Archiv pro rubriku: MORAVCI V BOJI

Naše výsledky (nejen ty cyklistické)…

Zlatý finiš v Brně-Lesné!

Po loňské pauze, kterou zapříčinil COVID19, se letos o druhé říjnové neděli opět roztočila kola oblíbeného a populárního regionálního závodu horských kol – Soběšická mulda. Hojná účast bikerů na letošním ročníku je  jasným signálem, že COVID19 jim závod z paměti zdaleka nevymazal! Bodejť! Vždyť tratě v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi se už  léty staly – COVID / NECOVID – v pravdě kultovními! Letos nás zde hodně důstojně reprezentovala silná skupina šesti rajdrů.

Když píši silná skupina, nijak nepřeháním. Tří dívky, jeden chlapec a dva muži vybojovali celkem 6 medailí, z toho je jedna zlatá, 4 stříbrné a jedna bronzová. Výborná bilance! Bravo MORAVEC!

chlubnová

Šestiletá Ella Chlubnová uhání pro stříbro!

Dva naši „reproši“ závodili v rámci „Muldičky“ na spodní louce. Tím prvním byla v kategorii dívek 6-7 let   šestiletá Ella Chlubnová, která obsadila 2. místo, když nestačila pouze na o rok zkušenější Teu Žáčkovou (Open Cycling Academy). Té ve finálovém závodě podlehla nakonec o pouhých 12 vteřin. Ellinka tak znovu potvrdila, že její letošní výsledky nebyly vůbec náhodné, a že jí jak titul vítězky MTB „Vrchoviny“, tak především titul Mistryně ČR (obě prvenství v kategorii dívek do 6-ti let) patří zcela po zásluze! Jen tak dál!

Druhým naším reprezentantem na „Muldičce“ byl čerstvý celkový vítěz ve své kategorii na Šumperském poháru – devítiletý Matěj Kalina. Ten startoval v chlapecké kategorii 8-9 let a stejně jako Ella, i on vybojoval cenné stříbro! Rychlejší Matěje byl o 4 vteřinky nám dobře známý, Samuel Zítka (Bike Team Nové Město na Moravě), vítěz letošního závodu MTB „Vrchoviny“ v Boskovicích a stříbrný ze závodu stejné série v Knínicích.

novotná

Justýna Novotná zakončila mistrovskou sezónu . jak,jinak – mistrovsky!

Na okruhu 5 km svedlo souboj 9 dívek mládí 10-12 let. Naše horká favoritka, úřadující Mistryně ČR, Justýna Novotná potvrdila suverénně úlohu horké favoritky a zvítězila před dvojicí děvčat Bike Teamu Nové Město na Moravě – Kopřivová, Marešová. Právě Jusťa udělala symbolickou zlatou tečku za účinkováním MORAVEC  Teamu v letošní sezóně!

Medailově jsme ale ten den na „Muldě“ ještě zdaleka nekončili… Asi jako na hodně vydařený rok bude na ten letošní vzpomínat i další naše z již zkušená reprezentantka, starší žákyně Barbora Tlamková. I ta si vyjela v Brně – Lesné cenné 2. místo, když o slabou půlminutku nestíhala jen výbornou Nikolu Bradáčovou (ACT Lerak).

tlamková

Cenné stříbro pro Barču Tlamkovou.

V závěru bikového dne v Brně se bezvadně prezentovali ještě dva naši dopspělí „snajpři“. Pavel Balák na „patnáctce“ bral v konkurenci 19-ti borců také stříbro,  od zlata ho dělilo nicotných 9 vteřin. Bezmála padesátka borců – elitních mužů, včetně MORAVCE Petra Šicha, svedla souboj na „třicítce“ a i Peťovi se podařilo vyjet bednu! Obhájil bronz z minulého ročníku Muldy v r. 2019 a i on asi bude mít na sezónu r. 2021 převážně pozitivní vzpomínky.

balák

Spolehlivý sběratel medailí pro MORAVEC Team: Pavel Balák. Svoje kvality potvrdil ziskem stříbra i na Muldě!

Stejně jako celý MORAVEC Team, který letos znovu potvrdil, že se před jeho rajdry musí mít stále všichni soupeři „zatraceně“ na pozoru! Díky šesti statečným z Brna-Lesné za vzorné repre oddílu (dík též jejich podpůrným týmům), a k jejich medailovým profitům samozřejmě -  gratulace! Zde je kompletní výsledkový servis a protože na Muldě nechyběl ani letos zkušený fotograf a náš kamarád, František Čefelín, je k okouknutí i bezva fotogalerie.

šich 2

„Rapsodie ve žlutém“..! Aneb to nejlepší z Muldy 2021. S naším Peťou Šichem včetně!

Držíme palce!

Když jsem se připravoval na moderování 5. závodu letošní MTB „Vrchoviny“, Velké ceny Knínic, mrknul jsem letmo na historii jednoho z nejmladších závodu seriálu, který letos -  mimochodem  – oslavil malé jubileum (jel se už jeho 5. ročník). A upoutal mě výsledek startu juniorů-kadetů při premiéře v Knínicích v r. 2017.

V konkurenci šesti mladých borců obsadili tehdy první čtyři místa reprezentanti MORAVEC Teamu v čele s Honzou „Džony“ Šindelářem, který zde tehdy porazil své tři týmové kolegy: Peťu Šicha, Vítka „Suchoše“ Suchánka a Karla Vinického. Závod v Knínicích se tehdy jel 16. září a určitě si vzpomenete, že ho provázelo deštivé a chladné počasí. Technické  tratě knínického „Val di Sole“, které jsou dost náročné i za sucha, se tak rázem staly bahnitými, kluzkými a docela extrémně náročnými. „Džony“ se však v tomto nečase a náročných podmínkách předvedl v tom nejlepším světle a ukázal, že je vskutku odolným borcem a vysloveně klukem do nepohody. Jeho tehdy jasné vítězství s náskokem více jak 3 minuty to jen potvrzuje.

I aktuálně jede usměvavý sympaťák a pohodář ze Svaté Kateřiny u Blanska Honza Šindelář – přeneseně řečeno – podobnou náročnou „race“. Podmínky jsou znovu docela složité, byť ho tentokrát nepronásleduje smečka férových soupeřů. Jeho současný soupeř je těžší, protože je  nekorektní, záludný, nevyzpytatelný… Ale jak znám „Džonyho“, vůbec nepochybuji, že podobně jako  před čtyřmi lety to v Knínickém blátě soupeřům „natřel“ rozdílem třídy, stane se tak i tentokrát, a že nemoc, která ho v současnosti limituje, porazí a překoná! Že začátek příští sezóny v pohodě stihne, a že se s ním na bikových tratích opět brzy uvidíme! Je před ním  totiž ještě hodně cyklistické rachoty: navázat například na svoje nemalé silničářské úspěchy, ale hlavně  spolu se svými kámoši – bikery (a je jedno, jsou-li z MORAVEC Teamu, ACT Lerak, NUTREND Specialized nebo z HEAD ProTeamu Opava) znovu vysoko pozvednout prapor českého bikingu a pokračovat ve stopách  Kulhavého, Spěšného, Cinka…

Držíme Ti „Džony“ palce,  a přejeme Ti velmi brzké uzdravení! Protože bez Tebe to na závodech není zkrátka vono…! Drž se chlape a prosím, pospěš zpátky za námi na start!

 

Rychlí kluci!

Další dva MTB závody proběhly o prvním červnovém víkendu za účasti – tentokrát výhradně hochů – MORAVEC Teamu. V sobotu se zúčastnili bratři Maivaldovi MTB závodu Prima Cup na Dolní Moravě, aby všichni tři společně stihli i v neděli MTB závody v  okolí Moravské Třebové, kde  pokračovala série závodů Cykloman a Cyklománek. A je už tradicí, že  naši „tři mušketýři“ nejsou zvyklí se vracet  prázdnou! Ne jinak tomu bylo i v případě účasti na Prima Cupu a Cyklománku. Navíc v neděli v Moravské Třebové „mladé pušky“ úspěšně doplnili dvě naše „staré pušky“…! 

Maty 1 dm

Vítěz z Dolní Moravy – Matyáš Maivald.

Na rekapitulaci pojďme opět chronologicky: na Dolní Moravě závod „sednul“ především Matyáši Maivaldovi, který ve své kategorii na okruhu, který se vyznačoval náročným stoupáním po startu a neméně náročným sjezdem po sjezdovce, a který Matyáš absolvoval celkem dvakrát, nedal soupeřům žádnou šanci a suverénně zvítězil! Mladší ze tří bratrů, Sebastián Maivald, byl handicapován lehkým nachlazením, přesto i on se ve své kategorii dokázal prosadit v závodě, který měl vypsán na jedno kol, do TOP10, když finišoval na 7. místě. Nejmladší Eliášek Maivald, který najíždí na „opravdovém“ kole teprve svoje první kilometry bral cenné „bramborové“ 4. místo. Bravo kluci! Bravo MORAVEC! Zde mrkněte na výsledkový servis.

196045631_4474176025926094_5299075246821846386_n

Bronzový Sebík v Moravské Třebové.

V neděli na Cyklománku se neúnavní bratři Matyáš a Sebastian Maivaldovi postavili ve svých kategoriích na start znovu a výsledkem jejich další dobré práce byl i kvalitní výsledek: oba se mohli radovat ze zisku  bronzových medailí! V akci byl – opět už na velkém kole – i nejmladší z bratrů, Eliáš Maivald, který ve své kategorii bral umístění v TOP10.  V Moravské Třebové nechyběli ani bratři Pospíšilovi (dvojčata), kteří jsou bratranci tria  bráchů Maivaldovic. Oba startovali v závodě odrážedel a oba vybojovali „bednu“: Štěpánek Pospíšil finišoval na stříbrném stupínku a Tomášek Pospíšil dorazil do cíle těsně za ním, jako třetí v pořadí!
197734820_4474179282592435_4833246739656947619_n
Tentokrát v tom ale Maivaldovi v Moravské Třebové nebyli zdaleka sami. Na „velkém“ Cyklomanu reprezentovali MORAVEC Team také Petr Šich s Matějem Štindlem. A reprezentovali nás víc, než zdatně! Městské cross country vyhrál v elitní kategorii mužů Petr Šich, který v absolutním pořadí nestačil jen na výborného juniora Jakuba Zemene (D2 Mont Merida Cycling Team) za jehož vítězným časem 51:29 minut zaostal pouze o 9 vteřin. Peťovi šestým místem mezi juniory výborně sekundoval druhý z našich startujících borců, Matěj Štindl. Bravo MORAVEC! A díky moc všem za víkendovou vzornou reprezentaci oddílu! Jen tak dál! Zde jsou  z Cyklomanu a Cyklománku výsledky:
IMG_5101

Nejlepší „eliťák“ v Moravské Třebové, náš Petr Šich!