Co se bude dít? (ST40)

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

 MORAVEC Team – termínový kalendář 2019 – 2

Sobota 5.10. 2019
 • Nova Cup v Mikulově. Pro neustále závoduchtivé MORAVCE… Zde studujte k závodu podrobnosti.
 • Druhý závod ČP v cyklokrosu v HlinskuTýká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.
AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 7.10. 2019 – pondělí – zahájení přípravného období na sezónu 2020. Od 17.00 hodin technická průprava v chodbě ZS Blansko pod vedením Libora Bartoše a Jirky Žerníčka.
 • 9.10. 2019 – středa – 16.30 – 18.00 cvičení v tělocvičně ZŠ Benešov pod vedením  Petra Koudelky.
 • 10.10. 2019 – čtvrtek – 18.00-19.00 plavecký trénink v lázních Boskovice pod vedním Martina Pospíšila a Adély Šafářové.
 • 12,10, 2019 – sobota – třetí závod ČP v cyklokrosu na Holých Vrších. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.
 • 13.10. 2019 – neděle – tradiční bikový „zavírák“ – Soběšická mulda.
 • 19.10. 2019 – Jezernické viadukty. Populární MTB maraton jehož součástí je i dětský MTB „maratonek“ se blíží! Zde studujte podrobnosti…
AKCE  ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 27.10. 2019 – neděle – hvězdicová jízda na kopec u Bořitova – Malý Chlum. Sraz u paty rozhledny ve 13.00 „plus-mínus“…
 • 28.10. 2019 . pondělí – čtvrtý závod ČP v cyklokrosu ve Slaném. Týká se naší DCR (Dočasné Cyklokrosové Roty). Zde studujte propozice.
 • 3.11. 2019 – neděle – Drakiáda „Drkec“ MORAVEC. Od 14.00 hodin na louce u Pavlovské kapličky.
 • 8.11. 2019 – pátek – večer vítězů 18. ročníku MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny – vyhlášení vítězů v pořadí OBCE a OPEN – pro slavnostní setkání poskytne zázemí kulturní dům obce Suchý. Podrobnosti k akci budou postupně upřesňovány.
 • 15.12. 2019 – neděle – návštěv pietních míst Vlastimil MORAVCE v Brně. Průběh výletu bude včas upřesněn.
 • 28.12. 2019 – sobota – tradiční výroční oddílové ro(c)kování, vyhlášení výročních cen. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov.
 • 1.1. 2020 – Silvestrovská výjižďka – pravděpodobně opět směr penzion Lada, Repechy. Průběh cyklovýletu bude včas upřesněn.
 • 9.- 16.2. 2020 – zimní soustředění v Jeseníkách – na tradičním místě – chata Návrší

Splněno, překročeno..!

I druhý vrchol sezóny, finále MTB Poháru Drahanské vrchoviny v novoměstské Vysočina aréně, je za námi a to je neklamným znamením, že se letošní sezóna nachyluje rychle ke svému závěru. Že končíme období, které bylo pro MORAVEC Team v jeho bezmála dvacetileté historii tím doposud nejúspěšnější, potvrzuje i výsledková definitiva z letošní MTB „Vrchoviny“. Prognóza možného zisku deseti pohárů v pořadí OPEN byla nejen, že splněna, ale o jeden „kus“ dokonce překročena! Z hlediska výčtu letošních úspěchů to ale ještě nemusí být pořád všechno: vzhledem k přetrvávající velmi dobré kondici našich rajdrů a soustavné chuti závodit, je před námi ještě nejedna biková / cyklokrosová bitva! A i v této závodní „nadstavbě“ budeme našim – samo, že – držet palce!

P1430151
Petr Šich, Král Vysočina arény v rámci finále MTB „Vrchoviny!

Vraťme se ale na „světové“ tratě do NMnM. Na závěrečný pohárový zisk bylo „zděláno“ výbornými výkony a výsledky našich rajdrů v samotném finálovém závodě, což svědčí o skutečnosti, že jejich forma byla načasována i na druhý den „D“ vskutku optimálně! V prvním bloku startů se podle očekávání medailově prosadili naši osvědčení „reproši“ – „mladé pušky“. Za  bouřlivé a hodně emotivní atmosféry závodu chlapců do 6-ti let nás přivedl do varu Jonáš Janovský, který v dramatickém dojezdu sahal po vítězství! Spolu se dvěma soupeři se vřítil současně do cílového oblouku (spolu s brněnským  Groškem a blanenským  Průchou). Desetina vteřiny (!) dle přesné čipové časomíry nakonec rozhodnula ve prospěch o rok staršího Šimona Groška! Ale byl to „Jony“, kdo zvedl ze sedadel nejen MORAVCE, ale i početnou diváckou komunitu, která byla hlavně v prvních dvou třetinách bikového dne v NMnM hodně slyšet!

DSC_0061
V plné jízdě na trati závodu kluků do 6 let dva naši mladí stíhači: Jonáš Janovský (20) s Jirkou Vašíčkem (27).

Jonáškovi v závodě výborně sekundovali i Jirka Vašíček (6. místo) a Toník Hanák (9. místo). I jim 450 m dlouhý okruh doplněný průjezdem přes pumptrack, hodně „seděl“. Málo vídanému dramatu chlapců do 6-ti let předcházely starty odrážedel. Při tom dívčím závodě, se předvedla 7. místem (její nejlepší letošní výsledek) naše nejmladší reprezentantka, tříletá Barča Vašíčková a znovu tak potvrdila, že je do budoucna velkým příslibem! Druhým stříbrem přispěla do naší novoměstské pokladničky Leonka Eclerová, která o necelých 20 vteřin prohrála pouze s svojí  tradiční letošní soupeřkou, zlínskou Sofií Drongovou (TUFO CZ Otrokovice).

DSC_0134
Dvě TOP osobnosti dívčí kategorie do 6 let: Leona Eclerová a Sofie Drongová.

Pro nás stříbrnou „první třetinu“ novoměstského finálového „mače“ dokonala ziskem 2. místa v závodě děvčat 7-8 let Zita Žerníčková. Kdyby  smolařka letošní sezóny (kvůli nemoci jela „Vrchovinu“ až od 7. závodu v Boskovicích)  mohla odjet všechno v plném rozsahu, asi by měla suverénka této kategorie a úřadující mistryně ČR, Sára Škubalova (TUFO CZ Otrokovice) cestu za pohárem   o dost složitější… Při absenci Adélky Věrné (nemoc) doplnila náš šik v této kategorii, v cíli nakonec sedmá, Jana Maruška Lipenská.

DSC_0107
Zita Žerníčková drží „v šachu“ Terezku Hrazdilovou.

Bohatý podzimní medailový sběr nám nadešel podle očekávání v šesti startech po prvním slavnostním ceremoniálu, kterého se – jako vždy – bezchybně zhostila patronka seriálu a naše kamarádka, senátorka Mirka Vítková. Z oněch šesti startů jsme jich ovládli rovnou dvě třetiny (Justýna Novotná – 1. místo 9-10 let, Anna Hanáková – 1. místo 11-12 let,  Eliška Hanáková – 1. místo 13-14 let a Lukáš Sedlák – 1. místo 13-14 let). V prvních dvou kategoriích dojeli navíc na druhých místech další naše  holky: sestry  Gottwaldovy – Lucie (9-10 let) a Amálie (11-12) let – čímž pádem jsme mohli slavit – podobně jako letos už několikrát – cenný „double“!

DSC_0281
Justýnka Novotná: Jak mě to ten děda učil?

Ale i další naši se ve druhém bloku startů překonávali, byť to na medaili třeba nakonec nedopadlo. Blizoučko (jednu vteřinku)  k ní měl jak Filip Ecler (9-10 let), který prohrál takto těsně souboj o bronz s Samuelem Marikem (ACT Lerak), tak i Matouš Lipenský, který dlouho kroužil na medailové pozici, která mu v závěru unikla také o vteřinku… Možná, aby to bráchu nemrzelo, na 4. místě finišoval mezi staršími žáky i Vítek Lipenský  (i jeho dělila od 3. místa Davida Friedla pouhá sekunda)… Za umístění v TOP 5 vyzdvihujeme i Barboru Janovskou (11-12 let) a Romana Šindeláře (13-14 let), pozornost zaslouží i umístění TOP 10 Magdaleny Bartošové.

DSC_0182
Mladší žákyně v první zatáčce: čelo „poskládáno“ z borek MORAVEC Teamu..!

Po druhém slavnostním ceremoniálu, kterého se zdatně ujal Jirka Vašíček, šéf fy Colorprofi, jednoho z dvou hlavních sponzorů seriálu, byl pro nás vrcholem  start mužů ELITE, ve kterém se ve druhém z šesti 2500 m dlouhých kol prosadil do čela náš Petr Šich a k naší velké radosti udržel TOP pozici až do cíle! Vítězství na prestižní trati bylo jeho letos třetím na „Vrchovině“ a Petra „katapultovalo“ i na druhé místo v celkovém přadí! A právě v jeho případě se jedná o „nadplánový“ stříbrný pohár v celkovém pořadí. Po prvním kole myslel na zlato v závodě Masters III i Vlastík Odehnal, který ale nakonec neodolal tlaku letos výborně závodícícho Aleše Kupského (Morvské Bránice) a finišoval do cíle s minutovou ztrátou za ním na 2. místě. Svoji cenu mají i 7. místa Kláry Odehnalové a Vítka Suchánka, tím spíš, když uvážíme, že těmito výsledky si oba potvrdili zisk pohárů za celkové umístění.

DSC_0235
Eliška Hanáková uhání za vítězstvím v rytmu rock´n´rollu..!

Významnou roli sehráli naši reprezentanti i v zajímavém závodě osmi štafet, kdy sestava Barča Tlamková, Eliška Hanáková a Petr Šich nestačila pouze na výborné trio „Tufáků“! Třetí dojela  – za vydatné pomoci naší Barči Janovské  první štafeta Short bike Academy Opletal. Určitě se sluší zmínit i osobnost, která měla na svých bedrech třetí a zároveň poslední slavnostní ceremoniál v rámci předávání cen nejlepším závodníkům posledního bloku startů: byl jím další náš kamarád a příznivec – Peťa Němec z Kutné Hory, který má k vrcholovému bikingu velmi blízký vztah!

DSC_0219
Lukáš Sedlák šel do vedení hned v první zatáčce a odjel závod způsobem start – cíl!

Suma sumárum nám to v Novém Městě na Moravě medailově cinklo takto:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

 • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let) ,  Eliška Hanáková (13-14 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Petr Šich (muži ELITE)
 • Stříbrné medaile brali:  Jonáš Janovský (do 6 let), Leona Eclerová (do 6 let),  Zita Žerníčková (7-8 let), Lucie  Gottwaldová (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let) a Vlstimil Odehnal  (Masters III)
 • Bronzové medaile nikdo z našich ve Vysočina aréně nevybojoval. To ale vůbec nevadí! Zlata a stříbra jsme si zde vykutali „nad plán“!
DSC_0241
Víťa Lipenský prohrává právě teď těsně souboj o bronz.. Za ním na 5. místě finišuje v závodě starších žáků Roman Šindelář.
 Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:
 • První místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (11-12 let),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Druhá místa: Jirka Vašíček (do 6 let).
 • Třetí v pořadí finišoval: Barbora Janovská (11-12 let).
DSC_0212
I Matouše Lipenského dělila od bronzu pouhá vteřinka…

Držitelé pohárů  MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

 • Poháry za 1. místa vybojovali: Leona Eclerová (do 6 let), Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let)  a Eliška Hanáková (13-14 let).
 • Poháry za 2. místa berou:  Jonáš Janovský (do 6 let), Lucie  Gottwaldová (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let), Vít Lipenský (13-14 let), Vít Suchánek (junioři / kadti)  a Petr Šich (muži ELITE)
 • Pohár za 3. místo patří: Kláře Odehnalové (juniorky / kadetky)
 • Pódiová 4. místa: Adéla Věrná (7-8 let) a Lukáš Sedlák (13-14 let)
 • Pódiová 5. místa: Jana Marie Lipenská (7-8 let), Filip Ecler (9-10 let), Magdaléna Bartošová (9-10 let), Matouš Lipenský (11-12 let) a Barbora Janovská (11-12 let).
DSC_0360
Jaký si to uděláš, takový to máš… Architekt „Vrchovinové“ modifikace novoměstských tratí, Vlastík Odehal, v plné rychlosti v závodě Masters III.
Držitelé pohárů  MORAVEC Teamu – pořadí OBCE: 
 • Poháry za první místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Justýna Novotná (11-12 let),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Poháry za druhá místa: Klára Věrná  (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let) a Barbora Janovská (11-12 let)
 • Poháry za třetí místa: Antonín Hanák (do 6 let),  Dominik Ptáčník (9-10 let), Lucie Koudelková (11-12 let) a Matyáš Koudelka (13-14 let)
DSC_0311
V součtu se závodem štafet byly TOP rajdry z NMnM: Petr Šich (zlato + stříbro), Eliška Hanáková (zlato + stříbro), Lukáš Raška (zlato + bronz) a Anička Hudečková (bronz + zlato). Blahopřejeme!

Díky moc všem MORAVCŮM, kteří byli ve Vysočina aréně jakkoli akční: jak po stránce organizační, tak po stránce závodnické! Repre MORAVCE bylo po všech stránkách na velmi dobré úrovni, dobrá práce! Držitelům pohárů a pódiových umístění v pořadí OPEN a držitelům pohárů v pořadí OBCE z našeho týmu blahopřejeme! A už se můžou těšit na podvečer 8. listopadu 2019. kdy v kulturním domě obce Suchý proběhne slavnostní Večer vítězů MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny, který bude definitivní tečkou za 18. ročníkem… Zde studujte kompletní výsledkový servis z NMnM a i 8 fotogalerií je k vidění…

DSC_0315
První zatáčka závodu mužů ELITE: v čele „staronový“ král „Vrchoviny“,  Jirka Ošťádal, za ním „visí“ vicemistr letošní MTB „Vrchoviny“, Petr Šich.

Co se bude dít? (ST39)

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

 MORAVEC Team – termínový kalendář 2019 – 2

Středa 25.9. 2019
 • Bikový trénink v Benešově. Sraz v 17.00 hodin u restaurace Morava.
 • Schůzka vedení oddílu s rodiči od 17.00 hodin v restauraci Morava Benešov.
Sobota 28.9. 2019

První závod ČP v cyklokrosu v Mladé Boleslavi. Týká se sester Hanákových, zde studujte propozice.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 7.10. 2019 – pondělí – zahájení přípravného období na sezónu 2020
 • 13.10. 2019 – neděle – tradiční bikový „zavírák“ – Soběšická mulda.
AKCE  ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 27.10. 2019 – neděle – hvězdicová jízda na kopec u Bořitova – Malý Chlum. Sraz u paty rozhledny ve 13.00 „plus-mínus“…
 • 3.11. 2019 – neděle – Drakiáda „Drkec“ MORAVEC. Od 14.00 hodin na louce u Pavlovské kapličky.
 • 8.11. 2019 – pátek – večer vítězů 18. ročníku MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny – vyhlášení vítězů v pořadí OBCE a OPEN – pro slavnostní setkání poskytne zázemí kulturní dům obce Suchý. Podrobnosti k akci budou postupně upřesňovány.
 • 15.12. 2019 – neděle – návštěv pietních míst Vlastimil MORAVCE v Brně. Průběh výletu bude včas upřesněn.
 • 28.12. 2019 – sobota – tradiční výroční oddílové ro(c)kování, vyhlášení výročních cen. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov.
 • 1.1. 2020 – Silvestrovská výjižďka – pravděpodobně opět směr penzion Lada, Repechy. Průběh cyklovýletu bude včas upřesněn.
 • 9.- 16.2. 2020 – zimní soustředění v Jeseníkách – na tradičním místě – chata Návrší