Síla přijde z Krkonoš…

Zimní příprava má letos pro členy našeho oddílu více podob. Kromě rutinních prvků, na které jsme zvyklí i z minulých let (cvičení v tělocvičně, Brněnský běžecký pohár) se značné části našich rajdrů dostalo cti být v rámci zimních soustředění účastni ve výběrech renovovaných cyklistických uskupení, kdy jedním z nich byla skupina členů SCM při Favoritu Brno. Soustředění se uskutečnilo od 25.1. 2015 do 1.2.2015 na léty tradiční zimní destinaci tohoto týmu – na Tetřevích boudách v Krkonoších. Takřka kompletní mládežnická sestava SCM si užívala přípravy především na běžkách a prim při tom hrál výběr našich pod taktovkou Víti Prudka. Ten mi v předposlední den přípravy sdělil po ránu tyto zajímavé postřehy:

  • Zdravotní stav našich v zásadě OK, lehčí indispozici hlásí aktuálně pouze Terka Obořilová s Janou Tesařovou.
  • Standardní denní program vypadal zpravidla takto: Budíček 7.00, 7.15 ranní strečink, 8.00 snídaně, od 9.30 do do 12.00 první fáze lažařské běžecké přípravy, oběd ve 13.00, od 15.00 do 17.00 druhá fáze lyžařské běžecké přípravy, 17.00 večeře, 21.00 večerní strečink, 22.00 večerka. Junioři se připravují pod vedením šéfa brněnského SCM Lukáše Petra, mladší juniorů „kočíruje” Víťa Prudek. Disciplína Teamu (až na drobné výjimky) vzorná.
  • Kvalita tratí – z chaty to maji rajdři do stop udržované běžecké magistrály 30m, ta je ale po hříchu udržována bohužel velmi nedbale…
  • Běžecké závody v rámci soustředění proběhly ve formě závodu dvojic, kdy ke staršímu byl vždy přilosován mladší. Suverénní vítězství si odnesla k naší velké radosti dvojice MORAVCŮ Dominik Prudek / Michal Šmída. Blahopřejeme!
  • Předpokládaný návrat je plánován na neděli mezi cca 17.00 – 18.00. Z Tetřeví boudy naši odjíždí po obědě, tj. po 13.000 hodině.

Radostická medaile

I Radostice v bronzovém lesku! Brněnský běžecký pohár pokračoval dalším závodem, kterým byla tradiční Radostická nerezová desítka. Dík Jiřímu Štěpaníkovi si odváží MORAVEC z Radostic bronz. Jirka na „pětce” dokázal obhájit toto výborné umístění mezi juniory z Kuřimského krosu. Několik vteřinek pod „bednou” doběhla mladší žákyně v cíli čtvrtá Terezka Obořilová, velmi dobře běželi i v cíli šestý starší žák Michal Šmída a na „pětce” 15. mezi dorostenci Honza Šmída. Statečného zástupce měl MORAVEC Team i na hlavní distanci. Po čas se v běžeckých tretrách objevil úspěšný cyklokrosař Petr Bořil a ukázal, že běhat vůbec nezapomněl. 22. míso v cíli mezi muži je toho důkazem. Všem reprezentantům díky za vzorné repre oddílu, podpůrné týmy nevyjímaje. Kompletní výsledkový servis najdete tradičně zde: http://www.atletikauni.cz/cz/s1522/Kalen(..). Pořadatelské fotky jsou už k omrknutí zde: