Medailová smršť!

Jedno zlato, tři stříbra a jeden bronz – to je výborný výsledek závodníků MORAVEC Teamu z prestižních MTB závodů v Jevíčku!

Už po dvanácté se východočeské město Jevíčko – které je mezi cyklisty známo především hlavně jako  pořadatel tradičního květnového silničního Závodu míru dětí a mládeže – zhostilo pořadatelství MTB závodů – přesněji řečeno – MTB maratonu. Za aktuální situace, kdy se nad celou planetou vytrvale vznáší stín jménem COVID-19, nelze označit pořadatelskou aktivitu jevíčských nadšenců jinak než za vpravdě chválihodný a svým způsobem – hrdinský čin! A že bikerská „Moravská jízda“ (i díky týmům Short Bike Academy Opletal a MORAVEC Teamu) Východočeskou provincii  dost „vyplenila“, je pro nás radostným zjištěním! A důkazem, že přípravné období bylo kvalitní a v „udržovacím – COVIDOVÉM – režimu“ bikeři našich dvou spřátelených teamů nikterak z kondice neztratili..!

Bylo dobře, že jsem se s touto aktualitou neukvapoval a s jejím vydáním obezřetně počkal. Pořadatelé závodu měli v jeho průběhu závažný problém s časomírou a odkaz na výsledky, který níže uvádím je tak už jejich druhou verzí… Pevně věřím, že definitivní… 

IMG-20200530-WA0004
Opory moravských týmů: zleva Barbora Janovská, Justýna Novotná a bratři Tomáš a Lukáš Raškovi.

Počet startujících v Jevíčku byl logicky – v souladu s aktuálně platnými vládními nařízeními – omezen, přesto – zpočítal-li jsem to dobře (jestliže jsem někoho přehlédnul – ozvěte se mi prosím obratem, napravím to) celkem 9 borců a borek MORAVEC Teamu zasáhlo do bojů jak v dětských závodech, tak na maratonských tratích o distancích 21km, 37km a 64km.

Ve 14 hodin za – pro bikery optimálního počasí (polojasno až oblačno – teplo), vyrazili cyklisté na maratonské distance, situované krásnou krajinou v okolí východočeského městečka.  Na nejkratším okruhu 21 km nás reprezentovala dvě naše šikovná děvčata – mladší žákyně Barbora Janovská a Justýna Novotná. Barča, která se obdivuhodně rychle zotavila po nepříjemném zranění lokte (jela v Jevíčku dokonce už svůj druhý závod) na sobě zdravotní komplikaci nedala vůbec znát a se svojí týmovou kolegyní vytvořila neporazitelné duo. V cíli 1. místo Novotná, 2. místo Janovská! Klobouk dolů… Bravo MORAVEC! A ještě doplním: 3. místo Eliška Širůčková (Short Bike Academy Opletal), takže „Moravská jízda“ v této kategorii brala, co mohla! Justýnka Novotná se tedy stala letos prvním rajdrem MORAVCE, který vybojoval bikové zlato! Blahopřejeme!

IMG-20200530-WA0005
Na startovním roštu maratonských tratí z našich poznáváme: v popředí Matěj Štindl, v pozadí usmívající se Vlastík Odehnal a vpravo vedle něj ve žlutém dresu Lukš Raška.

Dalších našich 5 „reprošů“ startovalo na okruhu 37km a i tato úderka se blýskla medailovým efektem! V prestižním klání mužů bral velmi cenný bronz Petr Šich. Když zdůrazňuji, že „velmi cenný“, tak vězte, že i Petr má za sebou nepříjemnou zdravotní epizodu – v březnu prodělal po pádu v tréninku operaci ramene… O to větší radost z jeho výsledku máme a jsme „happy“, že je i Petr v pravý čas po zdravotní stránce již OK! V kvalitně obsazené kategorii juniorů (na startu se sešla některá silná esa současného juniorského českého bikingu, např. Jakub Zemene spolu s Filipem Konečným) se vůbec neztratila další z našich letošních posil: Matěj Štindl se v cíli dokázal prosadit do TOP10! Bravo MORAVEC!

V kategorii „mladší ženy“ se prezentovaly kvalitním výkonem hned dvě naše reprezentantky: 4. místo Irena Novotná, 5. místo Hana Odehnalová! V „nařízlé“ kategorii mužů >40 let (byla to v rámci jevíčského závodu na trati 37 km jediná veteránská kategorie, ve které se sešlo na startu 45 borců) potvrdil kvalitní a soustavně  vysokou výkonnost Vlastík Odehnal. Byť se na trati pasoval vesměs s mnohem mladšími soupeři, 14. místo v cíli má bezesporu  hodnotu (kdyby byla v Jevíčku kategorie na 50 let, byl by Vlastík na 2. místě, hned za naším „head coachem“, Vláďou Opletalem ze Short Bike Academy Opletal, který dojel před Vlastíkem na 13. místě)… Bravo borci a borky na „třicetsedmičce“! A opět se patří zvolat! Bravo MORAVEC! Zde je komplet výsledkový servis z maratonských tratí.

IMG-20200530-WA0001
Matěj Klalina svedl souboj o prvenství s Martinem Pozorským (Drahanský sport team).

Naše „mladé pušky“, které se v Jevíčku představily v okruhových závodech v dětských kategoriích jsem si nechal chronologicky v této aktualitě na konec. Dětské starty „vypukly“ půl hodiny po odjezdu závodníků na maratonské okruhy a naše pozornost se soustředila na dva naše šikovné borce. V závodě chlapců do 6-ti let se na stříbrný stupínek dokázal prosadit, dnes už můžeme – i přes jeho nízký věk  – říci, náš zkušený reprezentant – Jonášek Janovský. V konkurenci osmi borců bral cenné stříbro a co víc: zvládl ještě náročný závod kategorie chlapců věkově o „level“ vyšší. V ní se sešlo na startu 16 borců a pořadatelé zvoili formu rozjížděk s postupujícími do osmičlenného finále. Jonáš se do finále probojoval a spolu s dalším našim reprezentantem, Matějem Kalinou v rozhodující jízdě hodně „tvrdili muziku“. Matěj v Jevíčku potvrdil, že jeho výborný výsledek z „Jesenického šnečku“ nebyl vůbec náhodný. Opět bral „bednu“ a druhým místem zopakoval svůj úspěch z Mnichova! A Jonášek ho podpořil ziskem cenného 6. místa. Bravo kluci, Bravo MORAVEC! A souhrnné díky všem reprezentantům MORAVEC Teamu za vzorné repre oddílu v Jevíčku!

IMG-20200530-WA0000
Tomáš Raška (ve žlutém dresu) vybojoval na „jednadvacítce“ v závodě mladších žáků cenné 4. místo!

A ještě doplním další medailové profity našich kámošů ze Short Bike Academy Opletal: O kvalitní práci Elišky Širůčkové a Vládi Opletala jsem se už zmínil výše, medailově se „pochlapili“ další dva dospělí z tohoto týmu: ve veteránské  kategorii mužů „>40“ dojel na krátké trati Lojza Raška na 2. a Mirek Širůček na 3. místě! Bravo  SBAO, blahopřejeme!

Zde si ověřte výsledky závodů dětí do 12-ti let – mimo maratonské tratě. Fotky z Jevíčka pak rozpoznáte v této v této fotogalerii. A mrkněte i na videa, jedno z nich z tratě 37 km natočil v průběhu závodu náš Petr Šich. A zde najdete další podrobnosti k akci…

Slavkovské radary…

Nealeko Lipníka nad Bečvou najdete malou vísku s názvem Loučka. Díky agylnímu a  oětavému organizátorovi cyklistických akci v teritoriu olomoucka, panu Aleši Procházkovi (byl s námi letos osobně na jarním soustředění v chorvatské Pule), kterého známe především jako organizátora populárního MTB maratonu Author – Šela, znají  cyklisté také obávanou, necelých 7km dlouhou časovku do vchu se startem právě v Loučce a cílem ve Slavkově, s názvem Slavkovské radary. Přídavné jméno „obávanou“ uvádím proto, že na těch necelých sedmi kilometrech (přesně trať měří 6,8 km) nastoupají cyklisté úctyhodné převýšení 354 m..!

FX7_1110
Justýna Novotná zajela „Radary“ výborně a zúročila tak poctivou silniniční průravu v Chorvatsku!

Na  dalších z cyklistických akcí, které  více pootevřely po „covidové stopce“ cyklistickou sezónu, nechyběl „qartet“ rajdrů MORAVEC Teamu, který doplnil silnou skupinu našich kamarádů ze Short Bike Academy Opletal teamu, to vše pod taktovkou hlavního trenéra obou cyklistických uskupení – Vládi Opletala.  A  právě šéftrenér šel našim vzorně příkladem, když se dokázal  prosadit na stupně vítězů. V kategorii muži +50 obsadil výborné 3. místo!  Bylo sper, že ve svém „bednovém úspěchu“ nezústal osamocen. Jeho příklad následoval hlavně Lukáš „Lukin“ Raška, který ho napodobil  víc než zdatně: v závodě chlapců do 14-ti let obsadil 2. místo! Bravo kluci, blahopřejeme! 

FX7_1115
Po vzoru Niki Laudy se po zranění dokázala vrátit na tratě neobyčejně rychle i naše Barča Janovská!

Že to dalším „nezacinkalo“, nevadí… Silniční závody jsou přece jen pro nás – ortodoxní bikery – doplňkovou disciplínou. Přesto si MORAVCI nevedli na Slavkovském kopci vůbec špatně: dvě naše mladší žákyně Justýna Novotná a Barbora Janovská (závodila poprvé po nepříjemném zranění z tréninku, se kterým se v minulých týdnech musela vyrovnat) startovaly v kategorii dívek do 14-ti let. 5. místo Justýny a 7. místo Barunky jsou určitě cenným výsledkem!

IMG_7040
David se rval s Goliáši…! Aneb šestiletý Jonášek Janovský startoval v Loučce v kategorii chlapců do 14-ti let!

Protože kategorie dětí do 14-ti let byly jedinými vypsanými pro mladší ročníky, musel chtě – nechtě startovat s podstatně staršími soupeři  i náš šikovný elév, teprve šestiletý  Jonášek Janovský. A i na svém novém silničním speciálu dokázal svoji všestrannost, když byl v cíli zaznamenán na 36. místě!

IMG_7090
Na trať vyráží Matěj Štindl. V cíli byl se svým výkonem a výsledkem určitě spokojen.

Čtvrtým mušketýrem, který nás na „Radarech“ reprezentoval, byl junior Matěj Štindl, startující v chlapecké kategorii 15-19 let. Byť jel Matěj jeden ze svých prvních závodů na silničním kole, vedl si v  konkurenci 51 kvalitních soupeřů velmi dobře, o čemž svědčí jeho 30. místo v cíli!

FX7_1106
Co ten trenér všechno nestíhá…

A že soupeři v této kategorii byli skutečně TOP, dokazuje účast loňského bikového juniorského Mistra ČR, Honzy Zatloukala (Nutrend Specialized Team), který nakonec kategorii ovládl. Na startu v této katgorii nechyběl ani náš odchovanec, a také člen Nutrend Specialized Teamu, Tomáš Tlamka „Contador“,  cílem nakonec finišující na 7. místě. Díky všem MORAVCŮM za vzorné repre oddílu, též díky našim podpůrným a přepravním oddílům! Zde studujte kompletní výsledkový servis a tady je pro Vás o závodě více informací…

IMG_7085 (1)
Lukáš Raška potvrdil svoji cyklistickou univrzálnost ziskem stříbra v kategorii chlapců do 14-ti let.

A jen pro Vaši lepší představu, o jaký kopec se v rámci Slavkovských radarů jedná: kdo jste někdy jel na kole z Blanska přes Kuničky na Benešov (cca 25 km), zdoláte podobné převýšení (cca 400 m), ale na více jak třikrát delší distanci… A ještě fotky z časovky…

FX7_1025
S Tomášem Tlamkou „Contadorem“ jsme se v Loučce rádi pozdravili! Zdá se, že i on se na posunutém prahu sezóny těší ze slibné formy!