Co se bude dít? (ST44)

Středa 2.11. 2016

Trénink mladých cyklistů druhé vlny (MORAVEC Junior Team) venku na kolech s trenérem Milanem Tlamkou (776 108 046). Sraz v 16.00 hodin na Okrouhlé u Tlamků č.117.

Pátek 4.11. 2016

Nejpozději do 20.00 hodin navezte na Okrouhlou k Milanovi Tlamkovi velomateriál k nakládce na pátý a šestý pohárový cyklokros.

Sobota 5.11. 2016

Odjezd na pátý a šestý závod ČP v cyklokrosu na Holé Vrchy. Týká a do Milovic. Týká se členů naší jednotky DPCR (dočasná podzimní cyklokrosová rota).  Odjezd ráno v 5.00 z Okrouhlé, od Tlamků č.117. Zastávka pro  individuální „nalodění“ bude pouze v Boskovicích. kdo tohoto budete chtít využít, v tomto případě kontaktujte trenéra a velitele mise  Milana Tlamku (776 108 046). Zde studujte propozice.

Neděle 6.11. 2016

Šestý závod ČP v cyklokrosu v Milovicích. Týká se naší DPCR (dočasné podzimní cyklokrosové roty). Do Milovic se naši přesunou z Holých Vrchů, tuť jsou ke studiu propozice.

Drakec v optimu!

Drakiáda je jedna z akcí hodně závislých na klimatických podmínkách. Už ani nevím, po kolikáté se drakovodi se svými létavci v ŕežii MORAVCE na „drakecu“ na Benešově sešli, každopádně i letos, tak jako v předchozích letech nám počasí   vysloveně přálo… Aby ne, když zajištění optimálních podmínek, především těch nejdůležitějších – větrných, nám od samého počátku tohoto typu létání zajišťuje z cyklistického nebe sám Vlastimil MORAVEC!

img_1741
Dráčků a draků se na nedělní pavlovské odpolední obloze opravdu urodilo!

A Vlastík všem aktivním účastníkům zajistil  takřka ideální podmínky i letos… Od zamračeného rána poslední říjnové neděle pofukovalo ,pro draky tak akorát ,a když dvě hodiny po poledni již zimního času začalo vykukovat i sluníčko, bylo jasné, že i letošní Drakec MORAVEC bude po všech stránkách v – optimu! Rozlehlá louka u Pavlovské kapličky  bez problémů pojala všechny přítomné drakovody a Ti se ve svých dovednostech předvedli v tom nejlepším světle! Jejich kumšt mohla obdivovat i čerstvě zvolená senátorka ČR – Mirka Vítková, kterou na Drakecu doprovázel její manžel Jarda. Dalším milým hostem byla pak i předsedkyně našeho Fan – klubu, Maruška Zouharová, aktivními účastníky byli nejen MORAVCI místní, či z nejbližšího okolí, ale  i Ti  dost „přespolní“. A to nás těšilo dvojnásob.

img_1778
Laštůvkovic krasavec se líbil moc… V pozadí nestor dosavadních Drakeců, delta křídlo Jirky Baráka.

Jako první vypustila vskutku přesně v čase T:00 (tj. ve 14.00 hodin) svého dráčka zkušená letovodka a pravidelná účastnice našich Drakeců – Barunka Tlamková. Krátce po ní šel do vzduchu i dráček čerstvé posily Junior MORAVEC Teamu, Adélky Kubínové, aby se pak během příštích 60 minut s draky a dráčky na obloze, jako tradičně,  roztrhl pytel… Nelze zde vyjmenovat zdaleka všechny dráčky a jejich drakovody, každopádně v bohaté fotogalerii snad našim fotoreportérům neunikl žádný… Nechyběli dva skuteční veteráni dosavadních Drakeců: krásné barevné křídlo zkušeného letovoda Jirky Baráka (vzpomínáte – někdejší šéf gastronomické sekce MORAVCE a lídr našich vítězných týmů v rámci soutěží v grilování – Grilmánie), či Koudelkovic Ferda Mravenec. Nejvýše se z počátku v severozápadním větru dařilo posunout draka Zuzaně Abrahámové, aby se jí vzápětí vyrovnala zkušená dvojice drakovodů Milan Šafář se svojí dcerou Verunkou. A protože jejich dráček byl vyrobený ručně, doma, objektivní porota přisoudila právě jim titul nejlepšího drakovoda!

img_1774
Další parádní dravec na pavlovském nedělním nebi.

Skutečnými krasavci pak byli dravci Karla Laštůvky a Pavla Zatloukala, kteří je bezva předvedli za vydatné pomoci svých ratolestí. Že Pavel pouštěl draka  – dravce z udice, nasvědčuje i o jeho rybářských schopnostech… Úplnou novinkou letošní drakiády ale byla účast dvou „padákových křídel“, které u kapličky umě předvedli „přespolňáci“. To menší, jednobarevné, kočíroval náš rajdr Víťa Suchánek z Valchova, to větší, barevné,  pak boskovický Michal Zemánek se svojí dcerkou, který se na Benešově narodil a dojíždí sem pravidelně za rodiči. Oba borci museli předvést náročnou práci drakovodů obouruč, přičemž se stali v průběhu pouštění v podstatě výsadkáři, jejichž úkolem ale bylo se samozřejmě nevznést a nikam neuletět. Barevné padákové křídlo Michala Zemánka pak bralo druhý velký diplom, za nejkrásnější a nejoriginálnější provedení létavce.

img_1746
I Ferda Mravenec Koudelků je veteránem snad všech dosavadních drakiád v režii MORAVCE. Jak vidno, vůbec nestárne!

S přibývajícím odpolednem chladný vítr zčásti „ufouknul“ přímé účastníky Drakiády zpět do tepla jejich domovů, ale i tak je společné foto, které se podařilo po akci zrealizovat,  docela „masové“… No a těm nejvěrnějším MORAVCŮM poskytla v podvečer zázemí a hlavně zahřátí naše „mateřská základna“, kterou po podobných akcích pravidelně využíváme a kterou je místní restaurace Morava.  A i po letošním vydařeném Drakecu jsme neměli věru důvodu k žádné změně…

Medaile i z Radíkova!

I když žně, mám na mysli ty ve spojení s obilninami, jsou už několik měsíců vyřízenou záležitostí, ty medailové, alespoň pro MORAVEC, nadále pokračují! V Radíkově u Olomouce se odjel poslední říjnovou sobotu jeden z posledních MTB závodů ve formě MTB sprintu. Čtyři naši reprezentanti potvrdili přetrvávající excelentní formu a z Hané vezou tři zlata, jedno stříbro, jeden bronz a jednu „bramboru“! Že Vám  nevychází, jak mohly čtyři bikeři vybojovat šest medailí? Přečtěte si pozorně celý příspěvek a poznáte, že u MORAVCŮ je i toto možné…

new041
Barča Janovská, zasloužená vítězka sprintu mladších žákyň v Radíkově. „Garde“ na „bedně“ jí dělala další naše borka, stříbrná Justýnka Novotná.

Především ze zlata Barborky Janovské máme radost! Pracovitá, usměvavá dívenka, která v barvách MORAVCE udělala letos pod taktovkou svého trenéra Milana Tlamky velký výkonnostní skok, zakončila sezónu skutečně jak se patří: vybojovala zlato! Po dílčích úspěších na letošní „Vrchovině“ (ve své kategorii vybojovala bronz v Bořitově a celkově vybojovala v konkurenci 23 dívek výborné 6.místo), tedy i v Radíkově potvrdila, že má výkonnostně našlápnuto správným směrem! Stejně jako čerstvá posila Junior Teamu MORAVCE – boskovická Justýnka Novotná, která nás v Rudíkově reprezentovala vůbec poprvé. A byla to právě tato dvě naše děvčata, která udávala tón sprinterskému závodu mladších žákyň. V semifinále Justýnka Novotná Barču Janovskou dokázala porazit, ve finále si pak holky cílové pořadí vyměnily, přičemž zbytek startovního pole porazily o pověstný „parník“… Bravo „girls“!

new056
„Bombeři“ ze Svaté Kateřiny! Aneb vítěz starších žáků Honza „Džony“ Šindelář a v cíli bronzový jeho mladší brácha, Roman Šindelář.

Barunku s Justýnkou výborně doplnili Honza „Džony“ Šindelář se svým mladším bráchou Romanem. Honza je na sklonku – pro něho výborné sezóny – k neutahání a byť si naložil letos na bedra ještě „cyklokrosovou“ kládu, v Radíkově nedal soupeřům šanci a vybojoval v kategorii starších žáků pro MORAVEC druhé zlato! I další člen naší DPCR (Dočasné Podzimní Cyklokrosové Roty) Roman Šindelář se představil na eliminátoru ve výborné formě, když co by ještě věkem mladší žák startoval v kategorii o „level“ vyšší a přesto vybojoval  bronz!  Radíkov si hoši Šindelářovi užívali do sytosti i na dále, když doplnili z pilnosti i poněkud „řidší“ startovní listinu závodu juniorů. A opět oba bratři předvedli excelentní výkony! „Džony“ své starší soupeře v pravdě „převálcoval“ a moc nechybělo, aby i Romča opět stíhal ve finiši bronzovou pozici! Ale i „bramborové“ pódiové umístění mu moc slušelo! A odpověď na otázku, jak můžou čtyři bikeři vybojovat šest „placek“ je „na světě“…

new083
Nejúspěšnějším borcem v Rudíkově byl určitě dvojnásobně zlatý – „Džony“ Šindelář, který suverénně ovládl i kategorii juniorů. S „bramborou“ do rodinné sbírky přispěchal i Romča! A že mu to mezi juniory docela sluší?

Co říct na závěr? Při výjezdech „přes pole“ výsledky našich dokazují, jak kvalitní rajdry náš region – především díky vysoce hodnocené úrovni MTB Poháru Drahanské vrchoviny – emituje! Ve spojení s barvami MORAVEC Teamu nás tato skutečnost těší samozřejmě dvojnásobně! Díky Barče, Justýnce, „Džonymu“ a Romčovi za vzorné repre MORAVCE a blahopřání pro ně k získaným „plackám“! Díky i bezvadně fungujícím rodinným týmům! Zde mrkněte na fotogalerii Honzy Šindeláře st. a Vládi Janovského.