Sobotní krasojízda!

V pořadí čtvrtý ples cyklistů proběhl minulou sobotu netradičně poprvé mimo historický objekt benešovské sokolovny. Sokolům jsme ale zústali věrni, když nás pod svoji střechu pohostinně skryla taky Sokolovna, tentokrát ta valchovská. A myslím, že se jadnalo o volbu správnou. Prostorný sál v četně zázemí, to obojí poskytlo všem hostům plesu útulné prostředí a když vše efektně podbarvila svým vystoupením razantní kapela s atraktivními hosty večera – co by účinkujícími,  soudím, že zklamaný z cyklistického plesu poslední lednovou sobotu r.2016 odcházel málo kdo…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Židličková „race“. Tradiční a s napětím sledovaná soutěž pro elévy v rámci dětské části plesu. Letos ji ovládli MORAVCI: vyhrála Barunka Tlamková, která ve finále porazila Matyáška Koudelky.

Náš ples je vyjímečný a unikátní zároveň v tom, že se skládá ze dvou částí: dětské a dospělé. Takže plánovaně, už od 18.00 hodin se sál začal plnit rodiči s dětmi a to především těmi dětmi, které se staly laureáty medailových umístění v rámci MTB Poháru Drahanské vrchoviny za r. 2015 v pořadí OBCE. Vyhlásit tři nejlepší z každé dětské kategorie v tomto pořadí bylo na programu v závěru této – hlavně pro omladinu – části podvečera. Ale pojďme po pořádku…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hlavní hvězda večera, trojnásobná světová šampionka v krasojízdě, měla vděčným divíkům věru co říci!

Vše na úvod „rozpumpovala“ Monika Konečná, která se spolu se svojí kamarádkou postarala bezchybně o program první poloviny plesu do výše zmíněného vyhlášení šampiónů. Mistrovskou vsuvkou této části naší společenské akce bylo první vystoupení na pozvánkách slíbeného trojnásobného mistra světa. Nebyl jím nikdo menší, než světová šampionka v krasojízdě – Martina Štěpánková! A věřte, že už při jejím prvním vystoupení se přítomným  z jejích kousků na speciálním krasojezdeckém byciklu tajil dech…

03
Netradiční, ale líbivé poháry pro nejlepší děti v MTB PDV 2015 – pořadí OBCE.

Když jsme „rozchodili“ vyšší tepovku, kterou nám svým grandiózním vystoupením způsobila krasojezdkyně Martina, pokračoval večer hlavní událostí jeho dětské části: vyhlášením vítězů MTB Poháru Drahanské vrchoviny 2015 v pořadí OBCE. Pro nezasvěcené připomenu, že se jednalo o dekoraci nejlepších dětí z pořádajících obci dnes už legendárního MTB seriálu, kterými v r. 2015 byli Valchov (3x), Velenov, Kořenec, Bořitov, Benešov, Okrouhlá, Buková, Protivanov, Boskovice, Žďárná, a Spešov. Oproti loňsku zeli stupně vítězů prázdnotou jen minimálně. I pořádající obce se v cenách pro nejlepší letos vskutku (až na výjímku) „pochlapily“ a když vše dokreslila originální a netradiční forma poháru (z dílny zručného a inovativního tvúrčího tandemu Karel Všetula/Milan Tlamka) – jako odměna pro nejlepší, mohli jsme s uspokojením monitorovat spokojené tváře dekorovaných dětí. Tím spíše, že následně umocnily pohodičku mladých cyklistů hodnotné výhry v dětské tombole, kdy hvězdičkou slavnostního podvečera se stal mladičký Maxim Machek z Boskovic, který nejen že bral dvojnásobnou „bednu“ v rámci MTB PDV 2015, ale stal se i vítězem hlavní ceny v dětské tombole (kdy cenou, kterou mladičký Maxík získal, byla Hi-Fi věž(ička))!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dvořáčkovic „family“ aneb „Kenťáci“ aneb Trio-Kent z Petrovic v rámcu slavnostní „race v plné rychlosti“!

Slavností „mejdlo“ se pak plynule překlopilo do té hlavní , dospělácké části dík prvním „peckám“ kapely TRIO-KENT, která vystřídala do té doby bezchybného „dýdžeje“, protivanovského Lojzíka Koláře. V té době jsme velice rádi přivítali mezi sebou „Malou Evu“ MORAVCOVOU – Bartolšicovou s jejím manželem Vítkem´Bartolšicem a s její maminkou „Velkou“ Evou MORAVCOVOU, která měla na Plese cyklistů letos premiéru. I jim asi imponovala fanfára Lojzíka Kolářa „We Are The Champions“ při vyhlašování vítězů MTB PDV v pořadí Obce za r.2015… Lojzovo citlivé hudební aranžmá bralo za srdíčko… Bravo Lojzo a díky moc!

DSCN6353
Pomyslného „předskokana“ (bezchybného), udělal „Kenťákům“ nejen DJ, ale především skvělý muzikant s širokým hudebním obzorem – Alois Kolář!

Krátce po dvaadvacáté hodině nám podruhé v průběhu večera zvedla adrenalin a tepovku zároveň šampionka v cyklistické krasojízdě, Martina Štěpánková… Ještě před tím od ní Petr v krátkém rozhovoru vyzjistil, že kromě tří titulů ženské světové šampionky je Martina šestnáctinásobnou Mistriní ČR v této disciplíně! Disciplíně, ve které je snoubení gymnastického kumštu s citem pro kolo hlavní podmínkou… Že právě tohoto spojení je Martina mistriní, nám předvedla při svém – opět dech beroucím – druhém vystoupení v rámci slavnostního Plesu cyklistů. Brvo Martino, a taky díky moc!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Komu čest, tomu čest! Prvního Cyklo-Oskara získala po zásluze místostarostka Boskovic – Miroslava Vítková!

Druhé číslo šampionky stihla shlédnout i další celebrita plesu, naše kamarádka, místostarostka Boskovic, Mirka Vítková. Možná jsme ji trošku zaskočili tím, že jsme ji při této slavnostní příležitosti udělili – od srdce a zcela po zásluze – prestižní oddílovou cenu – CYKLO-OSKARA – za její přínos pro regionálního sportu a cyklistiky zvlášť! Že je Mirka „naše“, potvrzuje nám svojí nezištnou podporou a pomocí už léta a v rámci slavnostního večera to znovu dokázala  zařízením šesti velmi hodnotných cen pro výše zmiňované vyhlášení nejlepších bikerů v pořadí OBCE , katergorie odrážedel. I v této souvislosti se samozřejmě sluší říci pochvalné: Mirko bravo a díky!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tanec: ideální doplněk pro bikery v rámci zimní přípravy!

Doba předpůlnoční byla v rámci plesu nejen ve znamení tanečních chytlavých kousků „Kenťáků“, ale svoje číslo plánovaně předvedla i orientální tanečnice Pella. Její vystoupení se sestávalo ze dvou „poločasů“, přičemž oba byly proloženy ohnivými efekty… Zvláště v druhém „poločasu“ jsme se z hlediska požární bezpečnosti tak trochu báli… Ale tanečnice „Pella“ -Petra Langerová ze Svitav – jak později při improvizovaém, krátkém rozhovoru s ní zjistil Petr, je veskrze profesionálka a při svých mnohačetných vystoupeních ještě žádný sál ani Sokolovnu nepodpálila… Takže k losování hlavní tomboly jsme se přes veškeré taneční aktivity včetně těch ohňovo-orientálních, „prostříleli“ beze ztrát…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Taneční sekvence v rámci večera nezanedbávala ani předsedkyně našeho FAN-Klubu, Maruška Zouharová!

Opravdu to zpočátku vypadalo, že MORAVEC má hlavní tombolu „cinklou“… Ale protože losujícím nebyla nikdo jiná, než z loňska osvědčená předsedkyně našeho FAN klubu, Maruška Zouharová, dovolím si touto cestou jejím jménem garantovat objektivnost v rámci večera ostře sledované výherní soutěže. Že dětské kolo, hlavní cenu tomboly, vahrála Anička Zemánková, je tak trochu naplněním přísloví o „nošení dříví do lesa“. Ale i Anička bude jednou ženou – matkou a kolo z tomboly cyklistického plesu 2016 se pro její děti bude „určo“ hodit!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Cyklistický Bůh se s hlavní výhrou strefil a nasměřoval ji do veskrze do cyklistické rodiny!

Následně „Kenťáci“ dál pokračovali ve své oduševnělé, hluboko popůlnoční, hudební produkci i po vylosování hlavní tomboly, takže jak už se stalo tradicí, trsali jsme (alespoň Ti skutečně a v pravdě vytrvalí) až skoro do ranního kuropění… Zde je fotogalerie a jsou to fotky hlavně Mirka Mazánka (nevím proč na nich není zachyceno vystoupení Martiny Mikuláškové ani tanečnice Pelly. Ale vysvětlení se nabízí: Mirka  kumšt obou borek asi natolik rozechvěl, že pravděpodobně nebyl s to ani stisknout spoušť svého foťáku… Nedivím se mu a chápu to… Taky jsem si při zmiňovaných číslech spíše kousal nehty… Tak dobré minulou sobotu večer ve Valchově na plese cyklistů Martina  s Pellou byly…).

Bylo nás pět…

Kdyby slovutný spisovatel Karel Poláček viděl naši sporou sestavu v rámci pravidelného úterního cvičení, asi by možná poznamenal toto: „No vždyť jsem to říkal, že jich bude pět… Dokonce jsem o tom napsal knížku…“ Ano, v úterý nás sebou „mrskalo“ trénujících přesně podle cifry v názvu legendární knihy zmíněného spisovatele. 

DSCN6278
Fotbal zas tak často v rámci tréninku neřešíme… Dovednostní technická soutěž kluky Lipenské, myslím, pobavila.

Naše počty ztenčily jednak nemoci, jednak zimní dovolené, jednak zimní tréninková soustředění… Takže že nás bude poskrovnu jsem více – méně tušil, ale trénink jsme samozřejmě „neodpískali“, ale splnili jsme plánovaný „letový plán“ beze zbytku, byť možná trochu netradičně… Po redukované rozcvičce přišla na řadu první novinka: vyzkoušeli jsme si, jak se umíme přesně ztrefovat míčem z různých vzdáleností do miniaturní fotbalové branky, Rekord vytvořil Petr, který se dokázal strefit přes celou těšlocvičnu! Jako by už někdy tento sport (fotbal) dělal… Zlatým hřebem večera pak byl trénink malé akrobacie. Pro kluky Lipenské to byla novinka, ze které měli zpočátku trochu obavy… Starý „paragán“ Petr jim však ukázal, jak na to, takže kluci v závěru cvička skákali už skoro tři lavičky! Finálně vše podtrhla pohodová vybiška… Na komentované fotky mrkněte sem:

Co se bude dít? (ST04)

Úterý 26.1. 2016 

V rámci probíhající zimní přípravy – od 18.00 hodin cvičení v tělocvičně pro  MORAVCE – hlavně děti ve věku do 18 let (mrňata)… Atletická tílka Vám (i sobě)   protáhne Petr. Přijďte v hojném počtu!

Pátek 29.1. 2016 

Příprava sálu valchovské Sokolovny na oddílový Ples cyklistů. Sraz dobrovolníků v objektu je v 16.00 hodin. Přijďte v hojném počtu, rachoty v předvečer akce bude ještě „hafo“…

Sobota 30.1. 2016
  • POZOR! Lyžařské běžecké závody na Kořenci – Kořenecká lyže 2016 – museli být z důvodu špatných sněhových podmínek ZRUŠENY! Náhradní termín bude včas oznámen.
  • Ples cyklistů v režii MORAVEC Teamu v Sokolovně Valchov. Sraz členů MORAVCE, pověřených v rámci akce přadatelskými úkoly, je na „místě činu“ v 17.00 hodin. Více k akci najdete tuť