Zlatý finiš v Brně-Lesné!

Po loňské pauze, kterou zapříčinil COVID19, se letos o druhé říjnové neděli opět roztočila kola oblíbeného a populárního regionálního závodu horských kol – Soběšická mulda. Hojná účast bikerů na letošním ročníku je  jasným signálem, že COVID19 jim závod z paměti zdaleka nevymazal! Bodejť! Vždyť tratě v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi se už  léty staly – COVID / NECOVID – v pravdě kultovními! Letos nás zde hodně důstojně reprezentovala silná skupina šesti rajdrů.

Když píši silná skupina, nijak nepřeháním. Tří dívky, jeden chlapec a dva muži vybojovali celkem 6 medailí, z toho je jedna zlatá, 4 stříbrné a jedna bronzová. Výborná bilance! Bravo MORAVEC!

chlubnová
Šestiletá Ella Chlubnová uhání pro stříbro!

Dva naši „reproši“ závodili v rámci „Muldičky“ na spodní louce. Tím prvním byla v kategorii dívek 6-7 let   šestiletá Ella Chlubnová, která obsadila 2. místo, když nestačila pouze na o rok zkušenější Teu Žáčkovou (Open Cycling Academy). Té ve finálovém závodě podlehla nakonec o pouhých 12 vteřin. Ellinka tak znovu potvrdila, že její letošní výsledky nebyly vůbec náhodné, a že jí jak titul vítězky MTB „Vrchoviny“, tak především titul Mistryně ČR (obě prvenství v kategorii dívek do 6-ti let) patří zcela po zásluze! Jen tak dál!

Druhým naším reprezentantem na „Muldičce“ byl čerstvý celkový vítěz ve své kategorii na Šumperském poháru – devítiletý Matěj Kalina. Ten startoval v chlapecké kategorii 8-9 let a stejně jako Ella, i on vybojoval cenné stříbro! Rychlejší Matěje byl o 4 vteřinky nám dobře známý, Samuel Zítka (Bike Team Nové Město na Moravě), vítěz letošního závodu MTB „Vrchoviny“ v Boskovicích a stříbrný ze závodu stejné série v Knínicích.

novotná
Justýna Novotná zakončila mistrovskou sezónu . jak,jinak – mistrovsky!

Na okruhu 5 km svedlo souboj 9 dívek mládí 10-12 let. Naše horká favoritka, úřadující Mistryně ČR, Justýna Novotná potvrdila suverénně úlohu horké favoritky a zvítězila před dvojicí děvčat Bike Teamu Nové Město na Moravě – Kopřivová, Marešová. Právě Jusťa udělala symbolickou zlatou tečku za účinkováním MORAVEC  Teamu v letošní sezóně!

Medailově jsme ale ten den na „Muldě“ ještě zdaleka nekončili… Asi jako na hodně vydařený rok bude na ten letošní vzpomínat i další naše z již zkušená reprezentantka, starší žákyně Barbora Tlamková. I ta si vyjela v Brně – Lesné cenné 2. místo, když o slabou půlminutku nestíhala jen výbornou Nikolu Bradáčovou (ACT Lerak).

tlamková
Cenné stříbro pro Barču Tlamkovou.

V závěru bikového dne v Brně se bezvadně prezentovali ještě dva naši dopspělí „snajpři“. Pavel Balák na „patnáctce“ bral v konkurenci 19-ti borců také stříbro,  od zlata ho dělilo nicotných 9 vteřin. Bezmála padesátka borců – elitních mužů, včetně MORAVCE Petra Šicha, svedla souboj na „třicítce“ a i Peťovi se podařilo vyjet bednu! Obhájil bronz z minulého ročníku Muldy v r. 2019 a i on asi bude mít na sezónu r. 2021 převážně pozitivní vzpomínky.

balák
Spolehlivý sběratel medailí pro MORAVEC Team: Pavel Balák. Svoje kvality potvrdil ziskem stříbra i na Muldě!

Stejně jako celý MORAVEC Team, který letos znovu potvrdil, že se před jeho rajdry musí mít stále všichni soupeři „zatraceně“ na pozoru! Díky šesti statečným z Brna-Lesné za vzorné repre oddílu (dík též jejich podpůrným týmům), a k jejich medailovým profitům samozřejmě –  gratulace! Zde je kompletní výsledkový servis a protože na Muldě nechyběl ani letos zkušený fotograf a náš kamarád, František Čefelín, je k okouknutí i bezva fotogalerie.

šich 2
„Rapsodie ve žlutém“..! Aneb to nejlepší z Muldy 2021. S naším Peťou Šichem včetně!

Nikola s Danem na trati!

Není to tak dávno, co jsme startovali do stavu manželského Terezku Tlamkovou (dnes Hlubinkovou) a Jakuba Hlubinku… Minulou sobotu přišla řada na Kubovu mladší sestru Nikolu Hlubinkovou (svatební oznámení), bývalou výtečnou cyklistku, která byla po dlouhá léta nejen oporou MORAVEC Teamu, ale  i České juniorské reprezentace. Životním partnerem Nikoly se stal jeden z nejlepších současných českých silničářů, Daniel Turek. No a MORAVEC Team na startu jejich životního závodu nemohl chybět! 

DSC_0030
První krůčky Nikoly a Dana v novém stavu manželském..!

Pomyslný start se odehrál předposlední říjnovou sobotu v pravé poledne v kostele Povýšení Svatého Kříže v Benešově, kde důležitou roli „startera“ obstaral náš kamarád a příznivec, místní pan farář,  Páter Pavel Koutník. Mimochodem: „peloton“ svatebčanů se jen hemžil Danovými cyklistickými parťáky – skutečnými esy ve svém oboru! Za všechny jmenuji alespoň skvělého českého silničáře Leopolda Königa. 

Krátce před třináctou hodinou se otevřeli dveře kostela a my jsme mohli obdivovat krásnou nevěstu! A samozřejmě, že to „seklo“ i ženichovi! Po spršce štěstí z rýže, kterou svědomitě počastovaly čerstvé novomanžele děti z MORAVEC Teamu, přišlo na řadu „zalíkovací“ povídání,  tentokrát sepsané netradičně – v místním Horáckém nářečí (Nikola a Daniel). To, že pan ženich rozuměl téměř všemu dokazuje, že už je v našem regionu velmi dobře aklimatizován, že je zde zkrátka – jako doma..!

DSC_0055
Jen pár minut je Dan ženatý a už nasazuje k úniku..!

Nenachytali jsme ho ani jízdou na historickém dámském kole ze sbírky  Radka Kaliny, který je na akci zapůjčil (za půjčení velký dík Radku!). Jako nic na něm odkroužil dva předem stanovené okruhy, přičemž jeden z okruhů odjel gentlemansky za novomanželku Nikolu:  její krásné šaty by byly přece jen vystaveny nadměrnému riziku a Nikča si s sebou do kostela dres zapomněla vzít…

Protože obě zkoušky – jak teoretickou,  ze znalosti regionálního jazyka, tak i praktickou cyklistickou zkoušku ze znalosti jízdy na kole,  Dan zvládl na „jedničku“, shodli jsme se – jako MORAVEC Team – že je Nikoly hoden a že si ji určitě zaslouží!

DSC_0006
Takový Carbon pod sebou Dan ještě určitě neměl..!

Po předání dárečků od nás, které jim – pevně věříme – budou jejich slavnostní den dlouho připomínat a po společném focení, vyrazily tedy oba mladí cyklisté na prolog své životní jízdy, kterým zpravidla svatební den a následná svatební noc bývá. No a od neděle už šlápli oba do pedálů první „ostré etapy“ ve stavu manželském! Přejeme, ať je jejich jízda v takovém tempu, jaké si budou přát, bez pádů a defektů a postupně ať se jejich dvoučlenná rodinná skupinka v úniku rozroste minimálně na skupinu desetičlennou! Bude to lepší hlavně na pošetření sil: když se všichni pravidelně a poctivě prostřídají na čele skupiny v úniku, do cílové rovinky pak zbude sil na „špurt“ určitě dostatek!

Zde je k vidění  fotogalerie ze slavnostní soboty (z dílny Karla Všetuly – díky Karle!).

A ještě mrkněte tuť:

Pozvání MORAVCŮM a – samozřejmě i čerstvým novomanželům – na nejbližší akce, které budeme organizačně zajišťovat:

  • Čtvrtek 28.10. 2021 – zakončení cyklistické sezóny hvězdicovou jízdou na kopec Malý Chlum u Bořitova. Sraz cyklistů či turistů (je to jedno) u paty rozhledny mezi 13.00-14.00 hod. Zatopíme, takže si vezměte s sebou na opečení párek, klobásku…
DSC_0112
Na Chlumu máme za r. 2020 „áčko“…
  • Neděle 31.10. 2021 – drakiáda Drakec MORAVEC. Na tradičním místě, v tradičním čase. Drakiáda 2021
IMG_9664
Ani Drakec se loni kvůli COVID19 nekonal… Ale letos jdeme opět na to!
  • Sobota 6.11. 2021 – slavnostní Večer vítězů Poháru Drahanské vrchoviny 2021. Pohostí nás opět kulturní dům obce Suchý, akci odstartujeme v 17.00. Týká se to hlavně z našich řad těch, kteří se v celkovém pořadí OPEN umístili do 5. místa, nebo v celkovém pořadí OBCE do 3. místa. Prosím touto cestou MORAVCE – dobrovolníky (hlavně z řad rodičů), aby se mě  přihlásili na pomoc, s organizačním zajištěním slavnostního večera. Předem díky moc!
editor-8-80-cs_1
Po dvou letech opět pohostí slavnostní večer Sokolovna obce Suchý.
  • Čtvrtek 30.12. 2021 – tradiční oddílové Výroční ro(c)kování. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov.

Držíme palce!

Když jsem se připravoval na moderování 5. závodu letošní MTB „Vrchoviny“, Velké ceny Knínic, mrknul jsem letmo na historii jednoho z nejmladších závodu seriálu, který letos –  mimochodem  – oslavil malé jubileum (jel se už jeho 5. ročník). A upoutal mě výsledek startu juniorů-kadetů při premiéře v Knínicích v r. 2017.

V konkurenci šesti mladých borců obsadili tehdy první čtyři místa reprezentanti MORAVEC Teamu v čele s Honzou „Džony“ Šindelářem, který zde tehdy porazil své tři týmové kolegy: Peťu Šicha, Vítka „Suchoše“ Suchánka a Karla Vinického. Závod v Knínicích se tehdy jel 16. září a určitě si vzpomenete, že ho provázelo deštivé a chladné počasí. Technické  tratě knínického „Val di Sole“, které jsou dost náročné i za sucha, se tak rázem staly bahnitými, kluzkými a docela extrémně náročnými. „Džony“ se však v tomto nečase a náročných podmínkách předvedl v tom nejlepším světle a ukázal, že je vskutku odolným borcem a vysloveně klukem do nepohody. Jeho tehdy jasné vítězství s náskokem více jak 3 minuty to jen potvrzuje.

I aktuálně jede usměvavý sympaťák a pohodář ze Svaté Kateřiny u Blanska Honza Šindelář – přeneseně řečeno – podobnou náročnou „race“. Podmínky jsou znovu docela složité, byť ho tentokrát nepronásleduje smečka férových soupeřů. Jeho současný soupeř je těžší, protože je  nekorektní, záludný, nevyzpytatelný… Ale jak znám „Džonyho“, vůbec nepochybuji, že podobně jako  před čtyřmi lety to v Knínickém blátě soupeřům „natřel“ rozdílem třídy, stane se tak i tentokrát, a že nemoc, která ho v současnosti limituje, porazí a překoná! Že začátek příští sezóny v pohodě stihne, a že se s ním na bikových tratích opět brzy uvidíme! Je před ním  totiž ještě hodně cyklistické rachoty: navázat například na svoje nemalé silničářské úspěchy, ale hlavně  spolu se svými kámoši – bikery (a je jedno, jsou-li z MORAVEC Teamu, ACT Lerak, NUTREND Specialized nebo z HEAD ProTeamu Opava) znovu vysoko pozvednout prapor českého bikingu a pokračovat ve stopách  Kulhavého, Spěšného, Cinka…

Držíme Ti „Džony“ palce,  a přejeme Ti velmi brzké uzdravení! Protože bez Tebe to na závodech není zkrátka vono…! Drž se chlape a prosím, pospěš zpátky za námi na start!