Archiv autora: Petr Koudelka

Ještě jedno ohlédnutí…

Náš zkušený a osvědčený veteránský reprezentant, Pavel Balák, měl jako první z MORAVEC Teamu v r. 2021 zasáhnout do cyklistických bitev. A to na cyklokrosařském mistrovství Evropy veteránských kategorií, které měla pohostit 17. ledna Belgie. Jestliže předešlou větu píši v minulém čase, jistě tušíte, co se stalo… Ano, z důvodu nákazy COVID 19 byl evropský šampionát kategorií Masters bohužel zrušen… Škoda, Pavel formu určitě má, alespoň soudě z pozoruhodných výsledků, které se mu dařilo dosahovat  v minulém roce jak na biku, taky i na cyklokrosovém kole. A že máme ve Vítkovi Bartolšicovi a Evě Bartolšic – MORAVCOVÉ nejen zdatné bikery, ale i výborné atlety, o tom nás přesvědčil zatím jediný závod Brněnského běžeckého poháru! Takže tato  retrospektivní aktualita  je tentokrát věnována výhradně dospělým MORAVCŮM.

Kolo pro život (Znojmo, Odry), cyklokros v Brně

Letní přípravu na biku vyznává většina „kovaných“ cyklokrosařů a Pavel Balák není výjimkou. I přes své trvalé pracovní vytížení stihl tento borec, mimo jiné, loni i dva závody Kola pro život. Ve Znojmě, 5. září na „Burčák Tour České spořitelny obsadil na kratší „C“ maratonské trati v kategorii 50-59 let 2. místo, když na vítězného domácího Viktora Kociana (PREMIUM Hotel Znojmo) ztratil v cíli pouhých 5 vteřinek… Zde mrkněte na výsledky.

balák

Pavel Balák Kolo pro život umí!

To o tři týdny později, na populární „Oderské mlýnici“ v Odrách se Pavlovi Balákovi na poměrně kopcovitější trati útok na zlato již vydařil! Opět na „Céčkové“ trati nadělil svým soupeřům více jak 5 minut a s časem 1:17:50,1 hod. se mohl v cíli radovat ze suverénního vítězství! I tady si můžete ověřit výsledky

Že měl Pavel před plánovanou lednovou „Evropou“ výbornou fazónu, o tom svědčí jeho pozoruhodné 3. místo v jednotné kategorii mužů na cyklokrosařském závodě v Brně-Anthroposu. Zde ho dokázal porazit jen náš špičkový triatlonista, o 28(!) let mladší Lukáš Kočař (pořadatelé mu dovolili startovat na horském kole, což bylo na trati výhodou) a z MTB „Vrchoviny“ nám dobře známý a také od Pavla Baláka o dost mladší (o 18 let) Pavel Vančuřík. Bravo MORAVEC! A díky Pavlovi za vzorné repre oddílu v r. 2020! Jak školil Pavel Balák na cyklokrosu v Brně mladší ročníky, si můžete odkontrolovat zde:

 výsledky cyklokros balák brno 12.12.

K cyklokrosu v Brně ještě jedna poznámka: kvalitně obsazeného závodu se zúčastnil například i celkový vítěz loňského silničního ČP Dominik Neuman (Elkov Kasper).

Brněnský běžecký pohár 2020 / 2021

Nejen Brněnský běžecký pohár to díky COVIDu 19, jak loni, tak i letos, schytal… Na epidemii tratil letos hodně i cyklokros a při této příležitosti jen zmíním, že MČR v cyklokrosu dospělých kategorií se „za zavřenými dveřmi“ přece jen uskuteční tuto sobotu v Jabkenicích a my budeme na startu držet v elitní kategorii mužů určitě palce našemu odchovanci, Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“, který zde zažije mezi dospělými svoji velkou premiéru! Ale rychle zpátky k letošnímu BBP: Vlastně z něho zatím zbylo jen torzo v podobě odběhnutého jediného závodu ve Vranově, 6. prosince.

eva

Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ, na „desítce“ druhá nejrychlejší žena ve Vranovském žlebu!

K naší velké radosti se v něm na dlouhé trati (9,8 km) prosadili jak Vítek Batolšic (12. místo v kategorii veteránů MV1), tak i Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ (2. místo v kategorii XZ)! I zde se sluší zvolat bravo MORAVEC! A oběma našim cyklistům / běžcům také poděkovat za vzorné repre oddílu! Zde si můžete do třetice ověřit výsledky.

BBPVranov2020446

Lídrem této skupiny běžců je Vítek Bartolšic.

Tradice bez přerušení!

V letošním komplikovaném roce jsme museli oželet několik pravidelných akcí, které byly každoročně (věřím, že) příjemným doplňkem našich závodnických aktivit: ať už to bylo jarní pátrání po stopách YETTI, nebo podzimní hvězdicová jízda na rozhlednu Malý Chlum či benešovský Drakec MORAVEC… S legendárními YETTI jsme se v nouzovém – náhradním „levelu“ setkali v červenci při propršené benešovské „Vrchovině“, Chlum i drakiádu jsme museli  kvůli „Covidu“ „odpískat“ a nechat (snad) napřesrok… Co se ale k mojí velké radosti zadařilo a vydařilo, byla prosincová návštěva na hrobu Vlastíka MORAVCE

IMG_9741

U hrobu Vlastíka MORAVCE s jeho nejbližšími…

Před polednem se u brněnského krematoria setkává čtyřka zastupujících MORAVCŮ ve složení otec a syn Kalinovic, Leo Spáčil a Petr Koudelka (chybí tradiční účastník Karel Všetula, který ten den povzbuzuje své vnučky na mládežnickém MČR v cyklokrosu v Kolíně), setkává s „přesiló Brňáků“, které reprezentuje sextet ryzích MORAVCŮ („Malá“ Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ , „Velká“ Eva MORAVCOVÁPavla Kurdiovská(s manželem), Vítek Bartolšic, Zituška a Laduška Bartolšicovi) a „qartet“ MORAVCŮ – „Kohótů“ v čele s Jardou Blahou a jeho věrnými sekundanty: Mirem Baksou, Vaškem Kurdíkem a Rudou Labusem. U místa Vlastíkova odpočinku je díky našemu  početnému pelotonku docela „frmol“ a hlavně veselá, radostná nálada!

IMG_9732

Medailí přibývá…!

Což asi vůbec nevadilo ani Vlastíkovi, ani jeho oběma rodičům, se kterými Vlasta místo posledního spočinutí sdílí… Možná, že naopak… Tím spíš, když „Mirin“ provedl bezva „upgrade“ medailové výzdoby pomníčku, který se záhy prosvětlil plamínkem několika svíček. Společné foto s praporem i bez, samozřejmě nemohlo chybět… Následoval přesun do Kohoutovic  na přesné místo tragédie z 15. dubna 1986. Jsme už ale v redukované sestavě, bez rodin MORAVCOVÝCH a Bartošisových, se kterými jsme se rozloučili s přáním klidných Svátků ještě na hřbitově. I v Kohoutovicích u pomníčku zapalujeme svíčky, vzpomínáme a hlavně opakujeme z loňska zavedený nový rituál: zkrápíme pomníček štamprličkou dobré pálenky, kterou si Vlastík rád – samozřejmě v souladu s dodržováním životosprávy – v dobách své vrcholové závodní aktivity a samozřejmě s rozumnou mírou v již po skončení svých závodních aktivit – občas dal…

IMG_9750a

U pomníčku v Kohoutovicích…

Na závěr příjemného odpoledne nás opět po roce hostí interiér útulné a skutečnými kamny na dřevo vytápěné restaurace u fotbalového hřiště v Žebětíně. Zde stav MORAVCŮ posiluje ještě Lenka Tlamková, takže máme nad hostiteli na závěr skoro „navrch“! Finálně nemůžu nezmínit to nejdůležitější: Kluci z Kohoutovic nám darovali dres Vlastíka MORAVCE z doby jeho působení v Dukle Brno! O jeho zajištění se postaral hlavně současný šéf Dukly – Sváťa Buchta, kterému patří na dálku touto cestou velký dík! Na oplátku jsme věnovali našim pozorným hostitelům něco tekutého „na zub“ a Ti „kontrovali“ věnováním dalších dvou cenností..! Zkrátka moc fajn odpoledne! Mrkněte na fotogalerii…

IMG_9750

S dresem máme svoje plány… Zatím neprozradíme!

IMG_20201231_102847

První z dalších darů od „Kohótů“ byla medaile z letošního „Milčova kolečka“,kterého se letos zúčastnil i legendární cyklista Gustav Adolf Schur!

IMG_20201231_103218

Druhým z dalších darů od „Kohótů“ byla kniha „Zbrojovka Brno 1913-2013″, terá je díky Mirovi Baksovi doplněna o cenné podpisy….

IMG_20201231_103119

….včetně podpisu střelce zlatého gólu finále fotbalového turnaje na LOH 1980 v Moskvě – Jindřicha Svobody!