Předvelikonoční…

Před zeleným čtvrtkem zaplnili borci a borky MORAVEC Teamu opět hojně benešovskou tělocvičnu, aby si poctivou tréninkovou rachotou zkrátili dobu čekání na příznivější klimatické podmínky, které umožní definitivní naskočení do sedel našich „miláčků“… Současné období je tak obdobím s  přívlastkem „přechodné“: sice ještě potíme „krev“ v tělocvičně, ale zároveň už do sedel postupně přece jen naskakujeme!

IMG_5182
Do cvičení jsme se „zakousli“ tak intenzivně, že jsme úplně zapomněli na fotografování… Takže obrázků, jako tenhle, je bohužel jako onoho pověstného „šafránu“…

Důkazem toho jsou úspěšné závodní mise z minulého týdne, jakož i předpokládané další závodní aktivity o blížícím se svátečním víkendu, kteréžto mi děti na středečním cvičení avizovali (hlavně účast na Morkovském biku). Silná a docela početná skupina cvičících se vrhnula po rozběhání a rozcvičce do závodu štafet, kdy si to rozdávala tentokrát tři družstva po pěti členech. Kapitánům, resp. kapitánkám se podařilo navolit dočasné závodní týmy velice vhodně a hlavně výkonnostně rovnoměrně! Takže v bezmála desetirundovém štafetovém klání na vítězství postupně dosáhlo každé ze tří družstev, přičemž zápolení byla nejen vyrovnaná, ale i hodně emotivní a se sympaticky  zvučnou akustickou kulisou při vzájemném se povzbuzování a hecování! A že už běží cyklistická sezóna, nechyběl v závěru ani hutný trénink startovních reakcí… Finišovalo se vyřazovací vybiškou, kterou ovládly holky: v závěrečném dramatickém rozstřelu byla nejlepší – Barča Tlamková!

 

Co se bude dít? (ST13)-2

Středa 28.3. 2018

Od 16.30 proběhne  v benešovské tělocvičně  další cvičení v rámci zimní přípravy.  Cvičit budeme  do 19.30 hod.

Sobota 31.3. 2018
  • MTB závody v Morkovicích – „Morkovské bajk“. Mrkněte na propozice, účast a dopravu si každý zajišťuje individuálně.
  • Tradiční každoroční, tentokrát Velikonoční plavání v lázních Boskovice. „Rochnit“ se budeme v čase od 13.00 do 14.00 hodin. Dětem do 18-ti let hradí plavání oddíl, dospělí zaplatí 50.- Kč. Nezapomeňte si s sebou vzit desetikorunovou minci na skříňku v šatně! Zde si připomeňte naše loňské plavecké výkony
Neděle 1.4. 2018

Další, tentokrát velikonoční  cyklovyjížďka s Hankou a Vlastíkem Odehnalovými. Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy, zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit náhradní rukavice, větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, nehradni duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na výjížďku nepojede!!!

Akce těsně za horizontem
  • 7.4. 2018 (sobota) – tradiční zahájení cyklistické sezóny s Vlastimilem MORVCEM v Brně – Kohoutovicích. Sraz účastníků akce, jejíž součástí je cyklovýjížďka, je n fotbalovém hřišti Tatranu Kohoutovice v 9.00 hodin.
  • 12.4. 2018 (čtvrtek) – Oficiální zahájení cyklistické sezóny MORAVEC Teamu. Od 16.00 se sejdeme v Pavlovské kapličce v rámci  Mše Svaté za MORAVEC Team a na  17.00 hodinu se přesuneme do restaurace  Morava Benešov, kde sezónu slavnostně zahájíme. Zde si připomeňte, co Vám bylo oznámeno na schůzce s rodiči 12. ledna, tj  podle jakých oddílových „not se letos bude hrát“: Sezóna 2018 – koncepce,  Status závodníka cyklistického oddílu MORAVEC Team. A podle jakého kalendáře pojedeme: MORAVEC Team – termínový kalendář 2018

Vydařené premiéry!

Tak jsme se dočkali! Předposlední březnový víkend se na plno roztočila kola cyklistické sezóny a borci a borky MORAVEC Teamu zasáhli hned na třech kolbištích do ostrých soubojů, aby si ověřili, jaký je aktuální stav jejich připravenosti, i když „na to vlítli“ vlastně přímo ze závěrečné, intenzivní fáze zimní přípravy… S radostí můžeme zapsat, že jak v rakouském Langenlois či slovenském Hlohovci, tak i v Praze – Řepích zanechal MORAVEC medailovou stopu! A to je na prahu sezóny s uvážením, že  reprezentace MORAVEC Teamu nebyla na zmíněných závodních „štacích“ zrovna masově zastoupena, velice slibné..!

27. Kamptal Klassik Trophy Langenlois – Rakousko

DSC_7110aČtyři „mušketýři“ v dresu MORAVEC Teamu promluvili letos do prestižního klání, které neoficiálně otevírá MTB sezónu na „Starém Kontinentu“. Nemýlím-li se, startovali všichi naši na těžké, členité trati mezi vinicemi poprvé. A už z tohoto pohledu jsou jejich výkony a výsledky pozoruhodné! V kategorii ekvivalentní našim „EXPERTŮM“ zabojoval  jako první z našich, letos už dospělý, Petr Šich a výborným 7. místem v cíli ukázal, že jeho výkonnostní růst neustále pokračuje! Byli spolu s Polákem Kamilem Hodylou  (10. místo) jediní, kteří dokázali v této kategorii narušit hegemonii domácích rajdrů… Dobrá práce Peťo, díky!

Po zadu za Petrem nechtěli ale zůstat ani naši další tři reprezentanti. Smolný závod má za sebou Klára Odehnalová, která ve své kategorii musela ze závodu odstoupit, když jí po kolizi ze soupeřkou  přestalo fungovat správně řazení jejího biku. Se ctí má za sebou velkou mezinárodní premiéru  i naše posila pro letošní sezónu, v Langenlois ve své kategorii v cíli 23,. boskovický Lukáš Sedlák.  Avizovanou medailovou radost nám odpoledne v Langenlois připravila v kategorii mladších žákyň Barborka Janovská, která finišovala na skvělém, 2. místě! V závodě se na start postavila jako jediná reprezentantla Česka a nestačila pouze na Maďarku Szüczovou, na kterou ztratila slabou půlminutku… Blahopřejeme Barunce k prvnímu velkému mezinárodnímu  úspěchu! A za Langenlois všem čtyřem MORAVCŮM, rodinné podpůrné týmy včetně – jednoznačně palec nahoru! Zde si můžete ověřit výše uvedené naše pozoruhodné výsledky.

Trofeo Cinelli Velká cena Hlohovce

stažený soubor (1)Podobně, jako Bača Janovská v Langenlois, šokovali cyklistickou veřejnost minulou sobotu na silničních závodech v Hlohovci, které zde velice svědomitě zorganizoval náš kamarád Petr „Herson“ Herman, další dvě borky MORAVEC Teamu,  Anna Hanáková s Amálkou Gottwaldovou. Vezmeme-li v úvahu, že obě jeli silniční závod tohoto typu prakticky poprvé v životě, je 3. místo Aničky a 4. místo Amálky super výsledkem! Blahopřejeme holky a díky moc za vzorné repre MORAVCE! Z níže uváděné výslekové listiny můžeme vyčíst, že Aničku dělila ve finiši stažený soubor (1)aod stříbra pouhá vteřinka… Dovedu si živě přestavit, jakou radost udělala Anička (nejen) svému děděčkovi Karlovi Všetulovi, bývalému výbornému cyklistovi  – silničáři… A taky v cyklistickém Nebi dlícímu našemu Patronovi, také „kovanému“ silničáři, Vlastimilu MORAVCOVI… I Amálčina „brambora“ (na medailové pozice ztratila nicotných 7 vteřinek) má v konkurenci šestnácti borek, vesměs specialistek – silničářek, „sakra“ vysokou hodnotu! Bravo MORAVEC! Zde si  zkontrolujte „result“, který je vskutku oku lahodící!

Pražský MTB Pohár – Praha Zličín

DSC_6676Medailovou sbírku borců a borek MORAVEC Teamu „nepřímo“ zkompletoval vítězstvím v kategorii kadetů na prvním závodě Pražského MTB Poháru v Praze Zličíně náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“, který při neúčasti aktuálně  dočasně zdravotně indisponované, další naší odchovankyni, Adély Šafářové (oba Nutrend Specialized Racing Team) podržel suverénním vítězstvím hodně vysoko prapor týmu „Rudých ďáblů“ Viktora Zapletala. Zde hledejte výsledky.