Zlatá i derniéra!

Tak, jako byla pro MORAVEC Team ve zlatém lesku oficiální premiéra letošní sezóny o posledním březnovém víkendu v rakouském Langenlois ( v našich barvách zde medailově zazářili Eliška Hanáková, Víťa Suchánek, Zita Žerníčková a Petr Šich), tak i oficiálně poslední letošní bikový závod, kterého se v Brně – Lesné v rámci regionální bikové klasiky – Soběšické muldy – závodníci MORAVEC Teamu zúčastnili,  se vyznačoval leskem nejcennějšího kovu… 

P1430195
Nejlepších chlapec na „Muldičce“ v kategorii do 5-ti let: Jonáš Janovský!

V Brně – Lesné na závodě, který  svou tradicí patří ke kultovním bikovým závodům v jihomoravském regionu, a kde je lídrem akce náš kamarád, pan Zdeněk Bartoš, jsme, jako tým, prostě nemohli chybět… Znalí věci ví, že se paralelně v jednom prostoru schází závody dětí do  devíti let („Muldička“) a závody ostatních starších kategorií (Soběšická mulda), přičemž ona legendární „Mulda“, rokle, kterou bych přirovnal k valchovskému „Písečáku“ – cca sotva polovičnímu,  se nachází v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi.

DSC_4436
Barunka Janovská uhání pro cenné stříbro!

Na „Muldičce“ zasáhli do bojů tři naši „reproši“ a skutečnost, že vybojovali zlato, stříbro a jedno umístění v TOP5, hovoří za vše… Famózní závodní závěr sezóny zažívá Jonáš Janovský, suverénní vítěz chlapecké kategorie 0-5 let. V konkurenci 60-ti(!) soupeřů je tomuto výkonu potřeba – zatleskat! Úspěšný vstup do MORAVEC Teamu zažívá náš čerstvý nováček, letovický Matěj Kalina. Ten, pro změnu, vybojoval v Brně cenné stříbro v konkurenci 40-ti soupeřů v rámci kategorie chlapců 6-7 let! Protože starty v téhle kategorii stíhal i Jonáš Janovský, i on změřil velmi zdatně síly se staršími soupeři, přičemž 6. místo je toho důkazem!  Na trati „Muldičky“ se neztartila po bojovném výkonu  ani v cíli 5. v kategorii dívek 8-9 let, Zita Žerníčková, která čelila pro změnu konkurenci 21 závodnic. Bravo kluci a dívko! Bravo MORAVEC!

DSC_4377
„Hbitý panter“ – Justýna Novotná brala na „Muldě“ také cenný bronz!

Na hlavních tratích „Muldy“ jsme v kategorii dívek 10-12 let zatleskali hned třem našim borkám. Barbora Janovská, byť den před „Muldou“ startovala na těžké cyklokrosové pohárové trati na Holých Vrších, brala po výborném výkonu v Brně stříbro, o moc za ní nezaostala ani v cíli bronzová Justýna Novotná. Po kvalitní jízdě brala „bramboru“ v cíli čtvrtá další naše výborná závodnice, Barbora Tlamková! Bravo MORAVEC – podruhé!

DSC_4413
Po vítězství na „Vrchovině“ v NMnM si Lukáš Sedlák připsal další cenný výsledek!

Medailovým profitům MORAVEC Teamu ale ještě nebylo ten den zdakeka konce…Vv kategorii chlapců 13-14 let  zajel výborně v cíli druhý Lukáš Sedlák a pro pěkné 6. místo si pak dospurtoval v konkurenci 15 borců Roman Šindelář. Ve startu chlapců 15-17 let znovu potvrdil cenným 5. místem vysoký standard závodníků MORAVEC Teamu další z nováčků pro sezónu 2020, jevíčský Matěj Štindl. Bravo MORAVEC – do třetice!

P1430234
Nepsaný Král letošní „Muldy“ – Petr Šich!

Ani po finále „Muldy“, kterým jsou jednoznačně starty mužů ELITE na tratích 15 a 30 km jsme nezústali s prázdnou. Petr Šich jasným vítězstvím na „patnáctce“ potvrdil, že má za sebou TOP sezónu, která si zasloužila i tuto TOP zlatou tečku. A to se mu beze zbytku podařilo! I Petr (podobně jako Jonáš Janovský) stihnul navíc v Brně -Lesné v tu prosluněnou neděli 13. října, startovat ještě v hlavním závodě mužů ELITE na 30 km… A co víc: i v tomto závodě se dokázal prosadit na „bednu“, když dojel na výborném, 3. místě! Komu čest, tomu čest… Petra na startu „patnáctky“ velmi zdatně zdvojil i Víťa Suchánek, který si poprvé „prubnul“ to, co ho čeká příští rok – tj. starty s dospělými borci. Víťovo 9. místo v konkurenci 78 závodníků určitě svou cenu má… Takže znovu, už  po čtvrté voláme: Bravo MORAVEC!

DSC_4440 (1)
Barča Tlamková se po zranění dostává do té pravé závodní fazóny. „Brambora“ z „Muldy“ to potvrzuje!

Tak, jak to supr v Langenlois zjara začalo, tak to v průběhu sezóny supr pokračovalo a tak to i v Brně – Lesné supr skončilo. Sezóna 2019 se tedy nedá označit jinak než? SUPR..! A díky všem, kdo se o tyto výjimečné výsledky zasloužili..! Zde studute kompletní výsledky a zde je ze závěrečného  brněnského bikového  tažení průkazná fotogalerie

P1430433
Vítězný Pavel Žák oplatil v Brně Petrovi Šichovi porážku z NMnM. Petra to ale asi moc nemrrzelo, bronzová placka je – za dané situace – taky super! Zcela vlevo šéf Soběšické muldy  p. Zdeněk Bartoš.

Sólo pro…

…sourozence Jonáška a Barboru Janovských! Myslím, že si tuto samostatnou aktualitu plně zaslouží, protože – byť jsme (MORAVEC Team) letošní závodění oficiálně „zapíchli“ finálovým závodem MTB „Vrchoviny v Novém Městě na Moravě – „První mechanizovaná divize MORAVEC Teamu“, kterou tvoří právě tito dva šikovní cyklističtí sourozenci, pokračuje nadále  ve vítězných útočných závodních výpadech… A to v pravdě v mistrovském, medailovém stylu! 

MTB Nova Cup – 5.10. 2019 – Mikulov

Osmým závodem pokračoval seriál MTB maratonů, Nova Cup, první říjnovou sobotu závodem ve městě vínu zaslíbeném – Mikulově. Na startu doprovodného dětského závodu kategorie chlapců do 5-ti let nechyběl náš – byť přes útlé mládí – již zkušený reprezenant – Jonášek Janovský. V závodě čelil deseti silným soupeřům, včetně letošního vicemistra České republiky z Hlinska v závodech horských kol v kategorii 5-6 let Daniela Kováře (Expres CZ – Tufo Team Kolín). Jonáš ale opět předvedl statečné srdce bojovníka! Kováře v pravdě na trati „převálcoval“ a v cíli byl před ním dřív takřka o 8 vteřin! Bravo MORAVEC! Jedině tito dva borci dokázali zajet trať závodu pod dvě minuty… Skutečně cenný skalp si na pomyslný bikerský opasek pověsil v samotném závěru sezóny Jonášek Janovský! Zde si jeho supr výsledek z Mikulova můžete ověřit...

image000000 (8)
Vítěz z Mikulova – náš Jonáš!
Cyklokros – Oderský pohár 6.10. 2019 – Jeseník, 19. 10. 2019 – Zábřeh

Že se česká cyklokrosová kvalita „kove“ v hojné míře na severu Moravy, není zas až tak tajemstvím… Napomáhá tomu určitě i cyklokrosová série Oderský pohár a nás letos těší, že výraznou medailovou stopu v něm zanechává další naše již zkušená reprezentantka , starší „ségra“ Jonáše, Barbora Janovská. Borka, která si směle – vedle sester Hanákových –  řekla letos o účast v „nejvyšší cyklokrosové lize“ (a nevede si  vůbec špatně) ukazuje i po týmové  závodní „uzávěrce“ skutečně obdivuhodnou zásobu sil a neustálou velkou chuť do závodění! Den po těžkém závodu Českého cyklokrosového poháru v Hlinsku dokázala dojet na „Oderáku“ v Jeseníku ve své kategorii na 2. místě a o 14 dnů později,  na dalším pokračování Oderského poháru, tentokrát v Zábřehu, dokonce vyhrála! Bravo MORAVEC podruhé!

image000000 (9)
Vítězové z Jeseníku. Barunku Janovskou v dresu MORAVEC Teamu na stříbrné „bedně“ dobře rozeznáváme!

Sourozencům Janovským nelze než za jejich výkony a vzorné repre MORAVEC Teamu vyseknout poklonu a o jejich neutuchající chuti vítězit se dočtete ještě i zde... Ještě štěstí, že se cyklokrosové speciály vyrábí až od určité velikosti… Jinak si dovedu docela živě představit v ostré cyklokosové akci i Barčina mladšího bráchu,  Jonáška…

IMG-20191019-WA0002Na „bednová“ unístění si Barbora Janovská (vítězka ze Zábřehu) začíná pomalu zvykat..!

Co se bude dít? (ST43)-2

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

 MORAVEC Team – termínový kalendář 2019 – 2

Pondělí 28.10. 2019

Čtvrtý závod ČP v cyklokrosu ve Slaném. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.

Středa 30.10. 2019

Cvičení v tělocvičně ZŠ Benešov od 16.30 do 18.00 pod vedením  Petra Koudelky.

Čtvrtek 31.10. 2019

 • Plavecká příprava v lázních Boskovice od 18.00 do 19.00 hodin pod vedním Martina Pospíšila a Adély Šafářové.
 • Od 20.15 hodin si  na ČT 4 Sport určitě nenechte ujít vyhlášení Českého Krále cyklistiky!
Pátek 1.11. 2019

Třetí páteční cvičení, za  Vojtu Grüna (omluvil se), zaskočí opět Petr Koudelka. Od 18.00 do 20.00 v tělocvičně při ZŠ Benešov.

Sobota 2.11. 2019

Pátý závod ČP v cyklokrosu v Ostravě. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.

Neděle 3.11. 2019
 • Drakiáda „Drkec“ MORAVEC. Od 14.00 hodin na louce u Pavlovské kapličky. Oficiální pozvánku studujte zde: Drakiáda 2019
 • šestý závod ČP v cyklokrosu v Rýmařově. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

 • 8.11. 2019 – pátek od 17.00 hodin – slavnostní Večer vítězů 18. ročníku MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny – vyhlášení vítězů v pořadí OBCE a OPEN – pro slavnostní setkání poskytne zázemí kulturní dům obce Suchý. Podrobnosti k akci budou postupně upřesňovány..
 • 17.11. 2019 – neděle – sedmý závod ČP v cyklokrosu v Lounech. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.
 • 30.11. 2019 – sobota – osmý závod ČP v cyklokrosu v Kolíně. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.
AKCE  ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 1.12. 2019 – neděle – devátý  závod ČP v cyklokrosu v Čáslavi. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty).
 • 7.12. 2019 – sobota – desátý  závod ČP v cyklokrosu v Jabkenicích. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty).
 • 14.12. 2019 – sobota – MČR v cyklokrosu v Uničově. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty).
 • 15.12. 2019 – neděle – návštěva pietních míst Vlastimil MORAVCE v Brně. Průběh výletu bude včas upřesněn.
 • 28.12. 2019 – sobota – tradiční výroční oddílové ro(c)kování, vyhlášení výročních cen. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov.
 • 1.1. 2020 – Silvestrovská výjižďka – pravděpodobně opět směr penzion Lada, Repechy. Průběh cyklovýletu bude včas upřesněn.
 • 9.- 16.2. 2020 – zimní soustředění v Jeseníkách – na tradičním místě – chata Návrší