Archiv autora: Petr Koudelka

Nejen v Brně…

…na druhém MTB Českém poháru o posledním květnovém víkendu, měřili síly se svými soupeři bikeři MORAVEC Teamu… Ani na silnicích v okolí Moravské Třebové (zde se rozběhl populární cyklistický seriál „CYKLOMAN“) nechyběl jeden náš biker – „junior“ a další naše „mladé pušky“ nás úspěšně reprezentovaly  na MTB závodech v Hradci Králové a Orlíku-Vystrkově. A že nám zacinkali opět další „placky“, nemusím nijak zvlášť  zdůrazňovat..! MORAVCI jsou i letos, na začátku sezóny, „po čertech“ rychlí..!

IMG-20210531-WA0002

Brněnská sestava: zleva Jirka Štěpaník, Matěj Štindl a Petr Šich.

V Jihomoravské metropoli, kde pokračovala druhým závodem naše nejvyšší biková liga,  byli v akci  tentokrát dokonce hned tři naši borci! A svou účastí vytvořili oddílový rekord: v naší dvacetileté historii to bylo poprvé, co nás reprezentovala v závodě mužů ELITE taková početní síla! Podobně, jako na Zadově, byl brněnský závod zařazen UCI do kategorie C1 a tudíž i zde se sešla silná mezinárodní konkurence. A naši se opět drželi! Petr Šich zopakoval výborný výkon a v podstatě i výsledek z prvního závodu. Vybojoval celkové 31. místo a 13. v kategorii U23! A v celkově figuruje  v absolutním pořadí na 28., na 10. místě je ve „třiadvacítkách“, v této kategorii je dokonce jako sedmý nejlepší z Čechů. Bravo MORAVEC!

IMG_4858

Šich / Štindl na brněnské trati.

O 13 příček oproti premiéře si v Brně polepšil Matěj Štindl, který dojel 56.celkově a v U23 bral 28. místo. V této kategorii figuruje v TOP 30 i po dvou závodech (27. místo). Jirka Štěpaník, který slavil v Brně come-back do kolotoče velkých závodů, finišoval tři příčky před Matějem, jako 53. Tento výsledek ho průběžně řadí zatím na celkové 81. místo. Dobrá práce chlapi! Díky všem za vzorné repre oddílu,  dík i trenéru Vlastíkovi Odehnalovi, který v Brně naši dospělou „úderku“ svědomitě „ošéfoval“! Mrkněte na výsledkové listiny…

IMG_20210530_104604

Matyáš Maivald vybojoval v Hradci Králové cenný bronz!

Naši „Údernou cyklodivizi  SEVER“  tvoří v současnosti především pět šikovných mladých rajdrů multisportovně založených rodin Maivaldovic a Pospíšilovic. Tito podnikly v monitorovaném období pozoruhodně úspěšné ofenzívy v západním směru. Nejdříve svedli  souboje v předposledním květnovém dnu na dětských tratích v rámci Cyklomaratonu v Hradci Králové. A právě zde nám to medailově cinklo poprvé. A to díky rychlému Matyáši Maivaldovi, který v závodě kategorie chlapců 9-10 si dospurtoval pro bronz!  Zde omrkněte Matyho výsledek. Výborně mu v Hradci sekundovali i jeho dva mladší bráchové: Sebastián Maivald vybojoval v kategorii chlapců 7-8 let kvalitní umístění v TOP10 a benjamínek Eliáš Maivald, který aktuálně najíždí první kilometry na opravdovém kole, a který byl ve startovní listině dvaadvaceti chlapců jedním z nejmladších, dojel v těžké konkurenci v početné kategorie chlapců do 6-ti let v TOP15!  A když k tomu připočteme umístění v elitní desítce závodu odrážedel Štěpánka Pospíšila (bramborové 4. místo) a Tomáška Pospíšila (8. místo), musíme podruhé zvolat: Bravo MORAVEC!

1622296730424

Matěj Kalina uhání na Cyklomanu pro „bramboru“!

Seriál cykloistických závodů CYKLOMAN je spojován s městem Moravská Třebová a v rámci MORAVEC Teamu se jménem Petr Šich, který v této sérii dosáhl několika výrazných úspěchů. Tentokrát se postavil na start silniční časovky v kategorii juniorů náš dvanáctiletý reprezentant, Matěj Kalina. Šikovného rajdra z Letovic to ale nikterak neznervóznilo a po výborné jízdě se dokázal mezi podstatně staršími soupeři prosadit na 4. místo! Na bronz ztrácel Matěj něco málo přes minutu! Bravo MORAVEC do třetice! Zde si můžete těžko uvěřitelný Matějův výsledek ověřit…

IMG_20210601_175210

Sourozenci Chlubnovi do MORAVEC Teamu výborně zapadli!

Kolo pro život pokračovalo v Čechách, třetím závodem na Orlíku – Vystrkově a zde MORAVEC Team opět reprezentovali sourozenci Šimon a Ella Chlubnovi z Rouchovan, kteří tvoří naši údernou „Cyklodivizi – JIHO/ZÁPAD“. Oba znovu potvrdili, že ve svých kategoriích patří v této sérii k užší špičce. Šimon Chlubna finišoval tentokrát v kategorii chlapců 8-9 let v konkurenci více jak 30-ti soupeřů na 7. místě a jeho mladší sestra Ella  Chlubnová dojela v kategorii dívek 6-7 let jen o příčku hůř, než její brácha. Děvčat startovalo 18 a zde mrkněte na výsledek Šimona a taky na výsledek Elly.

IMG_20210530_104548

Bylo nás pět! Sourozenci Maivaldovi a Pospíšilovi po závodě v Hradci Králové.

To ale stále ještě není vše. Protože i letošní sezóna bude kvůli COVIDu19 opět zhuštěná a termínově „nařízlá“, už nyní to řeší pořadatelé organizováním závodů netradičně uprostřed týdne. Příkladem je Hradecký MTB pohár, který odstartoval na Den dětí, 1, června. A opět u toho byla naše „Cyklodivize – SEVER“ z Koclířova resp. Radiměře, v plné síle pěti mladých rajdrů. A opět jim zacinkala medaile! Postaral se o ni tentokrát v kategorii „Žáci mladší I „  Sebastian Maivald, který vybojoval výborné, 2. místo! Matyáš Maivald se umístil v kategorii „Žáci starší I“ na kvalitním 5. místě a i tři nejmladší z tohoto bikerského klanu se činili: Štěpánek s Tomáškem Pospíšilovi zopakovali na odrážedlech 4. a 8. místem svůj minulý výsledek a Eliášek Maivald se už na kole dokázal prosadit dokonce na bronzový stupínek! Bravo MORAVEC, už ani nevím, po kolikáté, v rámci této aktuality takhle chválíme! Je to jen důkaz toho, že naši jsou na sezonu jednak dobře připravení a jednak zdravě „hladoví“ po závodění! A to je dobře… … Zde jsou – pro úplnost -  z Hradce Králové úterní výsledky.

IMG_5010

Ještě jedna fotka našich „stíhačů“ z pohárového Brna.

Sezóna tedy nabírá obrátky. MTB Český pohár pokračuje o posledním červnovém víkendu v Bedřichově ve své již „neořezané“ programové podobě  a tím pádem tři naše dospělé mušketýry doplní i naši licencovaní elévové a nepochybuji, že pár MORAVCŮ zasáhne do bojů i v kategoriích MINIME. Příští středu, 16. června se rozběhne v Brně Brněnský MTB pohár (MTB Brněnský pohár 2021) a „na dostřel“ je snad už i start MTB „Vrchoviny..!

První medaile, body..!

Minulý víkend byl už ve znamení rozbíhajících se cyklistické sezóny, kterou i letos v jejím úvodu přibrzdil COVID 19. Jak jsem očekával, závodění chtiví jezdci MORAVEC Teamu se už tu a tam objevili ve startovních listinách a jejich vesměs úspěšné účinkování potvrdilo v úvodu sezóny jejich pozoruhodnou výkonnost! Tři premiérové zlaté „placky“ jsou toho jasným důkazem!

peťa

Petr Šich na zadovské trati závodu mužů ELITE.

Retrospektivu minulého závodního víkendu začneme nejdříve na Šumavě.  Na Zadově se uskutečnil první závod MTB Českého poháru horských kol za „tuplované“ účasti reprezentantů MORAVEC Teamu. Pro Petra Šicha a Matěje Štindla to byla velká premiéra mezi elitou a nutno dodat, že ji oba zvládli na blátivých zadovských tratích velmi dobře! V „nařízlé“ mezinárodní konkurenci takřka osmdesáti rajdrů bral Peťa výborné 29. místo a Matěj  69. místo. Bravo MORAVEC! Na nadcházejícím pokračování ČP v Brně, naše dospělé mušketýry doplní do „trojky“ ještě Jirka Štěpaník, no a my budeme opět mocně mačkat palečky! Ze zadovské premiéry si můžete zde ověřit výsledky.

barunky

České Petrovice: naše madailové Barunky!

České Petrovice v Orlických horách  pohostily jeden z prvních MTB  závodů v době „pocovidové“. Měl vypsány též dětské kategorie a v oficiální výsledkové listině závodu  o distanci 8,5 km, který se jel metodou intervalových startů,  figuruje celkem šest MORAVCŮ, které na místě výtečně okoučoval trenér Vlastík Odehnal. A výsledkem  toho jsou hned čtyři medailová umístění! Zlato brala mladší žákyně Justýna Novotná, tři naše starší žákyně se ve své kategorii seřadily na 2. (Barbora Tlamková), 3. (Barbora Janovská) a 4. místo (Eliška Širučková) a úspěšné vystoupení našich podtrhl 3. místem v prestižní kategorii starších žáků David Blažek! A bylo by chybou nezmínit kvalitní 5. místo Mirka Širůčka, který zase po čase pozvedl prapor „mladšího dorostu“ MORAVEC Teamu! Suma-sumárum: Bravo MORAVEC podruhé! Zde je výsledkový sumář našich z Českých Petrovic. A tady i fotogalerie!

david

České Petrovice: David Blažek se uvedl v novém týmu jak se patří!

Nezahálí už ani seriál Kolo pro život,  který měl minulý víkend své, už druhé pokračování v jihomoravských Hustopečích. Ve výsledkových listinách závodu, který se jel – stejnou metodou, jako ten v Českých Petrovicích – jsem našel našeho „mladšího veterána“, Pavla Baláka, jako vítěze kategorie „muži 50-59 let“ na trase „C“. Zde si výsledek Pavla Baláka můžete odkontrolovat. Pavel Balák nebyl ale na druhém Kole pro život naším samojediným reprezentantem. Více než zdatně mu sekundovaly dvě naše čerstvé posily, sourozenci Chlubnovi z Rouchovan. Šimon Chlubna bral v kategorii kluků 8-9 let cenný bronz (startovalo 19 chlapců) a jeho mladší sestra Ella Chlubnová finišovala v holčičí kategorii 6-7 let na 5. místě (ve svém ročníku 2015 byla nejrychlejší). Připomenu z Hustopečí ještě výsledek Lukáše Brabence (kategorii 6-7 let, *2015), který obsadil „bramborové“ 4. místo. Vám zatím neznámý závodník  je také z Rouchovan, v současnosti trénuje s MORAVEC Teamem a možná – po vzoru Elly a Šimona Chlubnových -  také „zakotví“ v našem oddíle. Takže i za Hustopeče je nutno zvolat: Bravo MORAVEC! Zde jsou k ověření výsledkové listiny dětských kategorií.

justýna 2

České Petrovice: Dekorace nejlepších mladších žaček – zlato pro naši Justýnu Novotnou!

Možná, že minulý víkend do bojů zasáhli i další MORAVCI, kteří se pořadatelům, často díky svému útlému věku a kvůli úsporným a omezujícím opatřením (které si současná stále ještě nestandardní doba vyžaduje),  do výsledkových listin nevešli. V tomto případě to vůbec nebojte udělat, tak jako Radek Kalina, který mi sdělil stručnou SMS zprávou toto: „Jesenický šnek Matěj první místo, boj do posklední zatáčky..!“ (Sobota 22.5. 2021, 11.13 hod.). Takže Matěj Kalina je tedy určitě ten třetí zlatý z minulého víkendu, byť to nemáme černé na bílém… Takže ještě jednou: Bravo MORAVEC! Díky všem za vzorné repre oddílu o minulém víkendu, podpůrné rodinné teamy nevyjímaje! Jen tak dál!

věnek

Věnek Valenta – vítěz Českého cyklotrialového poháru ve Znojmě.

P.S. Ještě jedna gratulovačka: závod Českoho poháru v cyklotrialu, který také minulou sobotu pohostilo Znojmo, vyhrál v kategorii „benjamin“ další nováček MORAVEC Teamu – Věnek Valenta. Blahopřejeme! V této disciplině ale Věnek reprezentuje svůj dřívější oddíl, Biketrial klub Olomouc. No a my pevně věříme, že dříve nebo později dobude tento šikovný cyklistický univerzál nějaký podobný výsledek na nějaké MTB race i pro MORAVEC Team! Pohárové Věnkovo vítězství ve Znojmě můžete omrknout zde.

mirek

České Petrovice: Mira Širuček vyráží do závodu, ve kterém vybojoval ve své kategorii umístění v TOP FIVE!

Tak jo, jdeme na to!

Všichni jsme si  (více / méně)  na vlastní kůži ověřili, že po nějakou dobu  diktoval  pomyslné „tempo závodu“ záludný a nevyzpytatelný  soupeř s pochybnou licencí  a bez startovního čísla,  jménem koronavirus. Vše ale nasvědčuje tomu, že tento rádoby „borec“ přepálil start, a že mu začíná docházet dech…  A nám všem se nyní vyplácí, že jsme ho – byť se značnými ztrátami, ale přece jen – „uviseli“ , že nám „neujel“, že nás nezválcoval…  Nadešel tedy čas  přejít razantním útokem zpět do čela závodu, do trháku a záludného prevíta nechat někde hodně, hodně za sebou… A, na už – doufejme -  věčné časy a nikdy jinak..!

MORAVEC Team samozřejmě v době „covidového temna“ nikterak nelenil. Přechod do ilegality rodinných teamů, v rámci kterých probíhaly individuálně  jednotlivé sekvence přípravného období, rajdry MORAVEC Teamu ale nijak zásadně neoslabil, opak je spíše pravdou. Alespoň tak soudě podle stavu připravenosti našich rajdrů, kterou jsme si už mohli na prahu další, COVIDem deformované sezóny, ověřit.

širučkováZcela konkurenceschopná je tréninková skupina Vlastíka Odehnala, který po velmi důležitém  zimním soustředění zvládl s naší elitní údernou skupinou absolvovat i neméně důležitou jarní přípravu v tradiční chorvatské destinaci. Zde měl kromě tréninku chtivých  svěřenců i dva významné pomocníky: Hanka Odehnalová se velmi svědomitě postarala o týmové zázemí a Mirek Širuček zvládl neméně zdatně post trenérova sekundanta širučekv silničních terénech  teritoria Balkánského poloostrova. Všem třem jmenovaným patří  velký dík za výborně a nezištně odvedenou práci! Zde mrkněte na chorvatskou fotogalerii. Po kvalitní jarní přípravě jsme si s Vlastíkem odsouhlasili, kdo tedy že z našich bude poctěn vyhotovením UCI závodní licence? Pro r. 2021 jsou to tato jména:

  • Justýna Novotná, Ondřej Širuček, Věnek Valenta (mladší žáci)
  • Barbora Janovská, Barbora Tlamková, Eliška Širučková, David Blažek (starší žáci)
  • Matěj Štindl, Petr Šich, Vít Suchánek, Jirka Štěpaník ml., (muži)
  • Pavel Balák, Leoš Balák (veteráni – specializace cyklokros)

valentaUž výše v textu jste si mohli všimnout jména Mirek Širuček a následně i v seznamu rajdrů nacházíme jména, která nebyla dříve spojována s MORAVEC Teamem. Ano, jedná se o významné posily, které si k nám našly cestu, a kterým se budeme snažit pomoci v jejich dalším výkonnostním růstu. Díky rozenému bikerovi  Davidu Blažkovi budeme mít tedy letos „reproše“ v prestižní kategorii starších žáků, šikovná a pracovitá Eliška Širučková doplní na bitevních bikových polích duo našich starších žákyň – Barborky Janovskou a Tlamkovou. No a těmi  nejmladšími licencovanými  nováčky jsou dva mladší žáci: bojovník k pohledání – Ondřej Širuček a excelentní technik, kovaný biketrialista, Věnek Valenta. 

michalCo se posil MORAVEC Teamu týče, není to zdaleka pro sezónu 2021 konečný výčet. Radost máme, že si k nám našli cestu další kvalitní bikeři ve věku vskutku často hodně „mladých pušek“. V této souvislosti musím trochu zabrousit do minulosti a tím nastínit okolnosti: Vskutku výrazně se do oddílové historie zapsal náš někdejší kvalitní reprezentant Michal Vyroubal (28. místo na MTB MČR 2008 ve Velkých Losinách v závodě, ve kterém se Michal popasoval s Ondrou Cinkem, který zde odstartoval ziskem titulu juniorského Mistra ČR svou pozoruhodnou kariéru). V Michalových šlépějích pokračuje hned 5(!) jeho synovců: už loni se stali pravidelnými účastníky MTB „Vrchoviny“ a z výsledkových listin si můžete ověřit, že se nejedná o žádná „ořezávátka“. Novými posilami MORAVEC Teamu Z „Vyroubalovic větve“ jmenovitě jsou: bratři Matyáš (*2011), Sebastián (*2014) a Eliáš (*2017) Maivaldovi z Koclířova a dvojčata Štěpán a Tomáš Pospíšilovic (*2018) z Radiměře! Zatím  to skutečně vypadá, že „jablka nepadla daleko od stromu“ a my jsme rádi, že jsou tito pohodáři v našem šiku, včetně jejich prima rodičů a dalších příbuzných (hlavně tety Vlasty a tety Jiřiky)!

maivaldovic

Zleva Matyáš, Sebastián a Eliáš Maivaldovi. Snad jsem to nepopletl…

Dalšími nadějnými nováčky pro sezónu 2021 jsou sourozenci Ella (*2015) a Šimon Chlubnovi (*2012). I oni se už do horních řádků  výsledkových listin „Vrchoviny“ v nedávné minulosti  hodně tučně propsali, i z jejich přítomnosti, jako i z přítomnosti jejich starostlivých rodičů u nás, máme  radost! No a oficiálně jsou v našem šiku už i Klárka (*2014) a Honzík (*2017) Šteflovi, kteří zase po čase zvedají skomírající prapor rajdrů z obce, ve které má MORAVEC Team své kořeny: Benešova u Boskovic. Takže všem nováčkům a jejich rodičům, prarodičům…: ať je Vám s námi fajn a ať to Vašim rajdrům v dresu MORAVEC Teamu  šlape! A protože odchod z týmu nikdo v přestupovém období  neohlásil, můžeme se i letos opřít o loňskou úspěšnou sestavu, která bude – jak pevně věřím – s vyjmenovanými posilami opět klíčovým hráčem v bikových kláních všeho druhu!

ella-klára

Další ze dvou dívčích posil MORAVEC Teamu: Ella Chlubnová (vlevo) a Klára Šteflová.

peťaA protože COVID je aktuálně České kotlině hodně v defenzívě, můžeme se už nejen že scházet v rámci pravidelné společné přípravy v terénu, ale za dveřmi jsou (mimo jiné) první dvě vystoupení našich reprezentantů na závodech  v rámci úvodních dvou podniků MTB ČP, které pohostí ve druhé polovině května Zadov a Brno. Program těchto dvou závodů je ale – logicky – značně deformován: pojede se bez diváků amatěj 2 závody jsou vypsány pouze pro starší věkové kategorie: kadeti-kadetky, junioři-juniorky, muži U23, ženy U23, muži ELITE a ženy ELITE. Ze čtyř našich dospělých zasáhnou do bojů na Zadově dva: „třiadvacítkáři“ Matěj Štindl a Petr Šich. Jirka Štěpaník, který se sympaticky po čase vrací na závodní tratě,  je omluven  z rodinných důvodů, omluvil se i náš „čtvrtý dospělý mušketýr“, Víťa Suchánek – ten pro změnu ze studijních důvodů (maturant). Matějovi i Petrovi ale tuto sobotu určitě zmáčkneme mocně palečky! Jak jsme se s konkurencí na Zadově popasovali loni, můžete zavzpomínat…

cink

Fotka stará 13 let. Velké Losiny 2008 a první velké vítězství Ondry Cinka. Tak jako tehdy Michal Vyroubal, v sobotu s ním svedou na Zadově souboj jiní MORAVCI: Petr Šich s Matějem Štindlem.