DSC_0158

Splněno, překročeno..!

I druhý vrchol sezóny, finále MTB Poháru Drahanské vrchoviny v novoměstské Vysočina aréně, je za námi a to je neklamným znamením, že se letošní sezóna nachyluje rychle ke svému závěru. Že končíme období, které bylo pro MORAVEC Team v jeho bezmála dvacetileté historii tím doposud nejúspěšnější, potvrzuje i výsledková definitiva z letošní MTB „Vrchoviny“. Prognóza možného zisku deseti pohárů v pořadí OPEN byla nejen, že splněna, ale o jeden „kus“ dokonce překročena! Z hlediska výčtu letošních úspěchů to ale ještě nemusí být pořád všechno: vzhledem k přetrvávající velmi dobré kondici našich rajdrů a soustavné chuti závodit, je před námi ještě nejedna biková / cyklokrosová bitva! A i v této závodní „nadstavbě“ budeme našim – samo, že – držet palce!

P1430151

Petr Šich, Král Vysočina arény v rámci finále MTB „Vrchoviny!

Vraťme se ale na „světové“ tratě do NMnM. Na závěrečný pohárový zisk bylo „zděláno“ výbornými výkony a výsledky našich rajdrů v samotném finálovém závodě, což svědčí o skutečnosti, že jejich forma byla načasována i na druhý den „D“ vskutku optimálně! V prvním bloku startů se podle očekávání medailově prosadili naši osvědčení „reproši“ – „mladé pušky“. Za  bouřlivé a hodně emotivní atmosféry závodu chlapců do 6-ti let nás přivedl do varu Jonáš Janovský, který v dramatickém dojezdu sahal po vítězství! Spolu se dvěma soupeři se vřítil současně do cílového oblouku (spolu s brněnským  Groškem a blanenským  Průchou). Desetina vteřiny (!) dle přesné čipové časomíry nakonec rozhodnula ve prospěch o rok staršího Šimona Groška! Ale byl to „Jony“, kdo zvedl ze sedadel nejen MORAVCE, ale i početnou diváckou komunitu, která byla hlavně v prvních dvou třetinách bikového dne v NMnM hodně slyšet!

DSC_0061

V plné jízdě na trati závodu kluků do 6 let dva naši mladí stíhači: Jonáš Janovský (20) s Jirkou Vašíčkem (27).

Jonáškovi v závodě výborně sekundovali i Jirka Vašíček (6. místo) a Toník Hanák (9. místo). I jim 450 m dlouhý okruh doplněný průjezdem přes pumptrack, hodně „seděl“. Málo vídanému dramatu chlapců do 6-ti let předcházely starty odrážedel. Při tom dívčím závodě, se předvedla 7. místem (její nejlepší letošní výsledek) naše nejmladší reprezentantka, tříletá Barča Vašíčková a znovu tak potvrdila, že je do budoucna velkým příslibem! Druhým stříbrem přispěla do naší novoměstské pokladničky Leonka Eclerová, která o necelých 20 vteřin prohrála pouze s svojí  tradiční letošní soupeřkou, zlínskou Sofií Drongovou (TUFO CZ Otrokovice).

DSC_0134

Dvě TOP osobnosti dívčí kategorie do 6 let: Leona Eclerová a Sofie Drongová.

Pro nás stříbrnou „první třetinu“ novoměstského finálového „mače“ dokonala ziskem 2. místa v závodě děvčat 7-8 let Zita Žerníčková. Kdyby  smolařka letošní sezóny (kvůli nemoci jela „Vrchovinu“ až od 7. závodu v Boskovicích)  mohla odjet všechno v plném rozsahu, asi by měla suverénka této kategorie a úřadující mistryně ČR, Sára Škubalova (TUFO CZ Otrokovice) cestu za pohárem   o dost složitější… Při absenci Adélky Věrné (nemoc) doplnila náš šik v této kategorii, v cíli nakonec sedmá, Jana Maruška Lipenská.

DSC_0107

Zita Žerníčková drží „v šachu“ Terezku Hrazdilovou.

Bohatý podzimní medailový sběr nám nadešel podle očekávání v šesti startech po prvním slavnostním ceremoniálu, kterého se – jako vždy – bezchybně zhostila patronka seriálu a naše kamarádka, senátorka Mirka Vítková. Z oněch šesti startů jsme jich ovládli rovnou dvě třetiny (Justýna Novotná - 1. místo 9-10 let, Anna Hanáková - 1. místo 11-12 let,  Eliška Hanáková - 1. místo 13-14 let a Lukáš Sedlák - 1. místo 13-14 let). V prvních dvou kategoriích dojeli navíc na druhých místech další naše  holky: sestry  Gottwaldovy – Lucie (9-10 let) a Amálie (11-12) let – čímž pádem jsme mohli slavit – podobně jako letos už několikrát – cenný „double“!

DSC_0281

Justýnka Novotná: Jak mě to ten děda učil?

Ale i další naši se ve druhém bloku startů překonávali, byť to na medaili třeba nakonec nedopadlo. Blizoučko (jednu vteřinku)  k ní měl jak Filip Ecler (9-10 let), který prohrál takto těsně souboj o bronz s Samuelem Marikem (ACT Lerak), tak i Matouš Lipenský, který dlouho kroužil na medailové pozici, která mu v závěru unikla také o vteřinku… Možná, aby to bráchu nemrzelo, na 4. místě finišoval mezi staršími žáky i Vítek Lipenský  (i jeho dělila od 3. místa Davida Friedla pouhá sekunda)… Za umístění v TOP 5 vyzdvihujeme i Barboru Janovskou (11-12 let) a Romana Šindeláře (13-14 let), pozornost zaslouží i umístění TOP 10 Magdaleny Bartošové.

DSC_0182

Mladší žákyně v první zatáčce: čelo „poskládáno“ z borek MORAVEC Teamu..!

Po druhém slavnostním ceremoniálu, kterého se zdatně ujal Jirka Vašíček, šéf fy Colorprofi, jednoho z dvou hlavních sponzorů seriálu, byl pro nás vrcholem  start mužů ELITE, ve kterém se ve druhém z šesti 2500 m dlouhých kol prosadil do čela náš Petr Šich a k naší velké radosti udržel TOP pozici až do cíle! Vítězství na prestižní trati bylo jeho letos třetím na „Vrchovině“ a Petra „katapultovalo“ i na druhé místo v celkovém přadí! A právě v jeho případě se jedná o „nadplánový“ stříbrný pohár v celkovém pořadí. Po prvním kole myslel na zlato v závodě Masters III i Vlastík Odehnal, který ale nakonec neodolal tlaku letos výborně závodícícho Aleše Kupského (Morvské Bránice) a finišoval do cíle s minutovou ztrátou za ním na 2. místě. Svoji cenu mají i 7. místa Kláry Odehnalové a Vítka Suchánka, tím spíš, když uvážíme, že těmito výsledky si oba potvrdili zisk pohárů za celkové umístění.

DSC_0235

Eliška Hanáková uhání za vítězstvím v rytmu rock´n´rollu..!

Významnou roli sehráli naši reprezentanti i v zajímavém závodě osmi štafet, kdy sestava Barča Tlamková, Eliška Hanáková a Petr Šich nestačila pouze na výborné trio „Tufáků“! Třetí dojela  – za vydatné pomoci naší Barči Janovské  první štafeta Short bike Academy Opletal. Určitě se sluší zmínit i osobnost, která měla na svých bedrech třetí a zároveň poslední slavnostní ceremoniál v rámci předávání cen nejlepším závodníkům posledního bloku startů: byl jím další náš kamarád a příznivec – Peťa Němec z Kutné Hory, který má k vrcholovému bikingu velmi blízký vztah!

DSC_0219

Lukáš Sedlák šel do vedení hned v první zatáčce a odjel závod způsobem start – cíl!

Suma sumárum nám to v Novém Městě na Moravě medailově cinklo takto:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

 • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let) ,  Eliška Hanáková (13-14 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Petr Šich (muži ELITE)
 • Stříbrné medaile brali:  Jonáš Janovský (do 6 let), Leona Eclerová (do 6 let),  Zita Žerníčková (7-8 let), Lucie  Gottwaldová (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let) a Vlstimil Odehnal  (Masters III)
 • Bronzové medaile nikdo z našich ve Vysočina aréně nevybojoval. To ale vůbec nevadí! Zlata a stříbra jsme si zde vykutali „nad plán“!
DSC_0241

Víťa Lipenský prohrává právě teď těsně souboj o bronz.. Za ním na 5. místě finišuje v závodě starších žáků Roman Šindelář.

 Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:
 • První místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (11-12 let),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Druhá místa: Jirka Vašíček (do 6 let).
 • Třetí v pořadí finišoval: Barbora Janovská (11-12 let).
DSC_0212

I Matouše Lipenského dělila od bronzu pouhá vteřinka…

Držitelé pohárů  MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

 • Poháry za 1. místa vybojovali: Leona Eclerová (do 6 let), Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let)  a Eliška Hanáková (13-14 let).
 • Poháry za 2. místa berou:  Jonáš Janovský (do 6 let), Lucie  Gottwaldová (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let), Vít Lipenský (13-14 let), Vít Suchánek (junioři / kadti)  a Petr Šich (muži ELITE)
 • Pohár za 3. místo patří: Kláře Odehnalové (juniorky / kadetky)
 • Pódiová 4. místa: Adéla Věrná (7-8 let) a Lukáš Sedlák (13-14 let)
 • Pódiová 5. místa: Jana Marie Lipenská (7-8 let), Filip Ecler (9-10 let), Magdaléna Bartošová (9-10 let), Matouš Lipenský (11-12 let) a Barbora Janovská (11-12 let).
DSC_0360

Jaký si to uděláš, takový to máš… Architekt „Vrchovinové“ modifikace novoměstských tratí, Vlastík Odehal, v plné rychlosti v závodě Masters III.

Držitelé pohárů  MORAVEC Teamu – pořadí OBCE: 
 • Poháry za první místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Justýna Novotná (11-12 let),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Poháry za druhá místa: Klára Věrná  (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let) a Barbora Janovská (11-12 let)
 • Poháry za třetí místa: Antonín Hanák (do 6 let),  Dominik Ptáčník (9-10 let), Lucie Koudelková (11-12 let) a Matyáš Koudelka (13-14 let)
DSC_0311

V součtu se závodem štafet byly TOP rajdry z NMnM: Petr Šich (zlato + stříbro), Eliška Hanáková (zlato + stříbro), Lukáš Raška (zlato + bronz) a Anička Hudečková (bronz + zlato). Blahopřejeme!

Díky moc všem MORAVCŮM, kteří byli ve Vysočina aréně jakkoli akční: jak po stránce organizační, tak po stránce závodnické! Repre MORAVCE bylo po všech stránkách na velmi dobré úrovni, dobrá práce! Držitelům pohárů a pódiových umístění v pořadí OPEN a držitelům pohárů v pořadí OBCE z našeho týmu blahopřejeme! A už se můžou těšit na podvečer 8. listopadu 2019. kdy v kulturním domě obce Suchý proběhne slavnostní Večer vítězů MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny, který bude definitivní tečkou za 18. ročníkem… Zde studujte kompletní výsledkový servis z NMnM a i 8 fotogalerií je k vidění…

DSC_0315

První zatáčka závodu mužů ELITE: v čele „staronový“ král „Vrchoviny“,  Jirka Ošťádal, za ním „visí“ vicemistr letošní MTB „Vrchoviny“, Petr Šich.

Napsat komentář