezdu na -sice „bramborové“ – ale přesto cenné pozici!

Vrcholem sobotních startů byly už docela prestižní závody staršího žactva. Náše favoritka, Eliška Hanáková, splnila svoji úlohu do puntíku. Byť start z první řady nebyl zrovna „z říše snů“ (pořád je co zlepšovat), prokázala Eliška svoji sílu lvice a brzy se prosadila do čela a zcela po zásluze závod starších žákyň dovedla s přehledem do vítězného konce! Bravo MORAVEC – blahopřejeme! I naše kvarteto starších žáků se docela „pochlapilo“. Nejvýše v cíli byl na 28. místě Víťa Lipenský, jako 45. finišoval Roman Šindelář, 56. byl v cíli zaznamenán Lukáš Sedlák a 75. místo „bral“ „prvoročák“ Matyáš Koudelka. Když vezmeme objektivně v úvahu, že Roman Šindelář několik týdnů v přípravném období absentoval (fraktura obou zápěstí), Lukáš Sedlák v závodě časově tratil kvůli nezaviněné kolizi soupeřů a rvavý „Mates“ Koudelka v každém dalším kole závodu dokázal soustavně zrychlovat, je třeba hochy za bojovné výkony též pochválit!

DSC04541_1

Eliška Hanáková krok za krokem úročí tréninkovou píli…Vítězství v KH je MTB českém poháru jejím premiérovým!

I v neděli jsme měli v KH  želízka v ohni a to hned celkem tři. Podle očekávání se v závodě mužů EXPERT dařilo nejlépe v cíli pátému Petrovi Šichovi, který na bronzovou „placku“ ztratil v cíli pouhých 6 vteřinek… Myslím, že je v jeho případě „bedna“ v této kategorii letos otázkou času… Kadetka Klára Odehnalová brala 33., místo a na 50. místě dojel v závodě juniorů po roční pauze se na tratě MTB ČP navrátivší Víťa Suchánek.

DSC_0318

Peťa Šich splnil v Kutné Hoře naše naděje do puntíku! V závěru sic prohrál boj o „bramboru“ s Michalem Kozlem, ale umístění v TOP „FIVE“ se určo počítá!

Těmito výsledky byla velmi sympatická premiéra MORAVEC Teamu v letošním ČP podtržena a uzavřena. Díky všem za poctivé, bojovné výkony „na doraz“, podpůrnému týmu včetně. A jsme moc rádi, že zlato Elišky Hanákové navazuje na zlatou nit, upředenou v bezmála dvacetileté historii MORAVEC Teamu Radimem Kovářem, Nikolou Hlubinkovou, Adélou Šafářovou, Tomášem Tlamkou „Contadorem“, Dominikem Prudkem či Janou Tesařovou... Za letošní Kutnou Horu patří našim rajdrům každopádně „palec na horu“! Zde mrkněte už na „full“ fotogalerie:

Z převážné většiny se jedná o výbornou práci z dílny našeho teamového fotografa Karla Všetuly.   Karel je nejen dobrý lovec kvalitních záběrů, ale, jak už všichni víme, též dědeček v KH tolik úspěšné Elišky Hanákové, a i neméně úspěšné Aničky Hanákové  Obě šikovné vnučky „Carlosovi“ nelze než – závidět! Ještě dlužím odkaz na komplet výsledkový servis z KH…

Napsat komentář