Co se bude dít? (ST52) – 2

Pátek 28.12. 2018

Výroční ro(c)kování s udělením výročních cen cyklistického oddílu MORAVEC Team. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov. Zde je oficiální pozvánka pozvanka-18 a zde můžete prostudovat nominační listiny: Výroční ceny – MORAVEC Team – nominace děti

IMG_7723
Nejcennější oddílové trofeje (ceny „Borec MORAVEC) z loňska obhajují Honza „Džony“ Šindelář a Jana „Džejn“ Tesařová. Zatím, co Jana je mimo hru (letos MORAVEC Team již nereprezentovala) a v kategorii děvčat bude zcela jistě vyhodnocena nová držitelka, Honza „Džony“ Šinedlář je ve věci obhajoby trofeje hodně vážně ve hře i letos…!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

  • 31.12. 2018 – Silvestrovská vyjížďka – organizuje Pavel Kejík, správce Sportparku Boskovice, sraz na základně v Doubravách v 10.00 hodin.
  • 1.1. 2019 – Novoroční vyjížďka – směr opět tradiční – penzion Lada, Repechy. (Nejen) Ladou Kozlíkovou-Usnulovou jsme očekáváni, pro jistotu nám bude rezervovat dva stoly… Na Nový rok je v penzionu restaurace otevřena od 11.00 do 15.00 hod., proto „benešovská“ úderná skupina  vyrazí od restaurace MORAVA Benešov  již ve 13.00. Každopádně: sraz všech na Nový rok akčních MORAVCŮ na penzionu Lada nechť je cca  ve 13.30 hodin, abychom omrkli i tuto zbrusu novou místní atrakci….
  • 11.1. 2019 – První „Vojtovy kapky 2019“, od 18.00 hodin v benešovské tělocvičně. Přijďte v maximálním možném počtu, protože: 1. Hanka Šindelářová Vám bude zkoušet dresy  na novou sezónu, „vzor 2019“ a 2. budeme fotit hromadné foto pro generálního sponzora. Takže si prosím vezměte s sebou dresy (vzor 2018 či starší) a kdo máte možnost, dovezte s sebou na focení kola značky SUPERIOR.

AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší. Akci má organizačně na starosti Petra Žerníčková, která Vás ve věci „soustřeďka“ již  oslovila e-mailovou zprávou a sestava do Jeseníků je ke dni 20.12. 2018 již uzavřena.

Co se bude dít? (ST51)

Pondělí 17.12. 2018

Trénink techniky jízdy na kole v prostorách zimního stadionu Blansko –  od 17.00 hodin.

Úterý 18.12. 2018

Trénink základní vytrvalosti, kondiční chůze s holemi. Sraz v 17.00 hodin v Boskovicích u zimního stadionu.

Středa 19.12. 2018

Trénink formou kondičního běhání. Sraz v 16.30 hodin u budovy ZŠ Benešov, běhání do cca 17.15 hodin, následný přesun na cvičení do tělocvičny – do 18.00 hodin.

Čtvrtek 20.12. 2018

Trénink aerobní zdatnosti, od 18.00 do 19.00 hod. formou plavání v lázních Boskovice.

Pátek 21.12. 2018

Šesté „Vojtovy kapky“ v benešovské tělocvičně. Od 18.00 do minimálně 19.30 hodin.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

  • 28.12. 2018 – další tradiční akce – Výroční ro(c)kování s udělením výročních cen cyklistického oddílu MORAVEC Team. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov
  • 1.1. 2019 – Novoroční vyjížďka – směr opět tradiční – penzion Lada, Repechy.
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší. Akci má organizačně na starosti Petra Žerníčková, která Vás ve věci „soustřeďka“ již v nejbližší době (cca do týdne) již oslovila e-mailovou zprávou. Kdybyste ji někdo neobdrželi, pro jistotu uvádím níže základní info z této zprávy:

Zimní soustředění se koná stejně jako loni na chatě Návrší v Jeseníkách. Odkaz na chatu pro ty, co loni nebyli.http://www.navrsi.eu/
Termín je neděle 10. února – sobota 16. února 2019. Je zajištěna plná penze a o finanční stránce věci Vás bude informovat Petr Koudelka.
Do Vánoc musím nahlásit na chatu počty „účastníků zájezdu“. Proto Vás prosím, abyste se zapsali do on-line tabulky, kterou jsem vytvořila pro naši skupinu. Učiňte tak prosím do 20. prosince. 
První tabulka obsahuje všechny pokoje na chatě. Můžete se tedy rovnou zapisovat do pokojů.
Prosím i ty, kteří se soustředění nezúčastní, aby napsali své jméno pod tabulku.
ODKAZ NA TABULKU:
 

Radost z Okrouhlé!

Brněnský běžecký pohár pokračoval na první prosincový den druhým závodem v jinak především horským kolům zaslíbené obci – Okrouhlé. Byť v současnosti není tento seriál pro MORAVEC Team již nosnou částí přípravného období, vypátral jsem ve výsledkových listinách celkem pět jmen s naší týmovou příslušností. A hned čtyři z nich se výsledkově dokázali prosadit do TOP10! V jednom případě nám to „hodilo“ dokonce neoficiální, ale o to pro nás radostnější  – bronz!

BBP_2_287_a
Nikola Hlubinková se na okrohleckém BBP představila v tom nejlepším běžeckém světle!

Multisportovní rodiny našich řad, jakými Janovští a Eclerovi se svými akčními dětmi určitě jsou, Ti byli především „hnací silou“ MORAVEC Teamu na sobotní běžecké Mikulášské Okrouhlé. Po medaili sahal ve svém startu v kategorii „Přípravka mladší hoši“ srdcař Filip  Ecler, kterého ale od bronzu oddělilo v cíli nakonec několik desetinek vteřiny… Ve vyrovnaném závodě na trati 200m doběhl se ztrátou pouhých čtyř vteřin na vítěze. Na páté příčce pak finišovala v závodě „Přípravka nejmladší dívky“ jeho rtuťovitá sestra, Leonka Eclerová, takže v Uhřicích u Eclerů vládla v předadventním čase určitě atletická spokojenost.

BBP_2_139_
Dan Turek (st. číslo 276) zdolavá první kilometr Mikulášského běhu. Je patrné, že od startu se pohyboval na čele závodu. Vpravo od Dana poznáváme ve žluté čelence i Petra Bořila.

Statečně se s promrzlými tratěmi i zdatnými soupeři „popasovali“ v sobotu i Jonášek a Barča Janovští. Jonášek Janovský po bojovném výkonu obhájil v kategorii „Přípravka nejmladší hoši“ devátým místem v cíli umístění v TOP 10, a Barbora Janovská brala v cíli kvalitně obsazeného závodu kategorie „Přípravka starší dívky“ 18. příčku.  A kdo, že byl v sobotu na Okrouhlé tím „pátým mušketýrem“? Neuvěříte…

BBP_2_135_
Vojta Grün doma „tvrdil muziku“ a v seběhu do údolí se pohyboval na čele více jak dvousethlavého startovního pole startujících v závodě na 8,6 km.

Když jsem pátral ve výsledkových listinách hlavního závodu na 8,6 km, upoutal moji pozornost borec na 11. místě. Jméno? Daniel Turek. Cyklistickým odborníkům (za kterého se já ale zdaleka nepovažuji) se rychle vybaví výborný český silničář, v současnosti již v zahraničním angažmá, se smlouvou na r. 2019 „v kapse“. Jakmile jsem si toto ujasnil, zpozorněl jsem a pátral trpělivě dál ve výsledkových listinách okrouhleckého Mikulášského běhu. A můj „čuch“ mě nezklamal! V hlavním závodě na 8,6 km startovalo celkem 207 borců – a taky několik borek. Na 158. místě najdete pak ve výsledkové listině se startovním číslem 275 běžící Nikolu Hlubinkovou, týmová příslušnost – MORAVEC Team!

BBP_2_216_
Symbolická fotka: skutečně, mužem č. 1 na Okrouhlé (tj. od října novým starostou obce) je Gusta Grün!

Bývalá skvělá česká bikerka, silničářka i cyklokrosařka a přítelkyně Dana Turka se k nám stále hrdě hlasí, čehož si samozřejmě ceníme a máme z toho radost..! Trošku mě i zvlhlo oko… Celkem 12 žen „dalo“ v sobotu na Okrouhlé „desítku“ a Nikola Hlubinková z nich měla třetí nejrychlejší čas! A za svoje dřívější výsledky na silnici se před Danem Nikola nemusí vůbec stydět!  Zde například zavzpomínejte na rok 2010… Suma sumárum: za vzorné repre oddílu tedy poděkueme nejen Leonce a Filipu Eclerovým a Jonáškovi a Barunce Janovských, ale i Nikole Hlubinkové!

BBP_2_32_
Závod na 4,6 km krátce po startu.

Na pátečním tréninku v benešovské tělocvičně, který vedl tradičně Vojta Grün, jsem jemu po cvičení předpověděl na sobotním Mikulášském běhu na domácí trati „bednu“. Vojta nevěřícně kroutil hlavou a argumentoval tím, že zmrzlý a tudíž rychlý a nenáročný  povrch mu příliš nesedí a moji prognózu celkem jenoznačně odmítnul… No a vidíte: v elitním závodě mužů si náš cvičitel skutečně doběhl pro bronz! Z dalších nám známých a blízkých borců, bojujících v sobotu na okrouhleckých tratích, zmíním ještě dva z hlavního závodu: Petra Bořila (14. místo absolutně, 8. v kategorii) a Martina Lipenského (FORT SMC, 41. místo absolutně, 5. v kategorii). A taky dva běžce z „malé tratě“ (4,6km, na start se postavilo cellkem 138 běžců a běžkyň) : Evu Zemánkovou (AC Moravská Slavia Brno, 39. absolutně, 5. v kategorii) a Petra Konečného (AC Okrouhlá, 84. absolutně a 3. v kategorii). Zde hledejte kompletní výsledkový servisNo a tuť mrkněte na bohatou fotogalerii…