Co se bude dít? (ST18)

Úterý 1.5. 2018
 • Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz, jako obvykle,  v 16.30 u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka Paděru na 605 838 404.
 • Pomoc nahlášených dobrovolníků na Boskovických bězích. Zde je vše o akci. Podrobnosti účestníkům naší letošní dobrovolnické mise na BB jsem již zaslal, sraz v zázemí závodu (radnice Boskovice) je v 7.30 hodin.
Středa 2.5. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu s Milanem Tlamkou (776 108 046) na tratích druhého závodu Českého poháru horských kol v Brně.  Sraz je v 17.00 na parkovišti u Anthroposu.

Sobota 5.5. 2018

Druhý závod Českého poháru MTB XCO v Brně. Pojedou se kategorie dětí – MINIME + mladší a starší žáci a žákyně. Zde mrkněte na propozice: Propozice-MTB-2018-Brno

Neděle 6.5. 2018
 • Druhý závod Českého poháru MTB XCO v Brně. Pojedou se kategorie od kadetů včetně a starší. Zde mrkněte na propozice: Propozice-MTB-2018-Brno
 • Další  cyklovyjížďka asi ještě pouze s Hankou Odehnalovou (Vlastík Odehnal je aktuálně zraněn) . Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Bude dobré, když někdo z rodičů zúčastněných dětí si vezme s sebou bicykl a Hance pomůže. Zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit  větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, náhradní duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na výjížďku nepojede!!!
AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM
 • 12.5. 2018 – Cykloteam MXM Hulín pořádá  6. ročník Junior MTB, který pořádáme u nás v Hulíně v sobotu 12.5.2018. Podrobnosti hledejte zde:  Plakát Junior MTB -tiskpropozice 2018časový harmonogram 2018 Pozor! závod není v týmovém kalendáři, proto případnou účast na něm konzultujte se svým trenérem!

Plánek tratí:

plánek trati 2018

AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY
 • 3.7.- 6.7. 2018 – soustředění před MTB MČR (20. – 22.7. 2018) na mistrovských tratích v Peci pod Sněžkou, které bude zakončeno v sobotu 7.7. 2018 závodem MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny ve Valchově („Monte Carlo“).
 • 23.7. – 27.7. 2018 – tradiční oddílový kemp – každoroční prázdninové riskantní  putování cestou-necestou / polem-nepolem je letos nasměřován do lokality Třeboňska. Základna bude poblíž Suchdolu nad Lužnicí, kde nás pohostí rekreační středisko Tušť. Odvážní zájemci – MORAVCI, nahlaste se mi na moje 605 0Jágr 0Nagano nejpozději do 30.6. 2018.
AKCE TĚSNĚ ZA TŘEMI HORIZONTY
 • 10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.

 

 

Májová smršť!

Název článku není tak úplně přesný… Ano, vím, že aktuálně stále vládne čtvrtý měsíc roku – tj. duben, ale protože měsíc, ve kterém vše kvete, a který je možná nejkrásnějším v roce, už klepe na dveře, dovolil jsem si článek uvést už v jeho jménu… A to slovo smršť? Neznamená příval větru, vody, či jiných negativních klimatických projevů… Znamená příval bikových závodů, kterými se „předmájový“ víkend jenom hemžil… A MORAVCI – jak, jinak – byli účastni! A nejen to…

„Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se..!“ Ne, že bychom si nevážili legendární věty zakladatele novodobého olympismu, barona Pierre de Cubertaina a nectili ji, nicméně jsme vždy rádi, když nám to při našich závodnických aktivitách kromě účasti navíc i medailově zacinká… A to se dělo v hojné míře i o minulém víkendu…

MTB Šumperský pohár – Velká cena Velkých Losin

Další prestižní moravská biková série odstartovala minulu sobotu v ještě nedávné době „Mecce“ horských kol, ve Velkých  Losinách. MORAVEC Team zde jak se patří reprezentoval šikovný „qartet“ sourozenců Lipenských. A report, který mi poslala jejich maminka je tak okulibý, že Vám ho posouvám ve „full version“:

stažený soubor (3)
O první letošní dvojité vítězství („double“) pro MORAVEC Team se zasloužili na závodech ve Velkých Losinách sourozenci Honzík a Jana Lipenští.

Ahoj Petře, posílám pár fotek ze sobotního Šumperského poháru, z Velké ceny Losin. Honzík  a Janička jeli kategorii předžáci. Jeli společně a vyhlašování bylo též společné. Jeli dva asi kilometrové okruhy v lehčím terénu. Po startu se postupně  propracovávali dopředu a nakonec skončili Honzík první a Janička druhá. Hlavně Honzík překvapil, že vůbec závodil. Matoušek startoval v kategorii malí žáci. Jeli tři okruhy. Od startu vedl a pozici si kontroloval až do cíle, takže Matouš – 1. místo. Vítek v kategorii starší žáci měl dva asi 3 km okruhy v terénu. Startoval dohromady se všemi zbývajícími kategoriemi (junioři, kadeti, muži), takže po startu trochu mela. Nakonec šesté místo a spokojenost. Ahoj Miša.

stažený soubor (2)
Matoušek Lipenský ovládl v Losinách kategorii „malých chlapců“ způsobem start – cíl!

Co dodat? Jen gratulaci k dosaženým výsledkům a pochvalu za vzorné repre oddílu, podpůrný rodinný tým nevyjímaje! Z Honzova výsledku mám „tuplovanou“ radost, protože v zimě na středečních cvičeních (mimochodem, jeho letošní přístup k tréninku hodnotím podtrženou jedničkou) mi slíbil, že se do závodění letos už opravdu opře! Zdá se, že slovo nedělá jenom muže, ale v případě Honzíka  – i chlapce! Jen tak dál! Supr výsledky Lipenských si zde můžete  časem odkontrolovat. A ještě poznámka související s krásami našeho rodného jazyka: název Velká cena Velkých Losin je samozřejmě správně, i když našemu oku i uchu by možná lépe pasovalo buď – „Malá cena Velkých Losin“ a nebo „Velká cena Malých Losin“…

Kolo pro život-Hustopeče-Agrotec Tour ŠKODA Auto

Druhý díl „České bikové spartakiády“ se uskutečnil na tradičních tratích v okolí jihomoravských Hustopečí a v závodě mužů ELITE ho svojí účastí ozdobil stříbrný z prvního MTB XCO „poháru“ v Praze – Řepích – Honza Škarnitzl (Sram Mitas Trek). V dětských závodech se to našimi barvami docela hemžilo a i výsledkově se našim dařilo. Určitě cenné stříbro mezi dívkami mládí 8-9 let vybojovala v konkurenci 22 soupeřek Justýnka Novotná, když ve stejné kategorii kluků dojel Tomáš Sedlák 24.Kluků v této kategorii startovalo celkem 38.

kpz_2018_hustopece_facebook_13
Kromě jezdců MORAVEC Teamu si pořadatelé v Hustopečích považovali i startu špičkového českého bikera, Honzy Škarnitzla.

Na MORAVECKÉ stříbrné vlně pokračovala ve startu dívek 10-11 let Anička Hanáková, kterou v závodě jistila v cíli šestá, Lucinka Koudelková. V této kategorii holky čelily celkem devíti soupeřkám. Dva „koně“ jsme měli i v závodě kategorií 12-13 let. Eliška Hanáková potvrdila na jihu Moravy „pražskou“ formu a s přehledem svůj závod vyhrála! Nepopulární „bramboru“ bral mezi kluky Matyáš Koudelka.

Tři naši rajdři startovali i na trati „JTM“ a Lukáš Sedlák zde byl nejlepší mezi kluky 12-13 let! Druhou „bramboru“ si na této trati vybojoval v Hustopečích Matyáš Koudelka, což určitě nejvíce ocenila jeho maminka Monika Koudelková, nemajíc tím pádem starost se zajištováním přílohy k nedělnímu obědu… Kluci měli v tomto závodě celkem 10 soupeřů. Tuto trať jela i v cíli mezi dívkami pátá, Lucinka Koudelková, když holek bylo na startu právě pět.

stažený soubor
Lukáš Sedlák v závodě kategorie chlapců 12-13 na trati „JTM“ nebyl postavou nejvyšší, výkonem byl ale nejlepší!

V akci byli v sobotu i naši dospělí. V závodě kategori mužů 17-22 let se v konkurenci 32 soupeřů umístil ve druhé polovině výsledkové listiny (17. místo) Jirka Štěpaník ml.. Jeho táta,  bral v konkurenci 62 soupeřů v cíli 34. příčku. Zde si odkontrolujte kompletní výsledkový servis. A k výsledkovému sumáři ještě poznámka: holky Hanákovy nemají ve výsledkových listinách uvedeny oddílovou příslušnost a Lukáš Sedlák má zase svůj kmenový tým zapsán zkomoleně… Takže prosím tatínky (maminky) o doplnění a opravu, prý to jde udělat snadno na základě Vašich přístupových přihlašovacích kódů. Díky moc…

 

Co se bude dít? (ST17)-2

Úterý 24.4. 2018

Trénink na silničních kolech s Frantou Paděrou a Jirkou Štěpaníkem st.  Sraz v 16.30 u budovy Základní školy v Benešově. V případě potřeby kontaktujte Františka  na 605 838 404.

Středa 25.4. 2018

MTB trénink rajdrů MORAVEC Teamu s Milanem Tlamkou (776 108 046).  Sraz v 16.30 na Okrouhlé u Tlamků č. 117.

Neděle 29.4. 2018
 • Závodem v Poličce startuje další z prestižních bikových seriálů – MTB Pohár Českomoravské vrchoviny. Naši trenéři doporučují účast. Mrkněte na podrobnosti: http://www.poharcmv.cz/
 • Další  cyklovyjížďka pouze s Hankou Odehnalovou (Vlastík Odehnal je aktuálně zraněn) . Sraz v 9.30 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Bude dobré, když někdo z rodičů zúčastněných dětí si vezme s sebou bicykl a Hance pomůže. Zde mrkněte na podrobnosti... POZOR! Info pro děti, které nebudou mit na výjižďce doprovod rodičů:  musí s sebou mit  větrovku na přioblečeni, pití, svačinu nebo traťovku, náhradní duši ( ne děravou)! Toto minimální vybavení bude před jízdou u dětí zkontrolováno a kdo je nebude mít – na výjížďku nepojede!!!

AKCE TĚSNĚ ZA HORIZONTEM

 • 1.5. 2018 – pomoc nahlášených dobrovolníků na Boskovických bězích. Zde je vše o akci. Podrobnosti pro naše dobrovolníky zašlu o víkendu.
 • 5.5. 2018 – Druhý závod Českého poháru MTB XCO v Brně. Pojedou se kategorie dětí – MINIME + mladší a starší žáci a žákyně. Zde mrkněte na propozice: Propozice-MTB-2018-Brno
 • 6.5. 2018 -Druhý závod Českého poháru MTB XCO v Brně. Pojedou se kategorie od kadetů včetně a starší. Zde mrkněte na propozice: Propozice-MTB-2018-Brno
 • 12.5. 2018 – Cykloteam MXM Hulín pořádá  6. ročník Junior MTB, který pořádáme u nás v Hulíně v sobotu 12.5.2018. Podrobnosti hledejte zde:  Plakát Junior MTB -tiskpropozice 2018časový harmonogram 2018 Pozor! závod není v týmovém kalendáři, proto případnou účast na něm konzultujte se svým trenérem!

Plánek tratí:

plánek trati 2018

AKCE TĚSNĚ ZA DVĚMA HORIZONTY

 • 3.7.- 6.7. 2018 – soustředění před MTB MČR (20. – 22.7. 2018) na mistrovských tratích v Peci pod Sněžkou, které bude zakončeno v sobotu 7.7. 2018 závodem MTB Superior-ColorProfi Poháru Drahanské vrchoviny ve Valchově („Monte Carlo“).
 • 23.7. – 27.7. 2018 – tradiční oddílový kemp – každoroční prázdninové riskantní  putování cestou-necestou / polem-nepolem je letos nasměřován do lokality Třeboňska. Základna bude poblíž Suchdolu nad Lužnicí, kde nás pohostí rekreační středisko Tušť. Odvážní zájemci – MORAVCI, nahlaste se mi na moje 605 0Jágr 0Nagano nejpozději do 30.6. 2018.

AKCE TĚSNĚ ZA TŘEMI HORIZONTY

 • 10.2. – 16.2. 2019 – zimní soustředění MORAVEC Teamu, kdy se po roce vrátíme do Jeseníků, na chatu Návrší.