Nejen v Brně…

…na druhém MTB Českém poháru o posledním květnovém víkendu, měřili síly se svými soupeři bikeři MORAVEC Teamu… Ani na silnicích v okolí Moravské Třebové (zde se rozběhl populární cyklistický seriál „CYKLOMAN“) nechyběl jeden náš biker – „junior“ a další naše „mladé pušky“ nás úspěšně reprezentovaly  na MTB závodech v Hradci Králové a Orlíku-Vystrkově. A že nám zacinkali opět další „placky“, nemusím nijak zvlášť  zdůrazňovat..! MORAVCI jsou i letos, na začátku sezóny, „po čertech“ rychlí..!

IMG-20210531-WA0002
Brněnská sestava: zleva Jirka Štěpaník, Matěj Štindl a Petr Šich.

V Jihomoravské metropoli, kde pokračovala druhým závodem naše nejvyšší biková liga,  byli v akci  tentokrát dokonce hned tři naši borci! A svou účastí vytvořili oddílový rekord: v naší dvacetileté historii to bylo poprvé, co nás reprezentovala v závodě mužů ELITE taková početní síla! Podobně, jako na Zadově, byl brněnský závod zařazen UCI do kategorie C1 a tudíž i zde se sešla silná mezinárodní konkurence. A naši se opět drželi! Petr Šich zopakoval výborný výkon a v podstatě i výsledek z prvního závodu. Vybojoval celkové 31. místo a 13. v kategorii U23! A v celkově figuruje  v absolutním pořadí na 28., na 10. místě je ve „třiadvacítkách“, v této kategorii je dokonce jako sedmý nejlepší z Čechů. Bravo MORAVEC!

IMG_4858
Šich / Štindl na brněnské trati.

O 13 příček oproti premiéře si v Brně polepšil Matěj Štindl, který dojel 56.celkově a v U23 bral 28. místo. V této kategorii figuruje v TOP 30 i po dvou závodech (27. místo). Jirka Štěpaník, který slavil v Brně come-back do kolotoče velkých závodů, finišoval tři příčky před Matějem, jako 53. Tento výsledek ho průběžně řadí zatím na celkové 81. místo. Dobrá práce chlapi! Díky všem za vzorné repre oddílu,  dík i trenéru Vlastíkovi Odehnalovi, který v Brně naši dospělou „úderku“ svědomitě „ošéfoval“! Mrkněte na výsledkové listiny…

IMG_20210530_104604
Matyáš Maivald vybojoval v Hradci Králové cenný bronz!

Naši „Údernou cyklodivizi  SEVER“  tvoří v současnosti především pět šikovných mladých rajdrů multisportovně založených rodin Maivaldovic a Pospíšilovic. Tito podnikly v monitorovaném období pozoruhodně úspěšné ofenzívy v západním směru. Nejdříve svedli  souboje v předposledním květnovém dnu na dětských tratích v rámci Cyklomaratonu v Hradci Králové. A právě zde nám to medailově cinklo poprvé. A to díky rychlému Matyáši Maivaldovi, který v závodě kategorie chlapců 9-10 si dospurtoval pro bronz!  Zde omrkněte Matyho výsledek. Výborně mu v Hradci sekundovali i jeho dva mladší bráchové: Sebastián Maivald vybojoval v kategorii chlapců 7-8 let kvalitní umístění v TOP10 a benjamínek Eliáš Maivald, který aktuálně najíždí první kilometry na opravdovém kole, a který byl ve startovní listině dvaadvaceti chlapců jedním z nejmladších, dojel v těžké konkurenci v početné kategorie chlapců do 6-ti let v TOP15!  A když k tomu připočteme umístění v elitní desítce závodu odrážedel Štěpánka Pospíšila (bramborové 4. místo) a Tomáška Pospíšila (8. místo), musíme podruhé zvolat: Bravo MORAVEC!

1622296730424
Matěj Kalina uhání na Cyklomanu pro „bramboru“!

Seriál cykloistických závodů CYKLOMAN je spojován s městem Moravská Třebová a v rámci MORAVEC Teamu se jménem Petr Šich, který v této sérii dosáhl několika výrazných úspěchů. Tentokrát se postavil na start silniční časovky v kategorii juniorů náš dvanáctiletý reprezentant, Matěj Kalina. Šikovného rajdra z Letovic to ale nikterak neznervóznilo a po výborné jízdě se dokázal mezi podstatně staršími soupeři prosadit na 4. místo! Na bronz ztrácel Matěj něco málo přes minutu! Bravo MORAVEC do třetice! Zde si můžete těžko uvěřitelný Matějův výsledek ověřit…

IMG_20210601_175210
Sourozenci Chlubnovi do MORAVEC Teamu výborně zapadli!

Kolo pro život pokračovalo v Čechách, třetím závodem na Orlíku – Vystrkově a zde MORAVEC Team opět reprezentovali sourozenci Šimon a Ella Chlubnovi z Rouchovan, kteří tvoří naši údernou „Cyklodivizi – JIHO/ZÁPAD“. Oba znovu potvrdili, že ve svých kategoriích patří v této sérii k užší špičce. Šimon Chlubna finišoval tentokrát v kategorii chlapců 8-9 let v konkurenci více jak 30-ti soupeřů na 7. místě a jeho mladší sestra Ella  Chlubnová dojela v kategorii dívek 6-7 let jen o příčku hůř, než její brácha. Děvčat startovalo 18 a zde mrkněte na výsledek Šimona a taky na výsledek Elly.

IMG_20210530_104548
Bylo nás pět! Sourozenci Maivaldovi a Pospíšilovi po závodě v Hradci Králové.

To ale stále ještě není vše. Protože i letošní sezóna bude kvůli COVIDu19 opět zhuštěná a termínově „nařízlá“, už nyní to řeší pořadatelé organizováním závodů netradičně uprostřed týdne. Příkladem je Hradecký MTB pohár, který odstartoval na Den dětí, 1, června. A opět u toho byla naše „Cyklodivize – SEVER“ z Koclířova resp. Radiměře, v plné síle pěti mladých rajdrů. A opět jim zacinkala medaile! Postaral se o ni tentokrát v kategorii „Žáci mladší I “  Sebastian Maivald, který vybojoval výborné, 2. místo! Matyáš Maivald se umístil v kategorii „Žáci starší I“ na kvalitním 5. místě a i tři nejmladší z tohoto bikerského klanu se činili: Štěpánek s Tomáškem Pospíšilovi zopakovali na odrážedlech 4. a 8. místem svůj minulý výsledek a Eliášek Maivald se už na kole dokázal prosadit dokonce na bronzový stupínek! Bravo MORAVEC, už ani nevím, po kolikáté, v rámci této aktuality takhle chválíme! Je to jen důkaz toho, že naši jsou na sezonu jednak dobře připravení a jednak zdravě „hladoví“ po závodění! A to je dobře… … Zde jsou – pro úplnost –  z Hradce Králové úterní výsledky.

IMG_5010
Ještě jedna fotka našich „stíhačů“ z pohárového Brna.

Sezóna tedy nabírá obrátky. MTB Český pohár pokračuje o posledním červnovém víkendu v Bedřichově ve své již „neořezané“ programové podobě  a tím pádem tři naše dospělé mušketýry doplní i naši licencovaní elévové a nepochybuji, že pár MORAVCŮ zasáhne do bojů i v kategoriích MINIME. Příští středu, 16. června se rozběhne v Brně Brněnský MTB pohár (MTB Brněnský pohár 2021) a „na dostřel“ je snad už i start MTB „Vrchoviny..!