Co se bude dít? (ST27)

Úterý 30.6.2015

Odjezd závodního „A“ týmu na tréninkový kemp před MČR do Jeseníků. Koordinují si Víťa Prudek a Milan Tlamka, takže v případě nejasností je kontaktujte na 731 180 096 (Víťa) nebo 776 108 046 (Milan).

Středa 1.7.2015

Pravidelný trénink bikerů MORAVCE „druhého sledu“ – tj. těch, kteří ještě Český pohár horských kol nejezdí, ale jsou zdatní v regionálním seriálu o Pohár Drahanské vrchoviny. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin, u ZŠ Benešov, trénink povede Milan Tlamka. V případě  dotazů kontaktujte Milana na jeho mobilní aparát s identifikátorem 776 108 046.

Neděle 5.7. 2015

Návrat závodního „A“ týmu z tréninkový kemp před MČR v Jeseníkách. Koordinují si Víťa Prudek a Milan Tlamka.

Pondělí 6.7.2015

Další pokračování MTB Poháru Drahanské vrchoviny, kdy se pojede na náročné a  prestižní trati zároveň – ve Spešově.

Propozice: http://www.pohardrahanskevrchoviny.cz/, účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Fyzicky jsou propozice a jednotlivé distance tratí zde: 6. PDV 2015_Spešov_propozice,
a zde: Délky tratí Spešov

Mapy tratí s převýšením studujte zde:

Kategorie: odrážedla

Odrážedla - 80m

Kategorie: do 6 let

Děti do 6-ti let - 200 m

Kategorie: 7-8 let, 9-10 let

Děti 7-8 let - 670 m

Kategorie: 11-12 let, 13-14 let

Děti 11 - 14 let - 1780 m

Kategorie: kadeti, junioři, dospělí

Kadeti - Dospělí - 3000 m

Medaile z duatlonu!

Historicky první dětský duatlon pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ se konal v sobotu 27. června 2015 v boskovickém sportovním areálu Červená zahrada a premiérový závod se neobešel bez účasti členů MORAVCE, resp. závod se neobešel bez medailové účasti členů MORAVCE!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Anička Ryšavá s Dorotkou Smutnou potvrdili na duatlonu v Boskovicích svoji cyklisticko / atletickou univerzálnost!

Závod, sestávající se z cyklistické části, kdy na mladé borkyně a mladé borečky čekala trať o ne zanedbatelné distanci 680 m, aby následně seskočili z kol a vydali se běžecky zdolat opět ne zrovna krátkou vzdálenost, která čítala 380 m. Byť naše šikovná děvčata Anička Ryšavá z Boskovic a Dorotka Smutná z Lisic měli už ten den v nohách těžký závod horských kol v rámci Poháru Drahanské vrchoviny ve Žďárné, přesto se dokázali včas přesunout na boskovskou „Červenku“, závodu se zúčastnit a vybojovat v kategorii dívek zlatou (Anička Ryšavá) resp. bronzovou (Dorotka Smutná) medaili! Bravo děvčata! Blahopřejeme a díky za vzorné repre oddílu! Dík též míří k podpůrnému týmu, který umožnil oba náročné podniky děvčatům zvládnout. Vše o tom, co se na Července dělo, je v souhrnu včetně výsledkového servisu zde: http://detskyduatlon.sportujsnami.cz/aktuality/aktuality-2015/vysledky-1.-detskeho-duatlonu.html

Několik fotek z akce najdete jdete pro změnu zase tuť: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.06.27._Detsky_duatlon_Boskovice/

Žďárná s puncem světovosti!

Další pokračování seriálu MTB závodů o Pohár Drahanské vrchoviny, jejímž pořadatelem byla obec Žďárná, mělo v pravdě punc světovosti. Po delším čase jsme mohli na „Vrchovině“ přivítat šéfa profitýmu GT Opportunity Dušana Olejníčka, který v roli „hrajícího“ trenéra a vedoucího týmu ozdobil svou účastí start mužů Masters III a jeho svěřenkyně, Lucie Veselá, která ho ve Žďárné doprovázela, pro změnu dodala „šťávu“ závodu ELITE žen  K zhlédnutí byl i jeden mistrovský dres, ve kterém nastoupil loňský cyklokrosařský šampion  v kategorii veteránů – toho času MORAVEC – Pavel Balák. Elitní kategorie ovládli mezi ženami již zmíněná favoritka Lucie Veselá a mužům kraloval Dan Mayer z Polničky.

01
O první „double“ pro MORAVEC se postarala Kristýnka Kolářová s Aničkou Smutnou.

Bezchybně pracující místní tým pořadatelů v čele s Mirkem Mazánkem připravil pro více jak stovku závodníků tentokrát opravdu širokého věkového rozptylu (v kategorii Masters III startoval i p. Olbert z Olomouce, ročník narození 1935!) hned čtyři varianty okruhů, když ten hlavní byl oproti loňskému roku vylepšen zkrácením jižní nenáročné pasáže a prodloužením severní, náročnější části tratě s doplněním umělého skoku. Ten byl svými konstrukčními parametry pro mnohé prubířským kamenem, ale měl zároveň na trati paralelní, podstatně méně náročnou alternativu, takže kdo si na něj netroufl, mohl pohodlně zvolit „plán B“.  

02
I o druhé „double“ pro nás se postaraly holky: Terka Obořilová s Aničkou Zemánkovou, když jim výborně sekundovala i Anetka Fritzová.

Borci z MORAVEC Teamu ve Žďárné potvrdili, že se aktuálně těší  výborné pohodě a formě. Potěšil bronz Michala Fritze, který se na tratě PDV vrátil po zlomenině ruky, a který dokázal vybojovat zasloužený bronz! Hned třikrát jsme se mohli těšit z „double“ a to díky Kristýnce Kolářové s Aničkou Smutnou, Terce Obořilové s Aňou Zemánkovou a Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“ s Michalem Šmídou, přičemž souboj dvou posledně jmenovaných byl ozdobou dne a musel diváky pomyslně zvednout ze sedadel. Pro jistá prvenství si pak dojeli ve svých kategoriích i v současnosti  ve velké závodnické pohodě jezdící spešovští sourozenci Jana a Jakub  Tesařovi a premiérové zlato do oddílové pokladnice vybojoval i jejich krajan Martin Gottwald, který si k nám našel cestu, a který si v pravdě pohrál se svými s soupeři v dospělé kategorii Masters II. Naše úspěšné medailisty uvádím níže,  díky za vzorné repre MORAVCE patří ale beze zbytku všem, kteří do bojů poslední červnovou sobotu na nenápadných, ale ne zrovna jednoduchých žďářenských tratích zasáhli. A ani podpůrné rodinné týmy samozřejmě s děkovačkou neopomínám. Medailové rezumé v pořadí OPEN je pro MORAVEC tedy toto:

  • Zlato – Jakub Tesař (11-12 let), Kristýna Kolářová (11-12 let), Tomáš Tlamka „Contador“ (13-14 let), Tereza Obořilová (13-14 let), Jana Tesařová (kadetky, juniorky), Martin Gottwald (Masters II).
  • Stříbro – Anna Smutná (11-12 let), Michal Šmída (13-14 let), Anna Zemánková (13-14 let), Patrik Kolář (kadeti, junioři), Pavel Balák (muži ELITE).
  • Bronz – Terezka Fritzová (odrážedla), Barbora Tlamková (7-8 let), Michal Fritz (9-10 let), Monika Konečná (kadetky, juniorky), Radim Kovář (muži ELITE).
03
Do třetice „tuplovaná“ radost pro MORAVEC dík Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“ a Michalu Šmídovi. I zde naše velmi dobře doplnil v cíli „bramborový“ Víťa Suchánek.

Konvoj Poháru Drahanské vrchoviny se na začátku prázdnin příliš nezabrzdí, protože už na sváteční pondělí 6. července pokračuje seriál dalším závodem na náročných tratích ve Spešově. Kopletní výsledkový a propozice na pondělní Spešov servis hledejte zde http://www.pohardrahanskevrchoviny.cz/, fotky jsou zase tuť: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.06.27._PDV_Zdarna/