Co se bude dít? (ST27)

Termínový kalendář 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Příprava rajdrů MORAVEC Teamu ve 27. týdnu bude probíhat individuálně.  Na obvyklém tréninku, který v týdnu oddíl organizuje, se sejdeme opět ve 28. týdnu 2019 (na silnici v úterý 9.7. a v terénu ve středu 10.7. 2019).

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 13. 7. 2019 – pátá MTB „Vrchovina“ v Protivanově.
 • 13.7. 2019 – MČR MTB XCE v Boskovicích. Zde najdete k akci bližší informace.
 • 18.7. 2019 – od 16.00 hodin v Kapli na Pavlově – Mše Svatá za MORAVEC Team.
 • 19.-21.7. 2019 – MTB MČR Hlinsko. Zde studujte podrobnosti k závodu.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY

Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne(?) v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava – Strážnice – plánované jsou výjížďky údolím Baťova kanálu, jsou tam všede nějaké zámky a jiné historické atrakce, zvažuje se i případný výlet na nedaleké Slovensko… Ubytování – v rekontruované ubytovně fotbalového klubu Jiskra Strážnice, cena za nocleh 230.- Kč/osoba/noc. Snídaně-večeře budou případně v naší režii ,u bytování dětem uhradí – jako vždy oddíl. Ale POZOR! Do dnešního požadeovanéhgo termínu se mi žádný z dětských cyklistů MORAVEC Teamu, k mé lítosti,  bohužel nepřihlásil… A prázdninový kemp jsme vždy dělali hlavně pro děti… Lhůtu prodlužuji do středy,  3.7. 2019 do slunce západu… Bude-li i po té zájem dětí „nula“, kemp se letos s největší pravděpodobností konat nebude…  Operační prostor byl prvotně ověřen, energie a čas na zajištění akce byly vynaloženy…

20190610_163602
Ubytovna je po rekonstrukci a je určena pro sportovní skupiny.
20190610_163616
Ve druhém patře máme rezervováno 20 lůžek.
20190610_163726
K dispozici nám bude tato kuchyňka.
20190610_163841
A taky tato společenská místnost… Že by „dýza“ byla každý večer?
20190610_164323
Holkám Zouharovic se areál líbil. Jeden večer za námi přijedou.
20190610_164909
Prostor pro večerní posezení včetně ohniště (palivo je v ceně).
20190610_164915
Hřiště je v bezprostřední blízkosti, koupaliště je v kempu vzdáleném cca 500m.

I Bedřichov ve zlatě!

Také po předposledním závodě Českého poháru horských kol, který pohostil léty již tradiční pořadatel Bedřichov u Jablonce, zůstala nepřerušena letošní pozoruhodná vítězná série naší šikovné starší žákyně – Elišky Hanákové! Pravda, tentokrát se na zlato nadřela možná víc, než jindy, ale svoje výjimečné postavení dokázala uhájit a již s předstihem se stala jistou celkovou vítězkou Českého poháru ve své kategorii! A opět k naší velké radosti nezůstala se svojí medailí osamocena: na „stříbrnou bednu“ se dokázali prosadit ještě další dva naši reprezentanti: Amálka Gottwaldová (mladší žákyně) a Petr Šich (muži EXPERT). Blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

DSC_0225
Pohled, který se neokouká… Eliška Hanáková zůstala i v Bedřichově mezi staršími žákyněmi neporažena!

Eliška Hanáková potvrdila formu už v sobotu dopoledne při zdolávání technických sekcí, na kterých si vyjela nadprůměrných 40 bodů. Podobně se dařilo na technice i Lukáši Sedlákovi (40 bodů) a ještě lépe zvládli tuto záludnou disciplínu Roman Šindelář a Vít Lipenský (oba 45 bodů). Ani ostatní naši na technice  nepropadli a předvedli svůj současný standard.

DSC_0075
Cennou „bramboru“ dovezla z „Jizerek“ Judtýnka Novotná!

Souběžně s technickými sekcemi sváděly – již na okruzích – urputné souboje děti kategorií MINIME včetně čtyř našich reprezentantů. Ze tří  holek  v kategorii 9-10 let se dařilo nejvíce Justýně Novotné, která opět rázně „zaklepla na dvířka“ od medailových pozic a nechala nám tak vzpomenout na první dva letošní pohárové závody v  Kutné Hoře a Městě Touškově, ve kterých vybojovala shodně druhá místa.  Její aktuální „brambora“ z Bedřichova je cenná  a před Hlinskem nás svádí k opatrnému medailovému optimismu! I její týmové kolegyně Lucka Gottwaldová s Magdalenkou Bartošovou odvedli v Bedřichově poctivou práci, stejně tak, jako v kategorii chlapců 5-6 let náš elév, Jonášek Janovský.

DSC_0114
Loňskou sezónou se Petr Šich doslova protrápil… Letos je ale – k jeho i naší velké radocti – všehno úplně jinak! V Bedřichově vybojoval další cenné stříbro!

V odpoledním sobotním programu odstartoval tradičně jako první náš EXPERT, Petr Šich. Od samého začátku závodu se pohyboval na čele startovního pole a v cíli z toho byla pro Petra další, cenná medaile, stejně jako minule na Zadově ve stříbrném lesku. Petra Šicha v následném startu mladších žákyň výsledkově supr okopírovala Amálka Gottwaldová, která si tímto výsledkem nadále drží pozici vedoucí závodnice v celkovém pohárovém hodnocení! Kvalitní výkon odvedla i Anna Hnáková, které umístění v TOP „five“ uniklo jen velmi těsně a svůj doposud nejlepší pohárový výsledek zajela v Bedřichově pracovitá Barča Janovská. Ta ve výsledkové listině uzavřela elitní dvacítku. Navíc si Barča zajela před tím svoje letošní maximum i v technických sekcích (20 bodů).

DSC_0219
Další naší letošní spolehlivou sběratelkou medailí je z Bedřichova stříbrná Amálka Gottwaldová!

Jeden z nejpočetnějších startů, závod mladších žáků (84 borců na startu), byl i v Bedřichově díky Matouši Lipenskému za naší účasti. Matouš zjel velmi dobře a i když nepřekonal svůj letošní nejlepší výsledek z prvního závodu v Kutné Hoře, umístění  v elitní  třicítce mu určitě patří po zásluze. Zdá se, že optimální forma přichází v pravý čas…I jeho o „level“ starší týmoví kolegové Roman Šindelář, Lukáš Sedlák a Vítek Lipenský museli čelit bezmála cca 90-ti soupeřům a nejlepšího výsledku z nich dosáhl Roman Šindelář (34. místo). V páté (Lukáš Sedlák), resp. šesté desítce (Víťa Lipenský) výsledkových listin dokončili závod další dva naši borci. Zlatou tečku úspěšného dne pro MORAVEC Team udělala Eliška Hanáková. Souboj o prvenství byl tentokrát hodně napínavý, když Elišce byla po celý závod zdatnou soupeřkou Adéla Pernicová (Bike Pro Racing). V cíli obě děvčata dělilo něco přes 11 vteřin a k naší velké radosti to bylo ve prospěch naší závodnice.

DSC_0142
Krůček za krúčkem se výkonnostně posunuje vpřed Barča Janovská. Bedřichov tento její současný trend potvrdil!

V neděli jsme fandili nejdříve dopoledne juniorovi Víťovi Suchánkovi. Ten měl úlohu v závodě skutečně těžkou. Rajdrů startovalo více jak 70 a především ze zahraničí dorazila závodit skutečná kvalita… Němci, Poláci, Mexičané, Slováci… Skutečně to vypadalo, že se v Bedřichově koná juniorské Mistrovství světa, či světový pohár…. Za dané situace odvedl „Suchoš“ svoje maximum, stejně tak, jako v poledním startu kadetek  náš druhý nedělní reprezentant, Klára Odehnalová. I ona zajela na hranici svých možností a v této souvislosti ještě podotýkám, že jak kadetky tak junioři absolvovali závody v dešti resp. po dešti, na mokrých tratích… Dobře víme, jak je Bedřichovská trať těžká za sucha… Natož, když je mokrá…

DSC_0176
Eliška Hanáková měla v Adéle Pernické zdatnou soupeřku.

Bedřichov – výsledky MORAVEC Teamu

 • Kluci 5-6 let: 10. Jonáš Janovský / (celkové 8. místo po pěti závodech)
 • Holky 9-10 let: 4. Justýna Novotná / (4.), 19. Lucie Gottwaldová / (14.), 24. Magdalena Bartošová (26.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 44.)
 • Mladší žákyně: 2. Amálie Gottwaldová / (1.), 6. Anna Hanáková / (6.),  20. Barbora Janovská / (21.), nestartovala Barbora Tlamková (zranění) / (33.) a Lucie Koudelková (Kolo pro život) / (celkově je 39.)
 • Mladší žáci: 28. Matouš Lipenský / (30.)
 • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1. – vítězka Českého poháru)
 • Starší žáci: 36. Roman Šindelář / (37.), 43. Lukáš Sedlák / (43.), 53. Vít Lipenský / (48.), nestartoval  Matyáš Koudelka (Kolo pro život) / (celkově je 87.)
 • Kadetky: 34. Klára Odehnalová / (32.)
 • Junioři: 60. Vít Suchánek  / (celkově je 50.)
 • Muži EXPERT: 2. Petr Šich / (2.)
DSC_0216
Petr Šich sice Jaroslava Vondráčka (ČS Specialized Jinior Team) v závodě nedohonil, v Hlinsku ale může být všechno zase jinak…

Bedřichov znovu potvrdil kvalitu našeho úderného šiku, medailové zisky jsou letos skutečně nebývalé, po této stránce se jedná bezesporu o TOP sezónu v celé oddílové historii! Zbývá už jen jediné: potvrdit dosavadní výkony a výsledky na prvním  vrcholu letošní sezóny, na MTB mistrovství ČR v Hlinsku. Vůbec nepochybuji o tom, že všichni naši rajdři pro to udělají maximum… Budeme držet palce… Mrkněte na výsledkový servis a na čtyři kvalitní fotogalerie (díky Karle!).

DSC_0261
Víťu Suchánka spolu s ostatními juniory postihla nepřízeň počasí. vydatná dešťová přeháňka velmi rychle proměnila tra´t k nepoznání…

 

Co se bude dít? (ST26)-2

Termínový kalendář MORAVEC Team 2019:

MORAVEC Team – termínový kalendář 2019

Pondělí 24.6. 2019

Závod MTB XCO jednotlivců na Olympiádě dětí a mládeže. Jihomoravský kraj zde reprezentuje naše závodnice, starší žákyně Eliška Hanáková. Zde najdete veškeré podrobnosti k akci.

Úterý 25.6. 2019 
 • Příprava na MTB MČR v Hlinsku, která proběhne  pod vedením trenéra Jirky Vašíčka  od 16.00 hodin na single trailech v Jedovnicích. Příprava se týká přihlášených mladších a starších žáků a žákyň.
 • Silniční časovka jednotlivců na Olympiádě dětí a mládeže. Jihomoravský kraj zde reprezentuje naše závodnice, starší žákyně Eliška Hanáková.
Středa 26.6. 2019
 • Příprava na MTB MČR v Hlinsku, která proběhne  pod vedením trenéra Jirky Vašíčka  od 16.00 hodin na single trailech v Jedovnicích. Příprava se týká přihlášených mladších a starších žáků a žákyň.
 • Pravidelná MTB příprava dětí   tréninkové skupiny Libora Bartoše.  Sraz v 16.00  na single trailech v Jedovnicích.
 • Silniční závod jednotlivců s hromadným startem na Olympiádě dětí a mládeže. Jihomoravský kraj zde reprezentuje naše závodnice, starší žákyně Eliška Hanáková.
Čtvrtek  27.6. 2019

Poslední díl jedovnické přípravy je z důvodu extrémních teplot  zrušen!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 13. 7. 2019 – pátá MTB „Vrchovina“ v Protivanově.
 • 18.7. 2019 – od 16.00 hodin v Kapli na Pavlově – Mše Svatá za MORAVEC Team.
 • 19.-21.7. 2019 – MTB MČR Hlinsko. Zde studujte podrobnosti k závodu.
AKCE ZA DVĚMA HORIZONTY

Prázdninový Kemp MORAVEC Teamu proběhne v týdnu od 29.7. do 2.8. 2019. Operační prostor: Jižní Morava / Slovensko. Zájemci, kteří se budou chtít účastnit dalšího riskantního podniku, přihlaste se mi  nejpozději do 30.6.2019.  Operační prostor byl prvotně ověřen, info hledejte zde již nejbližších dnech!