Co se bude dít? (ST22)

Úterý 30.5. 2017
  • Trénink MORAVEC Junior Team pod vedením Míši Hanouskové a Františka Paděry. Sraz mladých cyklistů bude v 17.00 hod u tělovičny ZŠ v Benešově. V případě dotazů kontaktujte Míšu na 776 456 427. POZOR! Trénující, vezměte s  sebou vezmou i jiné boty než cyklistické tretry, abyste si mohli zahrát hry i mimo bicykl (např. vybišku nebo fotbal.)…
  • Trénink MORAVEC „A“ Teamu pod vedením Honzy Šindeláře. Sraz je určen na 17.00 v místě Honzou určeném, úterní trénink bude probíhat výhradně na silnici. V případě dotazů kontaktujte Honzu Šindeláře na jeho mobil 731 076 981. 
Středa 31.5. 2017
  • Další jarní terénní trénink MORAVEC Junior Teamu. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin na Okrouhlé č. 117 – u Tlamků. Trénink povede Milan Tlamka, v případě dotazů ho včas kontaktujte na jeho mobil 776 108 046.
  • Trénink MORAVEC „A“ Teamu pod vedením Honzy Šindeláře. Sraz je určen na 17.00 v místě Honzou určeném, středeční trénink bude dle Honzových pokynů. V případě dotazů ho kontaktujte na jeho mobil 731 076 981.
Pátek 2.6. 2017

Odjezd na čtvrtý závod MTB ČP na šumavský Zadov. Ve věci přepravy dbejte pokynu trenérů, základní informace k výjezdu budou včas účastníkům akce rozeslány. Operace má volací znak KILIÁN.

Sobota 3.6. 2017

Start MORAVEC Teamu na čtvrtém závodě MTB ČP XCE na Zadově. Zde studujte propozice: 4.-závod-Propozice-Zadov

Neděle 4.6. 2017

Start MORAVEC Teamu na čtvrtém závodě MTB ČP XCO na Zadově. Zde studujte propozice: 4.-závod-Propozice-Zadov

Albstadt, Lanškroun…

Dvě cyklistické štace, ve dvou různých zemích byly o minulém víkendu spojeny se dvěma jmény dívek, majících hodně těsný vztah s MORAVEC Teamem. Naše odchovankyně Adéla Šafářová (Nutrend Specialized), závodící letos už  mezi ženami, „potila krev“ v německém Albstadtu při druhém závodě Světového poháru horských kol a kmenová bikerka MORAVEC Teamu, kadetka Anna Zemánková zvládala Malý Závod míru, který se jel jako etapový na silnicích v okolí východočeského městečka Lanškrouna.

CER_1269
Adéla Šafářová na trati druhého závodu Světového poháru minulou neděli v německém Albstadtu.

Cyklističtí odborníci byli určitě zvědaví, zda skvělý výsledek Adély Šafářové (17. místo v kategorii U23) z Nového Města na Moravě nebyl dílem náhody. Po Albstadtu si můžou s klidem odpovědět: nebyl! Adéla zvládla i druhý závod na extrémě těžké trati, která jí navíc moc nevyhovovala – opět skvěle. A moc nechybělo a opakovaně se výsledkově vešla do TOP 20! Bravo „Adys“, jen tak dál! Zde mrkněte na výstižný report ze startu žen U23 v Albstadtu.

IMG_5044
Anna Zemánkoévá do dneška neví, jak vlastně na etapáku v Lanškrouně dojela… To na MTB přeboru Kraje Vysočina byly výsledky zcela transparentní!

Zatím co výsledky s Albstadtu vychrlily agentury v neděli poměrně rychle, z lanškrounského etapáku je neznáme do dnes. A podle našich oddílových specialistů, je nebudeme znát dříve, než tak za tři týdny… Jak je to možné, Cyklistický svaze? Zde je alespoň odkaz na lanškrounské víkendové dění a pozorný pátrač v něm najde fotku s naší cyklistkou! No a na výsledky si budeme muset trpělivě počkat…

Medailový „Medek“!?

Už po jedenácté se jel v Tišnově MTB závod, který nese jméno významného místního občana z let nedávno minulých Ivo Medka, jemuž za jeho života nebylo kolo vůbec cizí… . Historicky se tohoto závodu účastnili samozřejmě i jezdci MORAVEC Teamu tu ve větším, tu v menším počtu. Letos si to zde rozdalo s konkurencí celkem osm našich rajdrů, když hned tři z nich měli za sebou „Valchovského Drtiča“ z předešlého dne. Osm našich snajprů vybojovalo pět medailí! Naše úspěšnost mohla být ještě vyšší, kdyby…

IMG_9777
Vítěz – nevítěz MTB memoriálu Ivo Medka v Tišnově… Ať tak či tak, na trati 21 km byl Domink Prudek nejrychlejší!

Kdyby nebylo v reglementu závodu z mého pohledu zcela nesmyslné ustanovení o tom, že se závodu nesmějí účastnit jezdci se závodní licencí UCI ČSC… V hlavním startu mužů na 21 km zopakoval svoje vítězství z předešlého dne z Valchova náš Dominik Prudek a právě on se ocitl na základě upozornění jednoho ze soupeřů u pořadatelů kvůli uvedenému nepochopitelnému bodu v pravidlech v nemlosti a byl jimi ve výsledkové listině nepochopitelně diskvalifikován..!

Z osmi našich, kteří v Tišnově startovali jich vlastní licenci hned sedm! Takže kromě juniora Rudy Cvrkala měli „spravedliví“ pořadatelé disknout i zbylých pět našich. A možná, že nejen je…Asi proto, že na to nebyli upozorněni, se tak nestalo… Zvláštní, opravdu zvláštní praktiky… Mírně řečeno… Pořadatelé se vše následně snažili zachránit  sólo vyhlášením Dominika Prudka a předáním zvláštní ceny… No, nevím… Fakt podivnost… Hlavně nechápu, proč se místní pořadatelé brání startovat závodníkům s licencemi, kteří tímto prokazují svoje kvality a tím startovní pole vždy  „ozdobí“… Opravdu nechápu, nerozumím…

IMG_9868
Tomáš Doušek s Rudou Cvrkalem závodili „skoro“ doma. A využili toho jak se patří!

V kategorii juniorů (jela se trať dlouhá 14 km), slavil MORAVEC Team double! Zlato vybojoval Tomáš Doušek a stříbro Ruda Cvrkal, kterého jsme pro letošní sezónu považovali už takřka za ztraceného! Snad Rudu tišnovský výsledek „nakopne“ a budme se s ním vídat pravidelně na MTB „Vrchovině“! Blahopřejeme kluci! Ve stejné věkové kategorii dívek  pro nás brala další zlato Jana „Džejn“ Tesařová. Byť měla soupeřek o 100% víc, než ve Valchově, poradila si s nimi, jak je u ní zvykem a mohla se těšit ze skutečně „zlatého“ víkendu!

IMG_9867
Dva dobré ostré závodní a navíc vítězné tréninky zažila Jana Tesařová o minulém víkendu. Určitě kvalitní „rozplavba“ před Zadovem!

Pět rajdrů v dresech MORAVEC Teamu pak vyrazilo na start hlavního okruhu 21km. V „eliťácích“ jsme měli na startovním roštu tři borce, ve veteránech pak kompletní dvojici ostrých hochů. A věřte, že všichni  odvedli „sto-pro“ podlahové výkony! Dominik Prudek závod ovládl, ale v souladu se nelogickým ustanovením propozic byl ve výsledkové listině, jak už jsem se výše zmínil, diskvalifikován…Skvěle jel Pavel Balák, který „vykýval“ se zmatenými pořadateli nahlášením roku narození 1984 a „proklouznul“ na start elitní kategorie  byť je věkem, samo, že veterán! Bravo „Paule“, věru dobrá patyzánština, dobrý odboj… Na nepravého vítěze Břeťu Rohela (Full Dinamics) ztratil něco málo přes dvě minuty a bral mezi „mlaďochy“ úctyhodné, 6. místo!

IMG_9792
Pavel Balák v mistrovském dresu a v mistrovské formě!

Jeho syn, Adam Balák (*1995 – z tohoto letopočtu je patrno, že jeho tatínek Pavel Balák – dle start. listiny *1984 –  otcovství skutečně nikterak neodkládal…), ztratil v závodě na tátu něco málo přes minutu a do TOP 10 se po výborném výkonu nevešel jen velmi těsně… V klubku asi šedesáti rajdrů se dokázal prosadit i třetí z dynastie Baláků – Leoš, spolu s Víťou Prudkem. V závodě nestíhali pouze výborného Leopolda Spáčila (Novatop Lapierre). Zatím co Víťa ztratil na vítěze přes šest minut (znovu připomínám, měl v nohách z předešlého dne 50km z brutálního Valchovského Drtiče), to Leoš Balák populárního „Poldu“ Spáčila docela proháněl. V kopcích sice na něho – z důvodu drobných zdravotních komplikací, přes které se postavil statečně na start – ztrácel, ale ve sjezdech se mu naopak přibližoval a v cíli oba dělily nicotné tři vteřinky…

IMG_9871
Nejlepší nejstarší muži. Leo Spáčil nakonec v Tišnově oba naše snajpry udolal…

Ale vrátím se zpátky ke nespravedlnosti, kterou si v Tišnově musel zažít Domča Prudek. Za dané situace možná stálo za to, aby se naši ostatní licencovaní medailisté zachovali podle jednoho z Přikázání MORAVEC Teamu: „Jeden za všechny -všichni za jednoho“ a jako jeden muž šli a ceny s medailemi na protest proti špatnému pravidlu pořadatelům vrátili… Ti by se snad konečně chytili za nos a pro další roky závodu by toto nesmyslné ostanovení z propozic konečně vyšktnuli… Jak by asi Dominikovu nespravedlivou diskvalifikaci hodnotil ten, jehož jméno závod nese? Zde mrkněte na tišnovské výsledky a zde na supr fotogalerii… Medailistům gratulujeme a všem pak dík za vzorné repre oddílu!