Co se bude dít? (ST26)

Úterý 26.6. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz bude opět  v 17.00 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.

Středa 27.6. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milana Tlamky (776 108 046), tentokrát na Okrouhlé. Sraz bude opět  v 17.00 hodin u Tlamků, č.p. 117.

Sobota 30.6. 2018

Pátý závod Českého poháru MTB XCO v bedřichově. Pojedou se kategorie dětí – MINIME + mladší a starší žáci a žákyně. Zde mrkněte na propozice:  5.-závod ČP-MTB-2018-Bedřichov  , týmové zázemí bude našim rajdrům k dispozici od 9.00 hodin.

Neděle 1.7. 2018
 • Pátý závod Českého poháru MTB XCO v Bedřichově.  Pojedou se kategorie od kadetů včetně a starší. Zde mrkněte na propozice: 5.-závod ČP-MTB-2018-Bedřichov
 • Další  cyklovyjížďka s Hankou Odehnalovou  a Vlastíkem Odehnalovými . Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Bude dobré, když někdo z rodičů zúčastněných dětí si vezme s sebou kolo a Hance pomůže. Zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit  větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, náhradní duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na vyjížďku nepojede!!!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

 • 3.7.- 6.7. 2018 – soustředění před MTB MČR (20. – 22.7. 2018) na mistrovských tratích v Peci pod Sněžkou, které bude zakončeno v sobotu 7.7. 2018 závodem MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny ve Valchově („Monte Carlo“). Seznam účastníků je uzavřen, díky, ze Vaše včasné nahlášení, nyní budeme ladit detaily akce.
 • 23.7. – 27.7. 2018 – tradiční oddílový kemp – každoroční prázdninové riskantní  putování cestou-necestou / polem-nepolem je letos nasměřován do lokality Třeboňska. Základna bude poblíž Suchdolu nad Lužnicí, kde nás pohostí rekreační středisko Tušť. Odvážní zájemci – MORAVCI, nahlaste se mi na moje 605 0Jágr 0Nagano nejpozději do 30.6. 2018.
 • 31.8. – 2.9. 2018 – soustředění  na doladění formy před závěrečnými závody MTB „Vrchoviny“ ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě.. Podrobnější informace Vám sdělí trenér Milan Tlamka.
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší

„Lavice“ nám svědčila!

Třetí  MTB „Vrchovina“, která zavedla rajdry na obávanou protivanovskou „Irskou lavici“, se reprezentantům MORAVEC Teamu vydařila. Vzhledem ke skutečnosti, že trenéři před závodem registrovali poměrně hodně omluvenek svých svěřenců, je zisk celkem dvanácti medailí v pořadí OPEN velmi dobrým výsledkem uvážíme-li, že rovná polovina z nich byla z toho kovu nejvíc ceněného! Vysokou výkonnostní a výsledkovou laťku, pomyslně nastavenou závody v Benešově a Kořenci se bez problémů podařilo – byť v oslabené sestavě – udržet i v Protivanově!

DSC_9008
Filip Ecler splnil úlohu favorita závodu chlapců 7-8 let do puntíku!

Že se s absencemi roztrhnul borců a borek MORAVEC Teamu „roztrhnul pytel“, posuďte z tohoto výčtu chybějících: Leonka Eclerová, sestry Gottwaldovy, Maruška Bartošová, Barča Tlamková, táta a syn Šindelářovic, Klára Odehnalová, Tomáš Doušek, Karel Vinický… Co jméno – to potenciální kandidát na medaili! Jednalo se ale převážně o plánované / řízené absence a navíc zbylá skupina, která nás v Protivanově reprezentovala, dokázala „díru v sestavě“ výborně zacelit!

DSC_8992
Nová posila MORAVEC Teamu, Tonda Doskočil, výsledkově úročí soustavnou poctivou přípravu. V Protivanově zajel na „bednu“!

Hned v prvním ostrém startu dne, nás medilově „namlsal“ Toník Hanák, kterému skvělý finiš vynesl cenný bronz a Tonda tak obhájil pozici z Kořence. Parádně pro nás skončily starty kategorií dětí 7-8 let. Podobně jako Tonik Hanák, měl výborný závěr svého závodu Tonda Doskočil, díky kterému dosáhl na pro něho premiérovou „Vrchovinovou“ bronzovou „placku“! A určitě rád na „bednu“ později doprovodil Filipa Eclera, který tento start jasně vyhrál a je i celkovým lídrem v průběžném pořadí po třech závodech. Když Zitka Žerníčková následně bezpečně ovládla závod stejně mladých dívek, naše spokojenost s výkony a výsledky našich „mladých pušek“ minutu od minuty narůstala!

DSC_9043
Protivanovský „tygřík“ – Zita Žerníčková potvrdila vítězstvím na domácí trati svoje kvality!

To ale ještě zdaleka nebylo všechno! I druhý blok startů pro nás začal parádně, když Lucie Koudelková, Barča Janovská a Justýnka Novotná zcela ovládly závod dívek kategorie 9-10 let! Lucka je zatím letos na „Vrchovině“ k neporažení a její týmové kolegyně jí velmi zdatně sekundují! Matouš Lipenský pak svedl napínavý souboj o zlato s Tomášem Raškou (Short Bike Academy Opletal) v závodě stejně starých chlapců a byť mu v závěru nakonec podlehl, patří i jemu za výkon a výsledek od nás palec nahoru!

DSC_9256
Protivanov taky bolel…. Je tak patrno z výrazu v tváři vítězky kategorie dívek 9-10 let, Lucky Koudelkové.

Podobný „nervák“, jehož hlavními hrdiny byli Matouš s Tomášem, předvedli  divácké komunitě, v sobotu v Protivanově – i přes citelný chlad a vlhko – docela početné, mladší žákyně. O zlato svedly vyrovnaný souboj naše Anička Hanáková s výborně jedoucí Nikolou Bradáčovou (ACT leraK). Tentokrát cílovou čáru protnula o vteřinku dříve borka v našich barvách a  radost nám umocnil bronz, který po vyváženém výkonu po zásluze brala Adélka Zavřerlová!

DSC_9344
Anička Hanáková se svým „stínem“, Nikolou Bradáčovou. Souboj těchto dívek byl jedním z vrcholů protivanovské „race“.

Protože Patricie Srnská (SKI Cykloklub Polička) se v Protivanově na startu neobjevila, měla Eliška Hanáková ve startu starších žákyň cestu k vítězství v podstatě volnou  a na další bitvu těchto dvou vycházejících „hvězdiček“ českého bikingu si budeme muset počkat až do Bedřichova… Tři naši starší žáci startující v Protivanově, do bojů o medaile nezasáhli, jejich odstup je zatím od těchto pozic v řádu minut. O medaili se ale postarala  naše štafeta, když sestava sourozenci Koudelkovi + Adélka Zavřelová vybojovala cenné stříbro! Naši nestačili pouze na tým ACT leraK, jehož vítěznou štafetu rozjížděla Nikola Bradáčová, která si tak, spolu s naší Luckou Koudelkovou, odvezla z Protivanova hned dva cenné kovy – zlato a stříbro! Holky se tak staly nevyhlášenými princeznami sobotní Velké ceny městyse Protivanova! Pro pořádek připomenu, že naše druhá štafeta ve složení Barča Janovká, Justýnka Novotná a Jirka Zavřel vybojovali nepopulární „bramboru“, podobně jako ve svých startech Magdalénka Bartošová, Jirka Zaavřel ještě jednou a Monika Konečná… Zejména usměvavá „Majda“ měla k bronzové „bedně“ hodně blízko – 2 vteřiny..!

DSC_9537
K naší velké radosti naháněla děvčata z Hulína Elišku Hanákovou marně!

I po skončení posledního bloku startů jsme se radovali z medaile! Šestou zlatou vybojoval pro naše barvy Pavel Balák v závodě Masters II, který po rovinaté trati doslova létal a jako jeden ze sedmi rajdrů (kromě něho ještě pět prvních „eliťáků“ v čele s vítězem Alešem Zatloukalem a náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“, závodící aktuálně za NUTREND Specialized Racing, který vyhrál závod juniorů / kadetů) dosáhl v závodě průměrné rychlosti přes 26 km/hod. Ve velmi rychlém závodě mužů ELITE pak dokázal s nejlepšími držet krok Petr Šich. Díky všem našim rajdrům a jejich podpůrným rodinným týmům za vzorné repre oddílu, speciální díky patří Vlastíkovi Odehnalovi za bezchybnou traťovou režii, kterážto v Protivanově – byť se jednalo profilově o nenáročné tratě – není zdaleka snadná…

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu – OPEN
 • Zlata vybojovali: Zita Žerníčková (7-8 let), Filip Ecler (7-8 let), Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Eliška Hanáková (13-14 let) a Pavel Balák (Masters II)
 • Stříbra vybojovali: Barbora Janovská (9-10 let) a Matouš Lipenský  (9-10 let), štafeta ve složení Lucie Koudelková, Adéla Zavřelová a Matyáš Koudelka.
 • Bronzy vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla), Antonín Doskočil (7-8 let), Justýna Novotná (9-10 let) a Adéla Zavřelová (11-12 let)
Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu – OBCE
 • První místa:  Lucie Koudelková (9-10 let), Matyáš Koudelka (11-12 let), Anna Hanáková (11-12),  Eliška Hánáková (13-14 let) a Lukáš Sedlák (13-14 let)
 • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla),  Klára Věrná (odrážedla), Barbora Janovská (9-10 let),  Dominik Ptáčník (9-10 let) a Adéla Kubinová (13-14 let)
 • Třetí místa: Jonáš Janovský (do 6 let), Justýna Novotná (9-10 let) a Veronika Ptáčníková (13-14 let)
DSC_9777a
„Letec – kosmonaut“ Pavel Balák splnil velice bystře letový plán a na mateřskou základnu se vrátil jako suverénní vítěz kategorie Masters II!

Zde studujte kompletní výsledkový servis a zde je už první „salva“ fotek:

DSC_9546
Muži Elite krátce po startu. Druhý zleva náš Petr Šich.

Síla přijde z hor!

Prvním vrcholem letošní sezóny bude pro MORAVEC Team už tradičně národní šampionát horských kol, který proběhne od 20. do 22. července 2018 v Peci pod Sněžkou. Oddílové přípravné soustředění je plánováno tamtéž, samozřejmě ale s optimálním předstihem – ve dnech 3. až 6. července 2018 a bude zakončeno závodem MTB „Vrchoviny“ ve Valchově (sobota 7.7.2018).

Do neděle 24.6. 2018, do Slunce západu se mi prosím nahlaste všichni Ti z Vás, kdo se přípravného soustředění zúčastní (optimální bude, nahlásit se mi tuto sobotu na MTB „Vrchovině“ v Protivanově). Hlásit se můžou všichni naši závoďáci, kapacita penzionu LEVEL je ale omezená počtem 24 lůžek a přednost pobytu budou mít tudíž naši reprezentanti v Českém poháru od 11 let a starší, dospělí reprezentanti včetně. Těmto oddíl zadotuje přípravný pobyt částkou 500.- Kč / osobu. Ostatní, kdo budou chtít přípravný kemp absolvovat, si budou pobyt hradit sami.

Na základě informace o počtu přihlášených budeme v příštím týdnu řešit  logistiku přepravy tam a zpět + způsob stravování v průběhu pobytu.