Energie dál srší…

…na pokračování a neustále z „mladých pušek“ MORAVEC Teamu… A to je jenom dobře! Co by vedoucí středečních cvičení, vím o čem mluvím a píši… Pravda ale, na tom posledním byli děti poněkud roztěkanější, než jindy… Bodejť ne..!

IMG_4037
I středeční Petrovo cvičení bylo – Světe div se (!) – v některých věcech inovativní…

Už poslední lednová středa byla – k mému velkému překvapení (proč ne čtvrtek, den před pololetními prázdninami?) – dnem, kdy byla dětem ve škole jejich třídním učitelem předána školní zpráva, nebo-li, jak se tomu nyní říká aktuálně – vysvědčení. No a po „přetrpění“ ještě výukového čtvrtku čeká naše elévy docela pěkná řádka odpočinkových dnů… Neboť na páteční pololetní prázdninový den navazují regionální jarní prázdniny. Takže jejich dnešní roztěkanost na cvičení z výše popsaných důvodů zcela chápu. Kromě minigalerie z dneška je k omrknutí i fotogalerie Karla Všetuly z tréninku minulu středu.

IMG_4043
V rozhodujícím závodě vítězí „Majda Team“ před „Maria Teamem“ a „Lucia Teamem“!

Co se bude dít? ST05

Středa 31.1. 2018

Od 16.30 proběhne  v benešovské tělocvičně  další cvičení v rámci zimní přípravy.  Cvičit budeme  do 19.30 hod. POZOR! Před / po cvičení budu vybírat doplatky na zimní soustředění. Prosím dostavte se k provedení úhrady Vy, kterých se to týká!

Pátek 2.2. 2018

Od 18.00 proběhne  v benešovské tělocvičně další cvičení v rámci zimní přípravy.  Cvičit budeme  do 20.00 hod. POZOR! Opět si s sebou vezměte  fitbaly! POZOR! Před / po cvičení budu vybírat doplatky na zimní soustředění. Prosím dostavte se k provedení úhrady Vy, kterých se to ještě bude týká!

Neděle 4.2. 2018
 • Další  cyklovyjížďka s Hankou a Vlastíkem Odehnalovými. Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy, zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit náhradní rukavice, větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, nehradni duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na výjížďku nepojede!!!
 • Odjezd MORAVEC Teamu na týdenní zimní soustředění do Jeseníků, lokalita Stříbrnice, Hotel Návrší.  Návrat v sobotu, 10.2. 2018. Co si s sebou vzít? co s sebou na běžky. Zde jsou čerstvé upřesňující pokyny: Stříbrnice únor 2018 – pokyny
Akce těsně za horizontem
 • 4.3. 2018 (neděle) – Putování po stopách YETTI. Sraz pátračů ve 13.00 hodin u restaurace Morava Benešov.
 • 9.3. – 18.3. 2018 –  jarní soustředění – cílová destinace –  město Pula v Chorvatsku. Předpokládaná cena za pobyt – cca 5.000.- Kč na osobu. Seznam účastníků je uzavřen, díky za Váš aktivní přístup! Další podrobnosti k akci budou postupně sdělovány.
 • 24.3. – 25.3. 2018  MTB závody Kamptal Klasik Trophy v Langenlois
 • 12.4. 2018 – Oficiální zahájení cyklistické sezóny MORAVEC Teamu. Předpokládaný začátek:  17.00 hodin v restauraci Morava Benešov. Zde si připomeňte, co Vám bylo oznámeno na schůzce s rodiči 12. ledna, tj  podle jakých oddílových „not se letos bude hrát“Sezóna 2018 – koncepceStatus závodníka cyklistického oddílu MORAVEC Team. A podle jakého kalendáře pojedeme: MORAVEC Team – termínový kalendář 2018

Ocenění Janě a Domčovi!

Doba oceňování nejlepších sportovců za r. 2017 je tady. Minulý čtvrtek se v Blansku uskutečnilo v místním kině DSC_1911vyhlášení výsledků ankety Sportovec okresu 2017, kterou pořádá Okresní sdružení České Unie sportu, a na které bylo vyhlášno deset nejlepších sportovců bez určení pořadí a dále nejlepší družstva dospělých i mládeže a také další osobnosti ze sportovního prostředí okresu Blansko.

K naší velké radosti se ve skupině dekorovaných objevili i dva MORAVCI: juniorka Jana „Džejn“ Tesařová a již dospělý reprezentant kategorie U23, Domnik Prudek. Oba si ocenění jistě právem zaslouží a jejich TOP výsledky z r. 2017 uvádím níže. A kdo ví? Jejich Výsledky by byly možná ještě lepší, kdyby oba DSC_4636nebyli ve druhé polovině sezóny limitováni zdravotními problémy… Ať tak či tak, jedno je jisté: Jana „Džejn“ Tesařová rozšířila v loňském roce historické stavy Mistrů ČR z řad MORAVCE a Dominik Prudek byl zase historicky prvním MORAVCEM, který vybojoval medaili v závodě Světového poháru! K ocenění blahopřejeme s přáním, aby v letošní sezóně na loňské výsledky minimálně navázali a r. 2018 „profrčeli“ v plném tempu bez jakýchkoli zdravotních potíží! Bravo MORAVEC! Podrobnou zprávu ze slavnostního čtvrtečního večera v blanenském kině studujte zde…

Jana Tesařová – TOP výsledky 2017 – horská kola

 • 1. místo na MČR ve sprintu v Brně – titul Mistryně České republiky,
 • 3. místo na MČR v cross country v Brně – titul 2. vicemistryně,
 • členka štafety MORAVEC Teamu na MČR horských kol v Brně, která dojela na 4. místě
 • 28. místo na Mistrovství Evropy Darfo Boario Terme (Itálie),
 • 26. místo v závodě Světového poháru v Lanzerheide (Švýcarsko)
Glenn-Peeters-Waregem-dag-2-74-640x372
Cenný bronz Dominika Prudka ze závodu Světového poháru ve sprintu v Belgii.

Dominik Prudek – TOP výsledky 2017 – horská kola

 • 3. místo v závodě Světového poháru ve sprintu ve belgickém Waregemu,
 • 10. místo na Mistrovství světa ve sprintu v čínském Cheng Du
 • 2. místo na MČR ve sprintu v Brně – titul Vicemistra.
 • 10. místo na MTB MČR XCO v Brně (U23), v českém poháru horských kol celkově 15.