Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Další „placka“ z BBP!-2

Po bronzové medaili, kterou vybojovala Eva Bartolšic – MORAVCOVÁ pro MORAVEC Team v závodě Brněnského běžeckého poháru na začátku roku v Kuřimi, se jí podařilo svůj letošní nejlepší výsledek na dalším závodě této atletické série, který pohostilo minulou sobotu Ráječko, ještě vylepšit! V běžecké akci byl v sobotu samozřejmě kompletní běžecký tým Bartolšiců – MORAVCŮ..! A co víc: Podobně jako na Okrouhlé i v Ráječku „šli na věc“ šikovní bratgři Patrik a Šimon Pokorní!

BBP_7_426_

Jednička na trati! Eva má úsměv po tátovi… Ten se také „furt jenom řehnil“.!

Na hlavní trati 9,6 km, na které „Malá“ Eva opět startovala, se prosadila v konkurenci deseti soupeřek tentokrát na 2. místo! A zdá se, že vše by mohlo nasvědčovat tomu, že po bronzu a stříbru bude následovat na některém ze zbývajících tří závodů BBP – logicky – zlato! Budeme držet palce a k výkonu a výsledku v Ráječku Evě Bartolšic – MORAVCOVÉ blahopřejeme!

IMG_20200125_095147

Bratři Patrik a Šimon Pokorní, posíili velmi zdatně náš útočný šik na dalším závodě BBP!

Úplně první z MORAVCŮ ale zasáhl do bojů v Ráječku v závodě mladších žáků na distanci 1km Patrik Pokorný a vedl si velmi dobře! Na zledovatělém povrchu tratě, která měla profil „do kopce – z kopce“ bral umístění v TOP10 a ve svém ročníku byl dokonce 2. nejrychlejší! Po zadu mezústal o pár desítek minut později při startu kategorie „přípravka starší hoši“ ani jeho brácha, Šimon Pokorný. I on atakoval na trati 800m TOP10 (nakonec doběhl na 11. místě) a když vezmeme v úvahu, že kluci šli „do akce“ po docela náročných „Kozlovské / Koudelkových“ pátečních tréninkových „kapkách“, je třeba dát za sobotní výkon šikovným bratrům jednoznačně palec nahoru! Bravo MORAVEC a díky za vzorné repre oddíu!

Po zadu nezústali za výkony „Malé Evy“, Šimona a Patrika ani další tři členové rodinného běžeckého teamu rodiny Bartolšic – MORAVCOVY. Ještě před tím, než startér poslal na trať maminku Evu s tatínkem Vítkem, bojovaly opět statečně na trati 200m v kategorii „nejmladší přípravka holky“ Zita Bartolšicová společně se svojí mladší setřičkou, Ladou Bartolšicovou. A holky se opět prezentovali bojovnými výkony. Mezi bezmála dvaceti soupeřkami doběhla Zita na 8. místě (v ročníku jí patří 4. místo) a Lada – nejmadší účastnice na startu – brala celkové 18. místo (ve svém ročníku byla nejrychlejší)! Bravo MORAVEC!

BBP_7_363_

Víťa patří ve své kategorii na letošním BBP k širší závodnické špičce!

A Vítek? Absolutní 59. místo v konkurenci 167 startujících hovoří za vše. Ve své kategorii MV1 atakoval Vítek Bartolšic opět elitní dvacítku, nakonec byl klasifikován jako 21. Zkrátka a dobře:  Bartošic-MORAVCOVI drží prapor MORAVEC Teamu na letošním Brněnském běžeckém poháru hodně vysoko! Díky moc za vzorné repre oddílu! Zde mrkněte na kompletní výsledkový servis a ze dvou hlavních startů je zde k okouknutí i bohatá fotogalerie… No a statečné výkony našich bežců v letošním BBP si už určo zaslouží „sólo“ fotogalerii na našem „rajčeti“..!

Běhá celá rodina!

Prapor závodnických aktivit MORAVEC Teamu v tomto – pro cyklisty „okurkovém období“ – drží v současnosti „qartet“ rodiny Bartolšic – MORAVCOVY. Rodiče – Eva s Vítkem a dvě jejich dcerky, Zituška a Laduška, tito všichni čtyři, jsou od 17. listopadu loňského roku, pravidelnými účastníky populárního Brněnského běžeckého poháru, kterého se konalo minulou sobotu v Radosticích už 6. pokračování!

Zdůrazňuji – všichni čtyři naši kamarádi z Brna-Bohunic běhají letos BBP a chci se tímto dodatečně omluvit hlavě rodiny, Vítkovi Bartolšicovi, že jsem ho doposud ve výsledkových listinách trestuhodně přehlédl… Na výsledek z Radostic jsem si ale vzal brýle a Vítka jsem už konečně zaregistroval!

BBP1_786_

Vítek Bartolšic jako lídr skupiny běžců na trati úvodního závodu BBP v Jehnicích,.

A nejen to… Uznale jsem pokýval hlavou nad jeho výkony, kterými se Víťa řadí už od premiéry v Jehnicích do horních pater hutných výsledkových listin v jeho kategorii MV1  na desetikilometrové trati  každého z dosavadních závodů, kterých se zúčastnil. Posuďte z výsledkové rekapitulace sami:  Jehnice 67. místo, Okrouhlá 33. místo, Vranov 37. místo, Kuřim 19. místo a Radostice – 18. místo! Je jednoznačně patrná vzrústající výsledková křivka a až se poběží v Brně – Modřicích (14. 3. 2020), kde Vítka (a nejn ho, ale celý rodinný běžecký Team) přijde povzbudit určo i jeho tchýně, tj. naše „Velká“ Eva MORAVCOVÁ, bude Víťa platit určitě za „černého koně závodu“ a adepta na „bednu“! A nejen on, ale i jeho holky…

BBP6_305_

Drtivý útok „Malé“ Evy na „střední linii fronty“ v závodě v Radosticích… Chlapi neměli šanci…

Tátovi Vítkovi výborně v Radosticích sekundovaly i jeho tři holky. V kategorii „nejmladší nábor dívky“ vyrazilo na trať dvě desítky holek a Zita Bartolšicová to znovu stíhala do TOP 10, když doběhla právě na 10. místě, a v rámci svého  ročníku brala dokonce „bramborové“ – 4. místo! Její mladší sestřička Lada Bartolšicová, která ji pravidelně ve stejné kategorii vždy na startu doprovází, doběhla na 18. místě a ve svém ročníku byla nejrychlejší!

Maminka – „Malá“ Eva MORAVCOVÁ závodila opět na „velké“ trati a tak Víťovi pomyslně „kryla záda“. A to velmi zdatně…!  Znovu potvrdila svoje kvality, když doběhla v kategorii žen na kvalitním 4. místě. Od bronzu ji tentokrát dělilo asi půldruhé minutky… Bravo Eva, Víťa, Zita a Lada! Bravo MORAVEC! A díky za vzorné repre oddílu… Zde omrkněte z Radostic „full“ fotogalerii, a „tuť“ jsou výsledky námi ostře sledovaných kategorií:

BBP5KURIM_503_

Víťa ještě jednou – v plném tempu na trati Kuřimského krosu.

Vavříny pro MORAVEC!

Zimní přípravné období je pro MORAVEC Team zpravidla obdobím medailového půstu. Jak, by ne, když naše bycikly spí spravedlivým relaxačním spánkem… Na přelomu roku ale výjimka potvrdila pravidlo a my jsme mohli zatleskat výjimečným výsledkům borců a borkyním z našich řad! I když se jedná o soutěžní discipliny diametrálně odlišné, myslím, že pozornost si dosažené výsledky prostřednictvím této aktuality určitě zaslouží!

BBP5KURIM_581_

„Malá“ Eva uhání pro bronz v kategorii žen na „desítce“ pátého BBP v Kuřimi!

První pochvala bude za dosažené výsledky ryze sportovního charakteru. Od prvního závodu Brněnského běžeckého poháru, který pohostily loni, 17. listopadu Jehnice, jsou pravidelnými úšastnicemi této atletické série k naší velké radosti tři holky MORAVCOVIC: mamínka Eva Bartolšic – MORAVCOVÁ a její dě dcerky, vnučky našeho Vlastimila MORAVCE, Lada Bartolšicová a Zita Bartolšicová. A po odběhnuté polovině závodů musíme našim holkám vyseknout poklonu a ukázat palec na horu! Posuďte sami: ještě ne tříletá Lada, která je obvykle nejmladší účastnicí kategorie „Přípravka nejmladší dívky“, zaznamenala doposud nejlepší výsledek na Štěpána v Syrovicích, když doběhla 17. v kategorii a ve svém ročníku brala 2. místo! Starší Zita se blýskla v Syrovicích 6. místem v kategorii a  3. místem v ročníku! No a příkladem jde holkám bezesporu maminka. Ta po prvních dvou závodech v Jehnicích a Okrouhlé přešla z tratí 5km na tratě 10km a po dvou 6. místech (Vranov a Syrovice) si doběhla na posledním závodě v Kuřimi dokonce pro 3. místo! Bravo MORAVEC! Blahopřejeme! První „placka“ pro MORAVEC v r. 2020 je tedy „na světě“! Zde si můžete odkontrolovat (nejen) Evin výsledek.

moravia_A4_190714_web72_NN

Druhá pochvala v této aktualitě bude patřit našim nováčkům – bratrům Šimonovi a Patriku Pokorným. Možná ještě všichni nevíte, že oba kluci hodně pomáhají svým rodičům s chovem drobného domácího zvířectva, drůbeže včetně. A že i chovatelé mají svoje soutěže, je všeobecně známo. Pokorní se v závěru loňského roku jedné takové na Výstavišti v Brně zúčastnili a zisk tří trofejí potvrzuje, že v disciplině drobných domácích drůbežích opeřenců patří na Moravě pravděpodobně k absolutní chovatelské špičce!

IMG_20191208_134717

Pokorných krocaní krasavec – držitel ocenění z chovatelské výstavy v Brně. Rozhodčí rozhodli spravedlivě!

Když ale vidím toho parádního krocaního „macka“, tak nevím, zda je výše uvedené slovo „drobných“ zcela na místě… Ať tak, či tak: jako cyklisté máme z minulosti svoje zkušenosti se zvířátky tohoto druhu… Vzpomínáte na legendární kultovní MTB maraton ze druhé poloviny prvního dsetiletí 21. století, „Žernovnický mazec“? Rodina Zvěřinových, v jejichž režii se tento bikery hodně oblíbený maraton konal, měla v cenách pro nejlepší právě  podobné drobné domácí ptactvo, samozřejmě v („live“) živé „verzi“..! Zde mrkněte, že nekecám… A kdo ví? Třeba už tehdy objednávali živé „ceny“ žernovničtí u Pokorných v Sebranicích..?

IMG_20191208_110340

Z brněnského Výstaviště si Šimon s Patrikem odvezli hned tři ocenění! Blahopřejeme!

K supr výsledku z výstavy klukům Šimonovi a Patrikovi, jakož i jejich rodičům Gábině a Milanovi Pokorným blahopřejeme a podobnou snůšku pohárů přejeme Patrikovi a Šimonovi i z letošních cyklistických závodů!