„ThePlíce“: potvrzeno!

Mohli být mnozí po prvním závodě MTB Českého poháru v Praze Řepích, kteří vzkázali cyklistické veřejnosti k úspěchům MORAVEC Teamu na tomto premiérovém závodě stručné – pouhá náhoda, nemají na to… Předpokládám, že tito cyklističtí imbecilové budou po druhém závodě hovořit už poněkud s větší pokorou k našemu MORAVEC Teamu a zamyslí se sami nad sebou… V Teplicích jsme nejen, že pozice z Prahy obhájili, ale povětšinou dokonce vylepšili! Ti, kteří nám systematicky nepřejí, proti tomu můžou (dle Járy Cimrmana) prtestovat, můžou s tím nesouhlasit, ale obávám se, že je to tak všechno, co s tím můžou dělat… Myslet si, že položením sirky na koleje vykolejím mezinárodní expres si může myslet skutečně jenom jedinec duchem dosti „down“… A aktuálně lituji všechny Ty, kteří nám nepřejí, že se nemůžete z našich úspěchů radovat, jako drtivá většina těch, kteří nám – prostě, jednoduše  a pouze – úspěch přejí a drží nám palce!

IMG_3852
Na pro MORAVEC slavné Teplice z r. 2011 navázal skvělým výsledkem po pěti letech Tomáš Tlamka „Contador“!

Stejně jako v Praze, práskali MORAVCI i v „ThePlících“ dost dobře bikovým bičem..! Do základní sestavy, oslabené o nemocnou   kadetku Kristýnku Haasovou, se úspěšně   vrátil – oproti letošní m prognózám které mi osobně potvrdil na konci zimní přípravy  – Patrik Kolář (aktuálně příslušný již ke kategorii muži EXPERT) a na tradičních, náročných tratích v teplickém zámeckém lesoparku byli MORAVCI stejně jako loni, i letos hodně vidět!

IMG_3865
Jana Tesařová i v Teplicích atakovala stupně víétězů… Zatím jí těsně unikají, tuším ale, že její chvíle letos ještě přijde!

Již Roman Šindelář ve svém startu kategorie mladších žáků potvrdil umístěním v elitní třicítce svoji aktuální výbornou formu! Na Romču navázali posléze výkonově i výsledkově jeho o „levl“ starší týmoví kamarádi: Tomáš Tlamka „Contador“ třetím místem v závodě opět potvrdil, že patří aktuálně v této kategorii do absolutní české špičky, přičemž stříbro m uniklo o pověstný vlásek… V závodě starších žáků byli hodně vidět i další dva borci z MORAVCE: Honza „Johny“ Šindelář finišoval na 15. místě a letos elév v této kategorii – Jakub Tesař – též stíhal dojet na body..!

IMG_3866
Typický bojovný projev Anny Zemánkové na tratích závodů MTB českého poháru byl jasně patrný i v Teplicích.

Následný start kadetů nás – „Contadorovým“ výsledkem namlsané, opět eminentně zajímal díky účasti hned tří našich borců v závodě této kategorie. Na body z tria borců z MORAVCE dosáhl nakonec jenom Matěj Mazánek, nicméně i Karel Vinický a Víťa Suchánek zvládli těžkou trať na hranicích svých možností a jejich bojovné výkony z Teplic jsou bezesporu avízem na bodovaná umístění v dalších závodech CP.

IMG_3855
Dominik Prudek se opět razantně posunul teplickým výkonem i výsledkem blíž k absolutní juniorské špičce.

To holky to maj – prý – lehčí. Objektivně si dovoluji poznamenat: jak kdy a jak v čem… Naše kadetky se každopádně nemuseli potýkat s bezmála čtyřicetihlavým polem soupeřek a odvedli práci, za kterou je musíme pochválit: Jana „Džejn“ Tesařová s Aňou Zemánkovou stíhali v „poho“ první desítku a ve společném startu ovládla kategorii juniorek letos jen těžce porazitelná naše odchovankyně Adéla Šafářová (Nutrend SPECIALIZED)…. S napětím jsme vyhlíželi závod juniorů a jakmile se balík mladých bikerů dal do pohybu – drželi jsme intenzivně palce dalšímu našemu favoritovi Dominiku Prudkovi. A nebylo to odvěci, pomohlo to… Domčovo umístění v cíli opět zcela legitimě potvrzuje jeho oprávněnost starovat na blížícím se MS v Novém městě na Moravě.  Nesmíme samozřejmě ve finále opomět ani výsledek našich dvou statečných dospěláků: Patrik Kolář, který si – vzhledem ke studijním povinnostem – v zimě na ČP moc nevěřil – potvrdil v Teplicích svým výsledkem  vysokou úroveň trénovanosti! Pozici z elitní dvacítky dokázal v rámci startu mužů EXPERT obhájit i spolehlivý reproš MORAVCE – Lukáš Gregor, který v tomto startu Patrika Koláře zdvojil. Okulahodící výsledkové rezumé MORAVEC Teamu ze západních Čech je tedy toto:

  • Mladší žáci – 28. Roman Šindelář
  • Starší žáci – 3. Tomáš Tlamka „Contador“, 15. Jan Šindelář, 33. Jakub Tesař
  • Kadetky – 5. Jana Tesařová, 9. Anna Zemánková, 19. Monika Konečná
  • Kadeti – 34. Matěj Mazánek, 39. Karel Vinický, 52. Vít Suchánek
  • Junioři – 7. Dominik Prudek
  • Juniorky – 1. Adéla Šafářová
  • Muži EXPERT – 15. Patrik Kolář, 19. Lukáš Gregor
IMG_3875
Že je Adéla Šafářová letos těžko k poražení, potvrdila i v Teplicích!

Shrnutím výše uvedeného je logické konstatování, že přes vysoko nastavenou výkonnostní laťku v Praze se MORAVCI přehoupli s razancí a elegancí vlastní snad jenom jim… Už se těšíme na další  „válec“ MORAVCE v rámci ČP MTB v Kutné Hoře! Než bude ale KH aktuální, mrkněte na výsledkový servis z „ThePlíc“ a taky na supr fotogalerii Libora Tesaře.

Libore, dost dobrý..!

Páteční vernisáž Libora Bartoše se samozřejmě nemohla obejít bez přítomnosti zástupců MORAVEC Teamu. Zatím co naši elitní snajpři  se už v onen páteční podvečer soustředili na druhý český pohár v Teplicích, kulturní „křídlo“ oddílu dorazilo po menším „zakufrování“ v historickém centru Brna ve stanoveném čase na stanovené místo v rozechvění z věcí příštích…

DSCN7812
Motiv koně s apokaliptickým jezdcem provází čtyři působivé obrazy mapuící zjevení Sv. Jana.

Artklub v domě u Tří knížat je situován stylově do sklepních prostor a na úplný úvod vernisáže nás překvapilo vystoupení čtyř hudebníků, kteří dokázali co by kvartet improvizovat, tj. hrát „z placu“ minimálně čtvrthodinu! Umělci sklidili zasloužený bouřlivý potlesk a svým výkonem nasadili pomyslnou laťku akce hodně vysoko! Nelehký úkol, uvést výstavu Libora Bartoše mluveným slovem na sebe vzal zkušený  p. Ivan Koláčný a zhostil se svého zadání se stejnou bravurou, jako před ním skupina muzikantů. A pak už jsme mohli obdivovat sedm Liborových obrazů, zachycujících netradiční technikou sedm dnů, po které Bůh tvořil svět a čtyři další výtvarná díla, zobrazující  protipól stvoření a zachycující Apokalypsu inspirovanou proroctvím Sv. Jana. Všech jedenáct děl je vskutku působivých a zanechalo, myslím si, že v každém z nás, hluboký dojem… A protože výstava ještě nějakou dobu samozřejmě potrvá, doporučuji dalším /nejen/ MORAVCŮM, nechat si pohladit dušičku krásnem zrovna tak, jako jsme si to mohli vychutnat my, v onom předmájovém pátečním podvečeru v brněnském ArtKlubu u Tří knížat. A že večer neměl, nějakou ryze MORAVCOVSKOU zápletku?   Věřte že měl… Víme už totiž, komu v rámci oddílu říkáme paní Colombová č.1 a paní Colombová č.2! A kromě hlavního hrdiny měl večer i hlavní hrdinku: Ivana Prudková, byť z bolestivým zraněním lýtkového svalu a limitována pohybem o berličkách, nás neváhala do Brna doprovodit a řady kulturního „křídla“ MORAVCE  posílit..! Zde jsou průkazné fotky z pátečního večera.

Pozor! Libor startuje!

Nejenom bicyklem je cyklista živ… Tak by se dalo lehce pozměnit známé přísloví. Každý kulturní člověk se rád nechá čas od času unášet krásnem, uměním, poezií… A protože cyklista je ze své postaty v drtivé většině kulturním člověkem, ani on se nevyhýbá hladivým dotekům Paní Můzy. Tím spíše, když  je v dnešním uspěchaném světě takových doteků bohužel čím dál méně, poskrovnu, pomálu… MORAVCI mají ale štěstí. Tvrdá cyklistická řehole jim bude v nejbližší době zpříjeměna hřejivým pohlazením umění z dílny jednoho z našich členů…

DSCN7734Tím veskrze  nenápadným kumštýřem v našich řadách není nikdo jiný, než Libor Bartoš z Dolní Lhoty u Blanska. Byl to on, tatínek  kouzelných dvojčátek Marušky a Magdalénky, kdo dotvořil nápad našich trenérů a kompletně zajistil medaile na letošní bikový Pohár Drahanské vrchoviny… Ty medaile, které vysoko hodnotila po Valchovském „Kameňáku“ jak starostka Valchova Jindřiška Brožová, tak místostarostka Boskovic Mirka Vítková. A v tu minulou sobotu zdaleka nejen ony: Na valchovském hřišti snad nebylo nikoho, komu by se stylové a originální „placky“ nelíbily! A tento praktický příklad dokládá, že Libor je Estét s velkým „E“                                                             a výstavu, na kterou nás zve       bychom si neměli nechat ujít! Takže přečtěte Liborovo pozvání a níže studujte další podrobnosti k významné kulturní akci, kterou hostí od pátku známá brněnská galerie.

drazí přátele a kamarádi 
rád vás uvidím na zahájení výstavy,
která sice nemá optimistický název
ale myslím si

že tak zle ještě nebylo 
aby nemohlo být hůř

těším se na setkání s vámi
libor

Sestava 1