Archiv pro rubriku: VLASTŮV ŠUPLÍK

Střípky ze života Vlasty MORAVCE.

Už 34 let…

…uplynulo minulý týden od tragické smrti Vlastimila MORAVCE… Osudným dnem mu byl 15. duben a já jsem moc rád, že Ti, kdo naši aktivitu v jeho jménu pozitivně vnímají, jsou s spou s námi s osudem skvělého československého silničáře hodně ztotožněni!

JB82b9d7_fo01063698
Jak znali Vlastíka všichni jeho současníci: stále se usmívajícího..!

Skutečně hodně a důkazem toho je, že se s Vámi můžu podělit o dva články, které mi byly zaslány… Ten první je z deníku Dnes (starší vzpomenou – dříve se toto periodiku jmenovalo Mladá fronta) a autorovi se skutečně povedl! A to nejen pro to, že je v něm zmíněna skutečnost, že i díky MORAVEC Teamu žije Vlastík dál..! Zde si přečtěte jeho plné znění…

JB82b9dd_FO01063661
Ve žlutém trikotu v historickém ročníku Závodu míru v roce 1972.

I druhý článek, pro změnu z Lidových novin, ale také není vůbec špatný a i on stojí určitě za Vaši pozornost…

Co se zase šustlo?

Pořád se něco děje… A u MORAVCŮ to platí dvoj-troj, někdy i čtyřnásob! I v tomto, pro cyklisty ještě stále relativně poklidném čase, kterému by se dalo říkat oním přiléhavým názvem: „okurková sezóna“… A tak níže ve čtyřech odsatvcích  mrkněte a zjistíte že: Maruška Zouharová dokáže být akční nejenom s námi v tělocvičně… Že se nám podařilo získat do „Vlastova šuplíku“ další cenný exemplář… Že „dolnolhotská“ dvojčata  jsou nejen šikovná na byciklu… Že Nurtrend Specialized Team měl už taky první týmovou „slezinu“ a že… Ale to už by snad informačně pro tuto aktualitu zatím stačilo… Na ostatní „šustky“ mrkněte zase někdy příště… („…slíbí si a v davu zmizí – příště..!)… (Hudba-text – Katapult- minulé století, samozřejmě…).

Akční Maruška

Předsedkyně našeho FAN – Clubu, Maruška Zouharová, která si s námi velice sympaticky „střihla“ minulý pátek pověstné „Prudkové kapky“, a která nás v sobotu doprovodí i do vln 01aboskovických lázní, je výrazně pohybově akční i v rámci svého pobytu v denním stacionáři Betany Boskovice. Klienti, včetně naší Marušky, se zde můžou těšit z docela špičkového vybavení z hlediska možnosti procvičování pohybového ústrojí. A právě Maruška, je ve využívání těchto trenažérů – k naší velké radosti – velmi pilná! Ať už při cvičení na zařízení, které jí umožňuje trénovat vzpřímený postoj, nebo na známé tréninkové pomůcce, kterou uznávají všichni cyklisté bez výjimky, a které se říká – prostě – rotoped… K Marušce míří naše velká pochvala a uznání zároveň! A že se v Betany netrénuje jen tak „z Bůh darma“, nýbrž veskrze systematicky, o tom svědčí tento Maruščin tréninkový záznam: Maruška-tréninkový záznam

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Maruška Zouharová – na rotopedu „na plný pecky“!
Další úlovek do „Vlastova šuplíku“

Drnovický František Paděra, jedna z veteránských hvězd loňského jubilejního 15. ročníku prestižního MTB Poháru Drahanské vrchoviny, je členem MORAVEC Teamu sice velmi krátce, ale z jeho velice aktivního zapojení se do oddílového žití máme velkou IMG_20170214_0002aradost! Franta je v pravdě řečeno, naše „krevní skupina“ a asi jsme se vzájemně hledali, až jsem se – našli..! To on nám poskytnul kompletních 52 čísel týdeníku Stadion, ročník 1971 no a nám už nedalo zas tolik práce, dohledat v tomto svazku cenné informace, týkající se (nejen) našeho Vlastimila MORAVCE! Nejcennější je asi níže uváděná fotka silničářského reprezentačního výběru legendárního trenéra Kamila Haťapky, který tehdy vedl Československý výběr  na prestižním  Závodě Míru. Kromě Vlastimila MORAVCE (druhý zleva) poznáváme na fotce i našeho současného kamaráda a tehdy kapitána Haťapkova výběru a republikového silničního šampiona z tohoto roku – „Piccola El Banditu“ Rudlu Labuse   (zcela vpravo). Franto – moc děkujeme! Další dokumenty „vypitvané“ ze svazku týdeníku Stadion, ročník 1971 časem omrkněte v rubrice Vlastův šuplík.

IMG_20170214_0002
Bronzový tým ze ZM v r. 1971. Pro zajímavost: druhý zprava, „Slovačisko“ v tom nejlepším smyslu slova, Dušan Zeman, klíčová postava (kromě Vlastíka MORAVCE) z etap mezi Waršavou / Berlínem a Prahou přesně o rok později..
MORAVCI – sjezdaři (sjezdařky)

PB180009aZatím co cyklistická sezóna má v současnosti na dohled svůj start, ta lyžařská má, obecně řečeno, na dohled už svůj cíl. Dobře víme, že lyže, ať už sjezdové nebo běžecké, jsou pro pravověrného bikera přes cyklisticky „mrtvé“ zimní období optimální tréninkovým „vercajkem“. V minulých dnech to potvrdily i šikovné sestry Maruška a Magdalénka Bartošovic, OLYMPUS DIGITAL CAMERAkteré jsou v tomto ledovém období (například spolu s dalšími  členy MORAVEC Teamu, sourozenci Lucinkou a Matyáškem Koudelkovými) akční v Hodonínském lyžařském klubu. A víte  jak minulý týden dopadl kontrolní sjezdařský závod kategorie nejmladších dívek? Zvítězila Maruška Bartošová před svojí sestrou Magdalénkou Bartošovou! Bravo „girls, Big congratulation“!  Zdá se, že po loňské „Vrchovině“ budou chtít obě dívenky navázat na svoje několikanásobná sesterská dvojitá vítězství i letos! Budeme držet palce…

20170211_102327
Naši odchovanci Adéla s Tomášem zachyceni objektivem s „Velkým Jirkou“ (v originále zní jméno tohoto výjimečného cyklisty , kterého uznávají všechny významné SeveroAmerické indiánské kmeny – „Big George“).
Co se děje u „konkurence“?

No co asi… Jako my, kujou pikle..! Na sezónu 2017… O minulém víkendu zažili první přípravný mini-kemp členové týmu reprezentačního trenéra Viktora Zapletala, NUTREND Specialized. Tento špičkový cyklistický „mančaft“ se,  podobně jako my, pro letošek naštěstí „barevně“ příliš nezmění (což nesvědčí o ničem jiném, než o dobrém sponzorském „kořínku“ oddílu), proto si i nadále dovoluji říkat této skupině „bombarďků“ přiléhavě „Rudí Ďáblové“ (obecně znalí sportovní problematiky určitě dávno uhádnuli tuto „drobnou paralelu“, která samzřejmě sahá do minulého století, a která samozřejmě s cyklistikou vůbec nesouvisí – chytrému napověz – hloupého kopni…). Nás jejich účinkování letos bude zajímat dvojnásob, vždyť k již v tomto týmu z minulých let se zabydlivší Adéle Šafářové sem přibývá pro letošek další náš odchovanec – „bombarďák“ a „snajpr“ zároveň –  letos kadet, Tomáš Tlamka „Contador“! No a když k „našim“ dvěma  připočteme zkušeného lídra tohoto týmu, Jardu Kulhavého, budeme mít, jako MORAVEC Team,  s tímto určitě silným uskupením, letos asi docela dost práce… Jardu bude na bikových tratích „honit“ náš Dominik Prudek, „Contadora“ zase Honza „Džony“ Šindelář, akorát pro Adélku letos nemáme soupeřku, neb obě naše aktuálně cyklisticky  akční „nejstarší“ borky,  patří věkem stále („Bohu – žel / Bohu – dík“) do mládežnických kategorií… Oběma našim odchovancům, kteří minulý víkend potrénovali v Praze, taky například na motolském dráhovém oválu a setkali se také s fenomenálním, mnohanásobným cyklistickám šampiónem „všeho druhu“,  Jirkou Ježkem (uznávaným pod indiánským jménem „Big George“), přejeme TOP sezónu a na souboje a na setkávání s nimi se na bikových „race“ ,se už teď moc těšíme! Zde mrkněte co se asi tak dělo u „Spešlů“ minulý víkend

20170209_174819
Adélka pravděpodobně na – pro cyklisty obligátní a každoročně „životně“ nutné a nevím, jak u nich oblíbené – spiroergometrii..?

Dvě nové fotky!

Dvě nové fotky nám poslal Vlastíkův „zeťák“  Vítek Bartolšic, manžel „malé” Evy MORAVCOVÉ, dnes již tedy Bartolšic-MORAVCOVÉ.

Originální Vítkův popis fotografických artefaktů:

Foto 01: Vlastimil MORAVEC, Jirka Bartolšic (soupeř a kamarád Vlastíka, tatínek Vítka).

01

Foto 02: Svatba Dáši Jursové s p.Hejhalem, Brněnská radnice. Zleva: Rudolf Labus za ním Jíří Daler, vedle Franta Kališ, nevěsta Dáša Jursová za ní schovaný Jiří Bartolšic, vzadu za nimi Petr Pavlíček, vedle a vzadu nevím, ženich Hejhal, vedle vpravo vykukuje masér Ulč , vedle Miroslav Sýkora za nimi vzadu Miloš Hrazdíra, Vlasta Moravec, vedle Karel Vávra, Jiří Škoda, blonďák s knírem a v obleku Jaroslav Bláha (dlouholetý trenér ve Favoritu, jeho syn jezdí v Dukle Praha), poslední vpravo František Jursa (dlouholetý šéf a strůjce úspěchů Dukly).

02

Fotky v maximálním rozlišení:

Foto 01, Foto 02