Bombarďák Adéla!

V kdysi baště husitského odboje – jihočeském městě Tábor, se jel o svátečním volném dnu  další závod národního cyklokrosového poháru. Trať, která má mezinárodní renomé, přilákala i letos nadprůměrný počet rajdrů, přičemž ani o ty kvalitní ze zahraniční nebyla žádná nouze. A k naší velké radosti se pěti MORAVCŮM opět dařilo v soubojích s těžkou konkurencí nad očekávání. Dokonce jsme si v Táboře  symbolicky přepsali oddílové dějiny, když věkem ještě juniorka Adéla Šafářová se jako první MORAVEC dokázala prosadit  na stupeň vítězů mezi dospělými!

15
Tomáš Tlamka „Contador“ v Táboře opět tvrdě útočil!

Rekapitulace účinkování našich na mistrovské táborské trati je věru radostná. Vše „načal“ v závodě starších žáků Tomáš Tlamka „Contador“. Po skvělém výkonu se přiřítil do cíle jako pátý s necelou půlminutou ztráty na vítěze závodu! Od bronzu dělilo Tomáše – podobně jako v Trutnově – nicotných jedenáct vteřinek. Zdá se, že je otázkou času, kdy se mu atak na „bednu“ podaří a my bychom se vůbec nezlobili, bylo-li by to v posledním, nejdůležitějším  závodě sezóny, 12. prosince na MČR v Mladé Boleslavi. Každopádně náš borec v Táboře opět prokázal svoje kvality a velkou míru cyklistické síly a  univerzálnosti. V souvislosti s Tomášem zbývá ještě dodat, že v průběžném pořadí se v ČP posunul na 7.příčku.

14
Jana Tesařová, letošní jasná stálice mezi kadetkami.

„Contadorem“ nasazenou laťku opět více-méně podržely i naše dvě kadetky. Jana Tesařová opět „míchala karty“ na čelních pozicích a v závěru svedla vítězný spurtérský souboj o 6. místo ze Zuzanou Kadlecovou (Sokol Veltěž). Souboj, který přítomné diváky zvedl ze sedadel..! „Džejn“ zvládá svoji premiérovou cyklokrosovou sezónu nad očekávání v pohodě a i nadále potvrzuje pověst černého koně soutěže. S jistotou pak drží v celkovém hodnocení soutěže průběžné vynikající čtvrté místo. A za dané situace by ani ona nemusela být v Mladé Boleslavi bez šancí na medailové umístění.

16
I Anna Zemánková si letos vede – co by cyklokrosař nováček – víc než zdatně!

Statečně se porvala s těžkou táborskou tratí a s ještě těžší konkurencí i další naše letošní cyklokrosařská novicka, Anička Zemánková. Opět se dokázala vklínit do elitní dvacítky výsledkové listiny kategorie kadetek a tento výsledek ji posunul o příčku výše i v celkovém pořadí (aktuálně Aňa figuruje, přes absenci ve dvou závodech,  na výborném 18. místě).

17
Dominik Prudek i v Táboře bojoval o nominaci na Mistrovství Evropy.

Další závod o „Evropu“ jel v Táboře junior Dominik Prudek. Na trati jako vždy bojoval příkladně na doraz a v cíli finišoval jako devátý se ztrátou něco víc než půldruhé minuty na vítězného Josefa Jelínka (Big Schock Team). Uvidíme, jak trenér Petr Dlask nominaci juniorskou vyřeší, každopádně Domčovi účast na cyklokrosovém Mistrovství Evropy moc přejeme, slušela by mu! Nominaci by si zasloužil tím spíše, když v celkovém hodnocení Českého poháru v cyklokrosu je usazen na elitním 6. místě.

18
Skvělá Adéla Šafářová si jeden pro cenný bronz!

Nejvíce radosti nám pak udělal poslední námi ostře sledovaný start, kterým byl závod žen. V něm zajela životní závod Adéla Šafářová, když si v těžké mezinárodní konkurenci dojela pro bronz! S jedním z našich trenérů – Milanem Tlamkou – jsem byl telefonicky ve spojení v době, kdy ženy kroužily v prvním z pěti více jak tříkilometrových okruhů a Adéla figurovala na 6. pozici. Neznamená to nic jiného, než že se v dalším průběhu závodu se nezadržitelně posouvala vpřed a v cestě k bronzovému pokladu  postupně „skalpovala“ nejen německou šampionku Hanku Kupfernagelovou, ale i Slovenku Janku Štefkovou, a naše borky Karlu Štěpánovou s Janou Czecinkarovou! Bravo Adys, není co dodat, blahopřejeme! Navíc je naše mladá šampionka celkově druhá, za zmíněnou Janou „Číčinou“. Posledním cyklokrosem v jejím podání by měl být závod v Lounech. Bude ale – s ohledem na aktuální výbornou Adélčinu formu a vezmeme-li v potaz blížící se Mistrovství Evropy – tomu skutečně tak?

19
Obrázek, který se neokouká. Adéla nestačila jenom na Pavlu Havlíkovou a Nikolu Noskovou.

Nominační tajenky na „Evropu“ budou určitě co nevidět odtajněny a věřme, že i letos bude na tomto špičkovém cyklokrosovém podniku patrná stopa MORAVCE. Pěti našim hrdinům z Tábora patří dík za vzorné repre oddílu, podpůrný tým ani tentokrát samozřejmě nevyjímaje. V rychlém sledu zmáčkneme našim palečky už tuto sobotu, kdy cyklokrosová smršť pokračuje závodem v Lounech. Zde si odkontrolujte výsledkya okoukněte taky supr fotky Libora Tesaře.

Co se bude dít? (ST44)

Úterý 27.10. 2015

Odjezd cyklokrosařského výběru na šestý závod Českého poháru do Tábora. Zde jsou  propozice, organizačně zajišťují trenéři Víťa Prudek a Milan Tlamka, jinak se řiďte pokyny uvedenými v invazním plánu. Operace má krycí název SUDLICE.

Středa 28.10. 2015

Účast na šestém závodě Českého poháru v cyklokrosu v Táboře. V husitské baště vše pohlídají Milan Tlamka a Víťa Prudek.

Pátek 30.10. 2015

Odjezd cyklokrosařského výběru na sedmý závod Českého poháru do Loun. Zde jsou  propozice, organizačně zajišťují trenéři Víťa Prudek a Milan Tlamka, jinak se řiďte pokyny uvedenými v invazním plánu. Operace má krycí název DROMEDÁR.

Sobota 31.10. 2015

Účast na sedmém závodě Českého poháru v cyklokrosu v Lounech. V  centru českého chmelařství vše pohlídají Milan Tlamka a Víťa Prudek.

Neděle 01.11. 2015

Drakiáda Drakec – MORAVEC. S létavci všeho druhu odstartujeme ve 14.00 hodin na tradičním místě – louce u Pavlovské kaple. Drak není podmínkou, přineste si kromě dobré nálady  na létání i cokoli jiného! Občerstvení zajištěno stejně jako drobná upomínková cena pro všechny aktivní účastníky. Zde okoukněte, jak jsme pouštěli draky v loňském roce… Zde je letošní oficiální pozvánka: Drakiáda 2015

 

Poslední spanilá jízda..?

Symbolicky poslední cyklistický výpad provedli regionální cyklisté i letos v tradičním termínu a na tradiční místo. Akci, kterou před léty inicioval náš oddíl, a která se už stala tradiční, byla i letos kolaři hojně vyhledána. Hvězdicová jízda na kopec u Bořitova je atraktivní především vlastním výjezdem k patě rozhledny, která návrší nad Bořitovem vévodí. Jedná se o stoupání jak dělané pro horská kola, kdy u paty kopce po poctivém výjezdu vyskočí „tepovka“ i těm nejlepším z nejlepších…

10
Bikeři všech zemí, spojte se! Na Malém Chlumu se to opět dařilo!

Že bychom po minulé neděli už nesedli na kolo, je skutečnost samozřejmě milná a z tohoto pohledu je vyjížďka na Malý Chlum s oprávněným přívlastkem „symbolická“ . Naše cyklokrosová rota bude i nadále – Chlum / Nechlum – brázdit kolbiště Českého národního poháru (v osmi dnech nás aktuálně čekají tři těžké závody) a vzhledem ke stále relativně příznivé předpovědi počasí si určitě žádný z MORAVCŮ nenechá ujít příležitost a rád se „na pohodu“ sveze i v „pochlumovském“ období. Když by nic, tak nás čeká nejpozději Silvestrovská vyjížďka…

09
Rada mladších bikerů u táborového ohně…

To už ale o dost předbíhám, vraťme se na zmíněný kopec nad Bořitovem. Pomyslný závod, kdo bude na hoře první,  vyhráli samozřejmě naše „mladé pušky“, když u paty rozhledny přibrzdili necelou půlhodinku po poledni Anička Zemánková, Matěj Mazánek  a Tomáš „Contador“, v těsném sledu stíháni Milanem Tlamkou a Petrem Koudelkou. Ten si pochvaloval, že i přes současnou netrénovanost a nadváhu mu ani letos kopec nenadělal vážnějších problémů…

11
Rada nejmladších bikerek na výjezdním zasedání…

Oheň rozdělávat nebylo třeba, již hořel dík početné neznámé rodinné skupině, která si zde na něm připravovala nedělní oběd. Pak už jsme jen s potěšením sledovali, jak počty účastníků bikerského „sjezdu“ utěšeně rostou. A vůbec nikomu nevadilo, že ne všichni dorazili „kolmo“: Turismus byl, jako každým rokem povolen, psí doprovody samozřejmě  taky… Nálada byla výborná, viditelnost z rozhledny dobrá, občerstvení dostačující a na výši, děti hodné… Takže jako vždy uplynuly společné chvíle víc než rychle, přičemž jsme museli brát v úvahu čersvtý „vexl“ s časem, který neznamená nic jiného, že tma bude nyní o hodinu dříve. Nejen proto jsme vyrazili z Malého Chlumu včas, důvod byl i ten, že jsme si v obci Obora zřídili v místní restauraci se srdcařským nápisem „Občané sobě“ krátkodobé depo za účelem občerstvení a nabrání sil na další cestu. Co Vám mám povídat: Z útulné vyhřáté hospůdky se  nám chtělo ještě míň, než z našeho odpoledního seřadiště… Zde je fotogalerie z nedělního Chlumu.

Okomentované fotky, které nenajdete v „rajčeti“: