Archiv autora: Petr Koudelka

Oči jsou zality slzami…

img94e3df689661e95f7989388ca2c03018Bolestí sevřela naše srdce zpráva o skonu našeho kamaráda, Honzíka „Džonyho“ Šindeláře… Usměvavý sympaťák nakonec prohrál svůj nejtěžší závod… V nerovném souboji podlehl zákeřnému soupeři… Jak bylo „Džonyho“ zvykem, bojoval a jel „podlahu“ až do posledního metru, do poslední vteřiny… MORAVEC Team reprezentoval „Džony“ v letech 2016 až 2018 a odvedl v našem dresu skutečně parádní bikerskou „rachotu“! Posuďte sami:

  • r. 2016 – kategorie starší žáci – Český pohár MTB XCE – celkově 4. místo (3. místo Praha), Český pohár MTB XCO – celkově 6. místo (6. na MČR v Bedřichově), MTB Pohár Drahanské vrchoviny – celkové 2. místo
  • r. 2017 – kategorie kadeti – Český pohár MTB XCE – celkově 2. místo (3. místo Praha a Zadov), Český pohár MTB XCO – celkově 20. místo, MTB Pohár Drahanské vrchoviny – celkové 5. místo ve společné kategorii juniorů a kadetů (vítěz z Březové nad Svitavou a Knínic)
  • r. 2018 - kategorie kadeti -  Český pohár MTB XCO – celkově 15. místo, MTB Pohár Drahanské vrchoviny – celkové 5. místo ve společné kategorii juniorů a kadetů (vítěz z Valchova), 3. místo na silničním MČR v Račicích v časovce jednotlivců.
P1210627 (2)

Honzík byl chlapíkem do nepohody…

20180704_155159_resized_1-1024x625 (1)

… a taky výborný silničář…

IMG_9116

… a excelentní sprinter!

Dík moc za všechno, kámo… Nikdy nezapomeneme..!

Obrázek (79)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smutná zpráva…

Jsou informace, které se věru nesdělují lehce… Až dnes jsem sebral sílu a začal psát tuto aktualitu… Byť jsem zprávu o skonu našeho kamaráda věděl už od neděle… V marné víře, že je to jenom špatný vtip nebo zlý sen, jsem čekal, že mi někdo řekne, zavolá, že to není pravda… Nestalo se tak… A mě nezbývá, než se prostřednictvím těchto řádek s Vámi podělit o velké smutno, které zasáhlo MORAVEC Team… Srdcař, bojovník, kamarád a  moc fajn chlap,  František Paděra, už bohužel  nežije…

IMG_0128S Frantou jsme se poznali na závodech MTB „Vrchoviny“, kde na sebe upozornil svým razantním vstupem do soubojů v kategorii veteránů Masters II v r. 2016. V konkurenci 37 soupeřů se tehdy dokázal prosadit v pořadí OPEN na celkové 5. místo! Naše od prvopočátku vzájemné sympatie vyústily v jeho příchod do MORAVEC Teamu hned v následujícím roce 2017. A už v našem dresu zažívá svoji TOP sezónu: kromě jiných výborných výsledků bere „Trevor Francis“ (jak jsem ho já, bývalý fotbalista tělem i duší, s oblibou přezdíval) v prestižní P1090020„Vrchovině“ ve své veteránské kategorii celkové 3. místo! V rámci série se tenkrát jelo rekordních 15 závodů a v rovné třetině z nich se dokázal Franta prosadit na „bednu“! Rychlejší něho byli pouze další dva tehdejší veteránští „bombarďáci“ z MORAVEC Teamu: Martin Gottwald a Honza Šindelář. Však také toto naše trio, jehož byl František nedílnou součástí a oporou,  platilo v tom roce ve své kategorii Masters II za neporazitelné… Franta zářil na MTB „Vrchovině“ i v následujícím roce, byť mu v celkovém pořadí OPEN bronzový pohár nakonec těsně unikl… Vše si ale vynahradil na MTB MČR koncem července r . 2018 v Peci pod Sněžkou: v oficiálním Mistrovství ČR do vrchu (UP HILL) obsadil v kategorii veteránů 10. místo, když na trati pořádně proháněl i reprezentačního trenéra Viktora Zapletala..!

DSC_0508

MTB „Vrchovina“ 2017: Franta útočí!

On ale nebyl jen excelentním bikerem a těžko porazitelným závodníkem… Hned po nástupu do našich řad se zapojil obětavě a nezištně  v rámci oddílu do práce a makal v podstatě „na všech frontách“: od pomoci při přípravě tratí na MTB závody v naší režii, přes pomoc  na oddílových akcích všeho druhu (pravidelná dobrovolnická práce např. v rámci MTB „svěťáků“ v Novém Městě na Moravě),  až po velmi důležitou – trenérskou rachotu. Ta mu skutečně sedla. Jednak, jako zkušený rajdr, znal praktickou  stránku věci a tu uměl dětem dobře předvést, předat, vštípit… Čímž si  získával u dětí uznání a přirozený respekt. A důležité taky bylo, že svým kamarádským přístupem u nich dokázal vzbudit důvěru a tím u nich rozvíjet tolik potřebnou vzájemnou soudržnost a týmového ducha…

IMG_0194

Franta Paděra svými výkony vzbuzoval respekt i u věhlasných soupeřů! (Na fotce se Zdeňkem Mlynářem).

V tom trénování byl vskutku velice svědomitý. Pamatuji si na jednu úsměvnou příhodu z bikového tréninku na pohárových tratích na Okrouhlé:  František vyrazil do terénu se skupinkou asi 8-10 dětí, zatímco my ostatní jsme vyztužovali šotolinou terén v okolí traťové sekce „Skalka“. Asi po čtvrthodině se u nás objevil František a -sám! Bez dětí…  S dotazem, zda jsme náhodou někde jeho děti tady neviděli? „Nasadil jsem trochu ostřejší tempo a tak trochu jsem jim asi poodjel…“, svěřil se nám a záhy vyrazil zpět do lesa, aby včas svůj team dohledal… Za pár minut u nás pod „Skalkou“ přibrzdila kompletní Františkova dětská skupina s dotazem, zda jsme neviděli jejich Frantu? Prý se jim v lese ztratil…! S úsměvem jsme poslali děti směrem, kterým před chvilkou zmizel jejich trenér s vírou, že „hra na honěnou“ dobře dopadne..! Samozřejmě, že dopadla dobře! Ti, co k sobě v životě skutečně patří, se sobě nikdy neztratí, byť se to může dočasně všelijak „zašmodrchat“..! Tak, jak patřil Fanda jako trenér, k dětem, tak oni patřili k němu..! tehdejší epizoda z Okrouhlé toho byla jasným důkazem!

IMG_0965

František mezi MORAVCE zapadl, jako málo kdo..!

Naposledy jsem s ním prohodil pár slov v sobotu 18. září, při práci na letošním finálovém závodě MTB „Vrchoviny“ v Blansku. Byť se u něho vyskytovaly opět určité zdravotní potíže, slíbili jsme si v rychlosti, že až bude  OK, zapojí se s námi  do práce při přípravě na závodní sezónu 2022. Dnes vím, že už se tak nestane, a že nám už napořád bude chybět…

IMG_3144

Bylo jen málo oddílových akcí, na kterých by František chyběl…

Spolehlivý a schopný trenér, pracant, kamarád… Asi tam Nahoře, v Nebi, potřebovali někoho jeho kalibru a schopností… Nezbývá nám nic jiného, než tuto novou realitu respektovat, a se slzami v očích se s tím vyrovnat… Franto, sakra, budeš nám, hodně, chybět…! Nezapomeneme..! A pozdrav prosím, tam, v cyklistickém NEBI, od nás  Vlastíka MORAVCE..! Parte

IMG_20170520_215749 (1)

MORAVEC tělem i duší…. To byl Franta Paděra…!

Zlatý finiš v Brně-Lesné!

Po loňské pauze, kterou zapříčinil COVID19, se letos o druhé říjnové neděli opět roztočila kola oblíbeného a populárního regionálního závodu horských kol – Soběšická mulda. Hojná účast bikerů na letošním ročníku je  jasným signálem, že COVID19 jim závod z paměti zdaleka nevymazal! Bodejť! Vždyť tratě v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi se už  léty staly – COVID / NECOVID – v pravdě kultovními! Letos nás zde hodně důstojně reprezentovala silná skupina šesti rajdrů.

Když píši silná skupina, nijak nepřeháním. Tří dívky, jeden chlapec a dva muži vybojovali celkem 6 medailí, z toho je jedna zlatá, 4 stříbrné a jedna bronzová. Výborná bilance! Bravo MORAVEC!

chlubnová

Šestiletá Ella Chlubnová uhání pro stříbro!

Dva naši „reproši“ závodili v rámci „Muldičky“ na spodní louce. Tím prvním byla v kategorii dívek 6-7 let   šestiletá Ella Chlubnová, která obsadila 2. místo, když nestačila pouze na o rok zkušenější Teu Žáčkovou (Open Cycling Academy). Té ve finálovém závodě podlehla nakonec o pouhých 12 vteřin. Ellinka tak znovu potvrdila, že její letošní výsledky nebyly vůbec náhodné, a že jí jak titul vítězky MTB „Vrchoviny“, tak především titul Mistryně ČR (obě prvenství v kategorii dívek do 6-ti let) patří zcela po zásluze! Jen tak dál!

Druhým naším reprezentantem na „Muldičce“ byl čerstvý celkový vítěz ve své kategorii na Šumperském poháru – devítiletý Matěj Kalina. Ten startoval v chlapecké kategorii 8-9 let a stejně jako Ella, i on vybojoval cenné stříbro! Rychlejší Matěje byl o 4 vteřinky nám dobře známý, Samuel Zítka (Bike Team Nové Město na Moravě), vítěz letošního závodu MTB „Vrchoviny“ v Boskovicích a stříbrný ze závodu stejné série v Knínicích.

novotná

Justýna Novotná zakončila mistrovskou sezónu . jak,jinak – mistrovsky!

Na okruhu 5 km svedlo souboj 9 dívek mládí 10-12 let. Naše horká favoritka, úřadující Mistryně ČR, Justýna Novotná potvrdila suverénně úlohu horké favoritky a zvítězila před dvojicí děvčat Bike Teamu Nové Město na Moravě – Kopřivová, Marešová. Právě Jusťa udělala symbolickou zlatou tečku za účinkováním MORAVEC  Teamu v letošní sezóně!

Medailově jsme ale ten den na „Muldě“ ještě zdaleka nekončili… Asi jako na hodně vydařený rok bude na ten letošní vzpomínat i další naše z již zkušená reprezentantka, starší žákyně Barbora Tlamková. I ta si vyjela v Brně – Lesné cenné 2. místo, když o slabou půlminutku nestíhala jen výbornou Nikolu Bradáčovou (ACT Lerak).

tlamková

Cenné stříbro pro Barču Tlamkovou.

V závěru bikového dne v Brně se bezvadně prezentovali ještě dva naši dopspělí „snajpři“. Pavel Balák na „patnáctce“ bral v konkurenci 19-ti borců také stříbro,  od zlata ho dělilo nicotných 9 vteřin. Bezmála padesátka borců – elitních mužů, včetně MORAVCE Petra Šicha, svedla souboj na „třicítce“ a i Peťovi se podařilo vyjet bednu! Obhájil bronz z minulého ročníku Muldy v r. 2019 a i on asi bude mít na sezónu r. 2021 převážně pozitivní vzpomínky.

balák

Spolehlivý sběratel medailí pro MORAVEC Team: Pavel Balák. Svoje kvality potvrdil ziskem stříbra i na Muldě!

Stejně jako celý MORAVEC Team, který letos znovu potvrdil, že se před jeho rajdry musí mít stále všichni soupeři „zatraceně“ na pozoru! Díky šesti statečným z Brna-Lesné za vzorné repre oddílu (dík též jejich podpůrným týmům), a k jejich medailovým profitům samozřejmě -  gratulace! Zde je kompletní výsledkový servis a protože na Muldě nechyběl ani letos zkušený fotograf a náš kamarád, František Čefelín, je k okouknutí i bezva fotogalerie.

šich 2

„Rapsodie ve žlutém“..! Aneb to nejlepší z Muldy 2021. S naším Peťou Šichem včetně!