Co se bude dít? (ST05)

Středa 1.2. 2017

Čtvrtým cvičením v r. 2017 dětí do 12-ti let v benešovské tělocvičně navážeme na přetrženou nit pravidelných středečních tréninků v rámci běžící zimní přípravy. „Koudelkovy kapky“ bude dávkovat, resp. cvičení  povede Petr   a „mrskat“ s sebou budeme tradičně od 16.30 do 18.30 hodin.

Pátek 3.2. 2017

Čtvrté cvičení v r. 2017 v benešovské tělocvičně v rámci zimní přípravy – obávané „Prudkové kapky“. Cvičení povede opět Ivča Prudková,  a „mrskat“ s sebou budeme od 18.00 do 20.00 hodin.

Sobota 4.2. 2017

Po několika na sníh chudobných zim se asi lyžaři běžci v regionu dočkají. Je naplánována tradiční „Kořenecká lyže“ a vezmeme-li v úvahu, že hodně našich má za sebou vydatnou, lyžařsko-běžeckou přípravu v Jeseníkách, určitě bychom nemuseli hrát na Kořenci vůbec žádné  „druhé housle“… Mrkněte na propozice: Lyžařské+závody+2017

Po páté na parketu!

Ano, tak trošku jubilejní, pátý cyklistický ples MORAVEC Teamu, pohostil minulou sobotu útulný kulturní dům ve Velenově. A vysokou laťku této společenské akce z minulých let, se již léty zkušenému a sehranému pořadatelskému týmu myslím, podařilo udržet! Zaplněný sál, tradičně výborná hudba, tradičně bohatá tombola (se zcela netradiční jednou z hlavních cen) a tradiční pohodová atmosféra, protknutá rozesmátými tvářemi spokojených hostů, to byly stěžejní znaky letošního plesu cyklistů. A když k tomu připočteme účast sportovních či společenských celebrit, je jasné, že na večer poslední soboty letošního ledna budeme ještě hodně dlouho vzpomínat!

IMG_3706
Monika Konečná s Markétou Šafářovou rozpohybovaly jubilejní cyklistický ples. Právě frčí „Tanec ptáčat“!

Dětskou část plesu jsme pomyslně odstartovali v 18.30 přičemž krátce po „startovním výstřelu“ velmi rychle rozpohybovala přítomné (nejen) děti Monika Konečná spolu se svými kolegyněmi. Na Monču letos skvěle navázala Markéta Šafářová která za vydatné pomoci svých dvou dcer – Adélky a Verunky uvedla dětskou část hostů nejdříve do „westernového“ varu a zakrátko přítomné děti zcela vtáhla do tří nových her, které měly při našem cyklistickém plesání (nebo plesování?) – premiéru! A věřte, že se jednalo o premiru vezkrze vydařenou! Děti při nich odváděly stejně maximální poctivé výkony, jaké u nich vídáváme na MTB závodech „Vrchoviny“! Velký dík Monice, Markétě a jejich pomocníkům! Byly to ony, kdo vtiskly svými aktivitami pro děti večeru ten správný ráz a směr!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Svůj kumšt hostům předvádí čtyři borci z cyklistického oddílu ve Svitávce pod taktovkou trenéra Milana Chlupa.

Do výborně rozjeté „race“ skvěle naskočili i čtyři mladí šampióni v kolové z uznávaného cyklistického klubu ve Svitávce. Do Velenova je sice nakonec nedoprovodil Radim Hasoň (mistr světa v kolové z r. 2008 – omluvil se nakonec z částečně radostných rodinných důvodů a částečně ze zdravotních důvodů – a proto bohužel odpadlo i druhé vystoupení v rámci hlavní části plesu), ale p. Milan Chlup, jeden z trenérů talentovaného svitáveckého cyklistického potěru. A věru že se bylo na co dívat. Čtyři mladí cyklisté předvedli velkou míru kumštu v kolové, přičemž jejich produkce byla o to složitější, že prostor sálu zdaleka nedosahoval rozměrů klasického hřiště na kolovou… No a to by nebylo, aby si speciální kola nevyzkoušeli i členové MORAVEC Teamu! A to by nebylo, aby cca po pěti minutách nebyly se zcela netradičními speciály, jak se říká, jedna ruka! Bravo MORAVEC, bravo Svitávka! Díky moc pane Chlupe, díky moc pane Hasoni!

IMG_3783
Mirka Vítková si sobotu užívala tak říkajíc „z druhé strany“. Pravda, taky oceňovala, ale byla taky třikrát oceněná!

Dětská část večera vyvrcholila předáváním cen pro tři nejlepší loňského MTB Poháru Drahanské vrchoviny v pořadí OBCE. O první čtyři nejmladší kategorie se vzorně postaral místní starosta Honza Havelka, jedna z celebrit sobotního večera a člověk, díky kterému jsme mohli využít kulturního domu ve Velenově za zcela exluzivních podmínek! Díky moc i Tobě, Honzo! Protože v cca 19.30 dorazily na náš slavnostní večer další dvě význačné osobnosti, naši velcí kamarádi  – Evička Bartolšic-MORAVCOVÁ s Vítkem Bartolšicem, byla to právě „malá Eva“, která Honzu Havelku vystřídala na pozici lídra v předávání cen nejlepším dětem z pořádajících obcí v dalších čtyřech kategoriích. Mladší žáky a žákyně spolu se staršími žáky a žákyněmi v závěrečné fázi slavnostního ceremoniálu dekorovala čerstvá senátorka a další naše velká kamarádka Mirka Vítková, která si samotná krátce před tím užívala chvilky slávy přímo na „bedně“, když přebírala ceny za své omluvené, a na loňské „Vrchovině“ velmi úspěšné vnučky, Klárku a Adélku Věrných. Nemusím připomínat, že dětská část plesu vrcholila „rozborkou“ výherních cen a losováním hlavní tomboly, kterou zcela opanovala ziskem dvou hlavních výher, dvojčátka Magdalénka a Maruška Bartošovic z Dolní Lhoty u Blanska. Holky tak v sobotu večer pomyslně navázaly na několikanásobné „double“, které se jim loni podařilo i v rámci MTB „Vrchoviny“!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
„Kenťáci v plné rychlosti na trati sobotní race“. Podobně jako borci a borky MORAVEC Teamu, „zejeli závod“ skvěle!

Když asi v 21.30 (s tradičním mírným skluzem – pro dění kolem „Vrchoviny“ už asi tradiční, průvodní jev ) starosta Velenova Honza Havelka slavnostně zahájil hlavní část plesu, bylo z navozené atmosféry víc než jasné, že to i letos bude opět pořádný „fičák“! O to se postarala hlavně naše tradiční, snad se dá už  říct, že naše takřka „dvorní“ kapela, Trio Kent z Petrovic. Lídr hudebního uskupení, pan Dvořáček, je  nejen renesančním mužem, ale i mužem inovativním, když se se svými rodinnými parťáky blýsklnul několika bravurními novinkami. Jimi excelentně zvládnuté docela náročné party skupiny Chinaski – „Hlavolam“ a „Slovenský klín“, nás vskutku potěšily, a že se jim věru tyto dva songy  povedly! Díky moc i „Kenťákům“! Byli opět tím pravým bálovým kořením!

IMG_3992
Maruška Zouharová: Ano, nápoje, občerstvení a vůbec catering od pana Petra Konečnho je vždycky bezchybný!

O bohatou návštěvnickou kulisu se po stránce občersvení opět vzorně postarali manželé Petr a Vlasta Koneční, kteří nakonec museli – oproti plánu – opustit stůl pro hosty a vypomci obslužnému personálu neb hostů bylo na letošním cyklistickém bále nad průměr! Však se po výborných řízcích jenom „zaprášilo“ (zbyly pouze dva…)… Navíc Petr Konečný poskytuje již léta cateringové služby pro MORAVEC prakticky nezjištně, sponzorsky… Petrovi Konečnému patří tímto od nás speciální poděkování, jak se říká v západní polovině světa – „special thanks“…

IMG_3929
Přemýšlivý a nápaditý Karel Všetula zvaný „Rolling Stone“ právě předal ceny vítězům soutěže „Sněhulák“, kterou vymyslel a připravil.

A ještě jedna „děkovačka“… Přemýšlivý, podnikavý a novátorský Karel Všetula vyhlásil dětem celovečerní hru jejímž principem bylo  najít mezi asi třicítkou identických vkusných překližkových sněhuláčků, které zdobily stoly plesových hostů, čtyři odlišné, trošku jinačí. Soutěžilo šest statečných a nejlepší  tři z nich byli samozřejě odměněni… A byli to samozřejmě MORAVCI! Takže díky moc i Karlovi, který má jako jeden z mála v oddíle i indiánskou formu oddílového jména: díky „Valícímu Se Kameni“ za originální zpestření večera!

IMG_3686
Foto cen hlavní tomboly je ze pátku, takže na něm chybí nejen Sup(erior), který „přiletěl“ na své místo až v sobotu před plesem, ale i kanec „lončák“, který se v té době ještě soustředil v lese na své sobotní vystoupení…

Než jsme se nadáli, byla zde nultá hodina a ze soboty jsme se překlopili do neděle… Protože sponzoři letošní tomboly  nám byli letos velmi naklonění a díky nim jsme monitorovali v cenách nejen kvantitu, ale i kvalitu, nebylo divu, že po losech se jenom zaprášilo! Losování a předávání cen jsme letos řešili v opačném gardu: zkušená losovatelka a předsedkyně našeho FAN – Clubu, Maruška Zouharová nejdříve vylosovala dvacítku šťastných výherců cen v hlavní tombole a pak jsme teprve spustili (už opět za hudební produkce „Kenťáků“) „rozborku“ tomboly výherních losů. Vzhledem k velkému množství cen si opravdu nedovedu představit, že bychom takovou bohatou nadílku řešili klasickým losováním… To bychom byli ve velenovském kulturáku asi ještě teď…

IMG_3996
Kola Superior sedlají jenom skuteční cyklističtí kanci!

Ale vraťme se zpět k losování hlavních cen. Respektive k druhé hlavní ceně v pořadí, kterou byl divoký kanec v dresu MORAVEC Teamu (hledáte-li v tom nějakou spojitost, ponechávám prostor jen a jen vaší fantazii), padnoucí přesně mířenou ranou někoho ze skupiny střelců našeho nového partnera p. Josefa Hlaváčka ze Sudic. Že nám zvěřinové ceny domluvil (kromě kaňoura to byli ještě dva bažanti) Petr Konečný, nemusím zdůrazňovat… Ještě jednou Petrovi velký dík! Tak jako v dětské tombole, i v dospělé nás potěšilo, že MORAVEC bral „double“, A co se týče hlavní ceny? Supr trekové kolo dodal do tomboly čerstvý nový partner MORAVEC Teamu a MTB Poháru Drahanské vrchoviny – firma Superior, kterou zastupují v JmK prodejny BB Cyklosport v České u Brna a Popůvkách u Brna. Díky moc i Vám kluci, Aleši  a Lukáši!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jede, jede mašinka… Raní dělnická linka Velenov – Vladivostok… Naštěstí se jí nekouřilo z komínka (lokomotiva byla elektrická), takže nebylo třeba sál nijak zvlášť odvětrávat…

No a pak už tady byla druhá hodina ranní a s ní „cílová rovinka“ letošního cyklistického plesu. Početná skupina vytrvalců (nejen) MORAVCŮ se finiše dožila v obstojné svěžesti, což svědčí o jejich výborné trénovanosti po všech stránkách! Po třetí hodině „Kenťáci“ odmávli „race“ přiléhavým songem „Někdy příště“ (v originále ho hrají pro změnu „Kaťáci“) no a my už to příště samozřejmě víme. Bude to do roka a do dne – v sobotu 27.1. 2018! Kromě děkovaček, které jsem uvedl v textu, vysekávám děkovnou poklonu i všem, které jsem jmenovitě nezmínil, ale jejichž „neviditelná“ bezchybná funkce „malých koleček“ byla hodně klíčová pro bezporuchový chod dobře „promazaného“ pořadatelského „strojku“! Zde mrkněte na první fotogalerii a zde na druhou fotogalerii… Obě snad potvrzují výše popsané…

Ocenění od senátorky!

Stále jsme ještě v období vyhlašování nejlepších sportovců, či jejich jiných oceňování, za uplynulý rok 2016. „Smetanu už slíznul“ Dominik Prudek, co by loňský nejlepší sportovec Lysic, v únorů čeká obdobná dekorace Aničku Zemánkovou na Benešově a zmínit musíme i Adélu Šafářovou, která byla nedávno v Kunštátě dekorována spolu s dalšími devíti nejlepšími sportovci regionu Blanenska a Boskovicka. Všem třem blahopřejeme a tím více, protože minulou středu se jim plus dvěma jejich týmovým kolegům dostalo dalšího význačného ocenění…

IMG_3658
Že má Anička za sebou TOP sezónu, o tom ji utvrdila svým uznáním i paní senátorka!

Výkony v loňském roce juniora Dominika Prudka, juniorky Adély Šafářové, kadetek Anny Zemánkové , Jany Tesařové a staršího žáka Tomáše Tlamku „Contadora“  neunikly pozornosti čerstvé senátorky Jaromíry Vítkové, která tyto naše elitní snajpry pozvala minulou středu  spolu s jejich doprovodem do své nové regionální senátorské kanceláře, kterou má již otevřenou pro kontakt s voliči v útulné boskovické Orlovně. Členové našeho „Áčka“ však nebyli kompletní, protože Dominik Prudek, Tomáš Tlamka „Contador“ a Jana „Džejn“ Tesařová zažívali další důležitou část zimní přípravy na sezónu 2017, kterou bylo v případě Dominika soustředění v zahraničí a v případě Jany s Tomášem zimní soustředění v Jeseníkách.

IMG_3657
Lenka Tlamková zastoupila při slavnostním setkání s Mirkou Vítkovou při odměňování za svého syna, Tomáše Tlamku „Contadora“.

Za Janu a Domču převzal ocenění nejen z rukou senátorky vedoucí oddílu Petr Koudelka, když Mirce s oceňováním pomáhala i její čerstvá  nástupkyně  na postu místostarostky Boskovic, paní Hamalová. Za Tomáše velmi zdatně „zaskočila“  jeho maminka Lenka Tlamková, no a s Adélou Šafářovou a Annou Zemánkovou se mohla paní senátorka pozdravit a tím ocenění jim předat osobně. Od senátorky jsme dostali ještě na víc i milou týmovou  odměnu! Rádi jsme si pak poslechli její vyprávění o prvních zkušenostech v roli senátorky a s radostí kvitovali její ujištění, že blížícího se oddílového plesu MORAVEC Teamu bude opět vítaným a milým hostem!

IMG_3661
BB, nebo-li „boskovický bombarďák“ Adélka Šafářová. Mirka Vítková samozřejmě neopoměla ocenit ani ji, byť uý neobléká dres regionálního cyklistického týmu.