Medailová Hraběnka!

Už po několik let je naším posledním ostrým měřením sil Hraběnčino běhání – finálový závod Okresní běžecké ligy. Z jedenácti našich účastněných atletů jich letos hned bez mála polovina vybojovala pro MORAVEC dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile! Vskutku efektní tečka za veleúspěšnou sezónou, která běžeckými závody letos v lednu začala a běžeckými závody i minulé úterý skončila… 

dsc03078a
Vyzrálý běžecký projev Adély Kubinové vyústil v Petrovicích ve zisk bronzové medaile!

Jedenáct MORAVCŮ vyběhlo na tratě tradičního regionálního běžeckého klání a věřte nebo nevěřte, v extrémně těžké konkurenci  regionálních běžců – „profíků doběhli všichni v TOP 10! Překonávali se hlavně naše „mladé pušky“ – čerstvé posily MORAVEC Teamu pro r. 2017.  Se zlatem do naší pokladnice přispěchali po výborných výkonech ve svých kategoriích Filip Ecler a Justýnka Novotná, pro stříbro si doběhl šikovný Matouš Lipenský a bronzem se můžou pochlubit další dvě naše šikovné holky – Adélka Kubinová s Barborou Janovskou!

026a
Na trati naši nejmladší: vlevo Jonášek, vpravo Honzík, oba v doprovodu zkušenějších vodičů…

Vůbec Lipenským to v Petrovicích „běželo“… Kromě stříbrné medaile Matouška brali jeho starší brácha Víťa a jeho máma ve svých kategoriích „brambory“, přičemž hlavně Víťa byl dlouho vážně ve hře o bronz! Dvojčata Jaňula s Honzíkem pak zaostali za pomyslnými „bramborami“ pouze o stupínek a tudíž i oni brali umístění v TOP 5! Výčet našich kvalitních výsledků z Petrovic už jen dotvrzuje 6. místo mladičké Leonky Eclerové a 7. místo možná ještě mladšího Jonáška Janovského… Zkrátka naši (nejen) elévové se v závěru roku předvedli v Petrovicích co by běžci v tom nejlepším světle! K medailistům letí naše blahopřání, ke všem pak poděkování za vzorné repre MORAVCE, včetně podpůrných rodinných týmů! Zde si odkontrolujte výsledky a sem mrkněte na forogalerii…

 

Syrovice: 2x TOP 10!

Tak jsem byl zvědav, kdo z MORAVEC Teamu najde sílu oputit v tomto nevlídném počasí teplý příbytek a vyměnit kouzelný a přitažlivý Vánoční kolorit za realitu tvrdých běžeckých soubojů v rámci Brněnského Běžeckého poháru. Nepochyboval jsem ani na chvilku, že na Štěpánském běhu v Syrovicích naše barvy chybět nebudou a moje intuice mě nezklamala ani tentokrát… Tři naši mušketýři se na legendární trati, jejíž dominantou je výběh schodů k místnímu kostelu, vskutku „pochlapili“!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŽe „pochlapili“ není za dané situace to správné slovo, vezmeme-li v úvahu, že ze tří našich reprošů, byla dvě děvčata… Úplně nejdříve se vydala na trať závodu kategorie „Přípravka mladší dívky“ šikovná Barbora Janovská a její osmé místo v cíli znamenalo ten den pro nás nejlepší výsledek! Starší sestru ve svém startu kategorie „Přípravka nejmladší hoši“ takřka přes kopírák napodobil v cíli devátý, Jonášek Janovský! Vše výborně běžecky dotvořila kapitánka našeho bikového „áčka“, Monika Konečná, která byla klasifikována v nařízlé konkurenci dorostenek ke konci třetí desítky výsledkových listin. Sluší se zmínit i další výtečný výkon Petra Bořila v závodě mužú na hlavní, desetikilometrové trati (23. místo) a trošku tajenkou je pro nás 19. místo v kategorii žen jisté Evy Zemánkové, která má ve výsledkové listině zapsánu oddílovou příslušnost EXTRA Brno… Ale podle ročníku narození (*1991) by to mohla teoreticky být i naše „malá“ Eva (Zemánková, nebo chcete-li – „Drsoňová“). Snad se nám tato hádanka co nevidět odtajní…Mrkněte na kompletní výsledkový servis ze Štěpánských Syrovic.

Co se bude dít? (ST52)

Pondělí 26.12. 2016

Brněnský běžecký pohár pokračuje čtvrtým závodem v Syrovicích. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám! Zde jsou propozice.

Úterý 27.12. 2016

Okresní běžeská liga 2016 vyvrcholí finálovým závodem v Petrovicích, který se běhá pod názvem „Hraběnčino běhání. Zde studujte propozice.

 Čtvrtek 29.12. 2016

Tradiční Výroční rok(c)ování je nalinkováno na čtvrtek 29. prosince 2016. V 15.00 hodin se – jako vždy – sejdeme v restauraci Morava Benešov. Ta je tenokrát v době od 15.00 do 18.00 rezervována „Only For Us“! Zde se domluvíme i na Silvestrovskou výjížďku, která bude  tentokrát možná trochu jinak: sešli bychom se už v pátek 30.12.2016 ve včas určeném čase na naší CFB MT (Cycling Force Base MORAVEC Team aneb Základna cyklistických sil MORAVEC Teamu) v Boskovicích (boskovická broková střelnice), kde si  s největší pravděpodobností zorganizujeme  v rámci oddílu poslední letošní – tak trochu odlehčený – kontrolní závod a pak by následovalo v chatce na střelnici neformální posezení všech účastníků.

Neděle 1.1.2017

Novoroční výjižďka – sraz statečných je v neděli 1.1. 2017 ve 13.30 hodin u restaurace Morava Benešov. Cíl bude – dle klimatických možostí – asi tradiční: Penzion Lada – Repechy u Protivanova.