Jevíčko a Val di Sole…

Nový York a Liptákov, mé obce nejmilejší… Jistě každý poznal legendární větu Českého velikána a vynálezce horského kola, Járy Cimrmana, kterou odpověděl hostinskému Sirotkovi na jeho otázku, jak se mu líbí u nich, v pojizerské obci Liptákově? S trochou nadsázky bychom mohli Cimrmanův výrok parafrázovat do podoby: „Jevíčko a Val di Sole, mé bikové tratě nejmilejší…“. A právě ve Východočeském městečku, zrovna tak jako v italském horském středisku se o minulém víkendu konaly také dvě významné bikové „race“ ve kterých byli MORAVCI výrazně – ať už přímo nebo nepřímo – v zastoupení!

Významnými sportovními akcemi se to o minulém víkendu skutečně jen hemžilo! Kromě výše dvou uvedených MTB závodů to byla samozřejmě i MTB „Vrchovina“ v Bořitově, MTB závod na severu Moravy „Ostravský Chachar“, na své si přišli i atleti – běžci  v Blansku (Půlmaraton Moravským krasem) a Vískách (Okresní běžecká liga).

Pojďme si zrekapitulovat naše účinkování  na MTB maratonu Matoušek OPEN minulou sobotu v Jevíčku. Na kratší trati 37 km vyrazil do boje náš Petr Šich. Náročnou trať zvládl v kvalitním čase 1:19,18 hodin a tento výkon mu vynesl 2. místo v kategorii juniorů, když na vítěze Jakuba Strouhala ztratil asi půl třetí minuty… Dobrá práce Peťo, blahopřejeme a díky za vzorné repre MORAVCE!

Ve východočeském městečku, které má skutečně jako jednu ze svých nejoblíbenějších „štací“ legendární Divadlo Járy Cimrmana, startovaly ještě kromě Petra Šicha překvapivě i naše „mladé pušky“! Jmenovitě děti z akčních rodin Eclerů (Leonka s Filipem) a Koudelků (Lucinka s Matyáškem). A všichni čtyři naši mladí mušketýři navázali na medailový úspěch svého staršího kolegy! Posuďte z výpisu výsledkové listiny:

  • Odrážedla společný start): Leonka Eclerová – 1. místo
  • Dívky do 6 let: Leonka Eclerová – 3. místo
  • Chlapci 7-9 let: Filip Ecler – 2. místo
  • Chlapci 10-12 let: Matyáš Koudelka – 2. místo
  • Dívky 10-12 let: Lucinka Koudelková – 1. místo

Zde jsou podrobnosti k závodu, včetně výsledků. Skutečnost, že pět rajdrů  veze ze závodu šest medailí (dvě zlaté, tři stříbrné  jednu bronzovou) je opravdu pozoruhodná a je to známkou „nejvyšší qality“! Bravo MORVEC blahopřání  a poděkování letí od nás i „qartetu“ našich „mladých pušek“… A nejen to: připomínám, že ten den se jela i MTB „Vrchovina“ v Bořitově. Bylo třeba se tedy docela rychle z pod Clumů přesunout do Jevíčka… V jednom dnu dva závody je vždy pořádná „hokna“ a k tomu ještě, aby klapla logistika přesunu z tratě na trať… Bravo MORVEC!

imgb59a9aa220f72c60c7e18f4e0a755838
Adéla Šafářová na trati svého dalšího závodu světového poháru, který se jel v italském Val di Sole.

Zatím co MTB „Vrchovina“ má do svého finálového závodu v Boskovicích (pozor, v souvislosti s tímto závodem je aktuálně „na stole“ zásadní termínová změna: pojede se o den později, v neděli 24.9. 2017 se startem a cílem ve Sportparku Doubravy v Boskovicích) ještě hodně daleko, světový pohár horských kol proťal svoji pomyslnou cílovou pásku v italském Val di Sole už minulou neděli. Díky naší odchovankyni Adélce Šafářové (Nutrend Specialized Racing)  měl i zde MORAVEC Team v závodě kategorie žen U23 – byť nepřímo – zastoupení. Adéla se porvala s těžkou, horskou tratí statečně: měla výborný start (v zaváděcím kole jezdila na 6.(!) místě) nešťastný pád ji ale hodně přibrzdil  a v cíli byla klasifikována nakonec jako  30. Adys budeme držet palce v příštím týdnu, kdy bude mít velkou premiéru na Mistrovství světa MTB XCO v Australském Cairns. Tuť mrkněte na výsledkový servis závodu žen U23z Val di Sole, a zde je ze závodů elitních kategorií taky pěkná fotogalerie

Co se bude dít? (ST35)

Úterý 29.8. 2017

Trénink MORAVEC Junior Team pod vedením Míši Hanouskové Františka Paděry. Sraz mladých cyklistů bude v 17.00 hod u tělovičny ZŠ v Benešově. V případě dotazů kontaktujte Míšu na 776 456 427. POZOR! Trénující, vezměte s  sebou vezmou i jiné boty než cyklistické tretry, abyste si mohli zahrát hry i mimo bicykl (např. vybišku nebo fotbal.)…

Středa 30.8. 2017

Další  terénní trénink MORAVEC Junior Teamu. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin v Knínicích u Boskovic u Kulturního domu. Trénink povede Milan Tlamka, v případě dotazů ho včas kontaktujte na jeho mobil 776 108 046.

Pátek 1.9. 2017

Odjezd MORAVEC Teamu na třídenní soustředění do Nového Města na Moravě. Dbejte pokynů trenéra Milana Tlamky – mobil 776 108 046.

Sobota 2.9. 2017

MTB maraton Blanenský Golem. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Zde studujte propozice.

 

Sedm stříbrných!

Sedm stříbrných medailí vezou bikeři MORAVEC Temu z prestižní Grand Slamové tratě v Bořitově, kde v sobotu pokračoval MTB Superior Pohár Drahanské vrchoviny 2017 svým, už dvanáctým závodem. Připopčteme-li k tomu šest zlatých a tři bronzové „placky“, je jasné, že  Bořitov nám vyšel nad očekávání! A to ještě  někteří naši osvědčení reprezentanti na startu chyběli… Není určitě bez zajímavosti, že hned o polovic zlatých medailí se postarali naši dospělí reprezentanti a jeden z nich je už po sobotě druhým jistým celkovým vítězem letošní MTB „Vrchoviny“!

P1210430
„Mastr dvojkař“ Martin Gottwald je po Elišce Hanákové již druhým jistým vítězem v celkovém pořadí letošní MTB „Vrchoviny“.

Tímto borcem není nikdo jiný, než letos ve skvělé formě závodící v kategorii Masters II,  Martin Gottwald. Jen dvakrát našel Martin letos přemožitele: ve Valchově a v Benešově ho dokázal porazit blanenský Martin Kubíček, minulý týden na Kořenci pro změnu Milan Fajt (Eurofoam Team). Devět vítězství a tři druhá místa jsou jistotou pro celkové prvenství, druhý v celkovém pořadí, taky náš František Paděra (v Bořitově 6. místo), ho již nemůže ve zbývajících závodech bodově předstihnout! Pohodový „Marťas“ je tak po Elišce Hanákové (v Bořitově opět suverénně ovládla kategorii mladších žákyň), teprve druhým jistým celkovým vítězem letošní MTB „Vrchoviny“.

P1110660
V Bořitově si letos po třetí vyjela na MTB „Vrchovině“ bronzovou „bednu“ mezi děvčaty do 6 let Adélka Věrná!

Vraťme se však do sobotního bořitovského dopoledne, kdy naši nadprůměrnou medailovou žeň zahájila v závodě odrážedel dívek – Leonka Eclerová, která vybojovala první z napočítaných sedmi stříbrných. Na stříbro Leonky navázala bronzem v závodě kategorie děvčat do 6-ti let Adélka Věrná, která dokonce po výborném startu dlouho závod vedla, teprve v závěru podlehla tlaku soupeřek. Jednou z nich byla v cíli druhá Verunka Šafářová (Nutrend Specialized Team), které jsme samozřejmě taky hodně mačkali palečky! Následný start dívek 7-8 let jsme vyhlíželi s velkým napětím a s otázkou: jak dopadne souboj dvou letošních rivalek Žanety Kupské (SKKP Judo Brno) a naší Justýny Novotné? Rozuzlení přišlo poměrně záhy… Justýnka Novotná lépe rozvrhla v průběhu závodu síly a zcela zaslouženě obhájila prvenství z před týdne z Kořence! Své největší soupeřce „odskočila“ v průběžném pořadí na rozdíl 25 bodů, což ale do zbývajících tří podniků nemusí být v této hodně vyrovnané kategorii zdaleka ještě rozhodující skutečností… Každopádně její pozice před závěrem „Vrchoviny“ je velice nadějná…

P1110682
Justýnka Novotná rozhodla svůj další souboj s Žanetou Kupskou ve svůj prospěch díky výborné, vyrovnané jízdě!

I start děvčat kategorie 9-10 let, který následoval bezprostředně po prvním slavnostním ceremoniálu vyhlášení vítězů, byl pro nás ve zńamení dalších medailových nadějí. A ty dokázala naše děvčata naplnit! Druhou stříbrnou ten den pro MORAVEC Team vybojovala Anička Hanáková, na „bedně“ jí dělala „garde“ třetí v pořadí v tomto závodě – Amálka Gottwaldová! O jasném vítězství mladší žákyně Elišky Hanákové už byla řeč a v následném startu stejné věkové kategorie chlapců o sobě dal hodně vědět Roman Šindelář. V závodě, vypsaném na 4 kola dlouho vedl, teprve v závěru nestačil na výborně jedoucího Vojtěcha Koblížka (Kola Koblížek). To znamená, že o třetí stříbrnou pro MORAVEC Team se postaral náš talentovaný biker ze Svaté Kateřiny! V předpoledním bloku startů nás ještě zajímalo, zda zopakuje Kristýna Kolářová s Klárou Odehnalovou v závodě starších žákyň svoje výborné výkony z Kořence?

P1200736
Roman Šindelář oslavil návrat na tratě MTB „Vrchoviny“ v Bořitově ziskem stříbrné medaile.

Holky je zopakovaly, i když medailově to bylo trochu jinak, než před týdnem „U větřáku“… Kristýna tentokrát těsně souboj o zlato prohrála, stejně, jako Klárka bitvu o bronz, kterou svedla s Julií Malošíkovou (CykloTeam MXM Hulín), a která nedopadla jen díky nešťastnému pádu Kláry při razantním útoku na medailovou pozici v posledních desítkách metrech závodu…Ať tak, či tak: start starších žákyň byl i dík dvěma našim mladým borkám jedním z vrcholů bořitovské velké ceny…

P1210112
Janě Tesařové chybí k celkovému prvenství v letošní MTB „Vrchovině“ 15 bodíků…

Dalším takovým vrcholem byl určitě závod, který se odehrál už v rámci posledního, popoledního bloku startů v kategorii juniorů a kadetů. Honza „Džony“ Šindelář svedl nervy drásající bitvu s Dominikem Horákem (Short Bike Academy Opletal), která vyvrcholila cílovým spurtem obou borců „kolo na kolo“… O pár centimetrů byl v cíli dříve nakonec Dominik Horák, ale pochvalu za parádní výkon zaslouží kromě vítěze i v cíli těsně druhý „Džony“ Šindlář, který takto vybojoval pro MORAVEC Team stříbro s pořadovým číslem 5. Honzu na „bednu“ doprovodil jeho týmový parťák – Karel Vinický, který projel s nevelkou ztrátou cílem na třetí příčce. Šestou stříbrnou pro nás vyjela „pod Chlumy“ Anna Zemánková, která nestačila jen na svoji týmovou kolegyni – Janu „Džejn“ Tesařovou. No a my jsme mohli – díky těmto dvěma rychlým dívkám – slavit ten den první „double“…

P1210397
Markéta Šafářová se vítězstvím v Bořitově posunula na 5. místo celkového pořadí kategorie žen a určitě bude útočit i v dalších závodech!

Nezůstalo ale jenom u jednoho našeho dvojitého vítězství… O druhé se postarali naši „ostřílení Mastři – trojkaři“ – Vlastík Odehnal s Milanem Šafářem a náš úctyhodný bořitovský medailový účet uzavřela ziskem zlata v závodě žen Markéta Šafářová. Když k tomu připočteme další čtyři vybojovaná „bramborová“ umístění (Barča Tlamková 9-10 let, Víťa Lipenský 11-12 let, Jakub Tesař 13 – 14 let, Monika Konečná juniorky / kadetky) je jasné, že jen málo chybělo k tomu, aby se náš medailový profit přiblížil k hranici dvaceti cenných kovů! Zde je rekapitulace našich medailistů z Grand Slamového Bořitova:

  • Zlaté placky zdobí hrudníčky a hrudníky:  Justýnky Novotné (7-8 let) / 1. Elišky Hanákové (11-12 let) / 1. – jistá celková vítězka,  Jany Tesařové (juniorky / kadetky) / 1., Martina Gottwalda (Masters II) / 1. – jistý celkový vítěz, Vlastimila Odehnala (Masters III) / 1. a Markéty Šafářové (ženy) / 5.
  • Ze stříbra se těší: Leonka Eclerová (odrážedla) / 1., Anička Hanáková (9-10 let) / 2.,  Roman Šindelář (11-12 let) 1., Kristýna Kolářová (13-14 let) / 1.,  Honza „Džony“ Šindelář (Junioři / kadeti) / 8., Anna Zemánková (juniorky / kadetky)  2.. a Milan Šafář (Masters III)  / 7.
  • Bronz patří: Adélce Věrné  (do 6 let) / 4., Amálce Gottwaldové (9 – 10 let) / 1. a Karlu Vinickému (junioři / kadeti) / 1.
P1210154
Honza „Džony“ Šindelář svedl v Bořitově parádní bitvu o prvenství s Dominikem Horákem.

Po zraněních se kvalitními výkony a výsledky navíc prezentovali i Matoušek Lipenský (9-10 let) a Víťa Suchánek (junioři / kadeti), když oba obhájili ve svých startech pozici v TOP 5! K medailistům míří naše gratulace všem pak díky a pochvala za vzorné repre MORAVEC Teamu, rodinné podpůrné týmy samozřejmě nevyjímaje… Skutečně pozoruhodně mají naši povětšinou letošní MTB „Vrchovinu“ rozjetou a finální pohárový zisk po posledním závodě v Boskovicích by pro nás mohl být historicky rekordní! Uvidíme… Za necelý měsíc už bude vše z Boskovic „sečteno a podtrženo“… Omrkněte kompletní výsledkový servis z Bořitova a i tři supr fotogalerie:

040
Oba v cíli na cenném, 5. místě: Matoušek Lipenský (vpravo) v kategorii chlapců 9-10 let, Matyáš Koudelka v kategorii 11-12 let.