Hlinsko? Pecka..!

Do kategorie nezapomenutelných bikových štací zařadíme letošní Mistrovství České republiky horských kol, které pozorně pohostilo Hlinsko. Jindy cyklokrosařské centrum zvládlo bez potíží i cross country vrcholnou akci a k naší velké radosti zde byly v popředí hodně vidět dresy MORAVEC Teamu. A nejenom v popředí: ve dvou případech i na nejvyšších pozicích! Ano, od minulé soboty se pomyslný šatník MORAVEC Teamu rozrostl o dva mistrovské dresy a bonusem navíc jsou dva tituly druhých vicemistrů a dvě vítězství v celkovém hodnocení Českého poháru horských kol..!

DSC_0046
Hodně vysoko vlál v Hlinsku prapor MORAVEC Teamu..!

Marně lovím v paměti, kdy se v minulosti či současnosti ve vrcholovém sportu dokázaly prosadit na nejvyšší příčky dvě sestry… U chlapců – mužů nejsou tyto případy až zas takovou výjimkou: připomenu například naše výborné hokejisty – bratry Holíkovy, či nizozemská fotbalová dvojčata Reného a Williho Van der Kerkhofovy… U dívek – žen je tento vzácný jev evidentně méně častý (on-line mě právě „včil“ napadají americké tenistky – sestry Wiliamsovy). Sestry Anna a Eliška Hanákovy, které jsou v kategorii mladších resp. starších žákyň čerstvými národními šampiónkami v závodech horských kol, sourozeneckou dominanci potvrzují v dětském věku a pevně věřím, že v budoucnosti budou ještě hodně dlouho potvrzovat i ve věku dospělém!

DSC_0296
Čerstvé Mistryně ČR v kategorii mladších a starších žákyň: sestry Anna a Eliška Hanákovy!

V Hlinsku se po statečných výkonech dokázali navíc bronzově prosadit i další MORAVCI: naše mladší žákyně, Amálka Gottwaldová a „Expert“ Petr Šich. Eliška Hanáková s Amálkou Gottwaldovou ovládly svoje kategorie i v celkovém hodnocení Českého poháru, Petr Šich skončil na 2. místě! To je TOP mistrovský výsledkový  sumář, díky kterému se stane Hlinsko 2019 pro MORAVEC Team nezapomenutelným místem..!

DSC_0037
Leonka Ecelrová měla v Hlinsku letos pohárovou premiéru a málem z toho byla bronzová medaile!

Oproti obvyklému letošnímu složení našich reprezentantů pro pohárové mise přibyli v závodech MINIME sourozenci Filip a Leona Eclerovi a v kategorii děvčat 5-6 let brala Leona  Eclerová  v konkurenci čtrnácti děvčat málem bronz! Po startu ze zadní pozice se propracovala postupně až na třetí příčku o kterou přišla v cílovém finiši o pouhou desetinku vteřiny… Filip Ecler měl v závodě chlapců 9-10 let, kterých se na startu sešlo 49, poměrně těžší úkol, a po bojovném výkonu mu patřilo místo na začátku čtvrté desítky výsledkových listin.

DSC_0044
Nezadržitelný atak Jonáška Janovského!

I když pětiletý Jonáš Janovský byl letos naším nejmladším pohárovým reprezentantem, dá se o tomto talentovaném bikerovi hovořit už jako o zkušeném jezdci. Co by „prvoročák“ ve své kategorii vybojoval v konkurenci 14-ti soupeřů v Hlinsku 6. místo, čímž si vyrovnal svůj letošní nejlepší výsledek z Města Touškova a naznačil, že by v příštím roce mohl opět atakovat medailové pozice.

DSC_0071
Pátá nejlepší v ČR mezi dívkami 9-10 let je naše Justýna Novotná!

Justýna Novotná, Lucie Gottwaldová  a Magdalena Bartošová – to byly naše reprezentantky na „mistráku“ v kategorii dívek 9-10 let, které v závodě čelili 28 kvalitním soupeřkám. Nejlépe se opět dařilo  Justýně Novotné, finišující na 5. místě se ztrátou půl minutky na bronz, která tímto potvrdila náležitost k užší české dívčí špičce v této kategorii. Pevně věřím, že do ní mají našlápnuto i další dvě naše reprezentantky, letos „prvoročačky“  – Lucka Gottwaldová s Magdalenkou Bartošovou.

DSC_0129
Amálka Gottwaldová startuje vstříc bronzu v závodě a celkovému vítězství v Českém poháru!

Startům mladších a starších žáků / žákyň předcházely opět klání na technických sekcích, kdy nejlépe se zde z našich dařilo Amálce Gottwaldové a Vítkovi Lipenském (45 bodů), jakož i „čtyřicetibodovým“ Lukáši Sedlákovi, Matyáši Koudelkovi a Romanu Šindelářovi. Technické sekce nemuseli absolvovat borci kategorií Masters  a Expert a právě starty těchto dvou skupin dospělých otevřeli odpolední sobotní program mistrovského Hlinska.

DSC_0103
Petr Šich potvrdil výbornou sezónu v Hlinsku ziskem republikového bronzu a pohárového stříbra!

„Experti“ byli – díky letošním výborným výkonům Petra Šicha – hodně středem naší pozornosti. V koutku srdce jsme věřili v opakování výsledku z Pece pod Sněžkou, kde Petr zvítězil, ale i když se v této kategorii mistrovské tituly neudělují, jakákoli medailová pozice se cení. A Peťa to dokázal! Po zkušeném výkonu dokončil závod na 3. místě, se ztrátou 1:10 minuty na nám dobře známého Michala Kozla (Nutrend Specialized Rqacing). A kromě bronzu z Hlinska sluší  Petrovi moc i stříbro v celkovém hodnocení Českého poháru v této kategorii! Blahopřejeme!

DSC_0138
Anna Hanáková vítězí!

Naše napětí poprvé vyvrcholilo, když odstartovalo celkem 35 mladších žákyň včetně čtyř našich reprezentantek. Jen něco málo přes 11 minut strávila na trati nejrychlejší z nich, kterou byla k naši velké radosti členka MORAVEC Teamu – Anna Hanáková! Po stříbrném úspěchu ze Zadova překvapila naše pracovitá borka ziskem titulu Mistra ČR! Supr výsledek Aničky umocnila pak ještě v cílí bronzová Amálka Gottwaldová, která si tímto výsledkem pojistila celkové prvenství v Českém poháru! Bravo MORAVEC, blahopřejeme! Neměli jsme na závodišti slov, jak se nám z výkonu a  výsledku našich holek, který podrhly poctivými výkony i Barbora Janovská a Lucie Koudelková, zatajil dech a zatočila hlava…

DSC_0172
Matouš Lipenský po dojezdu závodu mladších žáků, ve kterém obsadil 25. místo!

Nebyl ale ještě v tu předposlední červencovou sobotu v Hlinsku „všem dnům konec“… Po holčičí parádě jsme trošku „zregenerovali“ při závodě mladších žáků, ve kterém náš jediný reprezentant, Matouš Lipenský sváděl souboj s  osmdesáti soupeři a věřte, že jim nedal zadarmo ani píď tratě! Matoušovo 25. místo v cíli je také vylepšením jeho nejlepšího letošního výsledku a s uvážením, že i on byl letos „prvoročák“ a bude jezdit tuto kategorii i v příštím roce, tušíme i v tomto případě do nejbližšího budoucna slibnou perspektivu!

DSC_0182
Eliška Hanáková na trati vítězného závodu.

Následující start  pětatřiceti starších žákyň nás opět přivedl do stavu nejvyšší bdělosti. Dosavadní vítězka všech pěti předchozích závodů českého poháru, naše Eliška Hanáková, čelila na startu psychickému tlaku úlohy největší favoritky, v závodě pak snaze soupeřek, porazit dosud neporaženou. Obojí zvládla borka ze Žďárné na podtrženou jedničku! Možná předchozí supr výsledek její mladší sestry ji motivoval, možná, že i náročná trať jí seděla víc než ostatním holkám… Každopádně od startu se svým soupeřkám jen vzdalovala, aby cílovou čáro proťala vítězně s luxusním, takřka minutovým  náskokem! Dvojitá fantazie byla dovršena! Bravo MORAVEC! Blahopřejeme!

DSC_0234
I Lukáš „Lukin“ Sedlák zajel Hlinsko výborně!

Ještě než oslavy vypukly naplno, zmáčkli jsme v posledním startu dne palce a mocně povzbudili i čtyři naše starší žáky. Podobně, jako Lucii Gottwaldové či Matouši Lipenskému kulminovala forma v pravý čas v Hlinsku i Lukáši Sedlákovi, který zajel svůj životní závod a v konkurenci devadesáti soupeřů bral umístění ve třetí desítce! V šesté desítce výsledkové listiny z Hlinska figurují Roman Šindelář a Vítek Lipenský, v sedmé pak Matyáš Koudelka. Vítek Lipenský jel sobotní závod již s bolestmi břicha, které na začátku nového týdne následně přerostly v zánět lepého střeva, který musel být následně radikálně vyřešen chirurgickým zákrokem… Přejeme Víťovi brzké uzdravení a rychlý návrat do sedla jeho biku!

dsc08327
Obrázek, který se neokouká..!

V neděli šli do akce zbývající dva MORAVCI, kadetka Klára Odehnalová a junior Víťa Suchánek. I oni navázali na bojovné výkony svých týmových kolegů z předchozího dne, i oni potvrdili velmi dobrý dojem, kteří rajdři MORAVEC Teamu na Hlinském „mistrivském bojišti“ zanechali, a ke kterému nám osobně blahopřál i svazový prezident, pan Petr Marek.

DSC_0267
Obrázek, který se neokouká..! – 2

Celkem 19 našich rajdrů šlo ve východních Čechách s „kůží na trh“… A zde jsou jejich kompletní výsledky:

 • Kluci 5-6 let: 6. Jonáš Janovský / (celkové 7. místo / 34 klasifikovaných)
 • Holky 5-6 let: 4. Leona Eclerová / (12. / 26 klasifikovaných )
 • Kluci 9-10 let: 33. Filip Ecler / (72. / 87 klasifikovaných)
 • Holky 9-10 let: 5. Justýna Novotná / (5.), 11. Lucie Gottwaldová / (13.), 25. Magdalena Bartošová (26.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 48.) / 52 klasifikovaných
 • Mladší žáci: 25. Matouš Lipenský / (27. / 107 klasifikovaných)
 • Mladší žákyně: 1. Anna Hanáková (5.), 3. Amálie Gottwaldová / (1. – vítězka Českého poháru),  23. Barbora Janovská / (21.), 28. Lucie Koudelková (36.), nestartovala Barbora Tlamková (po zranění) / (37.) / 52 klasifikovaných
 • Starší žáci: 27. Lukáš Sedlák / (39.), 52. Roman Šindelář / (35.),  55. Vít Lipenský / (49.), 66.  Matyáš Koudelka  (75.) / 127 klsifikovaných
 • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1. – vítězka Českého poháru) / 49. klasifikovaných
 • Kadetky: 34. Klára Odehnalová / (30.) / 51 klasifikovaných
 • Junioři: 41. Vít Suchánek  / (celkově je 46.) / 92  klasifikovaných
 • Muži EXPERT: 2. Petr Šich / (2. místo v Českém poháru) / 57 klasifikovaných
 • Neoficiální týmová soutěž: 7. MORAVEC Team 7567 bodů / 235 klasifikovaných týmů
DSC_0284
Obrázek, který se neokouká..! – 3

Všem, kdo se o letošní výrazně pozitivní „pohárovou stopu“ MORAVEC Teamu, která „vyvrcholila“ v Hlinsku, jakkoli zasloužil, patří velký dík a finální výsledky nechť jsou všem za vynaložené úsilí zaslouženou odměnou! Ale i motivem, do další práce. Neboť obhajoba dosažených met bývá zpravidla o hodnětěžší… Vítězům ještě jednou velká gratulovačka a dohromady všem závodníkům velký dík za výbornou reprezentaci MORAVEC Teamu, trenéry, podpůrné týmy a všechny ostatní okolo samozřejmě nevyjímaje! Zde studujte okulibý výsledkový servis, fotogalerií je díky Lence Tlamkové a Karlovi Všetulovi z Hlinska hned půltucet:

Takhle to někdy začíná…

Protivanov 2011 037

…a takhle to někdy pokračuje…

DSC_0296

…a jsme v napětí:  jak to všechno dopadne?

 

Co se bude dít? (ST30)

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

 • Po pro MORAVEC Team velmi úspěšném MČR v Hlinsku bude tento týden v regeneračním a odpočinkovém módu, bez organizovaných tréninků. Věřím ale pevně, že úplně zahálet určitě nebudete a na kole se na pohodu tu a tam svezete…
 • 25.- 28. července 2019 – Mistrovství Evropy horských kol v Brně.
AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava – Strážnice – plánované jsou výjížďky údolím Baťova kanálu, jsou tam všede nějaké zámky a jiné historické atrakce, zvažuje se i případný výlet na nedaleké Slovensko… Ubytování – v rekontruované ubytovně fotbalového klubu Jiskra Strážnice, cena za nocleh 230.- Kč/osoba/noc. Snídaně-večeře budou případně v naší režii, ubytování dětem uhradí – jako vždy oddíl.  Operační prostor byl prvotně ověřen, mrkněte na výstupy z „průzkumné cesty“…
20190610_163602
Ubytovna je po rekonstrukci a je určena pro sportovní skupiny.
20190610_163616
Ve druhém patře máme rezervováno 20 lůžek.
20190610_163726
K dispozici nám bude tato kuchyňka.
20190610_163841
A taky tato společenská místnost… Že by „dýza“ byla každý večer?
20190610_164323
Holkám Zouharovic se areál líbil. Jeden večer za námi přijedou.
20190610_164909
Prostor pro večerní posezení včetně ohniště (palivo je v ceně).

20190610_164915

Hřiště je v bezprostřední blízkosti, koupaliště je v kempu vzdáleném cca 500m.

 • 10.8.2019 – 6. závod MTB Superior Colorprofi poháru Drahanské vrchoviny v Bukové.
 • 17.8. 2019 – 7. závod MTB Superior Colorprofi poháru Drahanské vrchoviny v Boskovicích.
 • 24.8. 2019 – 8. závod MTB Superior Colorprofi poháru Drahanské vrchoviny v Kořenci.

AKCE  ZA DVĚMA HORIZONTY

9.- 16.2. 2020 – zimní soustředění v Jeseníkách – na tradičním místě – chata Návrší.

 

Prosluněná kaplička…

Stalo se už tradicí, že alespoň jedenkrát do roka se scházíme v Pavlovské kapli při Mši Svaté za MORAVEC Team. Toto Duchovní setkání se  před jarním startem do sezóny,  nepodařilo z časových důvodů zorganizovat, druhý termín, před MTB Mistrovstvím ČR v Hlinsku, už ale vyšel a MORAVCI, byť tentokrát – nevím proč – v minimálních počtech (NAHORU jsem tlumočil jen omluvu Tlamkových a Ptáčníkových), poprosili Boha o pomoc a přízeň ve dnech příštích…

008
Pomocníkem faráře Pavla Koutníka nebyl nikdo jiný, než náš Dominik Vičar!

S jiným Panem farářem, než Páterem Pavlem Koutníkem si už tyto silné duchovní okamžiky, neumíme představit. Pan Koutník má k cyklistice – co by aktivní „hobby“ jezdec – velmi pozitivní vztah a  bikerské duši  dobře rozumí… O tomto nás při čtvrteční Svátosti za MORAVEC Team přesvědčovala  jeho slova, silná a citlivá zároveň… Text přímluvy, kterou při Mši Svaté  v kapli Panny Marie Bolestné pan farář Koutník Bohu tlumočil, Vám předkládám zde v plné verzi: Mše Svtatá za MORAVEC Team 7-2019 – přímluva

009
Tak jo! Díky moc a jde se na věc: směr Hlinsko!

Že TOP zpěvačkou v rámci MORAVEC Teamu je paní Marie Zouharová st., nemusím připomínat… Nejen lidové písně jsou její doménou, ale i ty duchovní… Výborně ji ve zpěvu doplňovala nejen její dcera, naše Maruška Zouharová, ale i další ženy a dívky na Svátosti přítomné. Protipólem libě znějícím textům Mariánských písním, které se kaplí nesly, pak bylo sem-tam falešné basové brumendo vedoucího oddílu… Mše Svatá za MORAVEC Team ukončila posloupnost činností, které by měly být završeny TOP výsledky našich rajdrů jak v Hlinsku, tak i ve zbytku sezóny. Budeme se těšit a – samozřejmě – držet našim palce! Zde mrkněte na fotogalerii, jejímiž autory je již sehraná dvojice reportérů Adámková – Všetula.