Co se bude dít? (ST40)

Úterý 29.9. 2015

Další  regenerační trénink  závodního týmu pro České poháry s Víťou Prudkem. Sraz v Boskovicích u Novibry v 17.00 hodin. Kdo se nebude moci účastnit, omluvte se včas Víťovi na jeho mobilní apartát s identifikátorem 731 180 096.

Středa 30.9. 2015

Pravidelný trénink bikerů MORAVCE „druhého sledu“ – tj. těch, kteří ještě Český pohár horských kol nejezdí, ale jsou zdatní v regionálním seriálu o Pohár Drahanské vrchoviny. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin, u ZŠ Benešov, trénink povede Milan Tlamka. V případě  dotazů kontaktujte Milana na jeho mobilní aparát s identifikátorem 776 108 046.

Sobota 3.10. 2015

Druhý závod cyklokrosařského národního poháru ve Hlinsku. Týká se cyklokrosařské úderné roty v barvách  MORAVCE. Zde jsou propozice, organizačně zajišťují trenéři Víťa Prudek s Milanem Tlamkou.

 

Sladký Slaný!

Výborný výsledek MORAVCŮ z prvního českého poháru v cyklokrosu znamená, že jméno města, kde se cyklokrosová premiéra v podobě prvního závodu Českého poháru minulé pondělí konala, nám vůbec nezní v jeho smyslu, ale spíše naopak… Skutečně, pohled na výsledkové listiny, kde naši figurují hodně v popředí, je lahodný a tím sladký zároveň. Že bychom po svátečním pondělí iniciovali přejmenování tradiční cyklokrosařské bašty nedaleko Kladna? 

IMG_2667
Jana Tesařová byla ve Slaném v závodě kadetek oním pověstným „černým koněm“! „Bramborová“ medaile jí „po čertech“ sluší!

Naše předem avizovaná cyklokrosařská rota na to ve Slaném v pravdě „vlítla“… Co na tom, že Anna Zemánková a Jana Tesařová jely svůj první cyklokros? Na trati si počínali jako zkušené rutinérky a svoje soupeřky v pravdě šokovaly… „Džejn“ dokonce pokukovala mezi kadetkami po medaili! Co na tom, že Tomáš Tlamka „Contador“ nastupoval do závodu se sebezapřením, stále ještě ne zcela fit a dost obražený  po těžkém pádu v úterním tréniku? Nebylo na něm vůbec této determinující skutečnosti za mák znát a umístěním si dojel pro svoje dosavadní cyklokrosařské maximum… Co na tom, že Dominik Prudek v posledních dnech kvůli nachlazení vůbec netrénoval? Jako jeden z mála (včetně započítání eliťáků) dolázal skákat jediné dvě umělé traťové překážky (nevěříš? – mrkni níže…)… A Adéla Šafářová? Vím přesně, o kom se bude zdát do úterního rána excelentní Slovenské cyklistce Jance Števkové! O naší Adys! Vklínila se mezi elitu žen s razancí MORAVCŮM vlastní, populární Slověně Jance „lezla celý závod na nervy“  a zapříčinila pravděpodobně u řady zúčastněných cyklokrosařek specialistek nastolení základní „Hamletovské“ otázky: pokračovat či nepokračovat? V překladu: cyklokrosařsky být či nebýt, když mě to „natře“ „kdejaká“ sedmnáctiletá bikerka? Českou a mezinárodní ženskou cyklokrosařskou  elitu si ale jedním dechem dovolím uklidnit: dívky (girls), ženy (women) pokračujte a jezděte dál, nebal te to! Neb Adéla Šafářová není „kdejaká“ sedmnáctiletá bikerka! Není (tvrdím to už po léta a jsem rád, že letitá sudba cyklistického diletanta dochází naplnění) ničím menším, než zcela vyjímečným (nejen) cyklistickým talentem a ctí budiž pro každou z Vás (případně pro každého z Vás), koho ONA v současnosti porazí! Toliko snad už postačilo dle mého soudu zcela legitimních pochvalých ód na naše první letošní cyklokrosařské účinkování…

IMG_2658IMG_2659

Zde jsou tedy ony okulibé výsledky našich z českého „Salk City“ (nebo pro inženýry – chemiky bude možná schůdnější název „NaCl City“):

  • žáci – Tomáš Tlamka „Contador“ – 7. místo
  • kadetky – Jana „Džejn“ Tesařová – 4. místo (!), Anna Zemánková 11. místo
  • junioři – Dominik Prudek 11. místo
  • ženy – Adéla Šafářová 6. místo (!)

IMG_2692IMG_2683

 Díky rajdrům za supr výkony a výsledky, díky i sehranému podpůrno – trenérskému triu Prudek / Tlamka /Tesař! Zde je kompletní výsledkový servis, tuť fotogalerie od Libora Tesaře, no a zde Domčovy skoky (samo že ne na lyžích):

. „To sů prdy!“ Už se těšíme v sobotu na Hlinsko!

Zámecká idyla…

Letošní sezóna je pro MORAVEC vskutku výjimečná… Minulou neděli jsme opět – letos už po několikáté – přepsali oddílové dějiny. Tentokrát se ale vůbec nejednalo o některou z cyklistických disciplin, ve které bychom si – tradičně  – vylepšili  maximum. Šlo o věc veskrze na kulturní bázi, kdy na nás po krátké časové odmlce, opět velmi příjemně zavál dech dějin..!

DSCN3994
Čekání na průvodkyni jsme si zkrátili vytvořením společného fota (na něm chybí pouze ta, která fotku „cvakla“ – Terča Koudelková).

Bylo to letos už po čtvrté – a teď už budu konkrétní – co jsme navštívili historický objekt, kterému se v plochou nevelkém českém teritoriu běžně říká – zámek. Po třech dobových klenotech v podobě zámků v Ratibořicích, Opočně a Novém Městě nad Metují, které jsme se zájmem okukovali v rámci letošního cyklistického prázdninového kempu, přišel na řadu státní zámek v Lysicích. Ten máme především regionálně snadno v dosahu a naše kroky nás k němu vedli ještě z jednoho důvodu: již druhým rokem zde vykonává v rámci studentské brigády pozici průvodkyně naše členka Veronika Koudelková a tím pádem jsme byli zvědaví nejen na historický interiér a exteriér lysického objektu, ale i na originální průvodní Verčin komentář. A věřte-nevěřte, obojí nás veskrze uspokojilo! Dvě hodiny strávené v areálu státního zámku v Lysicích nám i z tohoto důvodu uběhly, ani nevíme jak…

DSCN4017
Hrdinka dne – Veronika Koudelková… Její profesionální výkon nás veskrze zaujal… Právě ukazuje, kde že se aktuálně nacházi MORAVEC Team!

Myslím, že podobně jako já, to minulou neděli cítilo i dalších třináct MORAVCŮ, kteří cestu do Lysic vážili a užili si vespolek  odpoledne protknuté dějinemi, které nám Veronika při prohlídce dokázala velice barvitě a na vysoce odborné úrovni servírovat a poutavě přiblížit. Kromě Verči nemůžu nevyzvednout pět statečných (Pavel, Hana a Barunka Tlamkovic + Vlaďka a Jakub Tesařovic), kteří, byť to nebylo nijak direktivně nařízeno, dorazili na zámek na kole! A úplně nejvíc si odpoledne užila předsedkyně našeho fan klubu – Maruška Zouharová, která s námi absolvovala celou prohlídku včetně návštěvy zámecké zahrady, a která z dalšího výletu s námi neskrývala srdečné nadšení!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Další hrdinka dne, Maruška Zouharová… Po Svojanově 2008 s námi zažila další dějinný „majstrštik“!

Náš oddíl má tedy letos další nový osobák: Čtyři navštívené zámky za sezónu je skutečně výjimečný počin a soudím, že překonání tohoto výkonu nebude v budoucnu nikterak snadné!  Bravo MORAVEC! V rámci této akce výsledkovou listinu nehledejte, fotky Terezy Koudelkové jsou nicméně k uvidění zde.