Zlatý „Cykloman“!

S rozbíhající se sezónou, jejíž start zbrzdil problém s názvem COVID 19, se postupně navrací „do hry“ bikové seriály, na něž jsme byli zvyklí. Jedním z nich je i seriál závodů CYKLOMAN a CYKLOMÁNEK, jejichž centrem dění je Východočeský kraj, konkrétně město Moravská Třebová. A právě zde, se jako městské bikové kritérium, uskutečnil 6. června jeden ze závodů této série.

IMG-20200607-WA0017
Matěj Štindl a Lukáš Raška na bedně v kategorii juniorů!

Akce neunikla pozornosti bikerů a bikerek MORAVEC Teamu, jimž posloužila jako dobré zrcadlo o stavu připravenosti v době „poCOVIDOVÉ“. Bráno z tohoto pohledu, musíme vyslovit s dosaženými výsledky maximální spokojenost. Ze šesti našich reprezentantů jich všech šest vybojovalo medaili! A tuto bilanci nijak nesnižuje skutečnost, že jedna z nich byla ta nepopulární, „bramborová“…

IMG-20200607-WA0001a
Zahraniční agentury by tuto fotku popsaly pravděpodobně nějak takto: „Vinner from MTB race in Moravska Trebova (Czech Republic), children category D1 is: Matej Calina, MORAVEC Team!“

Začněme od nejmladších. V kategorii chlapců s označením „E“ vybojoval cenné stříbro šestiletý Jonášek Janovský, když nestačil pouze na nám dobře známého Martina Hrudu (Drahanský Sporttým). Co těsně uniklo Jonášovi, na to dosáhnul ve své kategorii D1 Matěj Kalina, který byl suverénně nejrychlejší a vybojoval v ten den pro MORAVEC jednu ze dvou zlatých medailí. Bravo MORAVEC, kluci lahopřejeme!

Dvě naše mladší žákyně. Barbora Janovská a Justýna Novotná, startovaly ve společné kategorii „Ženy / juniorky“. Starších soupeřek se ale nikterak nepolekaly a výsledkem bylo 3. místo v cíli (Justýna Novotná) a taky ta výše zmíněná „brambora“, kterou za 4. pořadí brala Barča Janovská. Pro Barunku je výsledek o to cennější, neb absolvovala jeden z prvních „ostrých“ startů po nepříjemném zranění lokte… I holkám patří naše gratulovačka a zvolání: Bravo MORAVEC!

IMG_111639
Petr Šich se ze zranění ramene „oklepal“ obdivuhodně rychle a už zase jede na vítězné vlně!

Nejprestižější kategorii elitních mužů M1 ovládl náš tajný favorit a opora MORAVEC Teamu Petr Šich a i on otvrdil, že po nepříjemném zranění ramene je již zcela fit! Peťovi výborně sekundoval na trati v kategorii juniorů Matěj Štindl, který jezdí za MORAVEC Team letos premiérovou sezónu, a který pod metodickým vedemím „head coache“ Vládi Opletala, roste závod od závodu. Matěj bral ve své kategorii „bednu“ za cenné 2. místo. Bravo MORAVEC do třetice!

Matěje Štindla doprovodil na stupně věkem starší žák Lukáš Raška, který si dospurtoval v kategorii juniorů pro bronz a byl tak vzorem svému trenéru, Vláďovi Opletalovi. Ten bral pro změnu bronz ve veteránské kategorii M3 a stvrdil tak medailové úspěchy z Moravské Třebové i našich kamarádů ze Short Bike Academy Opletal. Baravo „Academici“!

IMG_111507
Výbornou formu prokázala v „Morendě“ i Justýna Novotná.

Zde najdete výsledky závodu „Cykloman“: cykloman-20200607-mcczde jsou výsledky z „Cyklománka“: cyklomanek-20200607-mccZde je fotogalerie z Moravské TřebovéTuť pak jsou další informace k seriálu…