Poctivá práce v NMNM!

Nejen osmičku dobrovolníků MORAVEC Teamu, která i letos pomohla svým kvalitním a odpovědným splněním svěřených povinností při pořádání dalšího cross country světového poháru horských kol, který minulý víkend opět po roce pohostilo Nové Město na Moravě, je třeba pochválit… Poplácat po zádech a tlumočit  uznání si zaslouží i odchovanec MORAVEC Temu, Tomáš Tlamka „Contador“, který v NMnM letos zažíval v sobotním závodě juniorů svojí úspěšnou  ostrou „světovou“ premiéru!

P1120679
Střídání stráží v elitě mužů světového bikingu pod dohledem Magdy Vinické!

Již od čtvrtka operovala ve Vysočina aréně od dopoledních hodin trojice našich v sestavě Libor Bartoš, Karel Všetula a Jirka Žerníček, kteří nejen že vytvořili „nafasováním“ akreditací a dobrovolnického odění  týlové zázemí pro zbylou část výsadku, ale hlavně pomohli se zabezpečením tratí při středečních odpoledních tréninkových jízdách!

DSC03579a
Tři naši mušketýři s dobrovolnickým polírem!

V pátek po ránu se ke třem našim „mušketýrům“ připojilo zbylých pět obětavých: Magda a Karel Viničtí, Lenka a Milan Tlamkovi plus Vlasta Odehnal no a jak se čekalo, všichni naši byli využiti po celé tři dny tuhých bikových mačů ve Vysočina aréně co by traťoví „maršálové“, „poskládáni“  za sebou na hranici areálu a vjezdu (výjezdu) do (z) lesních pasáží tratí. A možná jste měli štěstí, podobně jako já, zhlédnout v přímých přenosech dobře identifikovatelného  Libora Bartoše,  letmo jsem zahlédl i poněkud více nenápadného Jirku Žerníčka…

DSC_0067
Fanynka Lucie má v prioritách jasno: fandí „Contadorovi“!

Osmička našich dobrovolníků viděla z bezprostřední blízkosti to, DSC_0063co tak či onak viděli všichni: střídání stráží jak na domácí bikovém kolbišti, tak i na tom poněkud větším, mezinárodním „rybníčku“. Přičemž jména nových lídrů na těchto dvou ostře sledovaných teritoriích, která jsou v této souvislosti po Novém Městě nejvíce skloňována jsou: Ondřej Cink (Kross Racing) a Mathieu Van der Pool (Corendon Circus). Myslím ale, že vstříc blížícím se Letním Olympijským hrám 2020, které bude hostit japonská metropole Tokio, budou dva výše jmenovaní borci pro Jaroslava Kulhavého  (a ostatní naše borce) resp. Nino Schurtera(a ostaní špičkové zahraniční borce) , tím nejlepším motivem! Čekají nás tedy s největší pravděpodobností v předolympijském čase ještěě hodně napínavé souboje! A to je pro národní i mezinárodní biking jen dobře!

img-1356A ještě poznámka k sobotnímu závodů juniorů, kde jsme mocně fandili borci – tak říkajíc – z líhně MORAVEC Teamu. Tomáš Tlamka „Contador“  dal vzpomenout na kdysi premiéru borce z našich řad, Radima Kováře, který jel poprvé tento závod nejvyšší klasy v r. 2010 v německém Offenburgu. I Ráďa tehdy startoval hodně ze zadu a přesto, podobně jako „Contador“ letos v NMnM, se po výborné stíhcí jízdě dokázal taktéž prosadit do elitní padesátky i tehdy docela nabité juniorské výsledkové listiny… Na poprvé – dost dobrý… Tehdy, před lety  v Offenburgu i minulou sobotu v Novém Městě… Zde si můžete odkontrolovat oku libý výsledek Tomáše Tlamky „Contadora“ a mrkněte taky na kompletní výsledkový servis. Nechybí samo, že ani fotodokumentace z NMnM. Díky Karle!

 

MORAVEC ve smutku…

Je úplně nejhorší sdělovat zprávy tohoto typu… Před pár dny tragicky zemřel náš bývalý výborný reprezentant, pohodový kamarádský kluk, který nezkazil nikdy žádnou srandu, sympaťák s dlouhými tmavými vlasy – Ondřej Schmachtel… Osudnou se mu stala láska k vysokým rychlostem, adrenalinu… Jeho mladý život ukončila tragická nehoda na motokrosové motorce… Poslední rozloučení s Ondrou bude zítra, ve středu 29. května, v 11.30 ve smuteční síni města Svitavy… 

DSC03579a
Ondra Schmachtel už tady s námi není…

Ondra (*1991), spolu se svým starším kamarádem, Michalem Vyroubalem, se k nám připojili v r. 2006 a už v sezóně 2007 rozpoznal v tmavovlasém sympaťákovi tehdejší trenér tehdejšího MORAVEC Czech MTB Teamu, Martin Bezdíček, značný závodnický potenciál, který ve zmiňovaném roce prokázal Ondra Schmachtel 17. místem v kategorii kadetů  na bikovém Mistrovství ČR na Zadově a celkovým 5. místem ve společné kategorii juniorů a kadetů na tehdy již docela prestižní MTB „Vrchovině“. Výsledek v tomto seriálu si ještě vylepšil hned v následujícím roce 2008, kdy ve stejné kategorii dokonce vybojoval prestižní pohár za třetí místo…  Spolu s Michalem Vyroubalem, Michalem Šimerlem a Ráďou Kovářem byli v té době nerozlučnou čtyřkou.. Reprezentoval nás nejen v Českém poháru, ale i v zahraničních bikových závodech, na Slovensku a v Polsku…. Jezdil s námi na prázdninové kempy… Vzpomeňte na něho v této fotogalerii… Budeš nám Ondro, moc, moc, moc chybět… Nezapomeneme na Tebe…

P1100863
Takhle si Ondru budeme pamatovat: MTB PDV 9.7.2016, Velká cena Březové nad Svitavou…

Co se bud dít? (ST22)-2

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Úterý 28.5. 2019

Silniční trénink pod vedením Vlastíka Odehnala, Františka Paděry a Jirky Štěpaníka  – sraz v 17.00 u ZŠ Benešov.

Středa 29.5. 2019

Pravidelná MTB příprava s Jirkou Vašíčkem, Milanem Šafářem,  Jardou Pánkem, Liborem Bartošem a Petrem Koudelkou. Sraz v 17.00 na hřišti ve Valchově.

Sobota, neděle 1. – 2.6. 2019

Čtvrtý závod Českého poháru horských kol na Zadově. Zde studujte veškeré podrobnosti k závodu

Na čtvrtý „pohár“ nehlásí trenéři žádné nominační změny (týká se to kategorií od mladších žáků „výš“, na děti kategorií MINIME se nominace nevztahuje, tyto děti můžou jezdit na ČP dle svého uvážení, resp. uvážení svých rodičů a  závodit zde kdykoli)  Na Zadov nás tedy jedou reprezentovat:

 • Mladší žákyně: Gottwaldová Amálie, Hanáková Anna, Tlamková Barbora, Janovská Barbora a Koudelková Lucie.
 • Mladší žáci: Lipenský Matouš
 • Starší žákyně: Hanáková Eliška
 • Starší žáci: Koudelka Matyáš, Lipenský Vít, Sedlák Lukáš, Šindelář Roman
 • Kadtky: Odehnalová Klára
 • Junioři: Suchánek Vít
 • Muži EXPERT: Šich Petr

V kategoriích MINIME nás budou na Zadově s největší pravděpodobností opět reprezentovat v kategorii děvčat 9-10 let Lucie Gottwaldová a Justýna Novotná, a Jonáš Janovský (chlapci 5-6 let),  na marodce je stále – bohužel – Zita Žerníčková.

Přihlášení do závodu bude provedeno ve středu, 29.5. 2019, večer. Z nominovaných jsou omluveni sourozenci Koudelkovi (mladší žákyně – starší žák) a  mladší žákyně Barbora Tlamková  (aktuálně v rekonvalescenci).  Kdo další na Zadov ze závažných důvodů nebude moci jet, dejte mi vědět nejpozději do středy, 29.5.2019 do 12.00 hodin. Oddílové zázemí bude na Zadově k dispozici od pátku 31.5. 2019 zavečera.

Sobota 1.6. 2019 

Poutní pochod Benešov – Křtiny. Sraz poutníků v 6.00 u Kostela Povýšení Svatého kříže v Benešově.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 8.6. 2019 – třetí MTB „Vrchovina“ na pohárových tratích v Okrouhlé.
 • 22. 6. 2019 – čtvrtá MTB „Vrchovina“ ve Žďárné.
 • 23. – 28. 6. 2019 – Olympiáda dětí a mládeže v Liberci. Za MORAVEC Team byli doporučeni na reprezentaci JmK (týká se kadetů-kadetek a starších žáků – žaček) Klára Odehnalová, Eliška Hanáková, Lukáš Sedlák a Roman Šindelář. Naše rajdry čekají nominační závody, na základě kterých rozhodnou pověření trenéři Lukáš Petr a Petr Herman o jejich případné nominaci. V rámci nominace na ODM za Olomoucký  kraj budeme je navržen  k reprezentaci Vít Lipenský,  Podrobnosti k ODM v Liberci za Jihomoravský kraj  najdete zde, JMKSC-LODM2019-nominacni_kriteria_v1_sLT (2), za Olomoucký kraj zase tuť: Nominační kritéria-Olomoucký kraj.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 13. 7. 2019 – pátá MTB „Vrchovina“ v Protivanově.
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Severní  Rakousko. Zájemci, kteří se budou chtít účastnit dalšího riskantního podniku, přihlaste se mi  nejpozději do 30.6.2019.