Archiv pro rubriku: MORAVCI MIMO TRAŤ

Není to jen o závodech a tréninku…

Tradice bez přerušení!

V letošním komplikovaném roce jsme museli oželet několik pravidelných akcí, které byly každoročně (věřím, že) příjemným doplňkem našich závodnických aktivit: ať už to bylo jarní pátrání po stopách YETTI, nebo podzimní hvězdicová jízda na rozhlednu Malý Chlum či benešovský Drakec MORAVEC… S legendárními YETTI jsme se v nouzovém – náhradním „levelu“ setkali v červenci při propršené benešovské „Vrchovině“, Chlum i drakiádu jsme museli  kvůli „Covidu“ „odpískat“ a nechat (snad) napřesrok… Co se ale k mojí velké radosti zadařilo a vydařilo, byla prosincová návštěva na hrobu Vlastíka MORAVCE

IMG_9741

U hrobu Vlastíka MORAVCE s jeho nejbližšími…

Před polednem se u brněnského krematoria setkává čtyřka zastupujících MORAVCŮ ve složení otec a syn Kalinovic, Leo Spáčil a Petr Koudelka (chybí tradiční účastník Karel Všetula, který ten den povzbuzuje své vnučky na mládežnickém MČR v cyklokrosu v Kolíně), setkává s „přesiló Brňáků“, které reprezentuje sextet ryzích MORAVCŮ („Malá“ Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ , „Velká“ Eva MORAVCOVÁPavla Kurdiovská(s manželem), Vítek Bartolšic, Zituška a Laduška Bartolšicovi) a „qartet“ MORAVCŮ – „Kohótů“ v čele s Jardou Blahou a jeho věrnými sekundanty: Mirem Baksou, Vaškem Kurdíkem a Rudou Labusem. U místa Vlastíkova odpočinku je díky našemu  početnému pelotonku docela „frmol“ a hlavně veselá, radostná nálada!

IMG_9732

Medailí přibývá…!

Což asi vůbec nevadilo ani Vlastíkovi, ani jeho oběma rodičům, se kterými Vlasta místo posledního spočinutí sdílí… Možná, že naopak… Tím spíš, když „Mirin“ provedl bezva „upgrade“ medailové výzdoby pomníčku, který se záhy prosvětlil plamínkem několika svíček. Společné foto s praporem i bez, samozřejmě nemohlo chybět… Následoval přesun do Kohoutovic  na přesné místo tragédie z 15. dubna 1986. Jsme už ale v redukované sestavě, bez rodin MORAVCOVÝCH a Bartošisových, se kterými jsme se rozloučili s přáním klidných Svátků ještě na hřbitově. I v Kohoutovicích u pomníčku zapalujeme svíčky, vzpomínáme a hlavně opakujeme z loňska zavedený nový rituál: zkrápíme pomníček štamprličkou dobré pálenky, kterou si Vlastík rád – samozřejmě v souladu s dodržováním životosprávy – v dobách své vrcholové závodní aktivity a samozřejmě s rozumnou mírou v již po skončení svých závodních aktivit – občas dal…

IMG_9750a

U pomníčku v Kohoutovicích…

Na závěr příjemného odpoledne nás opět po roce hostí interiér útulné a skutečnými kamny na dřevo vytápěné restaurace u fotbalového hřiště v Žebětíně. Zde stav MORAVCŮ posiluje ještě Lenka Tlamková, takže máme nad hostiteli na závěr skoro „navrch“! Finálně nemůžu nezmínit to nejdůležitější: Kluci z Kohoutovic nám darovali dres Vlastíka MORAVCE z doby jeho působení v Dukle Brno! O jeho zajištění se postaral hlavně současný šéf Dukly – Sváťa Buchta, kterému patří na dálku touto cestou velký dík! Na oplátku jsme věnovali našim pozorným hostitelům něco tekutého „na zub“ a Ti „kontrovali“ věnováním dalších dvou cenností..! Zkrátka moc fajn odpoledne! Mrkněte na fotogalerii…

IMG_9750

S dresem máme svoje plány… Zatím neprozradíme!

IMG_20201231_102847

První z dalších darů od „Kohótů“ byla medaile z letošního „Milčova kolečka“,kterého se letos zúčastnil i legendární cyklista Gustav Adolf Schur!

IMG_20201231_103218

Druhým z dalších darů od „Kohótů“ byla kniha „Zbrojovka Brno 1913-2013″, terá je díky Mirovi Baksovi doplněna o cenné podpisy….

IMG_20201231_103119

….včetně podpisu střelce zlatého gólu finále fotbalového turnaje na LOH 1980 v Moskvě – Jindřicha Svobody!

Dali nám tu medaili!

V nadpisu této aktuality je stručná odpověď na otázku, nastolenou před pátečním slavnostním podvečerem v Sokolovně Valchov, kde proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců Okresu Blansko za r. 2019. Celkem čtyři ocenění brali borci a borky MORAVEC Teamu, a to dvě v kategorií „Sportovní talent okresu 2019″, po jedné pak v kategoriích „Sportovní akce roku 2019″ a „Sportovec  okresu 2019″! Bravo MORAVEC!

DSC_0099

Společná fotka na závěr a s „bojovou zástavou“ nemohla chybět..!

Hned dva plně obsazené stoly „okupovali“ MORAVCI v zaplněné valchovské sokolovně a silné zastoupení bylo úročeno ziskem  čtyř prestižních ocenění! Sestry Anna a Eliška Hanákovy, mistryně ČR 2019 v závodech horských kol v kategorii mladších  resp. starších  žákyň,  se zcela po zásluze můžou pyšnit pohárem, na jehož štítku je na zlatém poli nápis „Sportovní talent okresu 2019″! Kromě (aktuálně již bývalých reprezentantek MORAVEC Teamu) Aničky a Elišky Hanákových bylo v této kategorii oceněno dalších 8 talentů, včetně další naší bývalé bikerky – Lucie Koudelkové, která se velmi záhy stala ve své kategorii jednou z nejlepších triatlonistek v České republice!  I Lucii  jsme za její úspěchy , jak jinak, zatleskali..!

DSC_0092

Po strastiplné sezóně 2018 byl loňský rok pro Petra Šicha doposud nejúspěšnějším!

Velmi milým překvapením pak pro nás v další části večera bylo, že 18. ročník MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny byl vyhlášen v rámci okresu Blansko jako „Sportovní akce roku 2019″! Zde patří vyseknout poklonu s upřímným poděkování  všem z řad MORAVEC Teamu, kteří každoročně s organizaci seriálu pomáhají!  A poděkování samozřejmě putuje i zástupcům pořádajících měst a obcí, jenž jsou od samotného počátku této série nedílnou součástí organizačního týmu. Nezapomenu s velkým díkem ani na patronku MTB „Vrchoviny“, senátorku Mirku Vítkovou, která v pátek ve valchovské sokolovně nechyběla a tak jsme se s ní mohli z ocenění  zaradovat bezprostředně hned na „místě činu“.  Letošní 19. ročník této, dnes již kultovní bikové série, odstartuje v pátek 8. května, shodou okoností právě ve Valchově pod oficiální názvem: Superior – Velsbike MTB Pohár Drahanské vrchoviny 2020. Přípravné práce jsou již, samozřejmě, v běhu..!

DSC_0085

Cenná trofej je ve správných rukou!

To nejlepší pro nás příšlo v samotném závěru slavnostního podvečera. Náš výborný biker Petr Šich byl vyhodnocen v kategorii „Sportovec okresu Blansko 2019″! Hodnotící komise si tedy velice dobře povšimla jeho soustavného výkonnostního růstu, který – podle názoru odborníků – ještě zdaleka nedosáhnul vrcholu! Petr se pak na pódiu mohl užívat bezprostřední přítomnosti například i dvou mistů světa – Ondřeje Paděry (malá kopaná) a Václava Koláře (biketrial). A tak nás v ten první únorový páteční podvečer ve valchovské sokolovně trošku zamrzela jen ta skutečnost, že hodnotící komise si nepovšimnula také vítězství v Českém poháru horských kol mladší žákyně Amálky Gottwaldové… Zde mrkněte na velice výmluvnou fotogalerii Karla Všetuly…

DSC_0101a

Anna a Eliška Hanákovy – sportovní talenty blanenska za r. 2019.

Tradiční start!

I letos jsme první novoroční kilometry „nakroutili“ cestou za našimi přáteli Ladou Kozlíkovou a Břeťou Usnulem na penzion Lada, jehož parádní dřevostavba se nachází v srdci Drahanské Vrchoviny, nad vískou Repechy, nedaleko Protivanova.

DSC_0011a

Martin Gottwald v detailu s Ladou Kozlíkovou, aneb: mistr vedle mistra…

Rádi jsme se v penzionu samozřejmě uviděli i s „čerstvým“ Objevem roku 2019″ v rámci MORAVEC Teamu, jedním z našich nejmladších členů – Matouškem Usnulem, který je synem Lady a Břetislava, a který, jak jsme se při návštěvě dozvěděli, už pilně „zbrojí“ na cyklistickou sezónu! A to za vydatné pomoci samotného Ježíška, který mu pod stromečkem nadělil zbrusu nové, závodní kolo! Že Matoušek se svými slavnými rodiči už určitě studoval termíny MTB „Vrchoviny“ 2020, o tom nepochybuji!

DSC_0018

Rozhledna Kopanika nad penzionem Lada zůstala prozatím mimo našeho zájmu… Její „dobití“ je už ale v plánu….

Útulná, krbem vytopená restaurace penzionu Lada přivítala letos zástupce MORAVEC Teamu už v pravé poledne a výborná „kulajda“ přišla k obědu skutečně vhod. Samozřejmě, že ani letos nechyběli v naší skupině ryzí cyklisté – však ne nadarmo se říká: „jak na nový rok, tak po celý rok!“ Počasí jim přálo, rok od roku je v tento den stále tepleji, tím pádem pro cyklisty příjemněji..! Doprovodila nás i letos naše Maruška Zouharová a moc jsme se opět těšili i z přítomnosti nejen našich příznivců, manželů / doktorů Juránkových z Kolína, ale taky nás letos doprovodil  úplný nováček v našem šiku: paní Eva, která žije až v dalekém Mexiku! A jako obyčejně, z útulného interiéru restaurace se nám ani na Nový rok 2020 vůbec nechtělo… Vše to , samo – že, zdokumentoval Karel Všetula, mrkněte…