Olympijská vítězka!

Eliška Hanáková v letošním  roce přepisuje historii MORAVEC Teamu! Nejen, že vyhrála v kategorii starších žákyň pět závodů Českého poháru v řadě, ale minulý týden vybojovala historické olympijské zlato v závodě horských kol na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci a navíc k tomuto triumfu přidala bronz v silniční časovce!  Bravo MORAVEC! Blahopřejeme s přáním, ať její cyklistická kariéra pokračuje tak, žaby v budoucnu takových medailových  úspěchů dosáhla i na „velkých“ Letních olympijských hrách! Vzhledem k jejímu věku přichází teoreticky v úvahu jako první v pořadí Letní  olympijské hry v r. 2024 v Paříži… Budeme Elišce držet palce!

IMG_5613
Pódium nejlepších bikerek – starších žákyň na ODM 2019 v Liberci. Hlavní role – Eliška Hanáková!

Z MORAVEC Teamu přicházeli v úvahu pro reprezentaci Jihomoravského kraje, kterou měli na starosti zkušení Petr Herman a Lukáš Petr kromě Elišky Hanákové ještě Roman Šindelář, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová, Olomoucký kraj mohl v Liberci pak reprezentovat taky Vít Lipenský. Jediná Eliška se však dokázala prosadit sítem kvalifikačních závodů a vybojovala si tak právo reprezentovat náš Kraj na dětské vrcholové sportovní akci.

IMG_5562
Eliška na trati vítězného závodu.

Cyklistická klání pod olympijským ohněm, který zažehla Olympijská vítězka ze ZOH v Soči 2014, snowbordistka Eva Samková, začaly klasickým MTB – XCO závodem. V něm byla Eliška  Hanáková horkou favoritkou, na kterou bylo připraveno jejich 27 soupeřek (každý ze 14-ti krajů ČR měl právo nasadit do bojů dvě závodnice). Eliška nedala soupeřkám šanci a na trati v Bedřichově, navázala svým jistým vítězstvím (svoji tradiční soupeřku Adélu Pernickou porazila o více než půl minuty) na nedávný pohárový triumf,  kdy pořadí těchto dvou šikovných dívek bylo zcela identické. O den později byla správně „nažhavená“ borka MORAVEC Teamu  připravena opět útočit na medaili v silničním závodě s hromadným startem. Díky hrubé chybě mechanika (nepřipravil na jejím závodním kole předepsané převody) byla „Ellis“ bohužel  krátce před startem diskvalifikována… Chuť si spravila v závěrečném dnu cyklistických disciplín,  kdy svoje silničářské kvality potvrdila ziskem bronzu v časovce jednotlivkyň! Ještě jednou blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

IMG_5603
Čerstvá olympijská vítězka poskytuje rozhovor sdělovacím prostředkům.

Až do této doby vybojovala na Olympiádě dětí a mládeže medaile v dresu MORAVEC Teamu v r. 2015 v Plzni Tereza Obořilová. Jako starší žákyně brala stříbro v klasickém cross country a bronz vybojovala následně v silničním kritériu. Druhá bronzová jí unikla velmi těsně tehdy ve třetí cyklistické disciplíně – v MTB sprintu (4. místo). Eliška Hanáková vítězstvím v Bedřichově zkompletovala medailovou sbírku MORAVCŮ z dětských olympiád a bronzovým přídavkem stanovila prozatím náš medailový profit z této čím dál více sledované akce na 4 „placky“ (1x zlato, 1x stříbro a 2x bronz). Kdo a kdy z MORAVCŮ půjde ve stopách dvou jmenovaných šikovných holek? Budoucnost ukáže…

Zde studujte výsledky včetně, a zde mrkněte i na okulibou fotogalerii. (Díky Tondo!)