Co se bude dít? (ST39)

Pondělí 24.9. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem  st.  Sraz  v 16.30 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.

Úterý 25.9. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milana Tlamky (776 108 046), tentokrát v Boskovicích. Sraz na obvyklém místě (Sportpark Doubravy)  v 16.30 hodin.

Středa 26.9. 2018

„Mlíkování“ tratí v Novém Městě na Moravě. Sraz dobrovolníků ve Vysočina Aréně v 16.00 hodin.

Čtvrtek 27.9.2018
 • Dokončení „Mlíkování“ tratí v Novém Městě na Moravě. Sraz dobrovolníků ve Vysočina Aréně ve dvou časových intervalech v rámci Vašich časových možností: skupina našich „armád střed“ bude v místě operovat od 9.00 hodin, nebudete-li moci na 9.00 je Vaše připojení se k nám možné  kdykloli v průběhu dne.
 • Oficiální trénink na finálový závod MTB „Vrchoviny“ v Novém Městě na Moravě. Prohlídky tratí budou probíhat od 17.00 účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde mrkněte na zatím neoficiální a „neposvěcené“ propozice.

Pátek 28.9. 2018

 • Finálový závod MTB Superior-COLORprofi Poháru Drahanské vrchoviny v Novém Městě na Moravě, účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde studujte zatím neoficiální propozice.
 • První závod Českého poháru v cyklokrosu v Uničově. Zde studujte propozice.
AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 4.10. 2018 – schůzlka vedení oddílu a trenérů s rodiči. Sejdeme se v 17.00 hodin v pravém křídle restaurace MORAVA Benešov.
 • 20.10. 2018 – zakončení cyklistické sezóny hvězdicovou jízdou na kopec Malý Chlum.
 • 4.11. 2018 – Drakiáda Drakec MORAVEC – na obvyklém místě a v obvyklém čase – u Pavlovské kaple v Benešově u Boskovic. Draky a dobrou náladu – si vezměte, samo, že s sebou…
 • 16.12. 2018 – Tradiční návštěva hrobu Vlastimila MORAVCE na Ústředním hřbitově v Brně a zároveň návštěva místa jeho tragického skonu v Brně – Kohoutovocích…
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.

Další tři poháry!

Po předposlední MTB „Vrchovině“, kterou pohostila o třetí zářiové sobotě Okrouhlá, přibyli z řad MORAVEC Teamu další tři jistí celkoví vítězové! K Leonce Eclerové, Lucii Koudelkové a Elišce Hanákové se po závodě v „Monze“ připojila mladší žákyně Amálka Gottwaldová, kadetka Klára Odehnalová a mladší veterán Martin Gottwald! Bravo MORAVEC! Je tedy více než jasné, že naše absolutní „novměstská“ radost bude příští pátek ve Vysočina Aréně minimálně šestinásobná a MORAVEC Team ovládne v pořadí OPEN minimálně rovnou třetinu z 18-ti vypsaných kategorií!

DSC_0048
Tonda Doskočil na Okrouhlé zajel výborně a odměnou mu byla v cíli bronzová medaile!

Nebylo to na Okrouhlé lehké. Některé naše opory daly přednost závodům ve Vysokém Mýtě „Hledá se vítěz“ (Eclerovi a Koudelkovi), takže se naše čakání na medaili „U Pazderny“ dost protáhlo. Tím víc, když Toník Hanák prohrál o vteřinku boj o bronz v závodě odrážedel a nepodařilo se mu tak navázat medailovou nit z Bukové, Boskovic, Velenova a Knínic. V předposledním startu prvního závodního bloku dne nás však mile překvapil Tonda Doskočil (kategorie 7-8 let), který po dravém výkonu vybojoval pro MORAVEC nečekaný cenný bronz a první „placka“ pro nás ten den „byla na světě“! Vzápětí na Tonika medailově navázala dvě naše šikovná, stejně mladá děvčata. Zita Žerníčková s Lucií Gottwaldovou sice opět marně „naháněli“ výbornou otrokovickou Sáru Škubalovou, ale skutečnost, že všechny tři dívky finišovali do cíle v rozmezí sedmi vteřin, svědčí o vyrovnanosti závodu a o skutečnosti že naše borky nedaly Sáře zadarmo ani metr tratě…

DSC_0096
I Matouš Lipenský potvrdil i v závěru sezóny vysokou výkonnost!

Ve druhém bloku startů nám už „placky“ cinkaly častěji. Při neúčasti Lucie Koudelkové jsme byli při startu dívek 9-10 let v napětí, zda Justýna Novotná či Barča Janovská dokážou svoji týmovou parťačku a již jistou celkovou vítězku této kategorie, na zlatém stupínku zastoupit. Holky to sice nedokázaly (proti byla v Okrouhlé výborná Agáta Slámková – Cykloch Team), ale i stříbrná a bronzová medaile našim mladým slečnám slušely! Stejně jako slušelo stříbro i Matouši Lipenskému ve stejné kategorii chlapců, který na vítězného Kubu Tesaříka (Cykloteam Kolárna) ztrácel v cíli pouhých 13 vteřinek…

DSC_9480
Elév Jirka Vašíček v plné rychlosti na trati závodu chlapců do 6-ti let.

Zlato nám konečně cinklo krátce před polednem po jistém vítězství mladší žákyně Amálky Gotwaldové, která si tímto výsledkem jako čtvrtá z MORAVCŮ zajistila i celkové letošní prvenství! Blahopřejeme! Na „bednu“ ji navíc doprovodila v cíli třetí Anička Hanáková. Ta ve druhé polovině závodu zrychlovala a zdálo se, že porazí v boji o stříbro svoji jmenovkyni, Aničku Hudečkovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice). Drobná kolize na trati nakonec způsobila rozhodující časovou ztrátu a očekávaný souboj těchto dvou děvčat o stříbro se bohužel nakonec nekonal.

DSC_0193
Agáta Slámková byla nad síly našich děvčat v kategorii 9-10 let.

Zlatou „druhou třetinu“ startů bikového dne v Okrouhlé podtrhla suverénním víězstvím starší žákyně Eliška Hanáková a v úplném závěru tohoto bloku startů i šatfeta „MORAVEC 1“ ve složení Amálka Gottwaldová, Eliška Hanáková s finišmenem Martinem Gottwaldem. V napínavém závodě šesti tříčlenných družstev se vedle naší první štafety prosadilo na bronzový stupínek další naše trio v sestavě Barča Tlamková, Anna Hanáková a Franta Paděra! Bravo MORAVEC! Anička Hanáková si tedy nakonec stříbro z Okrouhlé přece jen odvezla a zlatá radost v případě Amálky, Elišky a Martina byla ten den dokonce „tuplovaná“!

DSC_0209
Mezi naše uskupení se dokázala vklínit jen výborná štafeta TUFO Cyklozákladny Otrokovice.

Protože Martin Gottwald porazil ve vyrovnaném závodě Masters II svoje soupeře letos už po čtvrté, sobotním vítězstvím si již zajistil jako pátý v pořadí z MORAVCŮ i celkové prvenství! Blahopřejeme! Díky druhému místu Honzy Šindeláře jsme se mohli radovat na Okrouhlé i z dvojitého vítězství a k Hozovu stříbru se připojila v závodě juniorek / kadetek i Klára Odehnalová. Ta měla závod rozjetý na vítězství, ale technické problémy způsobyly zdržení, které se již Klárce nepodařilo dohnat. I tak jí druhé místo z „Monzy“  již zajistilo před finálovým závodem v NMnM palmu celkové vítězky této kategorie! I Kláře samo, že, taky  blahopřejeme!

DSC_0058
Klára Odehnalová má po sobotním 2. místě již jisté celkové prvenství!

Po čase se na společném startu juniorek / kadetek objevila i naše zkušená reprezentantka Monika Konečná a jednalo se o medailový – bronzový „come back“! Výbornými výsledky, byť ne „bednovými“ , se blýskli na zdejších náročných mistrovských tratích ale i další naši… V početně „nařízlém“ startu chlapců 9-10 let (závodilo 18 borců) ztratil v cíli pátý Jirka Zavřel na vítěze něco málo přes minutu. Těsně pod „bednou“ (4. místo) skončila ve vyrovnaném závodě mladěích žákyň domácí Barča Tlamková (bronz jí ale nekonec neuniknul: brala ho co by členka týmu BaAnFa v závodě štafet), potěšilo i páté místo Petra Šicha v hodnotném závodě mužů ELITE (ztráta na vítěze Míšu Kozla 2:24). Ale hlavně: potěšil start dvou elévů z Boskovic – Hrádkova, souroznců Barbory a Jiřího Vašíčkových. Barča jela závod odrážedel a Jirka si to rozdal „na férovku“ s 18-to soupeři v závodě chlapců do 6-ti let. A oba si vedli v našem dresu na poprvé víc, než zdatně! A ještě jedna glosa: v posledním bloku startů jsme nemohli nezatleskat našemu odchovanci, domácímu Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“, který jistě vyhrál závod juniorů / kadetů a navíc byl na trati víc než důstojným soupeřem většině „eliťáků“…

DSC_0008
Monika Konečná zúročila v závodě znalost domácí tratě.

Medailový souhrn MORAVEC Teamu v pořadí OPEN je z Okrouhlé v této podobě:

 • Zlata vybojovali:   Amálie Gottwaldová (11-12 let) 1. – jistá celková vítězka – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1. – jistá celková vítězka Martin Gottwald (Masters II) – 1. – jistý celkový vítěz a štafeta MORAVEC 1 (Amálie Gottwaldová, Eliška Hanáková a Martin Gottwald).
 • Stříbrné medaile:  Zita Žerníčková (7-8 let),  Justýna Novotná (9-10 let), Matouš Lipenský (9-10 let) , Klára Odehalová (juniorky / kadetky) a Honza Šindelář (Masters II)
 • Bronzy brali:  Antonín Doskočil (7-8 let), Lucie Gottwaldová (7-8 let), Barbora Janovská (9-10 let),   Anna Hanáková (11-12 let),  Monika Konečná (juniorky / kadetky) a štafeta BaAnFa (Barbora Tlamková, Anna Hanáková a František Paděra).
DSC_9968
Petr Šich držel v závodě mužů ELITE krok s nejlepšími!

„Fiftýn“ z Knínic jsme tedy na „hard“ Okrouhlé obhájili a to je před finále v Novém Městě velmi nadějné! V pořadí OBCE jsme samozřejmě dopadli ještě lépe..:

 • První místa vybojovali :   Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (9-10), Dominik Ptáčník (9-10),  Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let),  a Eliška Hanáková (13-14 let)
 • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla), Barbora Tlamková (11-12 let), Barbora Tlamková (11-12). a Veronika Ptáčníková (13-14 let)
 • Třetí poziceJiří Vašíček (do 6 let)
DSC_9983
Honza Šindelář si po smůle v Knínicích spravil na Okrouhlé medailovou chuť…

Díky vše rajdrům za poctivé výkony na „Monze“, včetně jejich podpůrných rodinných týmů! Zde studujte kompletní výsledkový servis a níže čtyři kvalitní fotogalerie…

DSC_0085
(Nejen) nejlepším dívkám 7-8 let zatleskala i senátorka Mirka Vítková!

 

Co se bude dít? (ST38)

Úterý 18.9. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz  v 16.30 hodin u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka na 605 838 404.

Středa 19.9. 2018
 • MTB trénink těchto rajdrů MORAVEC Teamu – Elišky Hanákové, Anny Hanákové, Barbory Tlamkové, Amálie Gottwaldové, Vítka Lipenského, Romana Šindeláře a Lukáše Sedláka – pod vedením Jiřího Vašíčka. Sraz v 16.30 ve Sportparku Doubravy v Boskovicích.
 • MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu pod vedením  Milana Tlamky (776 108 046), tentokrát na Okrouhlé. Sraz na obvyklém místě  v 16.30 hodin. POZOR! Rodiče, kteří svoje děti na trénik přivezete, oblečte se pracovně: souběžně s tréninkem pomůžete trenérovi Milanu Tlamkovi s „mlíkováním“ tratí na sobotní „Vrchovinu“ v Okrouhlé.
Pátek 21.9. 2018

Oficiální trénink na desátý závod MTB „Vrchoviny“ v Okrouhlé. Prohlídky tratí budou probíhat od 17.00 účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde mrkněte na propozice 

Sobota 22.9. 2018

Desátý závod MTB Superior-COLORprofi Poháru Drahanské vrchoviny v Okrouhlé, účast a dopravu si každý zajišťuje sám, zde studujte propozice

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 25. 9. 2018 – kdo má zájem pro své děti zakoupit kolo Superior 27,5″,  – pro MORAVEC Team – za exkluzivní cenu, je třeba dát vědět nejpozději do uvedeného data na trenérovo 776 108 046… Aktuálně jsou pro nás v nabídce od našich přátel 2 kusy.
 • 20.10. 2018 – zakončení cyklistické sezóny hvězdicovou jízdou na kopec Malý Chlum.
 • 4.11. 2018 – Drakiáda Drakec MORAVEC – na obvyklém místě a v obvyklém čase – u Pavlovské kaple v Benešově u Boskovic. Draky a dobrou náladu – si vezměte, samo, že s sebou…
 • 16.12. 2018 – Tradiční návštěva hrobu Vlastimila MORAVCE na Ústředním hřbitově v Brně a zároveň návštěva místa jeho tragického skonu v Brně – Kohoutovocích…
AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.