Ve stínu bílých vloček…

…proběhlo další, v pořadí už čtvrté cvičení Junior Teamu MORAVCE minulou středu v benešovské tělocvičně. Trénink začal vinou jindy dochvilného lídra se zpožděním, které překvapivě těsně přesáhlo i onu obligátní „akademickou čtvrthodinku“… Ale cvičence to nijak nerozhodilo, jejich natěšení po smysluplném pohybu bylo následně možná i o to větší! A jejich rozpálené tváře po skončení poctivé, téměř dvouhodinové „rachoty“, příjemně zchladily po opuštění sportovní haly venku – věřte / nevěřte – sněhové vločky! 

img_2158
Při rozcvičce byla zcela jasně patrná výjimečná pružnost všech cvičenců!

Že by tedy na Vrchovinu dorazila paní Zima v plné síle? Že venku sněží, o tom neměla bezmála dvacetičlenná skupina usilovně trénujících MORAVCŮ ani tuchu… Po rozběhání následovala poctivá rozcvička na konci které jsme si poprvé letos na ribstolích ověřili, jak poctivě trénujeme pro bikera tolik potřebné břišní svalstvo. Po relaxační vybišce a hře na rybáře a rybičky přišla na řadu – také letos poprvé – tělocvična na příč, kdy osm dvojic svádělo líté souboje při variabilních mini-závodech štafet. Premiéru měli i závody trakařů, dnes už pracovních strojů takřka neviditelných… To v poslední listopadové tělocvičně jich bylo k vidění hned osm! A věřte, že byly dobře promazány a že pracovaly jako hodinky (Rolex). Tempo tréniku vygradovalo závodem tří pětičlenných štafet, když překážkovou dráhu Petr temtokrát koncipoval v duchu rychlosti a dynamiky. Ani jsme nevěděli, jak nám bezmála 120 minut tréninku „uteklo“. Mrkněte na průřezovou fotogalerii ze středečního podvečera v benešovské tělocvičně. A ještě jedno pochvalné zjištění z posledního listopadového podvečera v benešovské tělocvičně: totiž, že (nejen) boskovští MORAVCI dali přednost poctivému pohybu před monstrózním konzumním „kokakoláckým kamiónem anta Klause“, který souběžně šálil (nejen) Boskovice. Naštěstí MORAVCI dobře vědí, v čem tkví skutečné hodnoty..!

Vánoce přicházejí…

První adventní svíčka, která od minulé neděle plápolá na adventním věnci nám napovídá, že nejkrásnější svátky v roce jsou v pravdě za dveřmi. Jedním ze symbolů, který je pro toto období charakteristický, je Betlém – vyobrazení narození Ježíše Krista od kterého letos, 24. prosince, uplyne již 2016 let…

dsc_3444Betlémy, betlémky můžeme v době vánoc vidět všude kolem nás v nejrůznějším provedení. Od malých „stolních“ variant až po například živé, kdy biblické postavy jsou vyhotoveny v životní velikosti. Od zcela realistických vyhotovení až po ty netradiční, umělecké, inovativní… A autorem právě takového nekonvenčního, svébytného  provedení Betlému je náš oddílový kumštýř Libor Bartoš, který pro obec Dolní Dobrouč v Orlických Horách vytvořil vskutku pozoruhodné provedení  klasického biblického výjevu. Za šest hlavních postav onoho tajemného večera v roce nula, které Libor vyřezal motorovou pilou z modřínového masívu, mu já osobně dávám palec nahoru! A myslím, že ve svém hodnocení nezůstanu zdaleka osamocen… Mrkněte…

Poháry z Brna a Blanska!

Vyhlášení celkových vítězů prestižních regionálních cyklistických sérií, jakými Brněnský pohár horských kol a Brněnský pohár v cyklokrosu určitě jsou, proběhlo minulý čtvrtek na brněnském velodromu. Samozřejme se ocenění těch nejlepších týkalo i členů MORAVEC Teamu, kdy především rajdři z Jižního křídla našeho útočného šiku byli při dekoracích na „bedně“ pravidelnými milými hosty! A  když vše podtrhl minulou sobotu náš borec dalším „bednovým placem“ při běhu se zátěží do vrchu v rámci populárního festivalu RAJBAS, pořádaném v Blansku, nezbývá, než opět našim vyseknout hlubokou poklonu!

img_20161124_194909

Brněnský pohár horských kol má bezesporu svoje pevné místo v rámci regionálního cyklistického dění. Jeho součástí je například MTB maraton „Valchovský Drtič“, který byl letos i jedním ze čtrnácti závodů MTB „Vrchoviny“. V celkovém pořadí BP na nejvyšších příčkách se prosadili hned čtyři MORAVCI, kteří vybojovali  jeden zlatý, dva stříbrné a jeden bronzový pohár! Pojďme tedy chválit adresně:

  • kategorie ženy 15-18 let: 1. Jana „Džejn“ Tesařová, 2. Kristýna Haasová 
  • kategorie muži 15-18 let: 2. Dominik Prudek
  • kategorie muži 40-49 let: 3. Martin Gottwald. Mrkněte na kompletní výsledkový servis.
img_20161124_201141
Šikovný, všestranný cyklista Roman Šindelář posbíral minulý týden na brněnském velodromu nejedno ocenění!

Zároveň s Brněnským pohárem horských kol byli na velodromu vyhlášeni i nejlepší rajdři podzimního Brněnského cyklokrosového poháru. A díky rychlým Šindelářovic rajdrům, pravidelným to účastníkům cyklokrosových střed u Anthroposu, se můžeme radovat z dalších dvou celkových prvenství!

  • kategorie mladší žáci: 1. Roman Šindelář
  • kategorie kadeti: 1. Honza „Džony“ Šindelář (navíc celkově 6. místo mezi muži)
  • kategorie muži: 12. Honza Šindelář
img_20161124_201421
Honza „Džony“ Šindelář nezústal ve „sběru“ zlatých pohárů za svým mladším bráchou ani o píď!

Sluší se navíc připomenout, že tři Šindelářovi cyklokrosoví mušketýři posbírali i cenné vavříny v krajském přeboru v této disciplíně, která byla vypsána při posledním závodě celého seriálu 16. listopadu:

  • kategorie mladší žáci: 1. Roman Šindelář
  • kategorie kadeti: 1. Honza „Džony“ Šindelář
  • kategorie Masters: 2. Honza Šindelář. Zde studujte i cyklokrosový výsledkový servis.
img_20161124_201836
Honza Šindelář doplnil sbírku o tolik ceněné – „rodinné stříbro“…

Co k tomu dodat? No přece – bravo MORAVEC! Blahopřání míří ke všem laureátům pohárových ocenění a díky za vzorné repre MORAVCE samozřejmě taky! Že Vám v souladu s nadpisem v článku ještě něco chybí? Máte pravdu… Výčet úspěchů našeho Jižního útočného křdla tímto ještě nekončí…  Honza Šindelář st. se minulou sobotu zůčastnil v rámci blanenského festivalu RAJBAS populárního běhu do kopce se zátěží pod názvem „S Koalou na zádech“. Závod se běží  z Blanska na Hořice a zátěž tvoří soudek Černohorské limonády Koala, který je zpravidla umístěn v batohu účastníka. V poli 66 startujících dosáhl Honza skvělého času 14,41 min., což mu vyneslo výborné 2.místo mezi veterány a 9. místo absolutně! Bravo Honzo a díky za vzorné repre oddílu! I v tomto případě si můžete ověřit výsledkový servis.