Co se bude dít? (ST48)-2

Středa 29.11.2017

Cvičení s pořadovým číslem 4 v benešovské tělocvičně v rámci zimní přípravy – zaměřeno na děti do 12-ti let včetně (cvičit ale s námi můžou i starší děti, rodiče, prarodiče…). Cvičení povede Petr a  budeme s sebou mrskat, v obvyklém čase od 16.30 do 18.30.

Pátek 1.12. 2017
  • Třetí cvičení v benešovské tělocvičně rámci zimní přípravy – „Vojtovy kapky“… Zaměřeno na děti od 13-ti let včetně a starší (cvičit ale s námi můžou i starší děti, rodiče, prarodiče…). Cvičit budeme od 18.00 do 20.00 hod.
  • Odjezd dočasné cyklokrosové roty MORAVEC Teamu na předposlední závod ČP v cyklokrosu v Milovicích. Jedná se o závod kategorie C2, zde studujte propozice. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám, týmové zázemí dopraví do Milovic oddílovou dodávkou Tonda Hanák. 
Sobota 2.12. 2017
  • Účast dočasné cyklokrosové roty MORAVEC Teamu na předposledním závodě ČP v cyklokrosu v Milovicích. Jedná se o závod kategorie C2, zde studujte propozice. Operace má volací znak FEDERACE.
  • Druhý závod Brněnského běžeckého poháru – Mikulášský běh na Okrouhlé. Zde studujte propozice, účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Věřím v bohatou účast MORAVCŮ, vždyť závod máme prakticky „pod nosem“. Zlomte vaz!
Neděle 3.12. 2017

Další  cyklovyjížďka s Hankou a Vlastíkem Odehnalovými. Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy, zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit náhradní rukavice, větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, nehradni duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na výjížďku nepojede!!!

Akce těsně za horizontem
  • 16.12. 2017 – návštěva hrobu Vlastimila MORAVCE (sobota)
  • 28.12. 2017 (čtvrtek) – výroční ro(c)kování s udílením výročních cen. Od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov.
  • 30.12. 2017 – Silvestrovský závod? Silvestrovská vyjížďka? (sobota), ještě se uvidí… Každopádně:  start / cíl v prostoru boskovické střelnice.
  • 1.1. 2018 (pondělí) – Novoroční vyjížďka – směr: Repechy, penzion Lada. Dovolí-li počasí…
  • 3.1. 2018 – druhá část zimní přípravy v tělocvičně Benešov  od do cca 16.3. ve stejném denním  cyklu a ve stejných časech
  • 20.1. 2018 – ples cyklistů 20.1. 2018 (sobota) – kulturní dům Suchý

Gripeny to viděly…

Ne mnoho leteckých základen v někdejším Československu mělo to štěstí, že „přežily“ konec studené války, který se všeobecně datuje historickým, revolučním rokem 1989. Středočeská Čáslav to štěstí měla a tak zde dislokované (nejen) mezinárodně uznávané stroje JAS – 39 Gripen  mohly být poslední listopadovou neděli tichými a neškodnými svědky devátého,  závodu Českého cyklokrosového poháru v mládežnických kategoriích. A i zde zavlál prapor MORAVEC Teamu hodně vysoko, dokonce letos, zatím (v jistém smyslu), úplně nejvýš!

IMG_2007
Žákovský objev letošní bikové sezóny – Eliška Hanáková – se na cyklokrosový speciál adaptovala velice rychle a velmi zdatně!

Podobně, jako na předchozích dvou cyklokrosových bitvách na „Moravském poli“ (Uničov, Ostrava) nás i v Ćáslavi reprezentovala  pouze talentovaná, věkem ještě žákyně, Eliška Hanáková,  která zůstala aktuálně bohužel jako samojedinná z původně sedmičlené „dočasné cyklokrosové roty“ MORAVEC Teamu, zkonfigurované na konci letošního září… Závod v Čáslavi může „Elis“ brát jako trpký „podzimní sběr“ zkušností… Hned na starotovní čáře se jí krátce po výstřelu startera smeknul řetěz. Smeknul se tak nešťastně, že se „seknul“, nešel volně nasadit… Okamžik, který udělá často velký problém zkušeným rajdrům a kdy obvykle pomůže až zkušená, pevná a rázná ruka mechanikova… Ta se naštěstí dostavila, pomohla a  Eliška  i po zvládnutí tohoto kritického okamžiku, který znamenal samozřejmě hned na startu značnou ztrátu na soupeřky, ukázala srdce bojovnice „lvice Elsy“! Závod nezabalila a postupně stahovala náskok soupeřek a do cíle jich dokonce stihla i několik předjet!

Bravo MORAVEC a díky za příkladnou bojovnost! Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré… Lépe, když se toto stalo v Čáslavi, než kdyby se to stalo na nezadržitelně se blížícím „dětském“ mistráku za 14 dnů v Kolíně nebo nedej bože – a teď se dívám hodně „za kopec“ – při nějaké důležité cyklistické race evropského, světového či třeba i olympijského kalibru… Pro naše mechaniky jsou ale opakované problémy Elišky s řetězem určitě důvodem k zamyšlení…

IMG_1999a
Charismatický sluníčkový úsměv Adélu Šafářovou neopouští snad ani na okamžik! Pohodářka z Boskovic míří nezadržitelně mezi ženskou cyklistickou světovou špičku…

Říkáte si: Když Eliška Hanáková zajela smolný závod (27. místo), proč se v záhlaví aktuality píše, že nad Čáslaví zavlál pomyslně prapor MORAVEC Teamu hodně vysoko? Důležité v tomto případě je výše uvedené sousloví – „v jistém smyslu“… Toto sousloví znamená, že náš prapor u místní „Air Force Base“ zavlál vysoko díky našim odchovancům, Adéle Safářové a Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“ (oba toho času Nutrend Specialized Team), kterých se samozřejmě v žádném případě nezříkáme, i když aktuálně  oblékají jiný dres, a kterým samozřejmě fandíme a úspěchy jim přejeme (při této příležitosti připomenu 2. přikázání MORAVEC Teamu – „Úspěch si vzájemně přejeme, nikoli závidíme..!)…  A jsem přesvědčen, že ani oni nás – ať už v budoucnu budou či nebudou (já věřím že budou) jakkoli slavní a úspěšní – nikdy nezapřou… (Určo nebudou jako ten Petr, co více než dvěma tisícovkami let, zapřel v kritické chvíli v rychlém sledu svého „Velkého Šéfa“, než kohout zakokrhal, dokonce třikrát…)…

Adéla Šafářová dojela v OPEN závodě žen  na výborném 2. místě! Opět můžete namítnout: „No to je toho… Vždyť závod v Čáslavi nebyl pro kategorie mužů a žen vypsán, konkurence tam tedy nemohla být valná….“ Ano, máte pravdu, ale je potřeba se na věc podívat v širších souvislostech: Den před Čáslaví jela „Adys“ cyklokrosový „svěťák“ v německém Zevenu (29. místo) a z tohoto úhlu pohledu, uvážíme-li náročnou sobotní „svěťákovou hoknu“ + přesun z Německa do Česka, nezbývá než před Adélou smeknout a hluboce obdivovat její výdrž a nezlomnou odolnost… A co se týče konkurence – Čáslav si po Zevenu „střihla“ též z pilnosti Pavla Havlíková, které jako jediné  Adéla nestačila… Zkrátka: Bravo „Adys“! Blahopřejeme! Můžete proti tomu protestovat, můžete s tím nesouhlasit… Ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat… Pro úplnost, když už jsme u výsledků Adély Šafářové v letošním cyklokrosovém Světovém poháru ještě dodám, že před týdnem dojela v dánském Bogense na 33. místě. Vše nasvědčuje tomu, že by jí nominace na cyklokrosové Mistrovství světa neměla uniknout… Budeme držet palce..!

IMG_1999
Další pohodář od „Rudých Ďáblů“ Viktora Zapletala – Tomáš Tlamka „Contador“: „Ano, jen kola zdolaj výmoly… A je mi jedno, zda horská nebo cyklokrosová..!“ V Čáslavi Tomáš potvrdil nesporné cyklokrosařské vlohy a kavality.

A Tomáš Tlamka „Contador“? Viděli jsme ho závodit v Uničově, kde mu ke zlatu chybělo nicotných pět vteřinek… Už tam se cyklokrosoví odborníci shodovali, že i přes devadesátidenní tréninkový výpadek v úvodu sezóny kvůli nemoci, je schopen zajet některý z letošních pohárových cyklokrosů „na bednu“. Jejich prognóza se naplnila už závodem v Čáslavi, kde Tomáš dojel na bronzovém stupínku! Bravo i „Contador“! Blahopřejeme! Zde studujte čáslavský výsledkový servis, který napovídá, že v celkovém pořadí figuruje Eliška Hanáková mezi kadetkami na 27. místě a Tomáš Tlamka „Contador“ zatím drží ve stejné kategorii chlapců výbornou 4. pozici!

První psaná reportáž!

Vy starší MORAVCI se nemusíte bát: nejedná se – nedej Bože – o analogii s historickou „Reportáží psanou na oprátce“… Níže studujte první hutný report od „ujce“ Jirky Zavřela staršího, komandanta mise Zavčelovic již oficiálně jmenované „2. motorizované divize MORAVEC Teamu“. Hlášení se týká výhradně invazní přepravy a vytvoření předmostí v Malajsii před hlavním úderem na prioritním invazní teritorium, kterým je pro naše agylní motostřelce pobřeží pátého kontinentu – „protinožecké“ (nebo „protinožní“?) Austrálie…

IMG_20171011_180920
Jirka a Adélkou a s tátou v dočasném zajetí Neptuna…
Ahoj Petře a MORAVCI. Zdravíme Vás všechny z našeho devátého a desátého domova. Republiku jsme opustili 1. října. Po ose Praha – Dubaj – Kuala Lumpur – Langkawi. Let proběhl hladce. Děti nás trošku překvapily. Spánek jak má být. Máma taky a táta ten se také uspal jak mimino. Přestup v Dubaji bez problémů. Let do Kuala Lumpur přes den už tak příjemný nebyl. V Kuala nás postihla komplikace. Již doma padlo rozhodnutí cestovat tzv. nalehko. Zavazadla menší, které mohou na palubu letadla. V Kuala Lumpur nás ovšem zadržela ochranka. V zavazadle syna byl nalezen penál s nůžkami. Po odstranění nebezpečné zbraně jsme se vydali k odletovému terminálu, kde byla provedena další kontrola a opět byla objevena nebezpečná zbraň. Tentokrát ovšem v penále dcery. Odstraněno a letadlo je ve vzduchu ovšem bez nás a vražedných nástrojů. (Nechápu jak ty nůžky mohou nosit do školy. Tak jsem jim to zakázal nosit do školy.)
IMG_20171019_173319
Nákup a hlavně cena nových letenek byla velkou zátěží. Nový let měl 2 hodiny zpoždění a tak reálně hrozilo, že ujec nestihne provést nákup nutričních nápojů pro svou i matčinu potřebu. Pilot letěl jako by eroplán ukradl, řidič taxi také a tak byl problém zažehnán. Ostrov Langkawi nás přivítal nádherným počasím, teplou vodou a příjemnými vzpomínkami na loňský pobyt. Lidé si nás zapamatovali a tak obnovujeme stará přátelství.
IMG_20171011_180640
Podnikáme několik výletů na skůtrech. Děti dokonale ovládají svěřené stroje a tak se ujec i matka může věnovat sledování místní krajiny. Vodopády, pláže a místní lokální kuchyně jsou jedinečné. Tréninkové jednotky zvládáme na suchu. Tzn. Běh po pláži a plavání. Žádné kolo. Ty na nás čekají až v Austrálii. Malajsii opouštíme po 16 dnech a míříme do další destinace – Melbourne, kde na na nás čeká teta Jacqueline a strejda Kevin. Tak ahoj Moravci  with love Adel, Jerry jr., Ilona And Jerry sen.m.
Zde je čerstvá fotodokumentace a my si budeme přát u Ujce o zaslání dalšího reportážního dílu z putování 2. MDMT (Druhé motorizované divize MORAVEC Teamu) – tentokrát už z té „protinožní“ Austrálie… MORAVCI, Zavřelovic „Molodcy – vyděržajtě, ni šaga vzad! Takoj prikaz Vam od komandira z Čechii!“