Ještě jedno ohlédnutí…

Náš zkušený a osvědčený veteránský reprezentant, Pavel Balák, měl jako první z MORAVEC Teamu v r. 2021 zasáhnout do cyklistických bitev. A to na cyklokrosařském mistrovství Evropy veteránských kategorií, které měla pohostit 17. ledna Belgie. Jestliže předešlou větu píši v minulém čase, jistě tušíte, co se stalo… Ano, z důvodu nákazy COVID 19 byl evropský šampionát kategorií Masters bohužel zrušen… Škoda, Pavel formu určitě má, alespoň soudě z pozoruhodných výsledků, které se mu dařilo dosahovat  v minulém roce jak na biku, taky i na cyklokrosovém kole. A že máme ve Vítkovi Bartolšicovi a Evě Bartolšic – MORAVCOVÉ nejen zdatné bikery, ale i výborné atlety, o tom nás přesvědčil zatím jediný závod Brněnského běžeckého poháru! Takže tato  retrospektivní aktualita  je tentokrát věnována výhradně dospělým MORAVCŮM.

Kolo pro život (Znojmo, Odry), cyklokros v Brně

Letní přípravu na biku vyznává většina „kovaných“ cyklokrosařů a Pavel Balák není výjimkou. I přes své trvalé pracovní vytížení stihl tento borec, mimo jiné, loni i dva závody Kola pro život. Ve Znojmě, 5. září na „Burčák Tour České spořitelny obsadil na kratší „C“ maratonské trati v kategorii 50-59 let 2. místo, když na vítězného domácího Viktora Kociana (PREMIUM Hotel Znojmo) ztratil v cíli pouhých 5 vteřinek… Zde mrkněte na výsledky.

balák
Pavel Balák Kolo pro život umí!

To o tři týdny později, na populární „Oderské mlýnici“ v Odrách se Pavlovi Balákovi na poměrně kopcovitější trati útok na zlato již vydařil! Opět na „Céčkové“ trati nadělil svým soupeřům více jak 5 minut a s časem 1:17:50,1 hod. se mohl v cíli radovat ze suverénního vítězství! I tady si můžete ověřit výsledky

Že měl Pavel před plánovanou lednovou „Evropou“ výbornou fazónu, o tom svědčí jeho pozoruhodné 3. místo v jednotné kategorii mužů na cyklokrosařském závodě v Brně-Anthroposu. Zde ho dokázal porazit jen náš špičkový triatlonista, o 28(!) let mladší Lukáš Kočař (pořadatelé mu dovolili startovat na horském kole, což bylo na trati výhodou) a z MTB „Vrchoviny“ nám dobře známý a také od Pavla Baláka o dost mladší (o 18 let) Pavel Vančuřík. Bravo MORAVEC! A díky Pavlovi za vzorné repre oddílu v r. 2020! Jak školil Pavel Balák na cyklokrosu v Brně mladší ročníky, si můžete odkontrolovat zde:

 výsledky cyklokros balák brno 12.12.

K cyklokrosu v Brně ještě jedna poznámka: kvalitně obsazeného závodu se zúčastnil například i celkový vítěz loňského silničního ČP Dominik Neuman (Elkov Kasper).

Brněnský běžecký pohár 2020 / 2021

Nejen Brněnský běžecký pohár to díky COVIDu 19, jak loni, tak i letos, schytal… Na epidemii tratil letos hodně i cyklokros a při této příležitosti jen zmíním, že MČR v cyklokrosu dospělých kategorií se „za zavřenými dveřmi“ přece jen uskuteční tuto sobotu v Jabkenicích a my budeme na startu držet v elitní kategorii mužů určitě palce našemu odchovanci, Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“, který zde zažije mezi dospělými svoji velkou premiéru! Ale rychle zpátky k letošnímu BBP: Vlastně z něho zatím zbylo jen torzo v podobě odběhnutého jediného závodu ve Vranově, 6. prosince.

eva
Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ, na „desítce“ druhá nejrychlejší žena ve Vranovském žlebu!

K naší velké radosti se v něm na dlouhé trati (9,8 km) prosadili jak Vítek Batolšic (12. místo v kategorii veteránů MV1), tak i Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ (2. místo v kategorii XZ)! I zde se sluší zvolat bravo MORAVEC! A oběma našim cyklistům / běžcům také poděkovat za vzorné repre oddílu! Zde si můžete do třetice ověřit výsledky.

BBPVranov2020446
Lídrem této skupiny běžců je Vítek Bartolšic.