Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

I „druhý sled“ úspěšný!

V roce 2021 byli naši rajdři úspěšní nejen na MTB pohárech českém a šumperském, ale také na poháru, na kterém jsme kdysi svoje závodní aktivity začínali: Ano, správně, jedná se samozřejmě o MTB „Vrchovinu“, která slavila v r. 2021 už jubilejní, 20. výročí svého trvání!

Asi z 20-ti leté historie Poháru Drahanské vrchoviny by jsme nenašli ročník, ve kterém by se nám nepodařilo nějaký ten prestižní pohár „vyválčit“… Nebylo tomu jinak ani ve druhém „Covidovém“ roce, kdy byl počet závodů této série sice opět redukován, ale stihlo se už odjet přece jen  7 velkých cen a naši „stíhači“ byli samozřejmě ostře při tom! Ve dvanácti kategoriích o body a poháry jich bojovalo celkem 27!

Naše úspěšné reprezentantky v kategorii dívek do 6-ti let: Lišková (vlevo) a Chlubnová (uprostřed).

V prestižním pořadí OPEN brali MORAVCI celkem 9 pohárů: tři zlaté, dva stříbrné a čtyři bronzové! O zlaté se postarali rouchovanští Lukáš Brabenec a Ella Chlubnová (oba v kategoriích do 6-ti let) a Petr Šich z Velkých Opatovic, který opanoval nejprestižnější kategorii muži – ELITE. Dva stříbrné vybojovali pro MORAVEC Team „odrážedlista“ Eliáš Maivald s dalším excelentním bikerem z Rouchovan – Šimonem Chlubnou (chlapci 9-10 let). A o čtyři bronzové se postarali: Viktorka Hlubinková (odrážedla), Terezka Lišková (dívky do 6-ti let), Matyáš Maivald (chlapci 9-10 let) a Barča Tlamková (starší žákyně).

A aby těch pohárů nebylo málo: V pořadí OBCE jich naši vybojovali celkem 5! Dva zlaté patří Sebastianu Kovářovi (odrážedla) a Barboře Tlamkové (starší žákyně) a tři stříbrné Honzíkovi Šteflovi (odrážedla), Jonáši Janovskému (7-8 let) a Barboře Janovské (starší žákyně). Bravo MORAVEC! Zde si můžete naše parádní výsledky v pořadí OPEN a OBCE zkontrolovat.

O našem vítězném tažení MTB Šumperským pohárem je zmíněno v jiné aktualitě, zde bych chtěl ještě vyzdvihnout naši docela patrnou stopu v seriálu MTB maratonů Kolo pro život. Úřadující Mistryně ČR v kategorii 5-6 let, Ella Chlubnová, se jako „prvoročačka“ dokázala prosadit na Kole pro život v kategorii 6-7 let, když vybojovala celkové 4. místo! Její starší bratr, Šimon Chlubna skončil v konkurenci chlapců 8-9 let dokonce druhý! A zlatou tečku za našim účinkováním v této soutěži v r. 2021 udělal náš zkušený veterán, Pavel Balák, který bral celkové prvenství v kategorii mužů 50-59 let (Prestige Trophy Classics)! Bravo MORAVEC! Výsledky jsou zde k ověření.

A pro úplnost ještě doplním info o cyklokrosové aktivitě třech našich „mušketýrů“… Resp. dvou „mušketýrek“ – cyklokrosařek a jednoho „mušketýra“ – cyklokrosaře. Starší žákyně Barbora Janovská sice na MČR v Jičíně pro nemoc nestartovala, nicméně 25. místo v celkovém pořadí Českého poháru není vůbec špatné! Nejlepšího výsledku dosáhla Barča v Rýmařově, kde dojela 13. Druhá naše starší cyklokrosová žákyně, Eliška Širučková sice také „mistrák“ v Jičíně nejela, ale celkově skončila jen dvě příčky za Janovskou a může se pochlubit dvěma 20. místy z Rýmařova a Jeseníku. Třetí do cyklokrosového „mariáše“ – Ondra Širuček zápolil v kategorii mladších žáků s mnohem početnější konkurenci soupeřů než děvčata a z tohoto pohledu je třeba vidět jeho celkové 44. místo. Nejrychlejší byl také v Rýmařově, kde dojel 22. I tato data si můžete zde ověřit.

Můžete taky omrknout bohaté fotogalerie z výše uvedených akcí. Fotky jsou převážně od našeho „dvorního“ fotografa, Karla Všetuly.

Další Mistrovský rok!

Rok 2021 byl pro MORAVEC Team – co se týče „nejvyšší tuzemské MTB ligy“ – dalším Mistrovským. A to díky naší  talentované a pilné  mladší žákyni – Justýně Novotné. Na Mistrovství ČR, 19. srpna 2021 v Harrachově nedala soupeřkám šanci a přiřadila se k dosavadním MTB národním šampionům z řad MORAVEC Teamu: Radimu Kovářovi, Adéle Šafářové a sestrám Elišce a Aničce Hanákových. To ale není všechno: z r. 2021 máme ještě jeden Mistrovský dres: v závodech dětí MINIME ho taky v Harrachově vybojovala v kategorii dívek 5-6 let Ellinka Chlubnová! Bravo MORAVEC! 

I cyklistický r. 2021 byl poznamenán omezeními z důvodu šíření nákazy COVID19. První dva závody – na Zadově a v Brně – to pocítily nejvíc, od závodu v Bedřichově se už ale prestižní série odjela dle naplánovaného kalendáře. V této aktualitě si připomeneme čtyři závody: Bedřichov, Hlinsko, „mistrák“ v Harrachově a finále v Touškově. Ze Zadova a z Brna najdete na těchto stránkách samostatné aktuality.

ČP MTB Bedřichov – 26. – 27.6.2021

Celkem 15 rajdrů nás reprezentovalo na tradiční „štaci“ pod svědomitou taktovkou trenéra Vlastíka Odehnala a za pomoci neméně svědomitých rodičů našich nejmladších „reprošů“. A dařilo se nám nadmíru: po Mistrovském Harrachově byl právě závod v Bedřichově pro nás tím nejúspěšnějším!

DSC07104
Viktorka Hlubinková: přijela (poprvé), viděla a – zvítězila!

V sobotu nás reprezentovalo zkušené duo   „eliťáků“ –  Petr Šich s Matějem Štindlem.  Matěj Štind zopakoval takřka přesně solidní výsledek z Brna a na dosavadní výsledkové maximum v elitní kategorii dosáhl Petr Šich a rázem se tak začal řadit do širší špičky absolutně a a do užší v kategorii U23!

DSC07943
Ellika Chlubnová se po vítězství V Brně v kategorii dívek 7-8 let rázem zařadila mezi horké favoritky na „mistráku“ v Harrachově!

Zbývajících třináct našich závodníků zasáhlo do bojů v neděli a ta byla pro nás vskutku „zlatou“! Vždyť Viktorka Hlubinková vyhrála závod děvčat na odrážedlech a Ellinka Chlubnová závod dívek 5-6 let! A když k tomu přidala stříbro mladší žákyně Justýna Novotná, nemělo to pro nás v Bedřichově chybu! Elitní desítka pak těsně unikla sedmiletému Jonášku Janovskému.

Naše výsledky z Bedřichova:

 • Odrážedla – dívky: 1. Viktorka Hlubinková
 • 5-6 let – dívky: 1. Ella Chlubnová
 • 7-8 let – chlapci: 11. Jonáš Janovský, 21. Sebastian Maivald
 • 9-10 let – chlapci: 24. Matyáš Maivald, 29. Šimon Chlubna
 • 11-12 let – dívky: 2. Justýna Novotná
 • 11-12 let – chlapci: 35. Věnek Valenta, 64. Ondra Širuček
 • 13-14 let – dívky: 27. Barbora Tlamková, 30. Barbora Janovská, 43. Eliška Širučková.
 • 13-14 let – chlapci: 41. David Blažek
 • Muži ELITE: 21. Petr Šich (9. místo v U23), 58. Matěj Štindl (31. místo v U23) Zde jsou z Bedřichova kompletní výsledky.

Co se v Bedřichově dělo, mapují fotogalerie Karla Všetuly:

ČP MTB Hlinsko – 31.7. – 1.8. 2021

Oproti Bedřichovu nás v Hlinsku reprezentovala o něco málo víc,  než polovina reprezentantů. Chyběli Chlubnovi a Maivaldovi Barču Janovskou nepustili na start zdravotní problémy… Přesto bylo i Hlinsko pro nás zlaté! Justýna Novotná v kategorii mladších žákyň nedala soupeřkám šanci a před blížícím se MČR v Harrachově se tak naladila na vítěznou vlnu! Vyzvednout je třeba i sobotní výkony a výsledky našich dvou „eliťáků“. Oba si zde zajeli svoje výsledková maxima! Peťa Šich nakoukl poprvé do elitní „dvacítky“ a Matěj „Mathieu“ Štindl si už brousí zuby na elitní padesátku!

DSC01320
Generálku na „mistrák“ zvládla Justýna Novotná v Hlinsku ve zlatém stylu!

Naše výsledky z Hlinska:

 • 7-8 let – chlapci: 21. Jonáš Janovský
 • 11-12 let – dívky: 1. Justýna Novotná
 • 11-12 let – chlapci:  64. Ondra Širuček
 • 13-14 let – dívky: 28. Barbora Tlamková,  44. Eliška Širučková.
 • 13-14 let – chlapci: 52. David Blažek
 • Muži ELITE: 20. Petr Šich (10. místo v U23), 52. Matěj Štindl (23. místo v U23) Zde jsou z Hlinska kompletní výsledky z neděle a zde jsou výsledky ze soboty.

Co se v Hlinsku dělo,  mapují dvě fotogalerie Karla Všetuly:

MČR MTB Harrachov – 19. – 22.8. 2021

Zlatým písmem bude v oddílové kronice zapsán i Harrachov 2021. Že forma našim rajdrům vyvrcholila v pravý čas, ukázaly již sobotní starty. Tradičně jsme v sobotu měli „v ohni“ dvě „želízka“: Matěje Štindla a Petra Šicha. A k naší obrovské radosti se oba v průběhu závodu na trati překonávali! Petr Šich se poprvé prosadil do elitní dvacítky a Matěj Štindl poskočil výsledkově rovnou  do TOP40! V hodnocení U23 to znamenalo pro Petre TOP10 a pro Matěje TOP20!!! Nejlepší výkony obou přišly v pravý okamžik! Bravo MORAVEC!!!

DSC03463
Jak Matěj Stindl, tak Petr Šich, oba si v elitě zajeli v Harrachově svoje dosavadní TOP výsledky!

Bojovností a odhodláním, jakoby Petr Šich s Matějem Štindlem „nakazili“ i zbytek našich reprezentantů, kteří startovali o den později. Svým bojovným a vyzrálým výkonem nás na zlatou nedělní vlnu naladila 6-ti letá Ella Chlubnová. Závod ve své kategorii začala rozvážně. Postupně ale zrychlovala a v cíli z toho byl zasloužený titul Mistryně ČR! Podruhé bravo MORAVEC!

DSC05007 (1)
Nová Mistryně ČR, Ellinka Chlubnová, s novým plyšovým kamarádem.

Bojovnost sršela i z Jonáše Janovského. Ten se – co by prvoročák v kategorii 7-8 let, prosadil v náročné konkurenci do elitní patnáctky. A do elitní třicítky svůj závod zvládl další osvědčený bojovník v našem dresu – devítiletý Šimon Chlubna.

DSC04878 (1)
I Šimonu Chlubnovi (zcela vlevo), vyvrcholila forma v pravý čas!

Pak už jsme s napětím vyhlíželi start mladších žákyň s naší tajnou favoritkou, Justýnou Novotnou na startu. A Jusťa zde zajela životní závod! Ukázala sílu a tah především v kopcích, kde především převyšovala svojí největší soupeřkou Klotyldou Slukovou (Adastra) a zcela po zásluze se po necelé půlhodině mohla radovat ze svého prvního Mistrovského titulu! Bravo MORAVEC do třetice!!!

DSC05106 (1)
Je to doma! Nejrychlejší mladší žákyní v České republice je v roce .2021 Justýna Novotná (MORAVEC Team)!

No a nad příkladnou bojovností jsme uznale pokývali hlavou i v případě mladšího žáka Ondry Širučka a starších žákyň Barbory Tlamkové a Elišky Širučkové. Skutečně to byl pro nás parádní Mistrák, který nám zůstane zarytý v paměti hodně, hodně dlouho..!

Naše výsledky z Harrachova:

 • 5-6 let – dívky: 1. Ella Chlubnová
 • 7-8 let – chlapci: 15. Jonáš Janovský
 • 9-10 let – chlapci:  29. Šimon Chlubna
 • 11-12 let – dívky: 1. Justýna Novotná
 • 11-12 let – chlapci: 60. Ondra Širuček
 • 13-14 let – dívky: 29. Barbora Tlamková,  44. Eliška Širučková.
 • 13-14 let – chlapci: 53. David Blažek
 • Muži ELITE: 18. Petr Šich (8. místo v U23), 37. Matěj Štindl (19. místo v U23). Zde jsou z Harrachova kompletní výsledky.

Jak to bylo v Harrachově,  si připomeňte na stovkách fotek Karla Všetuly:

ČP MTB Touškov – 11. – 12.9. 2021

Na finále Českého poháru vyrazila devítka našich reprezentantů. medailově se opět blýskla naše děvčata: Ellinka Chlubnová vyhrála letos do třetice závod dívek do 6 let a Justýna Novotná byla 2. mezi mladšími žákyněmi. Když k tomu připočteme, že Jonáš Janovský, Šimon Chlubna, sourozenci Ondra a Eliška Širučkovi a uzdravená Barča Janovská – ti všichni dosáhli v Touškově na svůj letošní nejlepší výsledek, a že výborné výsledky z Harrachova zde podrželi i naši „eliťáci“ – Petr Šich s Matějem Štindlem, nezbývá než opět zvolat: Bravo MORAVEC!!! Parádní tečka za hodně vydařenou sezónou! Mockrát díky všem, kdo se o ni jakkoli zasloužili! Zbývá už jen doplnit, že v neoficiálním bodovém hodnocení týmů nám za sezónu patří se ziskem 3217 bodů sympatické, 27. místo (bodově byl pro nás TOP Bedřichov, kde jich naši posbírali úctyhodných 806)! A stojí za to určitě i zdůraznit celkové třetí místo Viktorky Hlubinkové v Českém poháru 2022 MINIME v kategorii odrážedel a celkové druhé místo mladší žákyně Justýny Novotné! Bravo MORAVEC!!!

DSC08243
Ella Chlubnová byla ve své kategorii nejrychlejší i v Touškově!

Naše výsledky – Touškov:

 • 5-6 let – dívky: 1. Ella Chlubnová
 • 7-8 let – chlapci: 7. Jonáš Janovský
 • 9-10 let – chlapci:  20. Šimon Chlubna
 • 11-12 let – dívky: 2. Justýna Novotná
 • 11-12 let – chlapci: 56. Ondra Širuček
 • 13-14 let – dívky: 20. Barbora Janovská, 39. Eliška Širučková.
 • Muži ELITE: 22. Petr Šich (11. místo v U23), 40. Matěj Štindl (20. místo v U23). Zde jsou z Touškova kompletní výsledky.

DSC08704
Povedenou sezónu zakončila „Jusťa“ ziskom cenného stříbra!

Naše celkové výsledky v ČP MTB 2021:

 • Odrážedla – dívky: 3. Viktorka Hlubinková
 • 5-6 let – dívky: 4. Ella Chlubnová
 • 7-8 let – chlapci: 12. Jonáš Janovský, 39. Sebastian Maivald
 • 9-10 let – chlapci: 33. Šimon Chlubna, 46. Matyáš Maivald
 • 11-12 let – dívky: 2. Justýna Novotná
 • 11-12 let – chlapci: 59. Ondra Širuček,  63. Věnek Valenta
 • 13-14 let – dívky: 31. Barbora Tlamková, 35. Eliška Širučková, 37. Barbora Janovská
 • 13-14 let – chlapci: 51. David Blažek
 • Muži ELITE: 23. Petr Šich (9. místo v U23), 38. Matěj Štindl (18. místo v U23)

Touškov si připomeňte v této malé fotogalerii:

„Šumperák“ 2021: zlato!

Podobně, jako MTB „Vrchovina“, byla kvůli COVID19 v r. 2021  redukována i další populární biková série na Moravě – Šumperský pohár. Ne ale o tolik: z plánovaných 11-ti závodů se jich nakonec odjelo celkem 8 a nás moc, moc těší, jak výrazně se dokázali prosadit – jak v jednotlivých závodech, tak v celkovém hodnocení – hlavně mladí rajdři MORAVEC Teamu! Jejich letošní pomyslná stopa v Jeseníkách má vskutku zlatý lesk! Vždyť v celkovém hodnocení vybojovali borci a borky ve žlutých dresech dva zlaté, dva stříbrné a dva bronzové poháry!  Navíc v oficiálním hodnocení týmů, které se v rámci této série vyhodnocuje,  jsme posbírali v tomto prestižním seriálu nejvíce – celkem 778 bodů! Bravo MORAVEC! Skvělá týmová práce!

_DSC0032
Eliáš Maivald si vede letos výborně i na MTB „Vrchovině“!

Celkem 15 závodníků a závodnic MORAVEC Teamu zasáhlo loni na „Šumperáku“ do bojů a to v celkem osmi kategoriích. Pojďme tedy svižně po stopách našeho účinkování a to chronologicky   – od té nejmladší kategorie:

Benjamínci (do 4 let – holky, kluci dohromady)

V této kategorii držel hodně vysoko náš prapor nejmladší z bratrů Maivaldů – Eliášek Maivald. Vyhrál první a poslední závod seriálu (Velké Losiny a Uničov) a díky druhým příčkám v Červené Vodě a Hrabenově a taky třetímu místu v Mohelnici a „bramboře“ z Hynčic je zcela po zásluze jedním z šesti našich držitelů pohárů. Ten jeho je stříbrný, a celkovédruhé místo vybojoval ziskem 149 bodů! Na prvním závodě ve Velkých Losinách mu na trati zdatně sekundovali i jeho bratranci: dvojčata Štěpán a Tomáš Pospíšilovi. Za 7. místo (Štěpánek) a 12. místo (Tomášek) posbírali 23 bodů a i oni tedy přispěli svým dílem k celkovému triumfu MORAVCŮ v týmové soutěži.

DSC_0100
Jonáš Janovský se rozloučil s dresem MORAVEC Teamu výborným výsledkem!

Předžáci (5 až 7 let – holky, kluci dohromady)

V této kategorii nás velmi zdatně reprezentovali dva šikovní stíhači: Jonáš Janovský a „prostřední“ z bratrů Maivaldů – Sebastián Maivald. Jonáš se postavil na start pěti závodů a pokaždé vybojoval „bednu“: Dojel druhý ve Velkých Losinách, V Mohelnici, Hrabenově a Uničově. A když k tomu připočteme bronzovou medaili z Hynčic, bylo z toho celkem 121 bodů a pro Jonáška zasloužený bronzový pohár! Sebík Maivald za ním o mnoho nezaostal. Blýskl se bronzovými příčkami v Červené Vodě a Uničově a protože i v dalších čtyřech závodech skončil nejhůř na 7. místě, vybojoval celkem 108 bodů a bral celkové 5. místo!

DSC_0171
Nejlepší „malý žák“ z „Šumperáku“ 2021 – Matěj Kalina!

Malí žáci (8 až 10 let – holky, kluci dohromady)

Toto byla pro nás na letošním Šumperském poháru vskutku parádní kategorie! Jak by ne, když v ní naši mladí rajdři obsadili první dvě místa! Celkovým vítězem se stal se ziskem 181 bodů Matěj Kalina. Vyhrál závody v Kolčově a Leštině, druhý dojel v Červené Vodě, Hynčici, Hrabenově a Uničově a bronzová placka mu cinkla  ve Velkých Losinách. Matyáš Maivald startoval v seriálu celkem pětkrát a všech pět startů (Červená Voda, Hynčice, Mohelnice, Hrabenov a Uničov) proměnil ve vítězství! On je tedy zcela po zásluze se ziskem 175 bodů dalším (čtvrtým z našich  řad) držitelem prestižního Šumperského poháru, v jeho případě má tento pohár stříbrný lesk. Oba naši malí žáci přinesli do celkového hodnocení týmů nejvyšší počet bodů: celkem 356, tj. 45,8% z našeho celkového bodového profitu! Tyto „Mladé pušky“ se předvedly letos na „Sumperáku“ v tom nejlepším světle!

DSC_0206
Stříbrný z loňského „Sumperáku“ – Matyáš Maivald.

Mladší žáci (11-12 let)

Ondra Širuček byl naším jediným reprezentantem v této kategorii. Byť zasáhl do bojů jen ve dvou závodech (Velké Losiny a Uničov), 6. a 4. místo mu vyneslo 33 bodů a celkové 7. místo. Výborně zajel především „Uničovský pedál“, kde sahal po bronzové medaili a souiboj o ni nakonec prohrál o jednu vteřinku!

Mladší žákyně (11-12 let)

Jednou jedinkrát se na startu objevila na startu“Šumperáku“ v této kategorii Justýna Novotná. Bylo to 24. července na závodě v Hynčici a svoji kategorii suverénně ovládla. Ve společném startu s chlapci dojela absolutně dokonce na 2. místě, když rychlejší byl pouze Martin Rous (Unikovo MTB Team). Získaných 30 bodů za vítězný závod jí stačilo na dělené 6. až 7. místo v celkovém pořadí. O tři týdny později se stala – možná, že i díky tomuto přípravnému závodu v Hynčici – Mistryní ČR!

Starší žáci (13-14 let)

Podobně jako na MTB „Vrchovině“ stihl i na Šumperském poháru David Blažek jen jeden start: Hned na úvod seriálu, 12. června ve Velkých Losinách vybojoval stříbrnou medaili, když nestačil jen na suverénního Lukáše Hrelandera (CykloTeam Kolárna). S pětadvaceti bodíky obsadil celkové dělené 7. až 10 místo. Připomenu jen, že  svůj jediný start na MTB „Vrchovině“o 3 měsíce později   proměnil ve Velenově v zasloužené prvenství!

DSC_0318
I Barča Janovská se rozloučila s naším dresem parádním výsledkem!

Starší žákyně (13-14 let)

Další naše parádní „číslo“ ze Severní Moravy! Reprezentovala nás zde zpravidla silná trojka dívek – Barbora Janovská, Eliška Širučková a Barbora Tlamková, které doplnila na úvodním závodě ve Velkých Losinách i Justýna Novotná (věkem ale ještě žákyně mladší). No a právě na tomto závodě obsadila naše děvčata kompletní bednu! Za vítěznou Justýnou dojela na 2. místě Barbora Tlamková, bronz vybojovala Eliška Širučková! Hattrick pro MORAVEC Team!

DSC_0323
Eliška Širučková se postupně stává významnou oporou MORAVEC Teamu.

Celkově tuto kategorii ale ovládla Barbora Janovská, která v Losinách pro nemoc nastartovala. Od závodu v Hynčicích už ale své soupeřky „válcovala“… Kromě tohoto závodu vyhrála ještě i v Mohelnici, Hrabenově a Uničově a se ziskem 120 bodů brala po zásluze celkové prvenství! Třetí místo patří nakonec Elišce Širučkové, která kromě bronzu z Losin brala i dvě stříbra v Hynčicích a Uničově a její bronzový pohárový součet čítal 71 bodů. Barča Tlamková se od Velkých Losin na startu“Šumperáku“ už neobjevila a 25 bodů jí nakonec vystačilo celkově na dělené 5. až 6. místo. Před ní skončila na celkovém „bramborovém“ místě Justýna Novotná se 30 body za vítězný závod ve Velkých Losinách. A v této souvislosti  jeden postřeh: kdyby Justýna startovala ve Velkých Losinách ve své kategorii mladších žákyň, kterou by, jak pevně věřím, vyhrála,  mohla se i ona – v součtu s vítězstvím v Hynčicích – radovat ze zisku Šumperského poháru…

Muži A (19 – 29 let)

Dva naši „ostří hoši“ stihli při maximálním sezónním vytížení stihnout po dvou závodech na Šuperském poháru. Velké Losiny a Hynčice jel Petr Šich a při obou startech prokázal svoje kvality! Bylo z toho v obou případech 2. místo a především V Hynčicích bylo zlato na dosah! Po více jak hodinovém souboji na trati zaostal Peťa v cíli o pouhou vteřinku za Lukášem Elčknerem (Ústí nad Orlicí)… V celkovém hodnocení skončil Petr Šich se ziskem 50 bodů na 9. místě.

I Matěj Štindl, který letos zažíval mezi dospělými premiérovou sezónu, stihl odjet dva závody: Ve Velkých Losinách  finišoval na 12. místě a Mohelnici dojel 6. V konečném sumáři to znamenalo se ziskem 24 bodů  dělené 14. až 15. místo. jenom ještě doplním, že v této elitní kategorii mužů bylo v celkovém pořadí klasifikováno celkem 38 borců.

Závěrem zdůrazním náš parádní výsledek – vítězství MORAVEC Teamu v týmové soutěži. Na Šuperský pohár jezdíme od r. 2012 a do letoška bylo naším nejlepším umístěním 28. místo ( a to hned 3x v letech 2012, 2017 a 2018). Letos našich výše vyzdvižených vítězných 15 rajdrů vyválčilo v konkurenci 95(!) týmů celkem 778 bodů a za sebou jsme nechali taková týmová ESA jako například: CykloTeam Kolárna, Ethic Sport, HEAD Pro Team Opava, Drahanský Sport Team… Pohár je náš!!! Bravo MORAVEC! Dík všem za vzorné repre oddílu, podpůrné rodinné týmy nevyjímaje! Zde si můžete odkontrolovat kompletní, pro nás okulibé  výsledky…