Co se bude dít? (ST35)

 Úterý 28.8. 2018
  • Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz bude opět  v 17.00 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.
  • „Demontáž“ – úklid  lesních pasáží tratě po sobotním závodě MTB „Vrchoviny“  v Boskovicích. Sraz dobrovolníků ve Sportparku Doubravy v 15.30 hodin.
Středa 29.8. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milana Tlamky , tentokrát na Okrouhlé. Sraz bude opět  17.00 hodin u Tlamků č.117.

Pátek 31.8. až neděle 2.9. 2018

Soustředění MORAVEC Teamu v Novém městě na Moravě. Týká se to těch, kteří se přihlásili a uhradili stanovenou platbu. Lektorem přípravy bude  vynikající český biker z minulých let, Milan Spěšný, z našeho týmu mu budou pomáhat Milan Tlamka a Libor Bartoš. Sraz v pátek ve Vysočina aréně v 9.30 hod., podrobné instrukce Vám byly již dříve zaslány trenérem Tlamkou.

AKCE ZA HORIZONTEM

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme opět do Jeseníků, na chatu Návrší.

Zlatá žíla v Doubravách!

Za hodně vydařený závod může MORAVEC Team považovat Velkou cenu Boskovic, která se minulou sobotu odjela jako v pořadí už sedmý závod MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny 2018. Jakoby naši rajdři narazili v lokalitě, která je už po léta díky místnímu Westernovému městečku  nasáklá atmosférou Divokého západu, na tučnou zlatou žílu, čemuž zisk hned sedmi medailí z tohoto nejcennějšího kovu odpovídá! A nezůstalo zdaleka jen u zlatých „placek“… Sympaticky nám to cinkalo minulou  sobotu v Boskovicích i ve stříbrném  a bronzovém tónu!

01
Tonda Hanák svedl o stříbro vítěznou bitvu!

Medailově nás v sobotu po ránu „nahodil“ v chlapeckém závodě  odrážedel Tonda Hanák, který ve svém startu obhájil stříbro z Bukové. Ve stejné disciplíně dívek to pro nás ještě vylepšila Leonka Elerová, která s přehledem zvítězila!  A že měla v Boskovicích vítězný den, potvrdila i následným triumfem v závodě do 6 let, který také vyhrála, samozřejmě už na „velkém“ kole!

02
Spolehlivé opory MORAVEC Teamu, Leonka a Filip Eclerovic.

Naše dopolední radost zůstala nepřerušena i po závodě děvčat kategorie 7-8 let, ve kterém sice Lucka Gottwaldová se Zitou Žerníčkovou na vítěznou Sáru Škubalovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) sice nestačily, ale i stříbrná a bronzová medaile na krku oběma našim holkám moc slušela! Stříbro bral ve stejné věkové kategorii po zásluze i Filip Ecler, který tak uzavřel  naše „bednové“ zisky v prvním dopoledním bloku startů.

03
Zita Žerníčková útočí na medailovou pozici!

Následně jsme byli napnutí, zda v závodě dívek 9-10 udrží svoji letošní „Vrchovinovou“ neporazitelnost naše Lucie Koudelková. Udržela! I když, podobně jako v Bukové, měla v Agátě Slámkové zdatnou soupeřku, nevelký náskok před ní udržovala s jistotou v průběhu celého závodu. Od celkového prvenství dělí Lucinku pouhé jedno vítězství a vzhledem k tomu, že se pojedou ještě čtyři závody, je na zisk prestižní ceny skutečně horkým kandidátem! Lucku pak doprovodila na „bednu“ v cíli třetí, šikovná domácí závodnice a další z našich spolehlivých reprezentantek –  Justýnka Novotná.

05
Lucie Koudelková a jeji letošní „Vrchovinový stín“, Agáta Slámková.

Forma nikterak neklesá ani „vicešmpionce“ z nedávného MČR v Peci pod Sněžkou, Amálce Gottwaldové, v Doubravách v sobotu nejlepší mladší žákyni. Hattrick v této kategorii nám „pokazila“ sice v cíli druhá Anna Hudečková (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), pak už ale další dvě místa braly naše holky, když o bronz svedly divácky nádherný souboj Anička Hanáková s Barborkou Tlamkovou. Páté zlato před „obědem“ pro MORAVEC Team vybojovala zkušeně Eliška Hanáková, suverénka kategorie dívek – starších žákyň.

04
Při traťovém tréninku zleva Eliška Hanáková, Anička Hanáková a Barborka Tlamková. Všechny tři vybojovaly v Doubravách medaile, Barča tu nejmíň populární….

V odpoledním bloku startů byly v cíli první juniorky / kadetky a k naší velké radosti z nich byla nejrychlejší Klára Odehnalová, která jednak potvrdila soustavný výkonnostní růst, jednak na 100% zúročila dokonalou znalost domácí tratě. Ve stejné kategorii chlapců bral stříbro Honza „Džony“ Šindelář, který nestačil pouze na výborného Vojtu Neradila (TUFO Cyklozákladna Otrokovice). Oba jsou i lídry průběžného pořadí a vše nasvědčuje tomu, že mezi nimi se rozhodne o celkovém vítězi této prestižní kategorie.

06
Amálka Gottwaldová se i nadále veze na vítězné vlně!

Hodně příjemně nás rozehřáli naši borci v kategorii Masters II. Vždyť v průběhu prvního kola ovládali v pořadí Šindelář st., Gottwald a Paděra první tři pozice. V cíli to bylo nakonec trochu jinak, ale zlato nám díky Martinu Gottwaldovi neuniklo a bronz si zkušeně ohlídal „Velký Džon“ Honza Šindelář. A naše úspěšné vystoupení v Boskovicích završil ziskem bronzu v kategorii Masters III – Milan Šafář! Skutečně trvale vysokou výkonnostní „fazónu“ drží MORAVCI  i ve druhé polovině sezóny! Zde je souhrn našich medailistů s číselnou informaci o průběžném celkovém pořadí v bodování OPEN:

  • Zlata vybojovali: Leona Eclerová (odrážedla) – 1., Leona Eclerová (do 6 let) – 2. , Lucie Koudelková (9-10 let) – 1., Amálie Gottwaldová (11-12 let) – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1., Martin Gottwald (Masters II) – 1. a Klára Odehnalová (juniorky / kadetky) -. 1.
  • Stříbra vybojovali:  Antonín Hanák (odrážedla) – 3., Filip Ecler (7-8 let) – 1., a Lucie Gottwaldová (7-8 let) – 3. a Honza „Džony“ Šindelář (junioři / kadeti) – 2.
  • Bronzy vybojovali: Zita Žerníčková (7-8 let) – 2., Justýna Novotná (9-10 let) – 3.,  Anna Hanáková (11-12 let) – 1.,  Honza Šindelář (Masters II) – 2. a Milan Šafář (Masters III) – 5.
09
„Mastři dvojkaři“ nám v Boskovicích udělali velkou radost!

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu – pořadí OBCE

  • První místa vybojovali :  Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
  • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla),  Klára Věrná (odrážedla), Zita Žerníčková (7-8 let), Dominik Ptáčník (9-10 let), Justýna Novotná (9-10 let),  Matyáš Koudelka (11-12 let)Barbora Tlamková (11-12 let),  a Veronika Ptáčníková (13-14 let).
  • Třetí pozice: Barbora Janovská (9-10 let)
08
Milan Šafář nestačil pouze na dva výborné „severomoravaky“…

Výsledky mohly být možná ještě lepší, vezmeme-li v úvahu, že chyběly některé opory MORAVEC Teamu, jako například Maruška Bartošová, Petr Šich či Tomáš Doušek. V Boskovicích nás potěšil návrat na tratě Víti Suchánka, kterého v posledních měsících pronásledovaly zdravotní problémy, na startu se opět po čase objevil i Karel Vinický. Zdá se tedy, že před závěrečnými čtyřmi závody MTB „Vrchoviny“ bude naše útočná vozba v plné síle! Díky všem rajdrům za vzorné repre oddílu, podpůrné rodinné týmy nevyjímaje.

07
Po čase opět na startu MTB „Vrchoviny“ – Víťa Suchánek s Karlem Vinickým.

Speciální poděkování za poctivou, mravenčí rachotu určitě patří „traťovému“ – Vlastíku Odehnalovi a jeho „pravé a levé ruce“ Milanu Šafářovi a Frantovi Paděrovi.  Dík míří i jejich pomocníkům – traťovým „maršálům“, které zkušeně „podirigoval“ v den „D“ Vláďa Janovský. Úlohu „odměnových referentek (pro vítěze)“ pak bezva zvládly Irena Novotná s Hankou Šindelářovou. Boskovicemi se nám tak  už vytvořila „kostra“ pořadatelského týmu pro finálový závod v Novém Městě na Moravě, který se nezadržitelně přibližuje a pro jehož zdárný průběh už musíme pomalu začít „kout pikle“… Zde studujte kompletní výsledkový servis z Boskovic, zde jsou už i fotogalerie…

 

Co se bude dít? (ST34)-3

Úterý 21.8. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz bude opět  v 17.00 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.

Středa 22.8. 2018
  • Příprava tratí velké ceny Boskovic. Sraz dobrovolníků (nejen) z řad MORAVEC Teamu bude ve Sportparku Doubravy ve dvou časových vlnách: 1. vlna se sejde na „mlíkovací“ práce v 16.00 hodin, 2. vlna v 17.30 hodin (v tomto čase počítám s aktivní účastí těch rodičů, kteří vyloží svoje děti v 17.00 na tréninku ve Valchově a budou mít čas na pomoc při „mlíkovačce“). Nezapomeňte si prosím s sebou vzít potřebný „vercajk“…
  • MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milanem Tlamkou určeným zástupcem, tentokrát ve Valchově. Sraz bude opět  v 17.00 hodin na místním fotbalovém hřišti.
Pátek 24.8. 2018

Oficiální trénink na sedmý závod MTB „“Vrchoviny“ v Boskovicích. Od 17.00 ve Sportparku Doubravy. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde mrkněte na propozice.

Sobota 25.8. 2018

Sedmý závod MTB Superior-COLORprofi Poháru Drahanské vrchoviny v Boskovicích, ve Sportparku Doubravy. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde studute propozice.

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

31.8. – 2.9. 2018 – soustředění  na doladění formy před závěrečnými závody MTB „Vrchoviny“ ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Finální přehlednou a srozumitelnou informaci jste již obdrželi e-mailem od trenéra Milana Tlamky. Platby převodem, které měly být převedeny na ůčet MORAVEC Teamu  do 17.8.2018 dosud neprovedli tito přihlášení: Novotná Justýna, Novotná Irena,   Žerníčková Petra, Žerníček Jirka a Žerníčková Zita. Prosím o úhradu co nejdříve!  Odborným bikovým lektorem na soustředění bude – jak už jistě víte, borec-biker – trenér – Milan Spěšný.

AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.