Medailový start!-2

Na třech frontách vstoupili bikeři MORAVEC Teamu do lítých MTB bojů v rámci sezóny 2019. A je pro mě opravdovou radostí popsat medailovou žeň z rakouského Langenlois, slovenského Hlohovce či moravských Morkovic. Posuďte sami naši víkendovou medailovou produktivitu: 4x zlato („Elis“ Eliška Hanáková, „Suchoš“ Víťa Suchánek, „Džonas“ Janovský a Leonka Eclerová), 2x stříbro (Zita Žerníčková a „Džastin“ Novotná), 1x bronz (Barča Janovská) a 2x „brambora“ (Peťa Šich a Filda Ecler)… Na úvod dost dobrý… Co myslíte?

stažený soubor1a
Hned čtyři MORAVCI si v sobotu odvezli z Langenlois pohár!

Zbrusu nový model přípravného období z autorské dílny erudovaného trenéra Milana Tlamky, začíná  evidentně sklízet zasloužené ovoce! Pojďme se tedy podívat na ta tři letošní premiérová pomyslná bitevní pole, na kterých byli borci a borky MORAVEC Teamu poslední březnový víkend závodně poprvé v akci, poněkud podrobněji:

Kamptal Klassik Trophy – Langenlois (Rakousko)

Z hlediska MORAVEC Teamu nás na tradičním evropském bikovém „otvíráku“ zajímala samozřejmě hlavně sobota, kdy se zde jedou především dětské závody. Že nám roste v Zitě Žerníčkové kvalitní bikerka se opět potvrdilo v sobotu v Rakousku, kdy naše talentovaná, pracovitá a trenéry dobře vedená borka obsadila v kategorii dívek  U9  výborné 2. místo! Blahopřejeme! Bohužel ale, ne vždy „padá karta“… O tom se v Langenlis přesvědčila mladší ze sester Hanákových, Anna Hanáková, která po technických potížích musela odstoupit ze závodu kategorie dívek U13, který měla rozjetý na medailové pozice… Další dvě naše reprezentantky v této kategorii braly v cíli  9. (Barbora Tlamková) a  (Barbora Janovská), 15. místo.

IMG_7031
Zita Žerníčková si v sobotu připsala významný mezinárodní úspěch!

S napětím jsme očekávali start dívek a chlapců kategori U15. Náš tajný favorit mezi děvčaty – Eliška Hanáková, splnila naše naděje do „puntíku“! Vítězství s náskokem téměř 40 vteřin odborníkům bikingu imponuje a Eliška  je velkým příslibem pro první závod Českého poháru, který už tento víkend pohostí Kutná Hora. Ve stejné kategorii chlapců dojel po  bojovném výkonu v TOP 20 Lukáš Sedkák a kdo ví, jaký by byl v cíli jeho výsledek, kdyby na startu nezústal „Lukas viset“ kvůli kolizi soupeřů…

DSC_8958
Možná ani Víťa Suchánek takový výsledek nečekal…

Radost nám v Langenlois udělali i naši dva „dvojkaři“. V závodě mužů HOBBY vybojoval cennou „bramboru“ a  pódium zároveň Petr Šich a naznačil, že by letos mohl napodobit v rámci ČP v kategorii EXPERT naše úspěšné „bednáře“ z r. 2013 – Petra Bořila a Tomáše Tlamku. Třetí „bednu“ vybojoval tak trochu překvapivě, ale zcela zasluženě, po roce se na cross-country tratě navrátivší Víťa „Suchoš“ Suchánek, který bez potíží ovládnul závod juniorů „dvojkařů“!

DSC_8961
Loňský smolař Peťa Šich zahájil letošní sezónu na „pódiovém levelu“!

Zkrátka: letošní Langenlois – dost dobrý! Slušná medailová a pódiová žeň! Jen tak dál! Zde si můžete ověřit okulibé výsledky z Langenlois…

ČP silnice Hlohovec

Sportkomlex Břeclav je už z minulých let jedním z prvních pořadatelů prestižních silničních závodů na národní úrovni. Už loni zde na sebe v žákovských kategoriích upozornila naše Amálka Gottwaldová a svůj výborný výsledek z r. 2018 zde „Amála“ letos ještě dokázala umocnit, když v tvrdé konkurenci „kovaných“ silničářek dokázala vybojovat ve své kategorii cenné stříbro! „Klobouk dolů“, když vezmeme v úvahu, že v přípravném období musela ze zdravorních důvodů nějaký čas v rámci přípravy absentovat. Nad silničním výkonem Amálky v Hlohovci musel  minulou zaplesat v cyklistickém Nebi určo i sám, náš Vlastimil MORAVEC… Zde studujete výsledky z Hlohovce

20190330_132051
Obrázek, který se (alespoň mě), nidy neokouká…
Morkovské Bajk

Byť je tento podnik uváděn hlavně jako MTB maraton, doprovodný program tvoří i dětské závody na kratších traťových distancích. A studoval-li jsem dobře výsledkové listiny, hned tři MORAVEC „familly“ zde byly poslední březnovou neděli velmi úspěšně v akci! Jonášek Janovský a Leonka Eclerová opanovali suverénně své kategorie chlapců 4-5 let, resp. dívek 6-7 let, to ale ještě nebylo medailově ten den pro MORAVEC Team všechno! V kategorii děvčat 10-12 let brala stříbro Justýna Novotná a bronz Barča Janovská, které tak podtrhnuly výše citovaný medailový účet MORAVEC Teamu z prvního letošního ostrého měření sil! Navíc finišovala na 7. místě v této kategorii třetí z našich  nedělních morkovských „mušketýrek“, Lucie Koudelková. Kde bojuje za MORAVEC Lucie, zpravidla nechybí ani její o dva roky starší brácha Matyáš Koudelka. Ten jako jediný z MORAVEC Teamu startoval na kratší maratonské trati o distanci 27 km a obsadil ve své kategorii 10. místo. Uznání určitě patří svědomité Barče Janovské, která jako jediná z MORAVCŮ zvládla se ctí závod, jak v sobotu  na rakouském bitevním poli, tak i v neděli, na moravském bitevním poli… Zde si odkontrolujte výsledkový servis i z Morkovic…

Co se bude dít? (ST13)

Pondělí 25.3. 2019

Trénink techniky jízdy na kole v prostorách zimního stadionu Blansko – od 17.00 hodin. Vzhledem k přetrvávající povaze tréninku si sebou vezměte cyklistické tretry + příslušné pedály.

Úterý 26.3. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala, Jirky Štěpaníka a Františka Paděry – sraz v 16.30 u ZŚ Benešov.

Středa 27.3. 2019

Pravidelný MTB trénink. Sraz v 16.30 na hřišti ve Valchově.

Pátek 29.3. 2019

Od 18.00 hodin závěrečné jarní cvičení s Vojtou Grünem v benešovské tělocvičně, jehož součástí bude pravidelná schůzka vedení oddílu a trenérů s rodiči. Na této schůzce upřesníme formu sezónní přípravy, organizaci výjezdů na MTB České poháry (letos bude mít za toto odpovědnost Tonda Hanák, takže už nyní se mu můžou rodiče, kterých se letos závody ČP týkají (včetně kategorií MINIME) hlásit do jeho týmu na výpomoc – kontaktní údaje (mobil a e-mail)  na Tondu – mobil 724 181 185, e-mail antonin.hanak@firebrno.cz  a odsouhalsíme si rozpis určených rodičů na pomoc s organizací jedenácti letošních závodů 17. ročníku MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny. Termínový kalendář s preferovanými závody pro MORAVEC Team je tento: MORAVEC Team – termínový kalendář 2019. Pevně věřím v aktivní přístup rodičů v rámci týmové práce v letošním roce, ať už se to týká pomoci Tondovi Hanákovi při zajišťování výjezdů na MTB ČP nebo pomoci rodičů při zajišťování závodů letošní MTB „Vrchoviny“. Za což Vám předem moc děkuji!

Sobota 30.3. 2019 
 • Tradiční první velké MTB závody na v rakouském Langenlois – Kamptal Klassik Trophy. Zde najdete k závodu veškeré podrobnosti.
 • Silniční závody v Hlohovci – Trofeo Cinelli – pořádá Sportkomplex Břeclav. Zde studujte k závodu podrobnosti.
Neděle 31.3. 2019
 • Tradiční první velké MTB závody na v rakouském Langenlois – Kamptal Klassik Trophy. Zde najdete k závodu veškeré podrobnosti.

 • MTB závody v Morkovicích – Morkovské Bajk. Zde studujte propozice.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
Čtvrtek 4. 4. 2019

Oficiální zahájení sezóny MORAVEC Team 2019. Od 17.00 hodin v restauraci Morava Benešov, kde předáním dresů a licencí našim rajdrům sezónu 2019 pomyslně odstartujeme.

Sobota, neděle 6. – 7. 4. 2019

První závod Českého poháru horských kol v Kutné Hoře. Zde studujte propozice – Propozice-1.-závod-XCO-2019-Kutná-Hora (1) a zde je k dispozici oficiální rozpis soutěže – Rozpis-XCO-Strabag-2019-final. Organizaci letošních výjezdů probereme při schůzce vedení oddílu s rodiči, která se uskuteční v pátek 29.3. 2019 od 18.00 v tělocvičně ZŠ Benešov (podrobnosti ke schůzce – viz odstavec výše), i letos bude beze změn použit osvědčený loňský model.

Sobota, neděle 27. – 28.4. 2019

Druhý závod Českého poháru horských kol ve městě Touškov. Zde studujte propozice: Propozice-2.-závod-XCO-2019-Město-Touškov

MTB „Vrchovina“ 2019 

má již – jak pevně věřím – pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu trvale umístěn v této pravidelně se obnovující aktualitě a bude včas doplněn především o termíny Českého poháru v cyklokrosu.

AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 24. – 26. 5. 2019  – na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).
 • 23. – 28. 6. 2019 Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zaase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.

Co se bude dít? (ST12)-3

Pondělí 18.3. 2019

Trénink techniky jízdy na kole v prostorách zimního stadionu Blansko – od 17.00 hodin. Vzhledem k přetrvávající povaze tréninku si sebou vezměte cyklistické tretry + příslušné pedály.

Úterý 19.3. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala – sraz v 16.30 u ZŚ Benešov. Nově budou v tomto termínu organizovány i vyjížďky na MTB kolech pro děti, které budou jezdit letos ČP MTB MINIME, jmenovitě to jsou věkově blízcí: Lucka Gottwaldová, Magdalena Bartošová, Maruška Bartošová, Zita Žerníčková, Tonda Doskočil a Filip Ecler. Děti ohlídají Libor Bartoš a Petr Koudelka.

Středa 20.3. 2019

Pravidelný MTB trénink. Sraz v 16.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy.

Neděle 24.3. 2019

Dobrovolná vyjížďka s Vlastou a Hanou Odehnalovými. Sraz v 9.30 ve Sportparku Doubravy, délka vyjížďky („na pohodu“, tempo je uzpůsobeno dětem, závodit se nebude, jízdu „na doraz“ je třeba pošetřit až na závody) cca 2,5 – 3 hodiny, jede se ve skupinách dle výkonnosti rajdrů, vyjížďka je samozřejmě vhodná i pro rodiče.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

29.3. 2019 – od 18.00 hodin závěrečné jarní cvičení s Vojtou Grünem v benešovské tělocvičně, jehož součástí bude pravidelná schůzka vedení oddílu a trenérů s rodiči. Na této schůzce upřesníme formu sezónní přípravy, organizaci výjezdů na MTB České poháry (letos bude mít za toto odpovědnost Tonda Hanák, takže už nyní se mu můžou rodiče, kterých se letos závody ČP týkají (včetně kategorií MINIME) hlásit do jeho týmu na výpomoc – kontakt (mobil a e-mail) na Tondu – 724 181 185, e-mail antonin.hanak@firebrno.cz  a odsouhalsíme si rozpis určených rodičů na pomoc s organizací jedenácti letošních závodů 17. ročníku MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny. Termínový kalendář s preferovanými závody pro MORAVEC Team je tento: MORAVEC Team – termínový kalendář 2019. Pevně věřím v aktivní přístup rodičů v rámci týmové práce v letošním roce, ať už se to týká pomoci Tondovi Hanákovi při zajišťování výjezdů na MTB ČP nebo pomoci rodičů při zajišťování závodů letošní MTB „Vrchoviny“. Za což Vám předem moc děkuji!

30.3. 2019 

 • Tradiční první velké MTB zavody na v rakouském Langenlois – Kamptal Klassik Trophy. Zde najdete k závodu veškeré podrobnosti.
 • Silniční závody v Hlohovci – Trofeo Cinelli – pořádá Sportkomplex Břeclav. Zde studujte k závodu podrobnosti.

31.3. 2019 

MTB závody v Morkovicích – Morkovské Bajk. Zde studujte propozice.

4. 4. 2019

Oficiální zahájení sezóny MORAVEC Team 2019. Od 17.00 hodin v restauraci Morava Benešov, kde předáním dresů a licencí našim rajdrům sezónu 2019 pomyslně odstartujeme.

6. – 7. 4. 2019

První závod Českého poháru horských kol v Kutné Hoře. Zde studujte propozice – Propozice-1.-závod-XCO-2019-Kutná-Hora (1) a zde je k dispozici oficiální rozpis soutěže – Rozpis-XCO-Strabag-2019-final. Organizaci letošních výjezdů probereme při schůzce vedení oddílu s rodiči, která se uskuteční v pátek 29.3. 2019 od 18.00 v tělocvičně ZŠ Benešov (podrobnosti ke schůzce – viz odstavec výše), i letos bude beze změn použit osvědčený loňský model.

27. – 28.4. 2019

Druhý závod Českého poháru horských kol ve městě Touškov. Zde studujte propozice: Propozice-2.-závod-XCO-2019-Město-Touškov

 • MTB „Vrchovina“ 2019 má již – jak pevně věřím – pevné termíny jako ona pověstná „Helvetská víra“: 4.5. – Vlachov, 18.5.  Benešov, 8.6. – Okrouhlá, 22.6. Žďárná, 13.7. Protivanov, 10.8. Buková, 17.8. Boskovice, 24.8. Kořenec, 7.9. Velenov, 14.9. Knínice, 21.9. Nové Město n Moravě – finále. Termínový kalendář na r. 2019 se závodními prioritami MORAVEC Teamu, bude zveřejněn na našich www v tomto týdnu.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 24. – 26. 5. – na doporučení trenérů navrhuje oddíl k reprezentaci MORAVEC Teamu na etapovém silničním závodě v Lanškrouně (starší žáci a kadetky) tyto jezdce: Roman Šindelář, Vít Lipenský, Lukáš Sedlák a Klára Odehnalová. Tuto reprezentaci oddíl podpoří.  Obdobně je oddíl připraven podpořit jezdce MORAVEC Teamu v případě reprezentace na dalších silničních závodech, které nebudou kolidovat s MTB ČP XCO a MTB „Vrchovinou“ za těchto podmínek: Skupina minimálně tří jezdců – pak je možnost domluvy na zapůjčení oddílové dodávky a oddílového týmového zázemí. S proplacením startovného (oproti dokladu), se samozřejmě počítá. Obdobně je oddíl připraven přispět na reprezentanty ČR z řad MORAVEC Teamu – aktuálně se toto týká Elišky Hanákové, která je nominována pro r. 2019 do reprezentace ČR – lvíčata (žáci a kadeti).
 • 23. – 28. 6. – Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zaase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko.