Madaile z Židovic!

Poslední červencový víkend byl nejen ve znamení oddílového cyklistického putování po stopách v rodišti Vlastimila MORAVCE, ale probíhalo v něm Mistrovství ČR v silniční cyklistice kategorií žáků, kadetů a juniorů. Akci, kterou v r. 2010 pod hlavičkou MORAVCE uspořádala obec Benešov u Boskovic, tentokrát pohostila obdobná víska s názvem Židovice, která se nachízí nedaleko Litoměřic. V koordinaci s SCM při Favoritu Brno do bojů tentokrát zasáhl rekodní počet šesti MORAVCŮ: žákyně Obořilová, Zemánková, žáci Michal Šmída a Tomáš Tlamka „Contador“, kadetka Jana Tesařová a junior, náš odhovanec Dominik Prudek, přičemž především Terezka Obořilvá patřila k favoritkám na cenné kovy ve své kategorii.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Tereza Obořilová v Židovicích potvrdila ziskem tří medailí svoji vyjímečnou cyklistickou univerzálnost a talent zároveň.
Úterý 28.7. – časovky jednotlivců – bronzová Tereza!

A Terka Obořilová potvrdila svoje ambice hned v první silničářské disciplíně – časovce jednotlivců. Po výborném, vyváženém výkonu vybojovala velmi cennou bronzovou medaili, přičemž musíme brát v potaz, že její soupeřky byly vesměs o rok starší! Blahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu! Její týmová kolegyně Anička Zemánková také zajela výborně a nebýt organizačních zmatků pořadatelů na obrátce v polovině jedenáctikilometrové trati, mohla pomýšlet na umístění v elitní „pětce“. Dařilo se i našim starším žákům, i když Ti na medailová umístění, vzhledem k daleko tvrdší a početnější konkurenci, pomýšlet nemohli. Přesto 21. místo Michala Šmídy a 34. Tomáše Tlamky „Contadora“ mají svoji cenu. Velmi dobře se s náročnou tratí časovky porvala i kadetka Jana Tesařová, které moc nechybělo, aby se v klínila mezi desítku nejlepších (v cíli nakonec klasifikována na 12. místě). Díky všem našim za vzorné repre MORAVCE, palce budeme držet i do dalších dvou disciplín, které naše čekají (čtvrtek časovka družstev a sobota závody jednotlivců s hromadným startem). Dominik Prudek jako junior, bude startovat ve čtvrtek v časovce družstev. Zde je výsledkový servis z prvního závodu silničního MČR: http://vysledky.cyklovysledky.cz/vysledky/mr-mldee-asovka-jednotlivc-2015-07-28-844/

Čtvrtek 30.7. – časovky družstev – zlatá Tereza!

Po bronzu z časovky potvrdila Tereza Obořilová i ve čtvrtek excelentní formu, když se svojí kolegyní Veronikou Jandovou vybojovala žákovský mistrovský titul v silniční časovce družstev! Blahopřejeme as díky za vzorné repre MORAVCE! Holky dojeli do cíle s luxusním náskokem a obě platí za favoritky i pro sobotní závod jednotlivkyň s hromadným startem. Dařilo se i ostaním našim závoďákům: Anna Zemánková ve dvojici se Sabinou Džerengovou sahali ve stejné kategorii žákyň po bronzu, kvartet juniorů ve složení Dvořák – Dominik Prudek – Kotouček – Vostřejž také pošilhával po „bedně“ (v cíli 5. místo), kadetky Jana Tesařová – Anežka Nováková finišovali na velmi dobrém, 6. místě a do elitní desítky výsledkových listin se prosadila i žákovská dvojička Jakub Michal – Michal Šmída (v cíli 9. místo). Zbývá doplnit i kvalitní umístění kvarteta kadetů Honza Šmída – Marek Dolníček – Jakub Bernát – Jiří Dušek (v cíli 11. místo) a žákovského dua Adam Křenek – Tomáš Tlamka „Contador“, který cílový čas vynesl 12. místo. Z výsledků je zřejmé, že naši závoďáci opět potvrdili svoji univerzálnost a určitě Favoritu Brno ostudu nikterak neudělali. Navíc si můžeme – jako oddíl dík Terce Obořilové  – i k r. 2015 připojit přívlastek „mistrovský“! Zde najdete je výsledkový servis z druhého závodu silničního MČR: http://vysledky.cyklovysledky.cz/vysledky/mr-mldee-asovka-drustev-2015-07-30-221/ 

Sobota 1.8. – hromadné starty – stříbrná Tereza!

Svoji spanilou medailovou jízdu letošním mládežnickým silničním MČR na tratích v okolí Židovic zakončila žákyně Tereza Obořilová ziskem stříbra v prestižním sobotním závodě s hromadný startem. Zkompletovala tal svoji medailovou sbírku stejně jako loni Adéle Šafářová, která to dokázala co by kadetka. K Terce letí i po třetí gratulace a poděkování za repre MORAVCE! Ve stejné kategorii žákyň zajela kvalitní závod i v cíli dvanáctá Anička Zemánková. V početné a kvalitní konkurenci žáků se pochlapili i oba naši borci, když Michal Šmída dojel závod na 18. místě a Tomáš Tlamka „Contador“ finišoval jako 31. Kadetka Jana Tesařová se dokonce 9. místem dokázala prosadit do elitní desítky a naše účinkování na silnicích v okol Litoměřic uzavřel 53. místem Honza Šmída. Díky všem našim za výkony na doraz a vzorné repre MORAVCE! Výsledky ze sobotních závěrečných startů jsou zde: http://vysledky.cyklovysledky.cz/vysledky/mr-mldee-silnice-2015-08-01-702/

„Vrchovina“ po sedmé…

…se jela poslední červencovou sobotu ve Velenově a přehoupla se tak do své druhé poloviny. To znamená, že v boji o prestižní poháry začíná přituhovat. Velenovem začala série pěti závodů, které půjdou za sebou v rychlém sledu po týdnu a je tedy zřejmé,  že v srpnové závody ve Valchově, Benešově, Kořenci a Bukové mnohé napoví o celkových vítězech letošního 14. ročníku.  

01
Starší žákyně Anička Zemánková s Anetkou Fritzovou vybojovali pro MORAVEC Cenné „double“. Karty v tomto duchu byly rozdány hned po startu…

Moravci byli samozřejmě při tom byť v poněkud v redukované sestavě, čehož příčinou bylo především na plno probíhající období dovolených. Přesto šest zlatých, pět stíbrných a čtyři bronzové medaile, které naši ve velenovském lese a na přilehlé stráni vybojovali, je chválihodný počin. Už ve startu odrážedel dívek se blýskla stříbrem šikovná Terezka Fritzová, která má i velmi dobré vyhlídky na medailové umístění v celkovém pořadí. Umístěním ji napodobila v kategorii děvčat 7-8 let Barborka Tlamková, kterou od nejvyšší příčky dělily pouhé dvě vteřinky… Po dravém výkonu si další „bednové“ umístění vybojoval ziskem bronzu v kategorii chlapců 9-10 let i Matyášek Koudelka.

02
Mladší žákyně Anička Smtná šlape tvrdědo pedálů. Odměnou jí bylo zasloužené vítězství.

Starty mladších žáků a žákyň měly favority v našich jezdcích se zkušenostmi za závodů Českého poháru. A Ti – jmenovitě Jakub Tesař mezi chlapci a Anna Smutná mezi dívkami splnili svoji úlohu stoprocentně a připsali si další cenná prvenství. Obdobně jsme tleskali našim barvám při startech kategorií starších žáků a žákyň. Tomáš Tlamka „Contador“ potvrdil jistým vítězstvím svoji letošní dominanci, když ho na stupně vítězů doprovodil jeho týmový parťák, v cíli třetí Víťa Suchánek. Stejnou „váhovou“ kategorii dívek ovládla s přehledem Anna Zemánková a v cíli druhá její týmová kolegyně Aneta Fritzová zařídila, že i z Velenova si MORAVEC odvezl cenné „double“. Pro „Contadora“ a Aničku Zemánkovou byla velenovská race poslední ostrou zkouškou před silničním Mistrovství ČR žáků a kadetů v Litoměřicích, kde je z MORAVCŮ doplní ještě Michal Šmída, Terka Obořilová, Jana Tesařová, Dominik Prudek a Honza Šmída.

03
Osvědčená bojovnice Monika Konečná si na náročné velenovské trati dojela pro cenné stříbro!

Ani v závěrečných popoledních startech jsme nevyšli na prázdno. Společný závod juniorů a kadetů uvládl suverénně třetí borec z nedávného MTB MČR v Kutné Hoře – Dominik Prudek. V závodě juniorek a kadetek po smůle a odstoupení Jany Tesařové podržela náš prapor vysoko v cíli nakonec druhá, Monika Konečná. V elitním startu mužů vybojoval v nebývalé konkurenci 22 jezdců cený bronz Radim Kovář a medaile nám zacinkali i v obou startech mužů Masters. Ve „dvojkách“ bral zlato pro MORAVEC Martin Gottwald a bronz Leoš Balák, ve „trojkách“ si pohlídal zkušeně stříbrnou medaili zase Víťa Prudek. Všem nedailistům z Velenova letí blahopřání k dosaženým výsledkům, všem ostatním pak velký dík za bojovné výkony s vírou, že příště to třeba na tu vysněnou „bednu“ už vyjde taky… Kompletní výsledkový servis najdete na: http://www.pohardrahanskevrchoviny.cz/ a foto tuť:
http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.07.25._PDV_Velenov/

Pecka z Alpagu!

Na probíhajícím Mistrovství Evropy horských kol v italském Alpagu zajela v sobotu v závodě juniorek naše odchovankyně Adéla Šafářová životní závod. Svým výkonem a výsledkem potvrdila dosavadní výborný projev reprezentačního výběru Viktora Zapletala, který je ozdoben již ziskem bronové medaile ze závodu štafet.

Závod juniorek se jel za mizerného počasí (déšť, vítr, těžká, blátivá trať), kteréhož není Adéla zrovna náruživou vyznavačkou… O to je v cíli její 13. příčka cennější! Blahopřejeme! Před Adys dojela na výborném 5. místě Jana „Čičina“ Czeczinkarová, jako 22. finišovala Denisa Lukešová.

me-mtb-xco-2015-sobota-1-9
Adéla Šafářové – byť juniorka prvoročačka – patří už nyní k širší Evropské špičce. V Alpegu to výsledkem jen potvrdila.

V neděli vyvrcholí Evropský šampionát závodem elitních kategorií, s našimi mužskými želízky v ohni (Kulhavý, Cink, Škarnitzl). I jim budeme držet palce. Report z juniorských startů studujte zde:http://mtbs.cz/clanek/juniori-czeczinkarova-a-prudek-skoncili-na-me-shodne-pati/kategorie/mistrovstvi-evropy-xc