Na jiných frontách…

Souběžně se závodem Českého poháru horských kol v Touškově se jelo za aktivní účasti rajdrů MORAVEC Teamu i první Kolo pro život, den po druhém pohárovém závodě odstartovala v Moravské Třebové – opět za aktivní účasti rajdra MORAVEC Teamu – MTB série Cykloman a na prvního máje také převážná většina bikerů pravděpodobně nešla do průvodu… Jel se například další závod Pražského MTB poháru. Samo, že taky za účasti našich barev…

e15a5ef4e6689a9a7efad97511565e56
Matyáš Koudelka na trati závodu v Dobřichovicích.
Kolo pro život, Dobřichovice, 27.4.2019

Obec Dobřichovice byla poslední letošní dubnovou sobotu prvním pořadatelem  bikové série MTB maratonů – Kolo pro život. Oficiální název závodu byl Praha – Karlštejn Tour České spořitelny a barvy MORAVEC Teamu – díky sourozencům Lucii a Matyášovi Koudelkovým – byly při tom! V kategorii dívek 10-11 let se v konkurenci dvaceti soupeřek dokázala naše Lucka Koudelková prosadit v cíli na 6. místo a její brácha, Matyáš Koudelka skončil v závodě chlapců 12-13 jen o stupínek po zadu – v cíli bral 7. místo. Zajímavostí tohoto letitého závodu je, že pořadatelé doposud nesladili věkové kategorie s obecně celosvětově uznávaným standardem… A to i přesto, že celý seriál vlastní takový sportovní odborník na slovo vzatý, jakým Petr Čech beze sporu je… Těžko říct, proč..? Ať tak – či tak: Zde si ověřte z prvního Kola pro život výsledky MORAVCŮ, kterým touto cestou děkuji za vzorné repre oddílu! A dík patří určo i podpůrnému rodinnému týmu!

9f2826c45a5130680950ab033e0dc77d
Zdrcující útok Lucie Koudelkové!
Cykloman, Moravská Třebová – 28.4.2019

V sobotu v na závodě Českého poháru Horských kol  ve Městě Touškově zajel Petr Šich svoji premiérovou bednu v kategorii mužů EXPERT, aby den poté byl hlavní postavou MTB časovky, která se jela v Moravské Třebové v rámci seriálu Cykloman. Petr vyhrál nejen svoji kategorii, ale byl i absolutně nejrychlejším bikerem dne! Blahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu! A jak těžké bylo pro Petra po náročném Touškově zvládnout další náročnou race? „Bylo to lehčí než v sobotu v Touškově, ale nohy už tu únavu taky pociťovaly, takže to zas nebylo tak jednoznačný…“, odpověděl mi Petr na můj dotaz, zda po těžkém Touškově byl Cykloman „brnkačkou“? Zde si odkontrolujte Peťův další supr výsledek: cykloman-2019-04-28-casovka, no a zde jsou další podrobnosti

102_2748
Petr Šich se aktuálně veze na medailové vlně. Věříme, že mu vydrží i do Pece pod Sněžkou!
Pražský MTB pohár, Praha – 1.5. 2019

Další dva naši mladí rajdři udělali sympatickou premiérovou stopu MORAVEC Teamu na Pražském MTB poháru, kterého se jel na prvního máje už třetí závod! Aktivita, za kterou stoji reprezentační trenér a šéf Nutrend Specialized racing, Viktor Zapletal, nabrala letos „vítr do plachet“ a konkurence se na jednotlivých „štacích seriálu“ schází vskutku hojná! O to radostnější je výsledek dvou našich reprezentantů: v kategorii chlapců 5-6 let dojel Jonášek Janovský v TOP20 (18. místo) a jeho starší sestra, Barča Janovská brala dokonce umístění v TOP10 (7. místo)! I těmto dvěma patří dík za vzorné repre oddílu, přičemž s poděkováním nevynechávám, samo že, ani jejich podpůrný rodinný tým… Zde je k prostudování letošní první výsledková stopa MORAVCŮ na Pražském MTB poháru…