KPŽ Hustopeče: zlato!

Hned druhé pokračování prestižní bikové série Kolo pro život, které, pohostily minulou sobotu z loňského cyklokempu nám dobře známé Hustopeče, přineslo MORAVEC Teamu výrazný úspěch v podobě zlaté medaile! Zasloužila se o ni v kategorii děvčat 12-13 let Eliška Hanáková, která znovu potvrdila, že se na úvod sezóny těší z excelentní formy!

IMG_6114
Jako skutečně výrazné posily MORAVEC Teamu se jeví šikovné bikerky, sestry Eliška a Anička Hanákovy! Minulou sobotu na KPŽ v Hustopečích to znovu potvrdily.

Eliška svým prvenstvím jasně dokázala, že její kvalitní výsledky z úvodních dvou závodů MTB Českého poháru z Kutné Hory a Prahy nebyly ani náhodou dílem náhody. Na jihu Moravy jí zdatně sekundovala nejen její mladší sestra Anna Hanáková (v kategorii dívek 10-11 let dojela na výborném 6. místě), ale i sourozrnci Lucinka a Matyáš Koudelkovi.

P1140323
Na čele „minivláčku“ závodu kategorie 10-11 let v Hustopečích vidíme našeho Matyáše Koudelku.

Zatím, co nejmladší z našich Lucka Koudelková se v kategorii děvčat 8-9 let dokázala prosadit do elitní TOP 5 (5. místo), jejímu bratrovi Matyášovi třoto umístění mezi chlapci 10 – 11 let uniklo jen velmi těsně (v cíli byl klasifikován na 6. místě). I Koudelkovi ukazují, že se v současnosti těší z výborné formy a závodnické pohody!

P1140331
Lucince Koudelkové dělá na startu „garde“ samotný olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý!

Elišce k vítězství blahopřejeme a všem čtyřem našim pak díky za vzorné repre oddílu a děkovačka letí samozřejmě i k podpůrným rodinným týmům! Už se těšíme na naše úspěšné mladé a talentované, až je uvidíme na první „Vrchovině“! A to by už mělo být tuto sobotu v Protivanově. Sem mrkněte na  kompletní výsledky z Hustopečí.

KPŽ: 2x TOP10!

Poblíž kamenného monumentu českých dějin – hradu Karlštejn, se jel minulou sobotu první závod známého MTB seriálu Kolo pro život – Trans Brdy České spořitelny. Jestliže elitní závod mužů ozdobil svojí účastí nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý, obdobně zkrátka nepřišly ani dvě dětské kategorie, které se pro změnu mohly těšit ze startů dvou dětských opor současného MORAVEC Teamu…

P1140267
Bažanti jdou do boje? Ano, ale Lucinka s Matyáškem už dávno nejsou cyklistickými bažanty…

Sourozenci Lucinka a Matyáš Koudelkovi zde vysoko podrželi prapor našeho oddílu, když pro Matyáška byl závod u hradu Karlštejn – podobně jako pro Jardu Kulhavého – kvalitní přípravou na druhý závod MTB Českého poháru, který se o den později jel v Praze Řepích, a na který se oba výborní čeští bikeři jeden v sobotu, druhý v neděli, přesunuli.

P1140279
Společná fotka holek z Jardou Kulhavým. Lucka Koudelková  na ní samozřejmě nechybí!

Výsledkově zvládli „kápéžetkovou“ premiéru oba naši elévové velmi dobře o čemž svědčí jejich umístění v TOP10! Lucinka v kategorii dívek 8-9 let finišovala v docela hutné konkurenci 36 děvčat jako devátá a „Maty“ bral v cíli místečko dokonce ještě o stupínek lepší (kluků kroužilo na závodišti 20)! Možná, že kdyby byla trať více kopcovitá, jak jsme zvyklí z našich luhů a hájů, byl by výsledek ještě lepší. Je ale známo, že doprovodné závody dětí u MTB maratonů KPŽ jsou – až na výjimky – koncipované na nenáročných, rovinatých tratích.

P1140294
Společné foto z dalším Českým velikánem… V jeho případě je na 100% jisté, že k přepravě a ke sportování určitě horské kolo nikdy nepoužil…

Jinak se zdá, že oba naši mladí bikeři mají letos „políčeno“ právě na tento seriál, protože světové tiskové agentury (TASS, REUTERS, Al Džazíra…) ve svých sportovních zpravodajstvích referovali, že místo Valchovského Kameňáku jede Koudelkovic duo poslední dubnovou sobotu druhé KPŽ v Hustopečích, kde se jede Agrotec Tour Škoda Auto.  Budeme držet z Valchova palce! Zde mrkněte na kompletní výsledkový servis ze sobotních Trans Brdů…

P1140300
Karlův rodinný dům 36+1… Aneb skvost mezi tuzemskými hrady, Karlštejn, neztrácí staletími nic ze svého kouzla… Naopak…