Co se bude dít? (ST36)

Úterý 1.9. až neděle 6.9. 2015

DSCF5453Mistrovství světa závodů horských kol v pyrenejském státě Andorra. Pojede se ve městečku Vallnord (nikoli Woldemord) a nás se po letech opět tato akce týká. Jako juniorka „prvoročačka“ se zde představí naše odchovankyně Adéla Šafářová! Zajímavé  a podstatné k šampionátu naleznete zde, a taky tady. Sluníčku „Adys“ zmáčkneme palečky ve čtvrtek 3. září 2015. „Forza MORAVEC!“

Úterý 1.9. 2015

Další  trénink závodního týmu pro České poháry s Víťou Prudkem. Sraz v Boskovicích u Novibry v 17.00 hodin. Kdo se nebude moci účastnit, omluvte se včas Víťovi na jeho mobilní apartát s identifikátorem 731 180 096.

Středa 2.9. 2015

Pravidelný trénink bikerů MORAVCE „druhého sledu“ – tj. těch, kteří ještě Český pohár horských kol nejezdí, ale jsou zdatní v regionálním seriálu o Pohár Drahanské vrchoviny. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin, u ZŠ Benešov, za Milana Tlamku tentokrát zaskočí Petr Koudelka . V případě  dotazů kontaktujte Petra na jeho mobilní aparát s identifikátorem 605 0Jágr 0Nagano.

Sobota 5.9. 2015

V Blansku startuje léty významný regionální MTB maraton Blanenský Golem. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám, děti do 14-ti let, prosím, konzultujte vhodnost vašeho případného startu s trenérem Víťou Prudkem. Více o závodě se dočtete zde:

Tygřice sekla drápkem…

Byť klíčové mistráky a MTB Český pohár jsou už pro letošek minulostí, cyklistická sezóna zdaleka nekončí a je logické, že naši rajdři budou tam či onde dobývat vavříny pro MORAVEC v mnohých případech individuálně. Příkladem toho jsou závodní MTB aktivity naší šikovné bierky s válečnickým jménem „Tygřice z Okrouhlé“, Moniky Konečné, která nejen, že minulý víkend stihla hned dva těžké závody, ale „bodovala“ i výsledkově.

OPL15TT0654_D

Souběžně s ostravským Chacharem zkřížili bikeři svoje pomyslné zbraně na již osmém pokračování MTB maratonu Matoušek OPEN, který se jezdí ve městě cyklistům zaslíbeném – Jevíčku. Monika Konečná zde správně zvolila trať 37 km a v kategorii juniorek si odváží ze sobotního závodu jisté vítězství! Výsledek si můžete ověřit zde.

Svoji fyzickou a psychickou odolnost prokázala  i o den později v Berouně, kde pokračovala dalším závodem MTB série CMT 2015. Na distanci 18 km se v kategorii dívek do 18- ti let postavila na startu proti po většinou starším dívkám, přesto zajela opět velmi dobře a mnoho nechybělo (něco málo přes 4 minutky) a byla z toho další cenná „bedna“. Ale i čtvrté, „bramborové“ místo má svoji vysokou cenu, připočteme-li k tomu, že Beroun se jel opět za extrémě horkého počasí, a že Monika měla za sebou nejen únavnou cestu, ale především těch necelých 40 km z předchozího dne z „Matouška“… Monice patří dík za vzorné repre MORAVCE a k sobotnímu zlatu samo-že gratulujeme! Díky i jejímu podpůrnému „family-teamu“! Výsledky z Berouna jsou tuť.

Petr Bezruč: OSTRAVA..!

Už dlouho je nejen s uhlím spojováno město na severu Moravy, které v této souvislosti proslavil v minulém století svou legendární básní  bard ve svém oboru – Petr Bezruč. Po mnoho let je Ostrava zaslíbena i bikerům a to především díky muži rozvážnému, přemýšlivému a ráznému zároveň, našemu kamarádovi, Martinu Šímovi.  Nepsaný šéf severomoravské cyklistiky a majitel závodní stáje a firmy MaxCursor zde začal před čtrnácti lety pořádat v údolí Bělského potoku bikový závod Ostravský Chachar a díky němu se dnes už k této race řadí přívlastek „kultovní“. Poslední srpnový víkend si zde dali bikeři  po roce opět dostaveníčko a silný  výběr MORAVCE samozřejmě nemohl chybět… A jako v minulých letech ani letos se nevracíme s prázdnou…

IMG_2610
Vyhrát v Ostravě a porazit při tom domácí favoritky – to potěší! A toto přesně se podařilo Adéle Šafářové. Cennou trofej jsem měl možnost po závodě potěžkat..

Dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile jsou důkazem toho, že závodnická pohoda našim stále drží! Především juniorka Adéla Šafářová jistým vítězstvím a hlavně bezchybnou jízdou ukázala, že jí forma před blížícím se Mistrovství světa v Andoře kulminuje v pravý čas! Zlatým výsledkem ji okopírovala v kategorii starších žákyň Tereza Obořilová a i ona ukázala, že má stále sil na rozdávání… Cenná stříbra si z Ostravy vezou junior Dominik Prudek, kadetka Jana Tesařová a její bratr, mladší žák Jakub Tesař. Bronzem pak ozdobili svoje starty v údolí Bělského potoka další naši: starší žák Michal Šmída a ve stejné kategorii dívek i Anna Zemánková. Návdavkem rádi registrujeme, že  dalších šest našich riderů figuruje v první desítce výsledkových listin! Zkrátka MORAVEC, jak bývá tradicí, opět nechal na letošním Chacharu (nebo je správně Chacharovi?) výraznou medailovou stopu. Že závod mužů ELITE si nenechal ujít Jarda Kulhavý, snad nikoho nepřekvapilo, stejně tak jako jeho jisté prvenství, když podle očekávání mu byl stínem stále výborný a nestárnoucí, nám z loňského Slavkova dobře známý, Pavel Boudný. Zdá se, že i „Kulhecovi“ jde před vrcholem letošní sezóny forma správným směrem… Supr výsledky z prestižního Ostravského Chachara, na kterém MORAVCI i letos zanechají výraznou medailovou stopu, si můžete prostudovat zde: 

 • Michal Fritz – 10. místo (žáci 3.-5. třída)
 • Jakub Tesař – 2. místo (mladší žáci)
 • Anna Smutná – 5. místo (mladší žákyně)
 • Tereza Obořilová – 1. místo (starší žákyně)
 • Anna Zemánková – 3. místo (starší žáyně)
 • Aneta Fritzová – 5. místo (starší žákyně)
 • Michal Šmída – 3. místo (starší žáci)
 • Jana Tesařová – 2. místo (kadetky)
 • Jan Šmída – 9. místo (kadeti)
 • Adéla Šafárová – 1. místo (juniorky)
 • Dominik Prudek – 2. místo (junioři)
 • Lukáš Gregor – nedojel (muži 19-29 let)
 • Radim Kovář – nedojel (muži ELITE)
 • Víťa Prudek – 5. místo (muži 50-59 let)
 • Milan Šafář – 7. místo (muži 50-59 let)

Kompletní výsledky jsou už zde, naše pódiové fotky omrkněte tady